Crohnova choroba - príznaky a liečba

tanag
26. sep 2017

Dobrý deň, chcela som sa opýtat ake ste mali priznaky, ked vam diagnostikovali crohna? Ci sa vam po liecbe zlepsil zdr.stav? dakujem

gaaaa
27. sep 2017

@tanag Ja mám crohna 18r.Každý má iné príznaky.Ja som napr.za týžden schudla 25kg,nechutenstvo,chudokrvná som bola strašne.Mna hned museli aj operovať.Je to individuálne.Raz je lepšie,raz horšie.človek sa musí s tou chorobou naučiť žiť.Držím palce.

tanag
autor
27. sep 2017

@gaaaa dakujem za odpoved, krce v bruchu a nafukovanie si mavala? teploty a zápalovky vyssie,?

gaaaa
27. sep 2017

@tanag Zápalovky som mala vysoké.Nafukovanie a krče som nemala,teraz mávam občas a to som v remisii bola som v juli na kolone a teraz v septembri na magnetickej.Teploty som vtedy nemávala,ale teraz občas mávam zvýšenu a nezistili príčinu.ale beriem biologicku liečbu,tak to pripisuju k tomu.

tanag
autor
27. sep 2017

@gaaaa a unavena ste nebola? mna strasne bolievaju nohy a cela som akasi ko :(

gaaaa
27. sep 2017

@tanag Bývala a aj bývam.A bolievanie klbov,kostí atd...patrí ku crohnu.Ja niekey neviem kde by som si nohy dala čo ma bolia.

lulu_2323
28. sep 2017

Ahojte super že som našla túto tému prosím vás ako sa uvvas prejavovala táto choroba? Teda ja bývam často unavená mám bolesti žalúdka a na pravej strane má veľmi bolieva črevo na sone videla dr že je nafúknuté bola som na gastre tam mi zistili zo stolice zvýšené nejaké hodnoty a som objednaná na kolonoskopiu dá sa tato choroba ľahko zistiť na kolonoskopii? Šok chudokrvna unavená a mávam zvýšené teploty a nikto nevie z čoho a aká je liečba? Ďakujem

gaaaa
28. sep 2017

@lulu_2323 Aj mna bolievalo na pravej strane vždy som si myslela,že je to slepák alebo vaječník.

tanag
autor
28. sep 2017

@gaaaa aj mna tam bolieva , niekedy aj nalavo a mamvam tekutinu medzi crevami na usg, a mali ste zapalovky teda zvysene? lebo ja ich mavam v norme ani kalprotektin som nemala zvyseny, kolkono sa dala prezit v pohode?

gaaaa
28. sep 2017

@tanag zapalovky som mala zvýšené.len mne to zistili neskoro a najskor 3 týždne mi nemohli zistiť čo mi je,ja som mala už zlepené črevá.najlepšie bude podstupiť kolono.u mna to bolo hrozné kedže som mala choré črevá ale po operácii v pohide,nepríjemné vyšetrenia ale s injekciou to nejako dávam občas aj s krikom 🙂

lulu_2323
29. sep 2017

@gaaaa to je tá kolonoskopii taká hrozná? Jezis začínam máš strach lebo doktor povedal že oni to robia zažíva bez oblbovakov a že až keď je moc zlé tak pichnu injekciu a tam na tom kolonoskopii hneď videli čo ti je?

lulu_2323
29. sep 2017

@tanag a tebe už tu chorobu zistili či stále čakás či ju máš? Ja som mala kalpotrektin zlý ale zapalovky mám ok zatiaľ sa teda u mňa ešte nevie čo to je

gaaaa
29. sep 2017

@lulu_2323 Ako u koho.Neboj zvladneš to urcite,moj dava injekciu kto chce.Tak si skus najst ineho gastrosa ktory dava injekcie alebo da sa aj v celkovej narkoze.

tanag
autor
2. okt 2017

@lulu_2323 nie este mi to nepotvrdili, ja mam zapalovky aj kalprotektin ok, len mam take priznaky a stale tekutinu okolo criev, bolesti..takze cosi to musi byt...

tanag
autor
3. okt 2017

dievcata a mavali ste aj hnacky a vrcali ste opakovane?

gaaaa
3. okt 2017

@tanag Ja osobne nie,ale hnačky bývaju s prímesou hlienu alebo krvi.Ja som nemala hnačky,ale hlieny áno.

tanag
autor
3. okt 2017

@gaaaa mne to zacalo zas vcera ma ide drbnut ako ma brucho boli :/

gaaaa
3. okt 2017

@tanag To verím.a su aj hnačky?a berieš aj nejaké lieky?

tanag
autor
3. okt 2017

sak prave aj tie mam a krce v bruchu aj na vracane mi je. cierne uhlie len a hylak , ty mas nieco co pomaha?

gaaaa
3. okt 2017

@tanag Ja ked to občas mávam tak si dám imodium a potom nejdem skoro týžden 🙂 od krčov mne gastroenterolog dal algifen kvapky

tanag
autor
3. okt 2017

a pomahaju? no jaj mam totizto este taky divny syndrom :D mesenteriky superior, kde mi utlaca cieva z aorty duodenum, a tym mam preplneny zaludok a je mi vkuse na vracniem, takze uplne nanic 🙂

gaaaa
3. okt 2017

@tanag Hej pomahaju na krce aj nospa.Verim ti ako sa citis mna ked to chyti tiez aj vrchom aj spodkom.Ale teraz musim klop klop je pokoj len mam ine problemy vo stvrtok idem na zakrok mensi a bojim sa aby sa aj s crevami nieco nestalo

tanag
autor
4. okt 2017

drzim palce 🙂 ale bude to ok, neboj, a kolko ta to tak drzi? mne to zacalo v pondelok ale cim dalej horsie mi to pride, lieky som si nedala,,ale asi budem muset :/

gaaaa
4. okt 2017

@tanag cca 2 dni,niekedy aj diétna chyba.ked to trvá dlhšie ja hned letím na gastro nech som kludnejšia.

tanag
autor
4. okt 2017

mna to aj ak tyzden drzi

gaaaa
4. okt 2017

@tanag Noo to nie je bohviečo.A čo na to dr.?

tanag
autor
4. okt 2017

nic, nejako to neriesi

gaaaa
4. okt 2017

@tanag Hmm moj dr.hned pre istotu aby sme sa vyhli relapsu.

tanag
autor
4. okt 2017

len ja toho crohna nema este diagnostiovaneho , takze u mna len tak tapaju , ze co

gaaaa
4. okt 2017

@tanag Jááj tak.Mne crohna zistili až ked ma otvorili.Kedže ja som mala len nechutenstvo,hlieny a rapídne som schudla.a ja už črevá zlepené

tanag
autor
4. okt 2017

@gaaaa ani ten kalprotektin si nemala zvyseny a zapalovky? ja mavam strasne krce a prehana ma, aj som schudla