Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

esselte
23. dec 2013

@knobloska Áno, lexaurin ti pomôže , ale ak by sa to zhoršovalo treba zájsť k psychiatričke.Skús aj niečo prírodné napr. persen forte, ľubovník bodkovaný, ja som mala aj čaj melaton, tiež pomáha, alebo tablety melaton, ale lexaurin zaberie lepšie, skús, uvidíš

esselte
23. dec 2013

baby ., posielm link na krásny obrázok pre potešenie duše, treba klikať na mesiac, altánok, budú tam pokyny na klikanie
http://redir.netcentrum.cz/?noaudit&url=http%3A...
Pekné Vianoce a hlavne veľa zdravia všetkým

esselte
23. dec 2013

@anina63 Ja mám tiež problém, že sa to stále vracia, nie si sama, drž sa

knobloska
23. dec 2013

@esselte díky za odpověď. Mám si ho vzít ráno nebo můžu i vícekrát denně?

esselte
23. dec 2013

@knobloska Ak máš 1,5 mg môžeš ho zobrať trikrát denne, ak 3mg tak ti stačí jeden a mal by vydržať do večera, ak ti zle aj v noci, že nemôžeš spať, tak si na noc vezmi ešte jeden 3 mg, ale mne stačil jeden až dva denne len ten 1,5mg

knobloska
23. dec 2013

@esselte děkuji

trend270
23. dec 2013

Z prírodných je dobrá aj medovka.

hroska
23. dec 2013

@knobloska ahoj, tak tie priznaky ktore popisujes- nespavost, nechutenstvo, ranne pesima- nechut rano vstat z  🙂  postele,placlivost, to ze ta nic nebavi, tak to su vsetko priznaky depresie. A niet sa ti co cudovat, ked dcerka ma zdravotne problemy....no ide o to, ako ta tieto tvoje potiaze obmedzuju v kazdodennom zivote. podla toho sa aj depresia deli na lahku, strednu a tazku. Lahku depresiu je kozne prekonat bez liekov za pomoci psychoterapie, pomoci blizkych atd. strednu depresiu a najma tazku depresiu clovek, s najvacsou pravdepodobnostou, bez liekov neprekona. Depresia a uzkosti sa liecia nenavykovymi antidepresivami (AD), ktore maju neskorsi nastup ucinku-cca 10 -30 dni. Preto sa k nimna zaciatku pridavaju tzv. anxiolitika, to su lieky ktore zaberaju a prinasaju ulavu ihned, su vsak velmi navykove. 😝 Tvoja kamaratka to myslela dobre s tym Lexaurinom, ale zial prave ten patri do tej skupiny navykovych anxiolityk, teda nie je urcenyna dlhodobe uzivanie. niektore kocky, ktore este nemali skusenost s AD skusaju zacat najprv s prirodnymi rastinnymi liekmi proti depresii a uzkostiam ako je trezalka teckovana, Persen, Deprim, Sedativ PC a plus ta psychoterapia. drzim palce a nech sa rychlo polepsi.

knobloska
23. dec 2013

@hroska děkuji mnohokrát. Četla jsem, že Lexaurin je na krátkodobé užívání. No ona to myslela tak, že musím začít fungovat, protože moje děti to vidí, že někde sedim a bulim, že se s nikým nebavím, že jsem smutná. Po svátcích se objednám k jiné psycholožce, byla jsem u jedné, ale byla to taková mladá holka, bezdětná. Připadalo mi, že má naučené fráze...no nebyla až tak zlá, ale neulevilo se mi. A asi je normální tenhle šok, ale už skoro měsíc se nemůžu dát do kupy. Děkuju za informace a přeji hezké Vánoce

kvixa
23. dec 2013

Prajem pokojné sviatky. Pod stromčekom radosť a v novom roku zdravie. . .
A nech sme už všetci bez úzkosti a depresie a pp a podobných hlúpostí 😉
Inak kúpila som si knižku šlabikár šťastia,tak ak niekomu pomáha odreagovanie sa čítaním,skúste. Zaujímavé čítanie.

