Cysta na vaječníku a bolesť krížov

21. máj 2020

Ahojte,je tu niekto kto mal cystu na vaječníku a spôsobovala mu až bolesť v krížoch? Ja to zatiaľ nemám potvrdené,ale na sone na vaječníku mi niečo videla, sťažovala som sa na bolesť na pravej strane ako pri ms a po odberoch krvi povedala,že je to ok. No a potom som otehotnela. A už mi to nepozerala keďže to krvou vylúčila. Ale ja si myslim že muselo to byť tým tie bolesti.Prípadne ak sa vám podarilo s cystou otehotnieť,mávali ste ešte potom tie bolesti?

alojzova
21. máj 2020

Ja som to tak mala a áno boleli má aj kríze aj v podbrušku a mala som aj také silnejšie kŕče

autor
21. máj 2020

@alojzova presne tak to mám. Neviem prečo dr tomu nevenovala viac pozornost. A mne je blbé jej hovoriť že musím tam proste niečo mať. A už vôbec neveim čo s tým teraz keď som tehu. Zajtra jej poviem o tých bolestiach ale podľa mňa to zvali na tehu za sa rozšíruje maternica.

pasarica
21. máj 2020

V roku 2016 som mala cystu, ktorú mi gynekológ rok sledoval, či nemení veľkosť (nemenila, no vaječník neovuloval)... Našťastie druhý bol ok a prebral funkciu aj toho druhého 🙏 Cysta nemenila veľkosť, ale pri menštruácii, či ovulácii som mávala bolesti... tak sa chcel pozrieť na ňu laparoskopicky, či to nebude endometrióza, no otehotnela som 😊 tak sa laparoskopia nekonala... V tehu bolesti neboli a už sa ani cystou nezaoberal... Len v prvom trimestri ma upozornil na to, že je riziko, ak vtedy praskne, že môže vypudiť plod a ak by som krvácala alebo sa objavili veľké bolesti, mám ísť hneď na pohotovosť... Po pôrode, presnejšie po šestonedelí som bola na kontrole a keď som sa opýtala na cystu, nebola tam 😊🙏 a aj vaječník už opäť ovuloval 🙂

stankamalisova
21. máj 2020

Ahoj..ja som otehotnela s 2,5cm cystou...o mesiac merala 10x12cm...bola som sledovaná do cca 5 mesiaca...postupne sa zmenšovala a nakoniec sa vstrebala..nemala som žiadne bolesti ani som ju necítila...chodila som.aj do práce...a magdalenka ma uz 4 roky..držim palce😊

melani19
18. dec 2022

@alojzova a co stym spravili? Ja prave stym letim v nemocnici tak ma bolia krize aj :(

pasarica
18. dec 2022

@melani19 no mne po tehotenstve zmizla a už som vyše päť rokov od pôrodu, vaječníky bez cysty 🙏
Laparoskopicky zvyknú vyberať, ak cysta mení veľkosť (zväčšuje sa), robí problémy (bolesti, krvácanie), poprípade chce žena otehotnieť a nedarí sa....
Mne našťastie tehotenstvo "vyliečilo/vyriešilo " problém.... Uvidíme dokedy (na kontroly chodievam pravideľne) 😊

melani19
18. dec 2022

@pasarica u mna s anezvacsuje sle bolest mam :(

alojzova
19. dec 2022

@melani19 ginekolog mi pichal nieake injekcie nebola som v nemocnici

melani19
19. dec 2022

@alojzova a prqsklo z toho?

alojzova
19. dec 2022
melani19
19. dec 2022

@alojzova no mne take nic nenavrhli

alojzova
19. dec 2022

@melani19 mne áno ja som z tým mala aj problém otehotnieť .hneď ako som skončila z injekciami pozrel na ultrazvuku a už som to mala čisté . Po necelých 3 mesiacoch som otehotnela

melani19
19. dec 2022

@alojzova ja tehotna byt nechcem ani byt nemozem uz. Sle teda spytams a na to . Nevies nahodou ake to boli injekcie ?

alojzova
19. dec 2022

@melani19 už si nepamätám bolo to pred trómi rokmi