Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

domi1313
26. sep 2017

@rennn predne ako pises..som vdacna za tieto blogy lebo aspon tu sa clovek porozprava s ludmi o tom,s tymi,ktori to zazivajú.a si tersz uplne oki?

rennn
26. sep 2017

@domi1313 upne ok nie som ale je to lepšie ako bolo...aj tie negatívne účinky liekov už sa stracaju konečne...len ta úzkosť ešte príde 😠 ...ja som tiez vdacna za toto a keď mi je najhoršie vždy tu idem a aj keď neprajem nikomu tieto choroby utesi ma aspoň to že nie som v tom sama ...

domi1313
26. sep 2017

@rennn tie uzkosti,oni pridu no..mame na to nabeh bohuzial😒tie mavam skutocne aj ja ale je to zatial zvladnutelne,dufam a pevne verim ze to bude len lepsie a i u teba,u vsetkych nas.

najkusko1111
27. sep 2017

Ahojte.chcem sa opytat kto ste brali k antidepresivam tie lieky typu neurol a tak.ja konecne po 8mich mesiacoch trapenia tri krat zmenene antidepresiva a nakoniec zmena psychiatra sa druhy tyzden citim uplne ako predtym.zdrava stastna.beriem teraz fevarin rano vecer a jednu tabletku helexu s postupnym uvolnovanim.a tu prave neviem ze dokedy mozem brat.lebo ze tie su navykove..za doktorom idem za dva tyzdne.tak jasne ze sa aj s nim poradim.len chcem vediet take vase skusenosti ze kolko ste ich brali tie pomocne lieky k antidepresivam

mirks32
27. sep 2017

@najkusko1111 podla mna sama budes citit ked ich nebudes uz casto potrebovat

mirks32
27. sep 2017

Napr. Mala som pred niekolkymi rokmi eliceu 10mg,1× denne a 3× rivotril 0.25 .... ako nahle spravne ucinkuju AD ..postupne sa moze znizit davka liekov na ukludnenie .do konca mi bolo tak fajn ze som vysadila ale postupne aj AD .1 rok som bola bez liekov ... ale bohuzial sa mi to vratilo....okolnosti zivota ...k tomu dopomohli

sandra2308
28. sep 2017

Ahojte, prosím vás beriete niektorá z vás alventu? Alebo ste brali v minulosti? Beriem seroxat, ktorý mi druhý krát bohužiaľ nezabral ako mal, stále mi je zle, tak budem prechádzať na alventu a bojím sa že to bude ešte horšie ako teraz 😟

ada134
28. sep 2017

@rennn a uz nemas tocenie hlavy? Co si brla

rennn
28. sep 2017

@ada134 brala dom trittico a z toho sa mi tocila hlava a ešte kadečo iné mi bolo...uz som ho vysadila a teraz konečne už mi to preslo

ivka185
28. sep 2017

@sandra2308 ahoj ja beriem alventu uz 12 rokov a v pohode nikdy som nebrala ani tie pomocne lieky co tu zeny pisu. Od zaciatku len alventu. Sice na zaciatku som od nej pribrala ale ked si telo zvyklo tak sato zastavilo to priberanie.

sandra2308
28. sep 2017

@ivka185 a to sú tvoje jediné AD, či si predtým brala aj nejaké iné? A cítiš sa pri nej úplne v pohode?

mirks32
29. sep 2017

Ahojte , tocenie hlavy zavrate , myslite ze to prejde? Uz beriem 3 tyzden nove AD brintellix10mg .1x denne

sandra2308
29. sep 2017

@mirks32 ahoj, ja si myslím, že ti prejdu určite, no možno to ešte potrvá. A predtým si aké brala? Nezabrali ti? Ináč tie tocaky mám teraz v týchto dňoch aj ja s netuším prečo.

anamis3
29. sep 2017

@najkusko1111 ahoj.Ja som tiež brala Helex dokiaľ som necítila,že už mi zabrali AD.Asi také dva mesiace som užívala ráno a večer,potom som začala postupne vysádzať.Teraz už beriem len 1 tabletku AD

ivett311
29. sep 2017

@mirks32 myslíš že to máš od Brintellixu? Ja tiež beriem Brintellix ale nemala som točenie hlavy od AD, ale to je príznak PP.

ivka185
29. sep 2017

@sandra2308 ahoj ano su to moje jedine nic ine som nebrala. Od zaciatku som brala 75mg, ale asi pred pol rokom mi bolo trochu horsie neviem z coho, tak mi zvysil na 150mg a teraz som celkom v pohode chodim do prace , proste fungujem a celkom v pohode to si netrufam povedat ,vykvy su ako u kazdej co tu pise ale su to zvladnutelne a nesu zas casto napr... aj dnes mam taky horsi den mam pocit zavratov ale tiez som bola v praci ,v obchode, na poste proste bezny den ako aj drave zeny. Da sa mne pri tej alvente prakticky fungovat bezne.

