Čo vám pomohlo na chronickú bolesť brucha?

anka712
18. aug 2019

Ahojte, neviem ani ako začať. Mám problém, len ešte sama neviem aký. Chcem sa vás spýtať či náhodou nemáte podobnú skúsenosť alebo neviete čo by to mohlo byť. Dva roky som mala po sebe helikobaktera ktorého som liečila atb, tento rok mi opäť začalo bývať zle, myslela som že sa vrátil ale testy ukázali že je už negatívny no moje bolesti brucha stále pretrvávali. Bola som na sono všetko v poriadku, jedine čo mi zostávalo bola hadica do žalúdka z ktorej sa stále vyhýbam. Tri týždne som mala do dovolenky a bála som sa odísť z domu niekoľko km preč aby mi tam nebolo zle. Doktorka mi ale povedala že tam na problémy zabudnem, bude mi lepšie a aby som na dovolenku išla že nič hrozné mi nebude. Tak som samozrejme išla, na dovolenke sme boli týždeň absolútne som nevedela že mi niečo doma bolo, naozaj mi bolo lepšie. Vrátili sme sa z dovolenky, už sme doma dva týždne a snažím sa nemyslieť nato či má bude bolieť brucho alebo nie. Už mi ani nebýva tak často zle, skôr mám problém taký že má aj bez bolesti brucha napína ale nikdy nevraciam. Nie som tehotná. Rozmýšľala som už či si mám kúpiť tie probiotiká, len sa snažím všetko riešiť najlepšie bez tabletok aj keď možno toto by mi pomohlo. Už mám niekedy pocit že keď mi je zle tak je to zo stresu že sa bojím že mi niekde vonku bude zle. Neviem či je to psychika, stres alebo nejaké naozaj vážnejšie zdravotné dôvody. Zažili ste už niečo podobne alebo to práve prežívate ? Pomáhajú nejaké lieky, cvičenie, strava alebo niečo podobne ? Budem vďačná za každú radu.

miroslava2904
18. aug 2019

@anka712 Persen je voľnopredajný, na prírodnej baze, ale môžte skúsiť pohľadať aj ine

mareka49
18. aug 2019

@anka712 ano pri hadici, no bolest zaludka, nevedela som uz urcit ci som.hlada, ci nie, jedla som bolelo, nejedla som tiez, akosi som nevedela zistit kedy preco z coho, proste uplne rozhaseny zaludok, cely clovek, nastastie je to.pomaly desiatka.liet a zle vytesnujem, takze uplne presne tu bolest neviem opisat, ale bol.to.zaludok tak v strede, krc palenie, spavala.som.s.manzelovou rukou na bruchu co.som nevedela.co.robit, mala.som.chvilku liek.tusim Lomac, ale v prvom rade strava, dostatok spanu a eliminovat stres.ci.strach. Neprehanalo ma ani som nemala.zmenenu stolicu, ani.palebie.zahy. Mala.som."pokazenu" klapku medzi zaludkom a.pazerakom a kyseliny sa.mi dostavali vysie + zacinajuce vredy
Skusila by som tyzden pravidelne.ranajky, obed vyvar, dusene meso, vecera tiez lahsia a sladkosti uplne.prec a inak len tak medzi.to.srm tam.Fatra extra lieciva. Ak to pomoze mozete mat nieco.podobne ak nie, navstila by som.predsa len.odbornika

anka712
autor
18. aug 2019

@mareka49 no mňa boli skôr okolo pupka, no nie stále. Len občas mám take tlaky a niekedy má napína ale nezvraciam. Áno mala by som začať asi najskôr s tou stravou lebo ta je u mňa naozaj veľmi zlá. Fatru pijem, odkedy som ju začala piť mala som pocit že mi je lepšie ale teraz asi týždeň pijem sladké vody a nieje mi moc dobre, aj horoskop mi dnes normálne písal v zdraví že by som mala piť menej sladených nápojov a to úplne tento týždeň som pila len sladené nápoje. Tak od zajtra idem zase len na fatru a uvidíme.

miroslava2904
19. aug 2019

@anka712 môžte skúsiť pozriet aj nejaké čaje, pozrieť aj iné minerálky vhodné na gastro ťažkosti - pozrite na nete...doplniť vitaminy minerály ( magnézium, vápnik ), sladké zatiaľ obmedzte na minimum...

anka712
autor
19. aug 2019

@miroslava2904 áno ďakujem pekne 🙂

oliviaoliva
14. feb 2021

@mareka49 a smiem sa spýtať v vám pomohli.mne sa neuzatvara tiež klapka.nieco zjem stojí mi to v žalúdku a v krku.schudla som 10kg.vyskusala som pancreolan.buscopan,všetko možné a nič.dakujem za odpoveď

mareka49
15. feb 2021

@oliviaoliva liečili ma liekmi tuším COSTI a potom LOMAC.
Ale neviem ci zohrali úlohu.
Skôr eliminovať stres a všetko vyššie spomínanév mojom príspevku.
Pod chytila som to asi skôr ako vy.
Takže samiliecba zmenou stravy a životosprávy mi veľmi pomohla.

mareka49
15. feb 2021

@oliviaoliva nie vyprážané, malo korenené jedla, žiadne čipsy, bublinkové nápoje, žiadne sladkosti, kávu úplne obmedziť, žiaden alkohol a skúsiť popíjať fatru

oliviaoliva
15. feb 2021

@mareka49 vôbec už tri mesiace len čaje a voda káva a alkohol absolútne kôli histaminuu.dnes idem na kolonoskopie.ale pijem len vodu aj to mi stojí v krku

kate662
Odpoveď bola odstránená
Zobraz