briketa
23. dec 2013

Ahojte dievcata, chcela by som sa podakovat, nepamatam si uz presne meno kto mi pomohol, len som mala obrovske zachvaty klaustrofobie uz zubara, kozmeticky, no hocikde, kde ta mi sklanali na tvarou a sibrinkovali mi okolo nej.
Dnes mi museli u zubneho robit korunku na prasknutu stolicku, dostala som dopredu tabletku, vcera vecer som si z nej dala 1/3 na odskusanie, dnes rano pol hodinu pred zubarom dalsiu 1/3 a vsetko bolo uplne v pohode, citila som sa uplne kludne, ziadne stiesnene pocity, ze nemam kyslik. Parada.
Este raz srdecna vdaka.

lilinka111
24. dec 2013

šťastné a veselé.....užite si ich hlavne v zdraví a v pohode,,,,,,,,,,

svija
24. dec 2013

Holky krásné Vánoce všem 🙂 . A hlavně psychickou pohodu a zdravíčko 😉 😉 .

simka1111
24. dec 2013

Ahojte baby, prajem Vám vsetkym pekne Vianoce, plne pohody, pokoja v kruhu najblizsich. A pre nas tu to nie je iba fraza 😉 😉 A aby nasledujuci rok bol omnoho stastnejsi a lepsi ako tento 😝 😝 Drzte sa vsetky 😉 Dlho som sa tu už neukazala, ale fakt som sa nezastavila, v skole toho bolo strasneee vela, vobec nas nesetrili , ale nastastie som to zvladla, taktiez som na poslednu chvilu kupovala este darceky pre rodicov, sestru a tak. Ale musim to tu dobehnut a precitat vsetko , co sa zatial tu riesilo a aj sa vyjadrit. 🙂 A hlavne chcem sa velmi podakovat babam za podporu , povzbudenie , vela ste pre mna urobili , hlavne @hroska , ale ty tu pomahas vsetkym kockam , tak ti DAKUJEME 😉

hroska
24. dec 2013

♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡
Caute dievcata,
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥
vsetkym vam prajem nadherny Stedry Vecer, tym ktore ste stabilizovane, aby Vam to vydrzalo naveky a tym, ktore este len cakate na svoj den s velkym D, aby prisiel cim skor.
A nezabudnite, ze cez tie bolesti nasej duse aspon, na rozdiel od inych ludi, vieme ze ju mame 😉 .
Dakujem Vam za vsetko....
I ♡ U

simka1111
24. dec 2013

@hroska krasne si to napisala, aspon vieme , ze ju mame 😉 ale je to tak , ja si pomalicky zacinam uvedomovat, take drobnosti, proste len tak si vecer zapalit sviecku, proste ked vidim, ze ludia okolo mna su stastni, to je pre mna tiez velmi vela... Pomaly ma opusta aj uzkost, pred mesiacom , ked som si spomenula na moju buducnost , pochytila ma strasna uzkost z buducnosti, taky nevysvetlitelny strach, teraz citim ako pamalicky dohara, uz ma ta predstava nedesi , za co som velmi vdacna, dokonca posledne dni som shoppingovala, v skoro kazdom obchode som si poskusala oblecenie nejake a len tak sa pozerala do zrkadla na seba,ze to nie je az take zle... pomalickymi krokmi sa to kazdym dnom zlepsuje, i ked pride na mna este taky spleen , ale zasa ziadny clovek nie je nonstop stastny predsa 😉 dufam , ze nasledujuci rok uz aj nejaky ten chalan sa mi vmota do cesty 😝

