Depresia a invalidný dôchodok

kburgerin
6. máj 2012

dlhodobo trpim depresiami liecim sa u lekara myslite ze by som mala narok na invalidny dochodok lebo necitim sa dobre a kolko musim vlastne marodit aby mi to uznali

ematko29
7. máj 2012

to by si sa mala opýtať svojho psychiatra,záleží od vážnosti depresií,lebo v dnesnej dobe má každy 3človek depresiu.

nikolca
4. jún 2012

@kburgerin kolko je to dlhodobo?pri depresii maš narok na invalidne ale len polovične 😒

kburgerin
autor
4. jún 2012

@nikolca dobrych 6 rokou mam deprsiu a beriem tabletky

nikolca
5. jún 2012

@kburgerin tak to je dosť dlho na to aby ti uznali invalidne,moja sestra ma depresie už dlhe roky,jej priznali invalidne asi po troch rokoch depresii,tiež uživa lieky,stale je unavena nie je schopna nič robiť asi ťažko by vydržala niekde v robote

kburgerin
autor
5. jún 2012

@nikolca kolko ma rokou sestra a ma plnu invalidnu ci polovicnu ...................ja mam len 29 rokou kde sa mam informovat

nikolca
5. jún 2012

@kburgerin ona ma 31rokov a je na polovičnom invalidnom ale doktorka jej povedala aby si podala žiadosť o priznanie plneho invalidneho,zhoršil sa jej zdravotny stav,pred mesiacom bola aj v nemocnici,informuj sa u svojej psychoatričky a aj na socialnej poisťovni ti poskytnu informacie 🙂 😉

nikolca
5. jún 2012

@kburgerin a teraz nepracuješ?si nezamestnana?

kburgerin
autor
5. jún 2012

@nikolca ano nepracujem som nezamestnana

ivona2010
6. jún 2012

@kburgerin ahoj, v prvom rade Ti velmi držím palce, aby si to zvládala, kto píše, že každý druhý či tretí má depresiu asi nevie, čo to skutočne depresia je 😒
môj švagor je od minulého mesiaca na ivalidnom dôchodku, pritom pracuje, alew vraj bude musieť už len na dohodu, ale priznali mu pekný invalidný dóchodok 900 eur, ale viem, že mali okolo toho kopec vybavovačiek a ešte aj niečo platili v sociálnej poisťovni, aby mu ho mohli v takejto výške priznať
lieči sa od 17-tich, teraz bude mať 30tku, no zvládol aj vysokú školu, ale tie stavy, ked má manickú fázu, no neviem, musí to byť velmi tažké

bodka13
6. jún 2012

@ivona2010 😲 900€ ? ...na Slovensku?

ivona2010
7. jún 2012

áno :o) aj mne to prišlo neuveriteľné, ale ked vieš ako na to, je to možné, ale zasa na druhej strane, za akú cenu

nikolca
8. jún 2012

@ivona2010 sa mi tomu nejak nechce veriť 😕 moja sestra je na polovičnom a dostava 180euro 😒 😖 ,doktorka jej povedala aby si požiadala o plny no len ona sa boji že jej nakoniec zoberu aj ten polovičny 😒 lebo tam sa ten zdravotny stav vraj od začiatku posudzuje,no doktorka jej povedala že ked jej ho nezobrali v oktobri led bola na posudkovej tak jej ho teraz nezoberu,mava depresie,čim dalej tym ťažšie,ona ma problem cez den aj navariť nieto ešte pracovať 😔

ivona2010
9. jún 2012

no je to tak, on bol aj na elektrošokoch aj v nemocnici ležal....viem, že dosť platili na tej sociálnej poisťovni, nechcem klamať spýtam sa ešte manžela, ale okolo 9 tis. eur zaplatili....

xirenka1
13. jún 2012

Ahojte.Tiez som na tom podobne s tymi depresiami,momentalne prezivam asi tu najhorsiu co som kedy mala,som na pn-ke no dnes mi akorat prisiel s poistovne papier ze pn-ku mi budu vyplacat uz len do 28.7,tak som volala do poistovne a povedali ze to preto lebo uz som viackrat s tymto marodila a cize by mi asi skor mali vyplacat dochodok,no vobec neviem ako na to,zajtra idem teda k mojej psychiatricke aj k obvodnej a musim sa na to opytat,normalne sa bojim ci na mna nejako nevyletia ze som daky prizivnik 😢

nikolca
13. jún 2012

@xirenka1 aj moja sestra takto na tom byvala,stale bola unavena,domov z roboty chodila ako zbity pes a stale dookola robota,pn,robota pn,napokon jej psychiatrička navrhla aby si zažiadala o invalidny dôchodok a ten jej napokon priznali no i ked najradšej by robila ako mala neustale depresivne stavy 😒

xirenka1
14. jún 2012

@nikolca Ahoj,dnes som bola teda u mojej psychiatricky a ta mi povedala ze to mi aj tak nedaju atd...aj ked v poistovni mi povedali uplne nieco ine,povedala ze este ma cas na to aspon mesiac a ze ma s toho dostane avsak ja knej chodim uz 4 mesiace a stale ma len dopuje liekami a skoro ziadne zlepsenie,neviem ako bude kedze pn-ku uz dostavat nebudem a do roboty predsa v takom stave ist nemozem,fakt toto je hrozne ako vedia bit niektory doktori protivny ako by to bolo z ich vrecka.A kolko ma tvoja sestra rokou ak sa smiem spytat? Mas pravdu tiez by som radsej bola zdrava a pracovala ako prosit sa niekomu aby som mohla aspon z niecoho zit s touto hnusnou chorobou

