Čo znamenajú fialové nechty?

9. máj 2021

Neviete čo môžu znamenať takéto nechty?

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
9. máj 2021

@viestta aj studené prsty mám konce myslite že treba rtg pľúc? Na oximetry mám 98-99% pľúca vždy

staronova
9. máj 2021

Že by Raynaudov syndrom? Treba ist urcite cievnemu dr.

autor
9. máj 2021

@staronova neviem čo to môže byt vôbec sú jemne fislove naživo

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
9. máj 2021

@viestta krv mám, kardio tiež, snímky hrudníka tiež, neviem či to je aj rtg pľúc keď mám rtg hrudníka kvôli chrbtici

staronova
9. máj 2021

Ja mam Raynauda. Ruky, nohy stale studene. V zime ma stale oziabe, dvojo rukavice, ruky vo vacku. Z mraznicky nieco dlhsie drzat nehrozi. Vygugli si a porovnaj.

autor
9. máj 2021

@staronova áno aj ja sem tam a ako sa liečite nato ?

staronova
9. máj 2021

Neda sa to liecit. Je to autoimunne ochorenie. Mam sesternicu, ma to v pokrocilom stadiu a az teraz berie raz do roka infuzky. Chodi do Piestan. Treba obchodot dr. Mozno to nakoniec vylucia. Ja tam vidim spolocne znaky.

autor
9. máj 2021

@staronova och no výborne... a z krvi sa to dá ako zistiť pod čím ?

staronova
9. máj 2021

Zistuju prietoky krvi v koncatinach na pristrojoch. Podla hodnot prietoku, urcia stupen.

autor
9. máj 2021

@staronova aha ale v nemocnici len ?

staronova
9. máj 2021

V ambulancii mi to robili

autor
9. máj 2021

@staronova dobre zajtra pôjdem za všeobecnou a uvidím lebo ruky mám často studené konce prstov nohy sem tam len

staronova
9. máj 2021

Mne to bolo vzdy divne ze som stala v zime na zastavke na autobus, nohy v kvalitnych cizmach mi isli odmrznut, dupkala som, kolegyna nic, jej v kozenkovych lacnych cizmickach nic. Potom som pochopila

jana_eyre_2
9. máj 2021

@staronova taký problém mám aj ja, večne sfialovene prsty na nohách, keď je zima a to mám vždy kvalitné turistické topánky.. ľadové ruky mám aj teraz keď je 20st. to som netušila, že to je nejaký syndróm.. tak ďakujem, idem si prečítať..

staronova
9. máj 2021

@jana_eyre_2 trpim na to dlho, lyzovat v teplote pod minus 6 bolo nemozne

jana_eyre_2
9. máj 2021

@staronova 😳 čítam si o tom a úplne ja.. presne ja nedokážem byť dlhšie v mraze ako 2h inak mi idú doslova odpadnúť nohy.. ruky dokážem zahriať nejako ale tie nohy sú na nevydržanie.. inak mi vôbec na telo zima nebýva, len tie nohy sú problém..

natalia2211
14. okt 2023

Dobrý deň mám takýto istý problém čo vám zistili ??