savanna
24. dec 2013

kocky aj ja Vam prajem stastne a vesele, nech je buduci rok lepsi 🙂

mata37
24. dec 2013

Ahojte kočky, nebola som tu pre nedostatok času veľmi dávno. Som v pohode a zaneprázdnená. Tak dievčatá moje prajem Vám príjemné s šťastné Vianoce, hlavne veľa zdravia, ktoré je tak potrebne/viete všetky o čom hovorím/, prežite sviatky bez depiek a tie ktoré práve podstupujete liečbu, tak ako písala hroska, nech už konečne príde ten deň, keď sa Vám uľaví a začnete sa na tento svet pozerať úplne inými očami. Majte sa krásne 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 😉 🙂 🙂 🙂

andy231
24. dec 2013

čaute kočky všetkým Vám želám šťastné a veselé Vianoce 🙂

bety222
24. dec 2013

@andy231 ahoj diagnozy mame rovnake,mne teraz zvišila na 2-2-0,ale berim aj xanax,lebo mam pocit,že coaxil nezabera,ako keby som prestala na časi rozmyšlať,neviem si na nič spomenuť,je to hrozne ,lebo človek si to všetko uvedomuje,ale verim že časom zaberie,ale mne povedala ,že to su najslabšie a najmenej škodlive,tak som zvedava kedy začnem mať pocit,že možem normalne fungovať,

andy231
24. dec 2013

@bety222 ahoj ja beriem k tomu coaxilu dalšie AD sertralin actavis mne vyvolával úzkosť a aj lexaurin ešte cítim zlepšienie odkedy mám nasadené nové AD za chvilu bude mesiac čo budem užívať nové takú dobu tak dúfam že to pôjde čoraz k lepšiemu.ja beriem len tri rázy coaxil ale chcela by som ho vysadit ked pôjdem v januári na kontrolu radšej nech mi doktor zvýši sertralin lebo coaxil my vôbec nesadol presne ako píšeš sú najslabšie a najlepšie sa tolerujú no čo mne vyvolali hrôza.a tebe je ako???

esselte
25. dec 2013

@andy231 Ahoj, tak teším sa, že už ti je lepšie, takže predsa i ten coaxil nezaberal, to nové AD je lepšie, aspoň, čo som čítala od ľudí, budeš už v pohode, ja celkom fajn, ale ešte niekedy príde zvláštny pocit, ale snažím sa to zahnať, beriem ešte tiež xanax na noc, lekárka mi ho ešte nechala a pomaly sa mám pokúsiť ho vynechávať, pekné Vianoce a trocha vyššie som vám všetkým poslala link na krásnu pohľadnicu, tak , ak si to nevidela, pozri si to,určite ťa to poteší na duši

hroska
25. dec 2013

Dievcata, velmi pekne dakujem za vsetky Vianocne darceky 😵 😵 😵 😵 😵

bety222
25. dec 2013

ahoj ,ja keď ešte si dam xanax tak sa to da vydržať,ale inač ,,,ja som brala 3roky paretin potom mi ich vysadila a teraz 2roky som nebrala nič,ale vratilo sa to všetko,,,hovorila mi doktorka že ked to nezaberie tak mi da naspeť paretin ,,keď som ho brala chodila som do roboty a teraz som rada že sa dokažem postarať o dceru, ale vetšinou cely deň preležim,lebo mi je zle ,,vobe ako keby som sa netešila z ničoho,,a ty maš koľko rokov ,keď sa možem opitať,,a deti maš

lucijeje
25. dec 2013

holky, je tu některá, která se bojí se svými psychickými problémy mít dítě (a věk už jí klepe na dveře)? potřebovala bych si s někým o tom "promluvit" .... díky, jestli se mi někdo takový ozve... 😉

bety222
25. dec 2013

ahoj,ja ti možem len toľko povedať,že ja som mala depresie asi 5rokov,nebrala som žiadne lieky,otehotnela som ale,to tehotenstvo nebolo o radosti ale len o tom ,že každy deň len to ,že je mi zle nedobre som sa citila,,a vobec som si to tehotenstvo neužila,,a keď mala dcera asi3 roky ,už som musela brať lieky lebo to už bol vrchol toho všetkeho,,,ja by som ti radila najprv sa aspoň trochu preliečiť,a tešiť sa z babetka,,ja beriem teraz zasa lieky a doktorka mi povedala ,že aj keby som otehotnela vysadia sa na 3 -4 mesiace a možu sa brať dalej,,ale pokiaľ maš priateĺa alebo manžela ,ktory ťi v tom pomože ,,da sa to zvladnuť,a koľko maš rokov,,

