Čo vám pomohlo na migrénu?

erika8988
3. jan 2013

ahojte mam porblem uz niekolko rokov mavam migreny najprv to bolo do mesiaca 2 krat no zacalo sa to postupnovat a zosilnovat :( nezaberaju lieky nic....:( teraz ju mavam aj zýzden vkuse kazdy den...:( uz neviem co mam robit co vam pomohlo?

mirushkatt
1. dec 2013

ahojte vsetci,no ja mam migrenu od 9.tich rokov..kedysi davno...zacala tak necakane a presla,po tabletkach od bolesti,neskor po neurolog.vystreniach som brala novalgin a tegretol,ale cca pol roka bolo fajn.obdobie puberty..potom zas horsie stavy..do toho problemy stresy..stav sa zhorsoval,momentalne mavam migreny cca 2-3 dni..nejem,nepijem..jedine cistu vodu,minule som si dala nejaku malickost a zvracala som dva dni v kuse..az do vycerania a uplne prazdneho zaludka..az ma odviezli v praci na osetrovnu a napichali ma..ale zas citlive zily...praskali..a tak som pocas vikendu musela aj na pohotovost,tam zas injekcie...ale po 3 dnoch to preslo..som sa objednala k neurologicke a verim ze to nejak poriesi..lebo uz nevladzem..a to este nemam deti..su dni ked si zelam ..nech ma radsej boli hocico ine...chapete,ma..ze?presla som si cez guarelin,novalgin,tegretol,mig 400,ibalgin,panadol....cinie..ale z tych som len zvracala...a ketonal len jedno obdobie pomahal..no katastrofa..poradite mi co s tym ? 😕

martinbo
20. máj 2014

Ahoj maser, mohol by som Ta poprosit opisat postup na "banky"? Casto v poslednej dobe trpim migrenami, tak by som to rad vyskusal. Dakujem!

pips
20. máj 2014

kompletna zmena stravy. ja som na tom bola podobne...
ked raz za cas dostanem migrenu /stravovanie inde ako doma/ tak pijem studeny fenyklovy caj...zabera velmi dobre..
mne pomohlo vyradit bravcove,kavu,syry natrvalo a psenicu /lepok/ na urcity cas...jedavam vela fazule,ovos.spaldove veci vsetky,zeleninu,natto,tempeh,tofu atd
...tvoje telo na nieco reaguje...
dobre mi urobilo makrobioticke stravovanie a najlepsie stravovanie podla sv.hildegardy..

danusa21
22. nov 2014

Ahojte vsetci, suhlasim s pips. Ja som si na stranke slobodnyvysielac.sk niekde v archive vypocule relaciu o psenici, lepku a spojitosti s migrenou. Hovorili o migrene ako oprejave alergie na lepok a aj o neschopnosti metabolizmu spracovat dnesnu psenicu. Skusila som vylucit a migrenu som vyrazne zredukovala . V poslednej dobe som uz totiz mala 2-3 migreny za tyzden, popripade jednu 3dnovu tyzdenne. Zaberaju len rizatriptanove tablety rozpustne na jazyku. Spustace ako cervene vino, zrejuce syry len veeelmi zriedka. Ale najhorsi je fakt ten syr. Momentalne som na bezlepkovej diete a migrenu mavam akurat pocas OVU a 1-2 dni pred MS. Alebo, ked sa neviem ubranit a zhresit, nemam totiz velmi pevnu volu, ale pracujem na tom. Som v zahranici, na testy ma nechcu poslat, lebo ze tu migrena sa neriesi ako prejav alergie. Nechala by som im to prezit. Mne migreny zacali, ked som trubka, brala antikoncepciu a popritom fajcilaa presla som na nefajcenie a neskor som sa vzdala aj hormonalnej antikoncepcie. Uz je to 9 rokov.

pips
22. nov 2014

aha tak telo je mierne intoxikovane...kukni http://www.vitarian.sk/clanky/zdravie/2013/bole...