nikolca
14. jún 2012

@xirenka1 ahoj no tak to ťa potom nepotešila,moja sestra ma 30rokov a na polovičnom invalidnom je od roku 2004 a ty chodiš psychiatričke len štyri mesiace?ona marodovala rok ☹ a vlastne po ukončeni marodky si hned podala žiadosť o invalidne ktore jej aj priznali,nepriaznivy zdravotny stav musiš mať najmenej rok,jej dokonca jej psychiatrička teraz sama navrhla aby si požiadala o plne invalidne

xirenka1
14. jún 2012

@nikolca No mne tu pn-ku zoberu preto,ze v tomto roku som uz marodila 2x,takze dokopy som s touto chorobou odmarodila uz vela,neviem vobec co mam dalej robit 😢 ved do roboty takto nemozem ist tak neviem ako budem

nikolca
14. jún 2012

@xirenka1 no nezavidim ti 😒 a prečo ti vlastne psychiatrička povedala že ti invalidne nedaju? 😒 no na tvojom mieste by som asi on požiadala,skus sa informovať na poistovni,moja sestra ma dobru psychiatričku pred tym než škla o invalidne žiadať napisala jej posudok čo najlepši aby jej to priznali,no za to že je chora za to nemôže 😔

xirenka1
15. jún 2012

podla mna naozaj vela zalezi od foktora,neviem preco ta moja si mysli ze do mesiaca ma da do kopy ked uz tym trpim najmenej 4 roky a stale je to horsie,asi zmenim lekara

nikolca
15. jún 2012

@xirenka1 pokial trpiš depkou štyri roky tak si maslim že narok na invalidne maš,ked ti skonči marodka skus si dať žiadosť o invalidne?a nezvladla by si vôbec robiť?

xirenka1
15. jún 2012

vela krat som to skusala,mne to zacalo najprv uzkostami,stale som si myslela ze to nic nieje,a stale viac a viac ma to vycerpavalo,ked som prvy krat dostala riadnu depresiu tak som sa liecila ale zasa som si vybrala robotu s tym ze to prejde a nakoniec zase,zrusila som sama aj pn-ku co som brala 400e a radsej som isla s priatelom do roboty s tym ze chcem bit medzi ludmi a chcem sa s toho dostat no a dopadla som tak,robila som na pase taku monotonnu robotu nakoniec mi to zacalo blbymi naladami rano,nemohla som vobec zaspat vracala som,prestala som jest,nedalo sa mi nic robit,fungovat,rozpravat proste nic ani hygiena pomali a tak som po velkom zachvate kedy som myslela ze radsej vyskocim z okna skoncila na pohotovosti a nasledne teda u psychiatricky:( proste sa mi neda fungovat ako zdravemu clovekovy:( a ako na tom bola tvoja sestra? Inac aj ty niecim takym trpis ci len ona?

nikolca
15. jún 2012

@xirenka1 ja depresiami netrpim,si neviem predstaviť čo človek pociťuje ale vidim na sestre,že je bez nalady,chodi ako bez duše,doma je a takmer nič nespravi,stale je unavena,vyčerpana 😒 ,tiež sa jej neda fungovať,pravda je že aj berie silne lieky a z toho je oblbnuta,ona sa vlastne aj o samovraždu pokusila,pojedla tabletky,nasledne skončila na psychiatrii,vtedy ešte k psychiatričke nechodila,to začala potom ako ju pustili z nemocnice a chodi tam do dnes a že by sa jej to nejak lepšilo,no neviem ale mne sa nezda,by asi nezvladla postražiť ani morske prasa nieto ešte niekde vydržať v robote 😕

xirenka1
18. jún 2012

A vies aj ake lieky berie tvoja sestra?Ja som napisala mail svojmu byvalemu psychiatrovy ci mozem prestupit k nemu,lebo tato doktorka mi nedava ani terapie,tak napisal ze mozem.V pondelok 25.6 idem na kntrolu k tej mojej tak uvidim co a ako ale asi prestupim k nemu lebo on je lepsi.No a teda povedz mi nieco aj o sebe.Ucis sa este alebo robis niekde? 🙂

nikolca
20. jún 2012

@xirenka1 no lieky veru neviem sestra ake na depresiu berie,len viem že berie aj na spanie,zopiklon a rano ma po nom problem vstať 😒 ,no ja si neviem predstaviť že by som ja mala depresie 😔 no je to hnusne ochorenie,ja som na rodičovskom prispevku,dcerka bude mať koncom jula 3 roky,v auguste si spravim ešte volno aj tak by mi nemal kto byť pri malej-a chcem si užiť posledne leto naplno,od septembra ide do škôlky a ja už nastupujem do prace 😵 nooo tri roky doma neviem či aj mna depka v auguste nechyti jed si spomeniem aky budem mať zhon,robota,decka,dačo navariť 😕

xirenka1
21. jún 2012

No to ano,ja tiez beriem zopiclon ale iba polku vecer pred spanim a ona ho ma dlhodobo? Inac neda sa s nou nejako spojit? Rada by som si s nou popisala :D A kam ides do roboty? Mas jedno dieta alebo viac? 🙂

kburgerin
autor
10. jan 2013

kolko sa to chodi na liecenie

ivana158
9. máj 2013

neviete ako je to so stredným stupňom depresie ? .. je tam nárok na čokoľvek?

natalyt
5. jún 2013

@ivana158 Ahoj, aj ja mam stredne tazku depresiu a v poslednej dobe vobec nezvladam pracu, stale som unavena anemozem sa sustredit, ake lieky beries?