Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Dedičná plešatosť - alopécia u žien

moon123
19. feb 2016

ahojte...sú tu aj také ženy čo majú bohužial túto diagnózu? alebo som na svete sama? neviem sa s tym zmieriť že budem poloplešatá :(

pribinak
19. feb 2016

Cau, moja bývala kolegyňa bola s touto dgn. Nosila velmi, ale velmi krátky zostrih a ked sla do spoločnosti, tak mala parochňu s pravých vlasov, ale tu nosila výnimočne
Nejak sme to velmi neriešila, lebo skúsila vsetko možné, nosila výrazný make-up a náušnice, aby ludia registrovali najskor tvar a az potom vlasy

Ona mala fakt na niektorých miestach máličko vlasov, najmä hore ako bývajú plesati muži

lorela
19. feb 2016

@moon123 A skúšala si nejaké prípravky? Bola si u kožného lekára?
Dedičnosť je dedičnosť, ale do istej miery sa ovplyvniť dá - aspoň stav vypadávania vlasov zmierniť, spomaliť.

moon123
autor
19. feb 2016

chodila som dva roky po lekaroch...skusali sme Neocapil co je nadej ze zacnu rast vlasky ale chytila som na to silnu alergiu :( alpicor F mi nezaberal a uz nic ine take silne neni...zena bez vlasov neni zena uz teraz to zakryvam ako sa da ale presvita mi zvrchu hlava a to nemam ani 30 rokov...beriem denne tabletky Biosil a Panthenol...vsetky som hadam skusala lieky z lekarne a vodicky ale mala som maximalne mastne vlasy z toho

lienkaviva
19. feb 2016

@moon123 veľmi ma to zaujalo a tak som ti niečo našla, Možno ti to pomôže. Nemam s týmto skúsenosti, ale ženy by si mali pomáhať nie? 😉 http://www.alopecia.sk/alopecia-difuzna

moon123
autor
19. feb 2016

dakujem 🙂 kiez by to bola len ta chvilkova strata vlasov..ale mam za sebou vsetky mozne vysetrenia a aj trichogram kde mi brali vlasy a posiellali na rozbor a potvrdili to.spustilo sa mi to po prvom porode a len sa to horsi...lieky mi spomaluju padanie ale tam kde vypadne vlas uz dalsi nedorastie ako u "normalneho" cloveka.

moon123
autor
19. feb 2016

u chlapov sa to este da prezit nejako ale som zena a fakt ma to trapi...hanbim sa a stale mam v hlave ze vsetci mi pozeraju na tu hlavu :(

bubula_007
19. feb 2016

@moon123 ja som čítala o ricinovom oleji, teraz akurát prvýkrát na vlasoch to mam. Dúfam, ze to pomôže... U nas v rodine je to tiež. A tiež mam pocit, ze každý mi pozerá na hlavu, normalne mam z toho komplexy. A ked niekto dá poznámku o mojich vlasoch...!!! Dovi-dopo!!! Ale vieš ty co, pozri sa len lepsie oko seba, a uvidis, ze tento problém netrápi len teba.

lorela
19. feb 2016

@moon123 Prosim ta 🙂, kup si v lekarni Biohar (mala investicia oproti Neocapilu), doplnok vyzivy Forcapil, sampon nieco jemne (ziadne byliny, brezy a pod.) napr. Bioderma. Vsetko poctivo uzivat podla odporucani a nevynechavat .
A dufam, ze o cca 4 mesiace budes v celku s touto radou odo mna spokojna 😉

moon123
autor
19. feb 2016

lorela ahooj Biohar mam doma je to najlepsia vodicka zo vsetkych nenechava vlasy mastne a nesmrdi..namiesto Forcapil mam ten Biosil ale vyskusam to som este nemala a bioderma sampon jemny je aky? ja pouzivam klasiku Dixi zihlava

lorela
19. feb 2016

@moon123 ttps://www.magister.sk/produkt/detail/vlasy-v2/bioderm...
alebo aj Vichy proti vypadavaniu mozes tiez niekedy vyskusat.
Dixy zihlava je taky chemicky koktejl, ze az...!

