Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

ametyst123
31. jan 2016

@babika1234 A robili Ti aspon EKG? a aký máš tlak...?

ivka1302
31. jan 2016

@kuf -ametyst zelam pekny den povodne som ani radsej pisat nechcela ale mozno si z tochto kazdy nieco zoberie. kuf nechcem sa tu nikoho dotknut slovne ale pevne dufam ze si aspon diplomovana sestra a hlavne sa ta chcem spytat kolko antidepresiv si vyskusala ty sama a ako to ze si ako zdravotna sestra hned neragovala na prispevok od MAJINULKY ked opisovala priznaky jej syna to sa ti zda byt normalne ked ma niekto take vedlajsie ucinky ako on?A co je to za doktorku ktora napise liek novemu pacientovi a ide si na tyzden na dovolenku. Aha to je to POCUVAJTE DOKTOROV. Ja keby som ho pocuvala tak tu uz nie som Dokonca mi povedal aby som v pribalovom letaku vedlajsie ucinky radsej ani necitala. Na druhy den som sa nepostavila z postele a to bola minimalna davka. Poviem ti ze radsej si precitam nazor a skusenosti od AMETYST preto ze ona vie o com hovori a aj napriek tomu ze nedbalostou doktorov prisla o maminu a v nemocnici jej deti boli ohrozene na zivote koli nedbalosti a lahostajnosti doktorov pise stale ze svojej doktorke plne doveruje a maju spolu dobre vztahy. Bola som to ja a ametyst ktore sme majinulke radili aby okamzite konala. To sa doktorom povie lahko ze treba vydrzat ale pocuvajte hlavne svoje telo ked uz mate nieco brat tak nech to pomaha a ni naopak. Chcem povedat jednu vec ked som zacala mavat problemy podotykam najskor fizycke navstivila som doktora ktory mi predpisal vitaminy. Po case sa moj stav zhorsil tak ze so uz nemohla fungovat ako predtym bola som vycerpana a unavena z toho ze moje zdravotne problemy nikto nebral vazne a nebola som poslana okrem odberu krvy na ziadne ine vysetrenie. Vtedy som urobila jednu velku chybu. Prisla som ku lekarovi a povedala ze JA UZ TAKTO DALEJ NEVLADZEM. Fakt to nerobte v tom okamziku som mala vypisany listok doporucenie na psychiatriu. Je to to iste ako keby ste povedali chcem ist na psychiatriu bez akychkolvek ostatnych vysetreni. Kuf kedze si zdravotna sestra urcite mi alebo tu vsetkym nam budes vediet povedat kolko zo vsetkych pacientov ktori navstivia vasu kliniku lekarka skor nez im da do ruky recept na AD posle na ine vysetrenie. Urcite vies aj ze to ze napr. zacinajuca resp. rozvyjajuca sa rakovina o ktorej pacient nevie moze spustit depresiu a zatial co pacient papka antidepresiva rakovina veselo rastie. Co ty na to..?POCUVAJTE DOKTORA ale nie kazdeho podotykam. Mne pocas dvoch rokov boli diagnostikovane najskor prepracovanost potom depresia z prepracovanosti a nakoniec som dostala tabletky proti panickej poruche z ktorych som dostala take panicke stavy o ktorych som pred tym nani nemala sainu. Ale doktor je doktot on by to mal vediet. Poviem ti ze doktor mi nevedel odpovedat ani na to preco ziadne AD neakceptuje moje telo vsetky lieky moj stav zhorsovali. Ale na to som nastastie nasla odpoved v tvojom prispevku a to sa mi fakt rata to bodujes. Dievcata na str. 911 kde kuf pise ametyst:KED SI PACIENT VSUGERUJE ZE MU LIEKY NESADNU TAK O COM TO POTOM JE a ja ze to je liekmi. Vsetky babenky ktore tu pisu hladaju odpoved v liekoch ale ziadna nepise ze sa citi super ako si to napisala ty janke banke ze sa tak bude citit po 150 uz si nespomynam akeho lieku. To nevadi 🙂 🙂 🙂 🙂 No moja tak to je moj nazor Ziadna tu nepise ze po uziti AD sa ma super kazda svoj stav opisuje ako prijatelny alebo celkom dobry den Ja dokazem ovela lepsie ovladat svoje stavy bez AD Ako s nimi a hlavne nepocuvam doktorov ale pocuvam svoje telo a ked mi moje telo hovori ze toto nie je cesta tak nebudem pocuvat doktora ktory vravi ze treba vydrzat. Skus si nasadit AD aby si vedela o com tu je rec o com pise ametyst a vsetky ostatne. Zelam pekny den velmi som sa rozpisala. 🙂 🙂 🙂 🙂

kuf
31. jan 2016

Ametyst 123 ty si strasne mudra nechces chodit na psychiat konzilium tvoje rady by lekarom pomohli velmi ty si este nebola na psy ch ake su tam stavy psychicke choroby vseho druhu a fakt nam pocit ze pre nich robia vela 🙂mozno trpis aj paranojou ked sa mas pred lekarmi na pozore je mi ta luto 🙂

