Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Čo vám pomáha na meniérov syndróm ?

kessy9
21. nov 2019

Dobrý deň ,kto žije s touto chorobou,určite vie o čom hovorím, touto chorobou žije moja mamina,ona máva strašne ťažký priebeh tejto choroby keď to príde....kdekolvek a nečakane,v poslednej dobe bez nejakých varovných signálov,proste zo sekundy na sekundu....Chcem sa opýtať,či máte niečo nové ohľadom tejto choroby,niečo čo vám trebárs začalo pomáhať,prípadne nejakého odborníka na túto chorobu,čokoľvek .....za všetky odpovede budem veľmi vďačná

anjelik2019
18. aug 2020

@sasyk Ahoj, zaujala ma tvoja odpoveď, ja som momentálne PN cca 3 mesiace,, absolvovala som, rôzne vyšetrenia, cez krv, ORL, štítnu žľazu, momentálne čakám na výsledky ct mozgu. Neurologička mi predpísala betahistin, ktorý užívam 2x denne a magnosolv. Aj keď ešte nemám oficiálne diagnostikovany Menierov syndróm. Zaujali ma tie lieky na bylinnej báze, čo si tu spomínala a chcem sa spýtať, či by som ich mohla užívať súbežne aj s tým betahistin, alebo ten treba vysadiť. Už som zúfalá, pretože trpím zavratmi s prestavkami 15 rokov, ale lekári ma vždy namiesto vyšetrení odbili, že mi nič vážne nie je. Začalo mi to po pôrode, keď mala dcéra cca 3 mesiace. Potom som neplánovane znovu otehotnela a stav sa zlepšil sám od seba. Po druhom pôrode bol chvíľu kľud a začalo to znovu, bola som aj v nemocnici na infuziach, nakoniec mi lekári tvrdili, že si to všetko namyslam,, že je to len v mojej hlave. Nejako sa to vtedy ustálilo. Par rokov bol kľud. Opäť to zacalo v októbri 2016, zas kolobeh vyšetrení, žiadna diagnóza, bola som PN necelý mesiac, zvykla som si na to. Tento rok v máji to začalo opäť,, od júna som na PN,, kolobeh vyšetrení,, všetko ôk, krv, štítna, ORL, akurát mam tie závraty hnusné, najmä, keď ležím, zalahnute uši, na ORL mi len zistili na ľavom uchu 5% poškodenie a čakám na tie výsledky ct. Sorry, že som sa tak rozpísala, ďakujem vopred za prečítanie a pomoc. Pekný večer 😊

sasyk
18. aug 2020

@anjelik2019 ahoj. Odporúča sa neuzivat ich súčasne s bežnými liekmi, mať nejaký časový odstup, aspoň hodinu.
Väčšinou čítam, že pri tomto ochorení býva aj obdobie bez záchvatov a potom sa to spúšťa znova. Ja len dúfam, že v kombinácii s kraniosakrálnou terapiou, bude môj stav dobrý už navždy.
Pri vyšetrení mi lekárka vravela, že ochorenie diagnostikuju v podstate len na základe subjektívnych príznakov. Žiadne zobrazovacie vyšetrenia neodhalia žiadnu zmenu. Preto ho niektorí lekári považujú zrejme za výmysel.
Lekár na ORL mi vravel, že ak budem niekedy schopná prísť aj na vyšetrenie počas záchvatu, tak by mohli zistiť nakoľko sa mi zhorší sluch. Ale to som nikdy neabsolvovala...horko ťažko som trafila na WC a nie to ešte k Dr.

anjelik2019
18. aug 2020

@sasyk ďakujem za odpoveď a ešte by ma zaujímalo, čo je ta kraniosakralna terapia, kto ju robí, kde by som také niečo našla....

sasyk
18. aug 2020

@anjelik2019 skus si vyhľadať na nete viac info o tejto terapii. Veľmi jemným spôsobom náprava nervový systém, tok mozgovomiechoveho moku. V našom meste ju robí pani, ktorá robí aj akupunktúru.

anjelik2019
18. aug 2020

@sasyk práve som čítala o tom, najbližšie mám Trnavu, a ako často chodíš alebo ako často treba, ako dlho trvá terapia?

sasyk
18. aug 2020

@anjelik2019 1x za mesiac, alebo ako mi to vyjde. Terapia trvá necelu hodinu. Ale myslim, ze to zavisi od toho, kto to vykonáva.

anjelik2019
19. aug 2020

@sasyk ďakujem veľmi pekne za rady a želám hlavne to zdravie 😊.