atanerka77
19. feb 2016

@moon123 skus este cinsku medicinu, cinske bylinky, treba cas ale vo vela pripadoch su ucinne http://www.vitalne.sk/2013/03/cinske-bylinky-pr...

bubula_007
19. feb 2016

@moon123 forcapil tiež odporúčam.
@lorela dixi ze chemicky koktejl..??? Vo sne by mi nenapadlo... 😕

lorela
19. feb 2016

@bubula_007 No ano 😖

bubula_007
19. feb 2016

@lorela tyyy joo!! Tak idem hľadať nejaký iný, dík za info. 😉

atanerka77
20. feb 2016

Pivny šampon rucna vyroba

moon123
autor
20. feb 2016

inak aj doktorka mi odporucila znacky Ducray na alopeciu ale to su nehorazne ceny pripravkov :(

moon123
autor
20. feb 2016

pozriem tu biodermu..dakujem

marcela6
4. mar 2016

Ahojte.tak aj ja uz patrim k vam.po vysadeni antiky sa mi urobilo velmi velke plesate lozisko.kopa placu,co vam budem hovorit.
Googlila som a docitala som sa...vsetky veci od muzskeho hprmonu po polycysticke vajecniky,ze dakujem :(
Nakupila olej z korena lopucha,sampon zkorena lopucha,balzam na vlasy z korena lopucha,speci kefu na vlasy aby som ich nenamahala a zvadzam boj2 mesiace.
Neuspesne
Plesinka sa zvacsuje a moj cas sa krati. O rok svadba a moja koruna krasy skor pripomina stoh slamy :(
V utorok mam koznu a pak chcem volat opat na gyndu nech mi da dajake hormony ale bez antikoncepcneho charakteru
Este ze mam podporu v priatelovi,ktory to bere sportovo a vravi ze si zo mna urobi malu punk lady s vyholenou hlavou 🙂
Drzte palce a vsetkym vela sil do boja s touto chorobou

zuzana_j23
4. mar 2016

@moon123 a nastrelenie vlasov nepomoze?

mima595
4. mar 2016

ahojte, ja mam tiez velmi riedke vlasy, presvita mi hlava...neviem, v akom stave to mate vy....ale mne pomaha toto..nepomaha to na rast vlasov, ale zakryje lebku a tym vlasy vyzeraju hustejsie....aj menej mastneju..mne to teda dost pomaha v sebavedomi..kebyze to nemam..tak uz asi na ulicu nevyjdem...
http://www.cover-hair.sk/15-cover-hair-farba-tm...

moon123
autor
5. mar 2016

ahojte...no s tym nastrelenim som tiez ratala ale doktorka vravela ze z celkoveho poctu telo prijme uplne minimum tych vlasov :( ostatne sa nechytia a vypadnu... #mima595 som nasla na jednej stranke volalo sa to ze Topik ale neverila som tomu...je to.nieco podobne ako to co pouzivas takze asi do toho pojdem ked vravis ze to zakryva pekne priesvitne miesta..je to strasne ked sa clovek chce nahodit namaluje sa pekne oblecie a s vlasmi sa nic neda spravit su ako slama jemne a tenke a riedke d

moon123
autor
5. mar 2016

na stranke biome.sk su aj pripravky kadejake .. mam vitaminy Foligain ale max.mi je z nich zle od zaludka nic ine sa nekona...ale pozerala som po tych co blokuju ten muzsky hormon Saw Palmetto volaju..len ci to zas nebude len skoda penazi :(

moon123
autor
5. mar 2016

@marcela6 neviem odkial si ale ja som si davala uces min.rok na bratovu svadbu robit v PK u Vostinarovej Sisi...ona ma s tym skusenosti chodia jej tam zeny co to maju v horsom stadiu ako ja a ked som videla ucesy no zasla somm..aj mne dala pricesok zo spodu a poprepletala to dovrchu a mala som vlasy aspon na jeden den! odporucam

mima595
5. mar 2016

@moon123 - aj ja som sa pytala na nastrelovanie....a dr. mipovedala, ze neodporuca...ze 1 vlas 2E...spolu by som potrebovala asi 1000 vlasov, takze investicia velmi vysoka, a vela vlasov sa nemusi prijat...ze ona toto neodporuca...