(

kuf
31. jan 2016

Ivka 1320 ja tu nechodim casto a necitam vsetky prispevky tak asi preto som jej nedala radu moja mila vela robi aj psychika s tymi liekmi jasne ked si psychicky chory precita pribalovy letak tak ma asi vsetky priznaky poznam to velmi dobre

kuf
31. jan 2016

Jasne ked ide clovek na hospit robia sa mu zakladne vysetrenia a plus este na co sa stazuje nic sa nepocenuje psychika je zlozita vec 🙂 a nam vysokos vzdelanie odbor osetrovatelstvo asi tak 🙂 a tie ad sa bezne kombinuju ziadne strachy

kuf
31. jan 2016

@ametyst123 2 ad niesu blbost bezne sa tak kombinuje 🙂

anina63
31. jan 2016

@ivka1302 Ahoj,neviem akého máš obv. dr. ale najprv ideš za nim....si myslím. V prvom rade on by ťa mal poslať na vyšetrenia podľa toho na čo sa sťažuješ. Ja som mala robené vyšetrenia od hlavy po päty. A svojej dr. dôverujem.....zatiaľ sa nestalo,aby bagatelizovala nejaký problém. Aj keď ma už pozná a prídem s niečim,tak neodbije s tým,že máš napr. depky,úzkosti,tak to máš z toho a fakt veľa veci si vie človek v tých stavoch namyslieť. K mamičke ktorá bola so synom u dr. Určite na začiatok mu mal dať aj nejaké benz. pokiaľ by zabrali AD.Napr. ja som rada,keď sa tu nájde nejaká sestrička alebo dr. ktoré poradia,ale nenúti a nenabáda k ničomu čo vie,že nie je ok. Rozhodnúť sa musí každý sám. Držím ti palce,nech zvládneš svoje stavy bez liekov,ale keď nemôžeš vstať niekoľko týždňov z postele,bojíš sa prejsť tri metre,myslíš na najhoršie,tak vďaka liekom,že existujú.

janka_banka
31. jan 2016

Dievčatá moje hlavne sa nehádajme, každá chceme len to najlepšie, poradiť a hlavne povzbudiť do nášho ďalšieho boja, cítiť empatiu od každej z Vás ... inak čo sa týka Alventy, tak mne ju zdvihla lekárka a účinok nastúpil po vyše týždni .... áno bolo to ťažké, ale viem, že to tak má byť .... ale ak by mi bolo naozaj zle, tak by som aj ja ihneď išla k lekárke, vlastne som to aj tak robila, ja som moju lekárku každý deň informovala sms správou, ako sa cítim ... aby mala prehľad o mojom stave ... a príbalové letáky nečítam, lebo naozaj som potom mala všetky príznaky, tak to na mňa pôsobilo 😀 ... ale na niekoho nemusí, to je jasné .... a tiež nemám problém ísť na pohotovosť, v prípade núdze .... ale jednu vec viem iste, treba hľadať príčinu, lebo tá vždy je ... či už psychická alebo fyzická ... my sme vylúčili fyzická a tak sme dali teraz s lekárkou psychoterapie ... a nezabúdajme, že pomáhať musí celá rodina ... tá je veľmi dôležitá ...

kuf
31. jan 2016

@ivka1302 je slobodna volba lekara ked ti nevyhovuje mozes zmenit asi tolko 🙂

kuf
31. jan 2016

@ivka1302 je slobodna volba lekara ked ti nevyhovuje mozes zmenit asi tolko 🙂

junova
31. jan 2016

@kuf a môžem si vybrať psychiatra ktorého chcem? Či platí rajonizacia?

