Cviky na diastázu

23. júl 2022

Viete mi niekto odporúčiť ktoré cviky vám pomohli

kkovacovak
23. júl 2022

Najlepšie ísť k fyzio. Sú to cviky ktoré musia byť odcvičené naozaj správne technický aby neublížili. To že ti to tu niekto napíše nezaručí že ti to pomôže. Radšej raz k fyzio ako si ublížiť

autor
23. júl 2022

@kkovacovak bývam v meste kde sa tomu naozaj nikto nevenuje okrem jedného súkromného fyzio centra... 40e hodina, ma sa chodiť 3x týždenne... asi nemusím hovoriťzr popri rodicaku to nieje možné

kkovacovak
23. júl 2022

Je to tvoje zdravie. Radšej šetriť na niečom inom ako na tomto. Nemusíš chodiť 3x týždenne to je blbosť. Stačí raz aby si videla princíp dýchania a sťahovania brucha.

ildiko36
23. júl 2022

@kkovacovak tak to fakt vela pitaju, nemocnica svet zdravia pita 10euro za 30min za sm system,inak mas aj nejake cviky na youtub

yvkay
23. júl 2022

Na YouTube máš videá, skús pozrieť, sú tam aj o správnom dýchaní, dvihani, vstavani a aj cviky. Žiaľ, nie každý má na fyzioterapeuta peniaze, bola som raz a aj posledný 🙄

autor
23. júl 2022

@yvkay aj ja som tam bola raz, lenže keď mi povedala kolko krát tam musím prísť, a ešte pri týchto cenách co sa týka aj potravín atd, určite nato nemám.. na čom mam šetriť co nedam deťom jest ? 😞budem sa musieť dat dokopy nejako doma

@ildiko36 ale ak je to nemocnica predpokladam ze tam niečo prepláca aj poisťovňa, ale tu nie toto je súkromné

yoxinka
23. júl 2022

Ja som sa vyhýbala drahej fyzioklinike skoro dva roky, nakoniec som tam aj tak skončila, lebo inde mi nikde pomôcť nevedeli a to som teda ozaj skúšala kadečo. Diastáza je taká ošemetná vec, ktorá sa, podľa mňa, z videa naučiť nedá, teda jej cvičenie. Chodím k fyzio rok a pol a teda nespočítam koľkokrát sa mi stalo, že som si hovorila ako super cvičím a bolo to celé zle. Dýchať som sa učila asi mesiac a to teda s fyzio vedľa mňa a kontroloval každý pohyb všetkého. Je to strašne zložitý komplex vecí. Ja si myslím, že keby obetuješ nejakých 200€ a pôjdeš tam 5x, aby si si aspoň bola istá, že dobre dýchaš, lebo to je mega dôležité! A potom si nejaké cvičenia na youtube, instagrame pohľadala. Na instagrami odprúčam profily kinisi fyzioterapie a fyziofit mama, obe sú to šikovné fyzioteraputky a majú tam cvičenia aj na diastázu. Ale ten základ, dýchanie, nejaké základné nastavenia by som na tvojom mieste skúsila absolvovať osobne.

yoxinka
23. júl 2022

@ildiko36
Ale SM systém nie je cvičenie na všetko, ako si to mnoho ľudí myslí. Moji fyzioterapeuti, keď počujú SM systém, tak prekrúcajú očami. Vštci chcú od nich len sm systém, pričom 90% tých ľudí je to cvičenie odveci, lebo treba cvičiť iné a inak. SM systém isto nevyrieši diastázu.

joesvk
24. júl 2022
https://www.youtube.com/watch?v=u4z7sBiGFA8


Nie je problém nájsť cviky, problém je pravdelne cvičiť.
V prvom rade musíš schudnúť, aby na bruchu nebol zbytočný tuk a potom poctivo cvičiť. Diastáza je beh na dlhú trať.