Čo vám pomohlo na úzkosť a nervozitu?

lucia851
21. feb 2021

Ahoj co vám pomáha na úzkosť, nervozitu? Ja beriem týždeň antidepresiva ale mam furt hrozne úzkosti, beriem diazepam ale už asi mesiac.

suzitok
21. feb 2021

Ahoj, AD ti začnú zaberat po 2-3tyzdnoch, niekedy to trva aj dlhsie....ak nezaberajú po 5tyzdnoch, zvyknu sa vymenit za ine a ides od začiatku...
Skus si pridat magnezium a calcium

zazrakysadeju
21. feb 2021

Ja užívam prírodný produkt Berry slim, kotrý obsahuje Šupky semien skorocelu, Mleté topinambury – Inulín, Lyofilizovaný malinový prášok, Jablčný pektín, Zázvor a Vitamín C a HC80 ktorý obsahuje Kyselina humínová, kyselina fulvová, Cordyceps, Pestrec marianský, Pestrec marianský, Jód a Selén (Se). Tato kombinácia je úžasná, 13 rokov som sa nevedela zbaviť tetánie, iba toto mi pomohlo : prajem pekný deň.

hederamonstera
21. feb 2021

Meditacia

lusiafofo
21. feb 2021

@zazrakysadeju mozem ta poprosit o link

babina_33
21. feb 2021

Mne pomaha cvicenie, vedome dychanie a tiez magnezium.

zazrakysadeju
21. feb 2021

@babina_33 ano, je dobré aj cvičenie, ale napríklad ja keď som chodila do fitka kým boli otvorené a snažila som sa intenzívnejšie cvičiť, tak trpol mi jazyk a celé telo, musela som si dať 15 až 20 minutové pauzy počas cvičenia. Teraz už som v pohode aj keď vonku vonku cvičím, môj partner aj ja sme veľmi šťastní 🙂

zuzikak
21. feb 2021

ked sa neda do fitka tak skus dlhsie prechadzky, prip. take s rychlym tempom....

lusi7823
21. feb 2021

AD, resp SSRI maju nastup 2 tyzdne a mozno trosku neskor. Ak po tejto dobe nebudes badat zlepsenia (co sa stava ale v malo pripadoch, ale stava) bud ti doktor zvysi davku alebo ti lieky vymeni za ine. S diazepanom by som to velmi neprehanala , je silno navykovy a neskor mozes mat problem a vysadenim. Ako nahle ti zaucinkuju SSRI tak diazeman uz vyrad.
Treba cakat, tiez som si tym presla, mam uspesne za tym a lieky mam uz vysadene. Po zaucinkovani liekov je to celkom iny zivot.
Ale celkovo na uzkost pomaha pohyb, zamestnanie mysle, meditacna hudba, a tiez je vhodne doplnat magne B6, na noc si mozes davat Persen alebo mozes pir medovkovy caj pred spankom a kludne aj cez den...a mne robila velmi zle samota. Drzim palce!

lucia851
autor
21. feb 2021

@lusi7823 ja neberiem ssri ale snri a brintelix. A mam aj na úzkosťi napísaný atarax, ten je nenavykove ale zatiaľ som ho neskúsila.na spanie mam lieky

lusi7823
21. feb 2021

@lucia851 aha tak to nemam skusenost s touto skupinou. Mozno treba zavolat k doktorovi a popytat sa ze ci maju nejaku dobu nastupu alebo mali zabrat hned, lebo zbytocne trapenie. Pri ssri je to vzdy tak ze maju taku dlhu dobu nastupu. Ostatne lieky nepoznam. Ja som mala cipralex a na zaciatok rivotril lenze ten som si dala pr krat, je to riadny ekrazit a ja som bola z neho uplne mimo a to som brala len stvrtinku. Radsej som tie stavy nastupu preckala.

iveta543
21. feb 2021

@hederamonstera vedeli by ste poradiť nejakú hudbu meditačnu.

3009
21. feb 2021

@iveta543 veď si nájdi na youtube meditačná hudba a tam ti vyskočia desiatky nahrávok, aj hovorené slovo aj hudba.

zazrakysadeju
21. feb 2021

@3009

https://www.youtube.com/watch?v=xVOxgulxCdc

pred tým ako si to pustíte, lahnite si a uvolnite sa, uvidíte že je to úžasná vec 🙂

iveta543
21. feb 2021

@3009 ok díki.

yna1
21. feb 2021

stacia prechadzky, mne tie robia velmi dobre, ked jeden den sa nejdem prejst, tak som nervozna 🙂

vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucia851
autor
28. apr 2021

@vlcik1 ahoj áno mam sa už dobre

vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lylyjana
28. apr 2021

@lucia851 dychanie, meditacie, urobit si nejaky plan, body dna

miroslavaa31
28. apr 2021

@zazrakysadeju prosim o link,dakujem

lucia851
autor
28. apr 2021

@vlcik1 dostala som sulpirid ešte a aj tiapridal, a diazepam už neberiem vôbec. Úzkosťi už nemávam

vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucia851
autor
28. apr 2021

@vlcik1 sulpirid a tiapridal nie sú antidepresiva ale antipsychotika. Tie záberaju hneď. Sulpirid mam na výkyvy nálad a tiapridal na upokojenie

zazrakysadeju
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maja132015
Autor odpoveď zmazal
Zobraz