lehotka
31. jan 2016

@ametyst123 Ďalšia dnes úzkosť v aute, zase pocit ze umieram, blaznim ;( hrozne, musela som si dat zase rivotril ;( rozmýšľam že ho budem znova brat, jedine po ňom mi je dobre a terapeutka nech mi vyskočí na chrbat, ona nikdy neprežila to co ja pociťujem a vysiluje na to 😐

kuf
31. jan 2016

@junova jasne ze mozes aj v blave ☹ 🙂

junova
31. jan 2016

@lehotka Aj mňa moja psychologicka prosí aby som nebrala nič na ukludnenie. Ale jej sa to ľahko hovorí, keď to nikdy neprežila.

junova
31. jan 2016

@kuf ok, ďakujem

lehotka
31. jan 2016

@nikollla a berieš neurológia stále? Ja som dlhé roky bravala kombináciu - alventa a rivotril a úplne pohoda, na psychoterapii mi vypadala ze rivotril berú len fesaci 😫Tak som sa zľakla a postupne vysadila a po roku prišli zase veľké úzkosti ;( teraz mam kombináciu spitomin a alventa a večer trittico, úzkosti mam skoro každý deň ale len ked mam niekde ísť alebo cestovať mimo domov ;( hrozne na to vysiluje nakoľko do prace chodiť Musím;(

lehotka
31. jan 2016

@nikollla neurol som myslela 😂

umabell
31. jan 2016

@ivka1302 podla mna mas velmi zlych lekarov.... A mam znamu s pp co ma dokonca tri druhy ad.... Preco by sa nemohli davat dva druhy? Kazdy lekar skusa ine podla stavu pacienta....

umabell
31. jan 2016

@junova mne psychologicka nepomohla.. Skus psychiatra ja viem ze to mysli dobre ta doktorka ale ako sama hovoris kto nezazil nepochopi aj mne moja lekarka nechcela dat rivotril ze mam najprv skusit ale ked to nejde tak to nejde a mozem povedat ze po dlsej dobe sa citim velmi dobre aj ked sa sem tampozorujem ale to je este v norme 😕 😕 😕. Clovek by bol najradsej bez adeciek ale realita je bohuzial ina... . Keby to je take jednoduche tak toto forum neexistuje...

umabell
31. jan 2016

@junova a mozes ist hocikde k lekarovi.... Mas na vyber... Neboj vsetko dobre dopadne treba najs spravneho lekara

junova
31. jan 2016

@umabell Ďakujem, ja sa bránim tým liekom kvôli neziaducim účinkom. Ale snáď ten týždeň kým nežiaduce účinky budú pôsobiť prežijem. Keď väčšinou píšete, že po začatí liečby sa vám pohorsi.

nikollla
31. jan 2016

@lehotka Áno ja beriem stále,tiež mi povedala,že musím ho vysadiť,lebo som na ňom závislá,lenže ja sa bez neho nikam nepohnem,zakedy som doma A nemám atak dobre,ale keď mi príde ja to bez neho nezvládnem, môžem si hovoriť čo chcem,A to keď niekam mám ísť tak to už vôbec nie.Mne je to jedno či to jedia fetaci alebo kto proste mne je po ňom lepšie. Im sa to povie vysadzovať, keď sú neni V takom stave.Uberať sa snažím,zakedy mi nieje zle.A ten rivotril to je tiež návykové?

majinulka
31. jan 2016

@qidko Ahoj. Som z Vranova nad Topľou. Máme tu psychiatričku, ale tá ma objednala až na 19.2.2016. Uvažujem o tom, že jej zavolám či to nie je možné skôr. Tá, ktorú sme si vybrali nám dala skorší termín a ja som to využila, lebo už som nechcela čakať. Ale vidím, že to nebolo dobré rozhodnutie. Spolu s mojím synom trpím aj ja.

lehotka
31. jan 2016

@nikollla jo je návykový 😕ale cítim s po ňom super 😬

majinulka
31. jan 2016

@ivka1302 Ahoj. Vďaka za odpoveď. Rozhodla som sa, že pôjdem k inej psychoške aj keď bude treba zaplatiť. Určite sa ozvem ako sme to doriešili.

umabell
31. jan 2016

@junova ja som mala neziaduce ucinky len pri Escitile.... Pri ostatnych take bezne ako je potenie a priberala som... Pri escitile ma hrozne prehanalo... Twraz pri prothiadene len nizky tlak aj to pominulo po tyzdni... Nemusis mat neziaduce ucinky... Len na zaciatku mame ten pocit ze pomaly zaberaju.... 😉 😉

junova
31. jan 2016

@umabell A tiež máš najhoršiu úzkosť počas kramov? Ja vždy keď dostanem.

