CT vyšetrenie a dojčenie

akvarelka
4. máj 2022

Mamičky, ktoré ste si prešli rovnakou, alebo podobnou situáciou, poradte 🙏 Čaká ma CT vyšetrenie hrudnika s podaním kontrastnej látky. Najmladšie dietatko je ale dojčene, fľašku s odstriekanym aj s akýmkoľvek iným mlieckom odmieta. Bez dojčenia nezaspí, dojčene je aj v noci. A dostalo sa mi mnoho verzii na to, či smiem, alebo nesmiem po tomto vyšetrení dojčiť. Ze nesmiem dojčiť aspoň 24hod.,dalsi mi povedali, že aspoň 12hod určite. Dnes mi zase v ambulancii povedali, že kontrastna látka vylučovana obličkami ide do mliečka len vo veľmi malom množstve, tak dojčiť môžem aj po vyšetrení. Ako to teda je? Ako ste to mali vy, ktoré ste to tiež zažili? Určite nechcem dietatku ublížiť. A na druhej strane si zase neviem predstaviť tak dlho nedojcit 😬🤦‍♀️ Neviem, čo robit😔 Prosím, poradte 🙏

akvarelka
autor
4. máj 2022

@martinkaxp Ďakujem za článok 🌷

martinkaxp
4. máj 2022

@akvarelka 🌼 Tak nech vsetko dobre dopadne pri vysetreni 🌼

zorkahorka
4. máj 2022

Ja som kupila um a vdakabohu pil.lebo po par mesiavoch,ked dom ho chcela odstavit,uz um nevhcel

akvarelka
autor
5. máj 2022

@martinkaxp Ďakujem 💖

akvarelka
autor
5. máj 2022

@zorkahorka Naša malá žiaľ fľašku absolútne nechytí do pusinky 😬 Nemáme ani cumlíky, vyslovene ju z nich napína 😬

jajahomolova
6. aug 2022

@akvarelka
Ahoj,môžem sa spýtať ako ste to zvládli to CT a dojcenie, mňa to čaká v septembri a veľmi chcem v dojceni pokračovať, ďakujem

akvarelka
autor
6. aug 2022

@jajahomolova V prvom rade Vám vopred silno držím palčeky, nech to všetko zvládnete v poriadku Vy aj babatenko ✊✊💖 Ja som mala z toho obrovský strach a my sme to nakoniec zvládli úplne super. Samotné vyšetrenie prebehlo za pár minút a s dojčením napriek takémuto vyšetreniu pokračujeme krásne doteraz, dcérka má 1,5roka. Zisťovala som si info snáď všade, kde sa dalo ☺️ Nakoniec mi bolo odporučené aspoň 6hodin po vyšetreni nedojcit, ideálne aspoň 12hodin a po vyšetrení piť veľa veľa tekutín a mliecko odstrekovat, aby sa kontrastná látka co najskôr vyplavila z tela von. Tiež mi bolo poradené, aby v ten deň co najviac času strávil s dcérkou tatino mimo mňa, aby to malinku nelakalo k prsníku ☺️ To zabralo 😁👍 Strávili spolu pekny deň vonku takmer do večera, našťastie už papa aj iné, tak to relatívne v pohode zvladli. Ale večer už sa to vydržať nedalo, to bol strašný plač a nechuť búvať, kým som jej mliecko nedala 🙈😬😬 Ale tak nakoniec sme to vydržali od vyšetrenia po dojčenie skoro 9,5hodiny 👍👍👍 Ani som neverila, že to zvládneme 😬 Za to som vďačná tatinovi, že to s drobcami celý deň dal 🥰🥰🥰 Verím, že to zvládnete i vy dvaja a budete to mat rýchlo úspešne za sebou 💖 Držím moc moc palčeky ✊✊✊😘

jajahomolova
22. aug 2022

@akvarelka ďakujem krásne 😘

akvarelka
autor
22. aug 2022

@jajahomolova Za malicko 😉 Drzkajte sa, obaja 😘