radlinka
22. nov 2014

DETOX - ocista organizmu. Inak tehotenstvom sa mi migrena zredukovala. Najviac som ju pocitovala v obdobi studia na VS, pri skuskach, vysokom napati v praci, pri strese. Odporucam vyvazenu stravu a vela tekutin, hlavne vody. Tiez zmenu rezimu. Migrenu pocitujem asi tyzden pred prichodom periody, vtedy mi je riadne blbo. Pomoze mi vzdy NIMESIL.. je to prasok do vody, velmi silny. Niektorym zaberaju masaze ... C - blok x

mikadooo
22. nov 2014

mne pomohol sumatriptan od firmy sandoz. vsetko ostatne slo do zachoda, ziadna dieta mi nezabrala. Co sa tyka sumatriptanu, ked som predychala prvu polhodinu s liekom, tak potom to zacalo zaberat a do hodiny som bola ok. Ziadne paraleny, ataralginy, novalginy, nic nezaberalo. Ani hektolitre vody a podobne rady od okolia...Teraz kojim ako diva, mam novorodeniatko, tak asi aj to pomaha prekvapivo, teraz mam ca. raz do tyzdna. V tehotenstve som vobec nemavala migreny. Alergologicka mi zistila histaminovu intoleranciu ale to je taka dieta ze dovi dopo, takze radsej ten sumatriptan. Laktacna poradkyna mi v mamile zistila ze sa to da brat aj pri kojeni. Sumatriptan mi vsak predpisala az neurologicka, obvodacka ti to asi nepredpise. Papa vela zdaru. Aha a este pred otehotnenim som mavala migreny tak ca. dva krat do tyzdna a bolo to uz fakt divoke, prezit tieto dni.

mikadooo
22. nov 2014

raz do mesiaca nie do tyzdna...

danusa21
23. nov 2014

@mikadooo Histaminova dieta moze byt velmi kruta, ale ved nemusis vsetko naraz vylucit. Treba skusat a byt trpezliva.

mikadooo
23. nov 2014

no mne dala doktorka taky zoznam ze som padla do kolien z toho. POmaly ziadne ovocie a zeleninu aby som nejedla, pecivo a chlieb tri dni stare najlepsie. Maso len cerstve, najlepsie ked si sama na dvore zabijem pipku a hned ju dam aj varit a podobne....no u mna nie je sanca na takuto dietu. Ja som doktorke hovorila ze som nespozorovala ze by to bolo z konkretnej potraviny, a ona ze komplikacie mozu sposobit aj rozne kombinacie potravin a ze to sa moze prejavit aj po troch dnoch od zjedenia atd atd. no proste fakt mi doooost obmedzila jedalnicek. Potom som hladala aj na internete a tam som nasla ze je to v podstate relativne nova vec a ze aj vedci este celkom tapaju v tom ze co konkretne je na vine, takze preto je to take divne ta dieta. Nastastie som potom otehotnela :D.

hurmi
24. nov 2014

kto ma migrenu ,sup s adresou do posty,poslem super vecicku zadara

wegas
26. apr 2015

@erika8988 mne pomáha keď vypijem pohár vody v ktorom je rozpustenej trochu sódy bikarbony, do piatich minút mám po probléme.

mirrecka
19. jan 2016

Ahojte ja mam strasne migreny a mala som aj zle EEG. Neurologicka mi predpisala antiepileptika. Uvidime codokazu.

5petusik55
17. mar 2017

Aloe vera gel (berry) - nesmú tehotné a kojace ženy, ktoré to neužívali pred tehotenstvom + tablety arctic sea. Užívať približne toľko mesiacov, koľko rokov máte problém 🙂 Produkty liečia aj iné zdravotné ťažkosti, sú na prírodnej báze a bez chémie. Kľudne ma kontaktujte ak potrebujete poradiť

ivuska32
28. aug 2018

Zeny, uzivat denne cerstvy listok kvetinky Rimbaba. Bolesti hlavy a nabehy na migreny su po cca 3 mesiacoch prec. Dakujem Bohu za dar v podobe obycajnej bylinky . Ked chcete dalsie info, piste mi. rada pomozem.

miriam11
28. aug 2018

@ivuska32 ja som si este pred rokom kupila tinkturu z rimbaby. Po 2 mesiacoch som zistila, ze mavam migrenu castejsie a ovela horsiu. Bojim sa tej byliny. Sice ktovie čo je v skutocnosti v tej tinkture. A odkial mas tu bylinu, pestujes si ju?

