Cysta v krku - vaše skúsenosti

mishadudy
16. sep 2016

Zdravim..ma niekto skusenosti s cystou v krku? Ja ju mam vo velkosti 2x2x2cm a vsimla som si ju cca pred dvomi mesiacmi. Najprv som si myslela, ze je to len lymf. uzlina, ktoru preliecim antibiotikami, no po USG aj CT vysetreni sa zistilo, ze je to cysta. Okrem tej cysty mam aj chronicku maxilarnu sinusitidu a samozrejme aj lymf. uzliny su zvacsene, no vraj ten chronicky zapal liecit netreba ale cysta musi ist von. Na zaciatku mi povedala krcna dr. ze ked je to cysta, ze nemusi ist hned vonku, pokial mi nezavadzia a nerastie rychlo. Vcera bola na krcnom ina dr. a ona povedala, ze musi ist von. Som z toho dost nervozna. Mam 3 mesacneho synceka a neviem si predstavit, ze ho necham tri dni doma. Okrem maleho mam aj 3 rocneho ale o toho sa az tak nebojim. On je uz "velky" emoticon ..urcite budem cele dni plakat. Uz teraz mi je smutno :(

tilly
18. jún 2017

@anjika42 preukaz si vybav. Mhd mas potom zadarmo, len si musis vybavit elektricenku. Aj koncesionarske poplatky. Dan z nehnutelnosti mas tusim 60% a pod. Ty si vybav aj parkovaci preukaz, potom mas aj dialnice zadarmo aj ked to nie je tvoje auto, staci, ze v nom si.

harvanovasimona
19. jún 2017

@anjika42 to ani mne neveria ..stale si ho pytaju...ze som ztp

anjika42
20. jún 2017

M%na serie sj to, že nej´ktorí š´ľudia sa ku mne śporávaju ako k handre, kritizuju mazas blbostiu . nemali by bť milím, kedmožno i ostáa ool roku života? sorry tza opreklepy, má z to depky

harvanovasimona
20. jún 2017

@anjika42 mali ..ale vies co ono mss aj ty dost ..to ti verim ....ako ist ku psychiatricke nebolo by odveci nech ti da neake tabletky na ukludnenie..ja kebyze nesom tehu berem ties nieco..po porode si mam ist po lieky

lola61
22. jún 2017

@anjika42 Kašli na ľudí čo robia čo si myslia, je to jedno.Nevedia čo činia odpusť im. Musíš myslieť na seba aby si sa dala dokopy máš pre koho žiť, veď máš malé dieťa.Je to náročne každý ma nejaký problém, každý nesie svoj kríž.Ale ty to dokážeš dáš to.

petra7733
22. jún 2017

Tak biopsia z mandle je ok ,ale prekonala som EBV niekedy v minulosti a mám protilátky aj na CMV,takže aj to...na výsledky CT ešte čakám ....uf....anjika 42 prajem ti veľa síl ...

harvanovasimona
23. jún 2017

@petra7733 tak snad i to bude okk

tilly
23. jún 2017

@harvanovasimona ako dlho po liecbe si mohla otehotniet? mala si to nejak riadene, ci to bola nahoda?

@anjika42 hlavne klud, ked budes v depkach, nepomozes si, ty prave teraz potrebujes silnu psychiku a od ludi, ktori to nechapu, sa odstrihni aspon na cas liecby. Ty si skratka teraz nemozes dovolit opustit sa, to by bola fatalna chyba. Aj nou aj ousva maju svojich psychologov, chod za nimi, ked je to treba, len sa prosim neopustaj a bojuj.

anjika42
23. jún 2017

to bolo iba chviľkové, zatiaľ sa mi zdá, že tie lieky zaberajú, totiž uzliny na krku sú nejaké menšie, možno aj preto, že napriek tomu, že mi všetko vadí, si z tej choroby nič nerobím, lebo v dnešnej dobe plnej šialencov môže človek skončiť raz dva.

tilly
23. jún 2017

@anjika42 tento pristup sa mi viac paci ❤

lola61
23. jún 2017

lola61
23. jún 2017

@anjika42 pre teba ❤❤❤ vlastne pre všetky kočky čo sem píšu

harvanovasimona
23. jún 2017

@tilly rok aj pol ale podarilo sa po roku aj 3mes.nie nemala som nariadene ..skratka sme to skusili..kedze rok je dostacujuce na to aby sa telo dalo dokopy ..lekar mi vravel ze pokial mam a mala som pravidelnu ms..i pocas liecby na den presnu ...a vajecniky maternicu a vsetko ostatne po zenskej stranke v poriadku nevydel dovod ..preco neskusit tehu..maximalne by moje telo neprijalo tehu ...ale kedze chemoska to zle vypalila a aj dobre po roku by uz malo byt dobre..a bolo a aj je tehu je zatial bezproblemove...rastie tak ako ma..stitna nehapruje..doktor mi male aj dost sleduje..na rastep a dedicne choroby..teda downov a ostatne vrodene choroby..skor sa bojim porodu ..a dufam ze bude vsetko okk...dnes uz by som mala mat 23tt..

harvanovasimona
23. jún 2017

@anjika42 nesmies sa opustat ani v tej najhorsej chvili...je to tazke lebo je viem cim prechadzas..depky na mna dolahnu stale i rok aj nieco po liecbe...a chodim ku psychiatricke ...u teba liecba zabera co je super...len dufaj ze zmiznu uplne..ked sa potrebujes vyrozpravat chod k ku psychiatricke...nic to nieje ...chodia tam ludia ktory nemaju tazke diagnozy...ale mi mame ...je to tazke na psychiku...a mne lekarka vie povedat co a kedy a ako a ver tomu ulavi sa mi..idem z pocitom ze ma vypocula a chape cim som presla a prechadzam ..takze tak ..