najkusko1111
29. sep 2017

@anamis3 ahoj.a mala si helex tu 0.5?ja beriem tu jednu vecer.uz tiez dva mesiace.a hej uz citim ze ad zabrali myslim ze fakt super.tak o dva tyzdne idem na kontrolu a uz budem asi helex vysadzovat.ako dlho si to vysadzovala?a v pohode si sa citila aj pocas vysadzovania?

mirks32
29. sep 2017

@sandra2308 pred tym som brala 3 mesiace setralin actavis 50mg mne to zhorsilo stav a k tomu atarax.025mg .kazdy tyzden mi psiatricka povedala to musite vydrzat to prejde .. a mne bolo horsie a horsie .. uz ani do pra e som nebola schopna ist..vymenila som psiatricku . A ta nova mdr. mi dala brintllex ..ze najrychlesie Ad do 4 tyzdnoch by mali zabrat uz .mam ich 3 tyzden a k nim frontin ...ktory zatial mam 3× denne 0,25 mg .prvy krat jed sa zistilo ze potrebujem psiatricku mi nasadili cipralex 10 mg a potom eliceu 10mg, ja sa uz dlho liecim depresie .. panicka porucha od decembra 2016 som sa citila zle potratila som v 4 mesiaci .. a nato mu v januari 2017zomrela mamina snazim sa byt silna no niekedy to jednoducho nejde a hlavne v tedy ak su nespravne lieky

mirks32
29. sep 2017

@ivett311
PP- Panycka porucha? Ja ten pocit mam nieco nieje spravne

mirks32
29. sep 2017

A inak Vam prajem pekny podvecer ..

sandra2308
29. sep 2017

@mirks32 tak to ma naozaj mrzí 😟 A máš pravdu, keď do seba pchame tie lieky a aj tak nám je na nič..... len prežívať zo dňa na deň. Ja niekedy už ani neverím, že budem žiť normálne.

mirks32
29. sep 2017

@sandra2308 preto je velmi dolezite ake lieky nam daju. A hlavne aby nas dostali do normalu ..i ked je pravda ze neake tie hlupe dni su ale to uz sa da predychat. Raz mi lekarka povedala ze dusa sa velmi tazko lieci .. to nieje ako zlomena ruka 2.10 idem na kontrolu tak som zvedava co mi povie na moju neuspesnu trojtyzdnovu liecbu..je mozne ze este nezaberaju AD ...neviem presne ako je tebe a ako dlho sa liecis ale , mne byvalo fajn fungovala som v pohode iba teraz tento rok mam take vsetko rozhadzane .a co ma stve je ze nemozem.pracovat .mam pracu ktota ma bavy ale nevladzem je dost namahava fyzicky a trosku psichycky...musime byt silne a byt s ludmi ktory nas maju radi ako aj my ich .

mirks32
29. sep 2017

@sandra2308 a ver ze nam bude dobre . Nesmieme sa toho bat 😇😇

domi1313
30. sep 2017

ahojte baby.tie ktore mate PP,viete ze ju sprevadzaju rozne symptomy.stretli ste sa uz s tym ze ste mali take tlaky do sanky?pri spankoch

sandra2308
30. sep 2017

@domi1313 ahoj Domi, neviem co presne mas na mysli, ale ja pocas tych piatich rokov som uz mala tolko prejavov tej choroby a neverila som, ze toto moze byt zo psychiky a stale to zo psychiky bolo. Mna uz aj vlasy boleli 😅

domi1313
30. sep 2017

@sandra2308 ved prave🙈a samozrejme sa zlaknem a je zle nedobre

ivka185
30. sep 2017

Ahojte zienky no z tej pschiky dokaze boliet cely clovek ako sa hovori. Je to hnus ja tiez vcera ,dnes nemam najlepsie dni take tupe bolesti hlavy, pocit zavratov vsetko na h.....o, ale co uz len cakat a verit ze to prejde.

sandra2308
30. sep 2017

@domi1313 ale veď aj ja sa hneď zlaknem. Stane sa mi to po stý krát a aj tak sa zlaknem 😑 To asi my všetky. A keď mi niečo je viac ako týždeň, tak to mám v hlave non-stop, od kedy vstanem až kým neidem spať. A potom sa to nabaľuje, až ma z tých myšlienok bolí hlava, žalúdok a ďalší problém na svete.😥😥😥

ivka185
30. sep 2017

To je asi hlavny priznak tej choroby ze sa vsetkeho zlakneme ja robim to iste viem sa vystrasit zo vsetkeho staci ze ma niekde pichne a uz to ide strach neskutocni, a potom sa sledujem, namyslam a rozne diagnozy si najdem a trva to dovtedy kym na to nezabudnem alebo sa nevyskytne nieco nove .

domi1313
30. sep 2017

@ivka185 uuuuplne presne ako si napisala🙏🏻uz som ako hypochonder😒