ivuska32
29. aug 2018

ahoj.ja som si kupila tu bylinku asi o vyske 15cm este nezakvitnutu a pestujem si ju doma v kvetinaci na balkone. pekne sa rozrasta a uz aj kvitne.kazdy den si odtrhnem listocek.ked su male tak 2. a zujem ho asi 2 minuty.najlepsie s kuskom masla..rychlejsie sa vstrebe s tukom..a kazdy den pravidelne.. kupila som si uz aj semiacka a budem si sadit v jeseni..najucinnejsi sposob konzumacie je priamo listok zut.nie tinktury alebo tablety..ale priamo z prirody listky.mne to zmenilo zivot.denodenne bolesti hlavy a caste migreny ma uz nutili konat. zijem v nemecku a dozvedela som sa o tej bylinke od pana ..nieco ako Dr.Haus.. a dakujem mu !

ivuska32
29. aug 2018
ivuska32
29. aug 2018

este ti chcem povedat nieco o tinkture.zacala som tiez nou..tiez som kupika v nemecku.taka mini flasticka 50 ml okolo 15 eur. tekutina tinktura mala sytu hnedu farbu.sama bylinkova chut vyrazna..pomahalo uz prvy mesiac pomalinky..oddialovalo mi zachvaty a boli slabsie.preto som patrala dalej po bylinke.kupila som teda dalsie tinktury ale z Sk lebo boli podstatne lacnejsie.3 eur za 50 ml. a tu bol hacik.tinktura bola cira a vobec som necitila chut byliny iba alkohol. cize ja neviem co to bola za zriedenina, ale nepodobalo sa na pravu tinkturu aku som kupila v nemecku.a kedze tu su drahe tak som si zaobstarala cez Ebay rovno rastlinu v kvetinaci a mam pokoj!

ivuska32
29. aug 2018

a este jedna rada. pojem denne Alchemilkovy zensky caj! upravuje hladinu hormonov a vsetko "zenske" naprava.precitaj si o tom na internete. mozno aj rimbaba v kombinacia s tym cajikom robia ten super efekt!

carmenuska
29. aug 2018

Baby a mate niektora migrenu tak,ze viete nabeton ze je to z krcnejnchrbtice?Mna zacne boliet,stuhnu svaly totslne ,jedno miesto na krku ma bolibstale,mam tam.hrcu a hned na to zacne hlava.Tie iste miesta vzdy....potom.nasleduje bolest do oci,zahmlievanie,vracanie atd....Urcite je to z krcnej.Aj maser mi tu hrcu vzdy najde,rozmasiruje a je klud.Ale o 2-3dni tam opat je....On mi povedal,ze mi asi tlaci ta hrca ked sa urobi na nejsky nerv a ide to do hlavy.Ale co s tym???poradte.Ja asi zle spim,alebo drzim telo,alebo co.Zatial neurolog ide robit eeg,dal I sumatriptan.A potom mr hlavy atd.Ze treba zistit pricinu vzniku migren.A tiez uzivam aj norethosteron koli zens.problemom tak rozmyslamci aj hormony...

ivuska32
29. aug 2018

presne.zacalo to krcnou chrbticou z denodenneho vysedavania pri pocitaci kedze mam taku skolu a povolanie..2 roky behanie po lekaroch, napravania, rehabilitacie..a nik mi nevedel poradit..mam nejaky syndrom krcnej chrbtice.a kedze mi nevedel nik poradit a vsade ma odpisovali tak som zacala sama cvicit nejake cviky z jogy.5 minut denne na krcnu chrbticu a celkovo chrbticu.podla super videa na youtube.. a k tomu tu rimbabu a zensky caj.a som fit aj bez uzasnych lekarov ktori do mna len pchali strasne lieky a injekcie.. samozrejme nemam chrbticu v stave ze super ale bolesti nie su a zlepsenie je paradne.to je zaklad! chce to len pevnu volu!

ivuska32
29. aug 2018

caj Alchemilka som zacala pit po porode pretoze pred menstruacuami som mala strasne m8greny a predmenstruacny syndrom..a ten cajik naprava hormonalnu sustavu..denne 2 salky okremnobdobia kedy mam Menstruacia.vtedy sa nepije!

miriam11
29. aug 2018

@ivuska32 ani nevies aku nadej si mi teraz dala. S tou tinkturou mas asi pravdu. Tekutina uplne cira. Idem si kupit bylinu. Velmi si mi pomohla, aspon ten pocit, ze ten zivot s tymto peklom sa moze zmenit. Dakujem a prajem vsetko dobre🙂

monika1965
7. feb 2019

@samantha223 Ďakujem za radu - vyskúšala som kofolu a zdá sa, že to funguje, nie je uz taka silná bolesť.😋

sunset65
Odpoveď bola odstránená
Zobraz