sisaklenkova
24. jún 2017

...tak u mňa nové asi toto...moja super zubárka ma konečne poslala na roentgen tých super vyčistených a perfektne uzavretých zubov a zistilo sa, že mám vnútri zlomený zub, ktorý mi musia vytrhnúť, lebo tam mám údajne infekciu...ale termín mi ešte samozrejme nedala..včera som bola u ďalšej krčnej, ktorá ma poslala na sono krku a štítnej žľazy...dali mi termín na október..tak som sa za ňou vrátila a opýtala sa, či to stačí? Povedala, že určite nie, že si mám vybaviť inde a skôr...tak ma tým trochu samozrejme vyplašila.. išla som do Novamedu, kde mi dali termín na august..keď som sa opýtala, či sa nedá za poplatok skôr, povedala, že je to zrušené a nemôžu objednávať prednostne za poplatky..ale zavolala neviem komu, kto "môže" objednať za poplatok a čuduj sa svete, Siska ide v utorok na sono....a nakoniec bez poplatku...tak už sa snáď konečne niekam posuniem..ja už si pripadám ako kripeľ..zub ma bolí na pravej strane, hrču mám tiež na pravej strane, pobolieva ma aj pravý prsník sem tam, ucho tiež len pravé..k lekárovi som predtým zašla raz za 3roky a teraz tam chodím jak hypochonder..a to nespomínam moje posunuté platničky, s ktorými je môj akýkoľvek pohyb bolestivý..ja sprostá to neriešim už tretí rok.. naposledy som bola u neurologičky pred 3 rokmi, vtedy ma poslala na ozónové injekcie a ja posero som nešla.. odvtedy som ani u tej dr. nebola..podľa mňa ma kopne riadne do riti..a záver je taký, že tie mandle mi vlastne vyberú tak či tak, ale pôvodcom tej hrče asi pravdepodobne nie sú, povedala dr. Pekný víkend, babule

lola61
24. jún 2017

@sisaklenkova a sono uzlín si ešte nemala robené či ???

tilly
24. jún 2017

@harvanovasimona to je super, tesim sa. Nech vsetko dobre dopadne 😉

harvanovasimona
24. jún 2017

@sisaklenkova lekarov netreba zanedbavat..ja zas zubara zanedbavam ...bo som strachoput..neurologicku..musim ist znova...ma zdzubka mala som mat 5 obstrekov mam iba jeden ..totiz stipe to tak ze som viac nesla...ale budem musiet ist..ku psychiatricke chodim ...furt ..po novom musim uz aj z krcovou zilou..kedze v noci dobre ze sa nevyskriabem hore stenou..

harvanovasimona
24. jún 2017

@mishadudy moj mal 5mes..a mala som nadstandart a mala som ho pri sebe..kojila som az vecer..i ked som nemohla...prve mlieko som uppplne odsala ...az na 3 osatie som mu ho dala cize som kojila ..

harvanovasimona
24. jún 2017

@tilly a dakujem krasne..

petra7733
26. jún 2017

Tak že na CT zväčšené uzliny ževraj podľa CT max 2,3 cm ,plus malý uzol st.zlazy ,ale tak to nič a záver ,že sa ajj podľa CT javia ako nezhubne...tak ja už neviem ,dúfam,že to tak ajj bude ,len potom fakt neviem z čoho ťa uzlina,infekt v DU nemám,zuby sú podľa dr ok to som bola teraz ,len,som mávala problém so stafylokokom premnozenym (aj po tehotenstve na atb) žeby z toho ? Nemali ste niekto podobný problém s ním a uzlinou?

sisaklenkova
19. júl 2017

@harvanovasimona
So mnou to pokračuje nasledovne..
Zub jeden vytrhnutý
Sono uzlín a štítnej žľazy mám za sebou
Mandle mi chcú v septembri vybrať napriek tomu, že odbery a výtery sú negatívne
Mám sa objednať na endokrinológiu..tak som sa objednala..termín mi dali na január..
Na CT ma zatiaľ nik neposlal..
Asi toľko
Takže príbeh pokračuje

tilly
19. júl 2017

@sisaklenkova v júli ti dali termín na január???

sisaklenkova
19. júl 2017

@tilly áno..9.1. odber a 12.1. vyšetrenie

tilly
20. júl 2017

@sisaklenkova neskutocne

harvanovasimona
20. júl 2017

@sisaklenkova skusaj v inom meste alebo sukromnika...endokrinologa

harvanovasimona
20. júl 2017

@tilly na endokrinologiu sa tak caka niekedy aj pol roka ...u nas to zvedsa su 2mesiace

anjika42
27. júl 2017

ja soim bola včera na kontrole v prsníkovej poradni a keď lekárka videla výsledok, že mám karcinom pľuc, tak ma hned poslala na mamografiu a mala som isť povodne v januári až... dúfam, že som tam išla len preventívne, keďže sa jedná o hrudník, snád tam nič jej nebolo podozrivé..výsledky by mali byť o tyžden

anjika42
27. júl 2017

a vraj sa mám šetriť..len neviem, ako si to mám vysvetliť - kto uprace a navarí? síce chodí mi moja mama pomáhať, ale nemožem len tak sedieť a nič nerobiť

lola61
28. júl 2017

@anjika42 a ako sa cítiš ?? a dalšia liečba je aká ?? čo dalej ?