ten TOBIK som nasla aj ja a asi vyskusam... stoji 25E tu na SR, ale momentalne je nedostupny....daj pozor..ja sompozerala, ze je aj sprej, aj puder...ja mam ten puder...
akoze fakt som spokojna....umyjem vlasy, urobim uces, vyfukama potom na tie miesta nasypem puder...na zaciatku musis odhadnut tolko, aby sa tie nevytvorila taka "guca" ale prijdes na to....potom to zalakujem a idem....

niekedy som davala iba puder po umyti, teraz davam kazde rano...ja som fakt velmi spokojna...pouziva to aj moja mama..../ale ta ma naozaj velki malo vlasov, a potom aj moja krstna...ale ona ma kratke cierne vlasy a tej vobec, ale vobec nevidno, ze ho pouziva...a pritom som expert...na to..ze viem, ze to existuje.....

este som pouzivala aj toto....
Nioxin...ale tam som to odflakla...nepouzivala som to kazdy den, ale aj tak vlasy neboli take jemne, slamenne....

moon123
autor
5. mar 2016

@mima595 a kolko vydrzi ten puder na vlasoch? neprasi sa to na veci? ze si dam biele tricko a budem mat hnedy prasok na sebe

mima595
5. mar 2016

@moon123 - tak sa neprasi, ked uz ho mas na vlasoch...si to zafixujes lakom na vlasy...ale ked si budes davat, tak musis davat pozor,,,lebo je to prasok...mne sa to uz nestava, ale na zaciatkoch aj trocku skoncilo na bielej koseli☹(..ked si budes davat napr. naboky, tak musis potom skontrolovat usi...hlavne za usami...

mne teraz...cca. 1 mesiac...ale pouzivam kazdy den, okrem vikendu....

bubula_007
5. mar 2016

@mima595 a keď máš ten prášok na vlasoch, musíš si každý den umyť vlasy? Ci ako to robíš? Ak si neumyjes a ideš spať, nezostane to na vankúši? Alebo sa môžeš učesať dalsi den? O tomto prášku som počula, ze aj herečkám dávaju...

mima595
5. mar 2016

@bubula_007 - ja si neumyvam kazdy den...umyvam si kazdy 2.-3. den...cez vikedn aj po 4. dnoch ...ovela,ovela menej mi mastneju vlasy, inak som uz na 2.den mala katastrofa mastne vlasy....

musis len dat pozor, aby si si neposkrabala hlavu, lebo potom ti ostane svetle miesto....

ja rano vstanem, ucesem sa a len doplnimm kde mi presvita hlava..po umyti davam prasku viac, lebo tych miest potrebujem prekryt viac...ale na 2., 3. den len malo...

mne to odporucila moja krstna, ona je kadernicka..ja som si to najprv nedavala vela, lebo ked si to dava mama, tak sa mi to nepacilo...ale ona ma naozaj malicko vlasov...potom som ale bola u krstnej, jej kadernicka ma cesala na svadbu a dala mi ten prasok a uz som videla ten rozdiel, aj tu aplikaciu....a to teda ona mi toho dala fakt vela, mala som taky az moch na vlasoch...ja si toho az tak vela nedavam.....mne staci, ked prekryjem tie najviac viditelne miesta....

pouzivam to ozaj intenzivne 2 roky...a sebavedomie mi stuplo poriadne....

marcela6
8. mar 2016

@moon123
Tak uces bude v trencine,len aby mal byt z akych vlasov vobec
Dnes teda oficialne potvrdena alopeciia
Mam pred sebou kopu vysetreni,ktore musim vybehat.zatial mi nasadila mast,kt.je vsak docasne riesenie
Verim vsak ze najdem pricinu a vhodnu liecbu,kt.bude alopeciu potlacat.viem ze boj nad touto chorobou asi nevyhram,ale za snahu to stoji
Drzte palce

moon123
autor
12. mar 2016

@marcela6 a ako sa vola mast?
mne ako diagnostikovali alopeciu tym to aj hasllo uz mi ziadne ine vysetrenia nikto nerobil

Tu začni písať odpoveď...

Odošli