lucijeje
25. dec 2013

@bety222 .... ahoj, děkuji, že jsi napsala svoji zkušenost 🙂. Já s úzkostnou poruchou s pomocí AD bojuju už osmej rok. Vždy se stabilizuju, AD pak beru ještě cca rok, pak začínám pod vedením psychiatričky pomaličku vysazovat, pak je to pár měsíců v pořádku a já jsem šťastná ... No a pak přijde, nějaký větší nápor na nervy (naposledy nepojištěné ukradené auto, které se musí ještě půl rokus plácet 😒),, do toho nějaký další stresíky a já se sesypu jak domeček z karet 😒 a kolotoč se znovu roztáčí, tj. znovu nasazuju AD a čekám až mi zaberou ...
Doktorka mi sice říká, že třeba zoloft nebo i mů citalec se dá v těhotenství brát, ale já se toho bojím 😖. Abych řekla ale pravdu, víc se bojím toho, že se o miminko nedokážu ve stavu mýho "psychopádu" postarat 😖 a prcek tím bude trpět. Přítele mám, je na mě děsně hodnej, ale je taky dost pracovně vytíženej. S mamkou si moc nerozumím ...
Bude mi 32 😖 a otázky okolí "kdy už?" a "na co čekáte" mi způsobují další úzkosti ... Navíc zjišťuju, že mi upištěné a pozornost věčně vyžadující děti berou dost energie, nevím jestli na to mám, přitom děti mám ráda a nějak si nedokážu představit, že bych aspoň jedno neměla .... já nevím, mám chaos 🤐 ....

bety222
25. dec 2013

toho sa neboj,že sa o babo nepostaraš,ja som sa o dcerku postarala najlepšie ako som vedela,a pritom bolo hrozne dieťa,vobec nespala,v noci,neboj budeš najlepšia mamina,,,vieš čo si ja hovorim teraz,veď ja mam 1dieťa,a mam pocit že nevladzem a mam kamošky čo maju 3 deti,a zvladaju to,,všetko je to v našich hlavach,,a to vtedy ke´d sa mi narodila dcera som ešte vobec lieky nebrala,,mam kamošku čo ma babo a berie lieky a aj koji maleho,,neboj zvladneš to,,nemam problem si s tebou o tom pisať,lebo som si tym prešla,,a viem čo preživaš

lucijeje
25. dec 2013

@bety222 .... právě to je ono, ten pitomej strach - strach, že dítě nebude spát, nebude chtít jíst, co když to nezvládnem finančně (přítel teď poslední roky bývá pravidelně v zimě bez práce) ... a to jsou všechno věci, který mě můžou srazit do toho mého "psychopádu, úzkostí a depresí" .... asi bych to všechno zvládla, ale bojím se, že bude za moc velkou cenu 😒 .... a navíc ta zodpovědnost za malého človíčka a jeho východu mě děsí .... moje máma šla ode mě v půl roce do práce, v dětství jsem se nikomu s nikým nesvěřovala, vše jsem dusila v sobě, vše překonávala ze zaťatými zuby a dneska si nějak nemám s mamkou co říct 😒, nějak jí v hloubi duše zazlívám ty moje problémy teď v dospělosti .... pořád jsem musela vše dělat děsně zodpovědně a teď to mám .... jsem tak zodpovědná za budoucnost svého dítěte, že ho raděj ani nebudu mít 😔

lucijeje
25. dec 2013

@bety222 .... říkat si, že mám jedno dítě a jiní třeba tři, to je super, to si musím zapamatovat ... děkuju 😉