Depresia a antidepresíva

12. feb 2022

Ahojte. Beriem AD, lebo u mňa začala depresia a úzkosť. No dnes mi je tak všelijako. Ako som stala v kuchyni, tak ma prepadla myšlienka, že čo ak si niečo spravím, že čo aj spadnem do takej silnej depresie, že nebudem sa ovládať. Bojím sa veľmi. Nikdy som takúto myšlienku nemala, nedokázala by som si niečo spraviť úmyselne.

deti95060810
12. feb 2022

ako dlho berieš lieky? po mesiaci by si sa mala už len usmievať...

autor
12. feb 2022

@deti95060810 Prvý mesiac som bola len 10mg a teraz druhý deň beriem 20mg

zefyra
12. feb 2022

Neviem teda aké berieš, ale mne sa polepšilo až pri 150 mg.

autor
12. feb 2022

@zefyra citalec beriem

autor
12. feb 2022

Mám z toho veľký strach. Nikdy predtým sa mi to nestalo.

ivangeline
12. feb 2022

Keby som sa pri kazdej myslienke zastavovala,tak som stí krat mŕtva.. Co tak ignorovat nejake myslienky a radsej sa zamyslat nad pozitivnejsimi? Realnejsimi?

savanna
12. feb 2022

Je normalne, ze po zvyseni a AD sa moze zhorsit stav a opat to moze trvat par tyzdnov. Bola to len myslienka, ako prisla, tak aj odisla. Este par dni vydrz a bude lepsie.

milivanilka
12. feb 2022

Ak niekomu zaberajú antidepresíva, inému tie isté nemusia. Ja som tak bola s Paretinom. Keď som nasadila iné, dávala som si CBD kým mi zabrali. To ma vzchopili. Teraz ho beriem aj popri antidepresívam a cítim sa dobre. Dg mám depresia, úzkostná porucha a zmiešaná porucha osobnosti

majah212
12. feb 2022

@ivangeline takéto rady sú nebezpečne a zväčša ich vyslovujú ľudia, ktorí nemajú poňatia o problematike depresie či úzkosti. Depresia, úzkosť neni o tom že len pozitívne mysli a bude fajn. Keby stačilo pekne myslieť tak psychológovia či psychiatri nemajú prácu 🙄

deti95060810
12. feb 2022

vždy pri zmene sú zmeny na psych. , treba len vydržať, ono sa to časom polepší...

deti95060810
12. feb 2022

@majah212 to máš pravdu...

deti95060810
12. feb 2022

@deti95060810 nedali ti aj niečo na ukľudnenie?

autor
12. feb 2022

@ivangeline Ono je to dosť ťažké. Už len to, že som to začala riešiť s psychológom a psychiatričkou je pre mňa víťazstvo.

autor
12. feb 2022

@deti95060810 Nie, nedali

autor
12. feb 2022

@savanna Naozaj? Aj keď len sa jedna o ten istý liek?

savanna
12. feb 2022

Ano, aj ked ide o ten isty liek.

autor
12. feb 2022

@savanna Nemusím sa báť? Lebo mne sa to nikdy predtým nestalo..som z toho fakt v šoku

savanna
12. feb 2022

Tak ale ak tomu spravne rozumiem, tvoja myslienka bola - co ak si nieco spravim. Nie ze idem si nieco spravit a zaroven sama pises, ze by si si nedokazala nieco spravit. Ak by sa ti opakovali myslienky, ze idem/chcem si nieco spravit, vtedy by som to hlasila doktorke.

ivangeline
12. feb 2022

@majah212 Ale vela krat to pomaha. Hlavou ti prejde kadeco. Ty rozhodujes,comu das prednost. Ty rozhoduhes,ci si vypytas pomoc. Ty rozhodujes,ci budes s ty. nieco robit. Ci skusis nieco nove alebo sa budes utapat a utapat..alebo budes bojovat. Ju napadla myslienka,s nou prisiel strach. Co tak si povedat,ze sa to este doteraz nestalo a nemusi sa to stat. Ze podnikla kroky,aby jej bolo lepsie,tak nech ta blba myslienka ide do..

majah212
12. feb 2022

@ivangeline opakujem keby máš povedomie o tom čo je to depresia, úzkosť tak toto nepíšeš. Z toho sa nedostaneš pozitívnym myslením, to nie je blbá náladicka, že ráno sa zle vyspim, stanem hore zadkom,:.. ty máš odborne vzdelanie v tejto oblasti keď máš odvahu to takto zľahčovať?

sszuzu8
12. feb 2022

Ad sú pekné svinstvo. Mňa sa ľudia báli keď som ich brala. Aj sama seba som sa bála

ivangeline
13. feb 2022

@majah212 Nie. Mam depresivne stavy. A zazila som par krat hrozmu uzkost,ze som pol dna nevedela poriadne dychat a vstat z postele/zeme,lebo ma to tahalo nadol. Podla mojej psycho si viem s tym dat rady a idem na to dobre,takze ano aj humor aj zlahcenie pomoze.. :D Vsak s tym nieco robi a berie aj lieky,tak predsa si moze povedat,ze to bude s velkou pravdepodobnostou blba nepodlozena myslienka/strach a snazit sa sustredit na to,co vsetko robi preto,aby jej bolo lepsie a ze to nie je malo a je schopna poziadat o pomoc. Samu seba pochvalit. Povedat si,ze dobre robis. Ze je to skvele. A nie naopak..

majah212
13. feb 2022

@ivangeline vďaka za úprimnú odpoved. 🔆prajem všetko dobre

lisa2472
18. nov 2022
Používateľ lisa2472 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od lisa2472.

Antidepresíva bez predpisu - https://tonzes.com/restilen.htm Účinek se dostavil už po několika málo dnech - lepší nálada, chuť do života, klidnější spánek a usínání. Určitě pomůže v těžším období na blbou náladu a mírné deprese. Mne pomohlo toto.