Darovanie krvi - pocity pred, počas a po

dadka128
8. dec 2022

Ahojte. V týždni idem darovať krv, chcela by som vedieť ako ste sa cítili pred , počas a po ? Idem prvý krát, robím to pre dobrú vec ale trošku aj obavy, z odberu krvi ani s infúzií mi nikdy zle nebolo .. vdaka za rady.

yalla966
8. dec 2022

môžeš byť oslabená, treba šetriaci režim..

greta2017
8. dec 2022

@dadka128 ja som nikdy nemala "iny" pocit. Aj pred aj pocas aj po som sa citila uuuplne normalne. Netreba hned mysliet negativne. Ale ano moze sa stat ze to nejako pocitis. Ale ak budes dodsrziavat odporucania budes ok😉

masinka
8. dec 2022

Hlavne treba den predtym a rano pred odberom co najviac pit. Cim lepsie si zavodnena, tym rychlejsie to tecie a tym mensia sanca ze ti bude zle.

katkaseiner
8. dec 2022

ja len po odbere sa citim akoby blazene... mozno moja krv zachrani cloveka a to mi pride neskutocna sila...
Predtym byvam nervozna sama zo seba, nakolko ak nevypijem vela tekutin, tak ma nenapichnu, zaroven sa na to pichnutie nemozem sustredit lebo rovnaky problem... a nakoniec ked ma pichnu tak musim mysliet na nieco pozitivne, pretoze som vypila tolko vody ako inokedy hadam za 2 dni a idem sa takmer pocurat...

riskoh
8. dec 2022

Pred darovaním v eufórii,že niekomu pomôžem,počas darovania v pohode, po darovaní 2hodinky super a 3krat sa mi stalo,že som stratila vedomie...

jaskolka
8. dec 2022

Mam bronzovú plaketu, nikdy som nijake zvláštne pocity nemala, prišla som, vzali krv, zjedla som bagetu a odišla som

zuzan286
8. dec 2022

@dadka128 nemusíš sa vôbec obávať, sestričky ti budú k dispozícii a určite budeš mat dobrý pocit že niekomu pomôžeš … a odporúčam aj registráciu kostnej drene nič za to nedáte, ale môžete zachrániť život,hovorim z vlastnej skúsenosti manžel daroval kostnú dreň a je dôležité, aby ľudia vedeli,že existuje aj iná možnosť darovania a to z krvi,Ďakujem všetkým čo prečítali a prikladám link. http://www.registerdarcovkostnejdrene.sk/online...

alberto1
8. dec 2022

@dadka128 nezabudni raňajkovať. Môže byt pecivo s medom alebo lekvárom a dôležitý je pitný režim (nesladeny caj, voda?)

janko77
8. dec 2022

Ja som bola pred týždňom desiaty krát a či mám nejaké zvláštne pocity? Krásny pocit že moja krv možno niekomu pomôže a ak budem môcť budem i naďalej darovať aj manžel chodí so mnou ♥️

jesenzima
8. dec 2022

Žiadne špeciálne pocity.. je to proste odber krvi 🤷 ale napríklad, ja rada chodím aj preto,že si tam vždy oddýchnem 🙂 v NTS sú vždy všetci milý a je tam kľud 🙃

lentilka78
8. dec 2022

@dadka128 Hlavne sa ničoho neboj, nepozeraj radšej na ruku pri vpichu, keď ideš prvýkrát....
A v prvom rade veľa veľa veľa vody vypi. Ja si vždy aj tesne pred odberom dám aspoň 2 poháre čaju co tam podávajú.... A bud v kľude, snaž sa nemať stres.
Ja osobne mam po odberné super pocit, že možno som niekomu pomohla... Počas odberu sa cítim vždy dobre, nebýva mi zle... Ani po odbere mi nebýva zle, fungujem celý deň normálne ale jasne ze nejdem už niekam na turistiku, pripadne niečo unavujuce
A ešte jedna vec-nechoď nalačno, niečo diétne zjedz
Držím palce 😊

gogce
9. dec 2022

@dadka128 ja uz rok doplnam železo morfologiou My Blood Topka pre viac info piste mi spravu rada vsetko vysvetlim a usmernim

hranolka22
9. dec 2022

@dadka128 Ja mam pocas darovania a po taky euforicky pocit,proste sobry pocit z toho,ze niekomu moja krv pomoze.😊 A z fyzickej stranky ma zvykne pobolievat ruka-ja mam ale hrozne zily,takze je to aj tym a zvyknem byt trochu unavena,slabsia,proste v ten den si nic tazke neplanujem,skor taky veget a je to ok 😃

dadka128
autor
9. dec 2022

Ďakujem pekne žienky ☺️☺️☺️ tiež to idem spraviť pre dobrý skutok 🙂