ametyst123
31. jan 2016

To Ivka 1302: vďaka za podporu, ja sa fakt nesnažím o tom byť tu supermanom... 🙂 ktorý by pomáhal druhým, že vraj všetko viem.... to určite nie... ja som sem prišla na túto stránku, lebo som sa hľadala pomoc... a čítam si príspevky, a dávam si všetko dokopy, chcem vedieť o tejto problematike všetko, čo sa dá... takže vďaka za podporu pred Kuf.... ja som to už niekoľko krát aj napísala, že nie som lekárka, ale prečo by som si sem nemohla napísať svoj názor, ked ho mám taký -alebo onaký? Ináč, ja mám skusenosti s lekármi oveľa oveľa viac... keby som sa tu rozpisovala boli by sme tu asi dva týždne v kuse.... takže nech ma nikto nepresviedča o tom, že všetci lekári sú super.... ked viem, ako sa správali a liečili, či už mna alebo mojich príbuzných.... Ja som naozaj nikdy netvrdila že všetci sú zlí, alebo čo.... ale mám skúsenosti ....a ako som to aj pred tým napísala, nedôverujem každému, a radšej som v pozore, a na všetko sa pýtam....

To Kuf: Neviem moja, prečo sa do mna tak navážaš, ale ja si tu píšem svoje názory, tak ako každý, a už vôbec sa tu nechcem s nikým hádať, božechrán, ale ja som sem prišla na túto stránku preto, aby som si fakt o tomto mojom probléme pozisťovala čo najviac.... aby som vedela s čím bojujem... lebo doteraz, kým som to nemala, som nemala ani šajnu o tom, že by takéto niečo mohlo postihnuť aj mna.... a že vôbec existuje aj nejaká panická porucha.... ale kedže mi to diagnostikovali, tak o tom chcem vedieť čo najviac, .... prečítala som si aj kopec článkov, kopec diskusií a fôr, kopec informácií o liekoch na depresie, PP, atd atd....
A ináč paranoju nemám !!!! A nemusí Ti ma byť lúto, lebo nemá z čoho.... ale ked moju mamku liečili 4 roky na Parkinsona, a mala nádor na štítnej zlaze, a pchali do nej lieky na Parkinsona, tak čo Ty na to? alebo ked som začala mať problém s týmito hnačkami, búšením srdca, zlým dýchaním, stavmi na odpadnutie, bolesťami žalúdka.... tak ma poslali na interné, od večera som si poležala do rána.... stav stabilizovaný.... môžte ísť domov.... tlak sa vám znížil.... urobili sme čo sme mohli, chodte ku svojmu obvodnému lekárovi....podotýkam poležala som si tam len od večera do rána, kde mi urobili EKG , kedže som mala tlak na pohotovosti 180/110... dali mi infúzku.... a ráno hajde domov..... 🙂 .... samozrejme stav sa zopakoval, obvodná ma teda poslala, či to nebude infekcia..... na infekčné oddelenie, ...zobrali mi krv, a výter z riti, a po piatich dnoch, kde mi dávali infuzky, a Endiex ma poslali domov.... ja ked som tam ležala som opisovala, že mi je ešte zle na hrudi, boli ma krk, nemôžem dobre dýchať, bolieva ma hlava, mám búšenie srdca... atd atd.... tak vieš, čo mi lekár povedal ? My tu liečime a zisťujeme len to, či máte infekciu,.... ostatné si budete musieť riešiť sama.....tu keby sme vas poposielali po vyšetreniach, to by trvalo... a to určite nechcete.... a ja som povedala, že chcem aby mi všetko povyšetrovali, tak urobili vieš čo ? poslali ma na USG žalúdka..... to bolo všetko.... a o 5 dní domov... lebo zistili zo stolice, že nemám infekciu..... 😀 Ďalej : bola som na Gastro vyšetrení už 2-krát , ale raz sa im nepodarilo celkom ísť až dnu.... lebo som prestala dýchať.... tak hadicu vytiahli.... a druhý krát mi nezobrali vôbec vzorky na celiakiu, helicobactera, alebo hocičo čo mali urobiť.... takže teraz idem k inému Gastroenterologovi, aby mi tie vzorky zobral.... a zase toto musím absolvovať... 😠 😠 😠 . To je len z mnohých vecí, ktoré som teraz kvôli PP absolvovala, a takýto prístup zažila.... Ale napríklad môj dedko..... sťažoval sa na bolesti žalúdka.... bol u lekára.... všetko v poriadku.... bolesti neprestávali ..... po mesiaci, ked už to dedko nevedel vydržať ...išiel do nemocnice, kde mu zistili rakovinu dvanástorníka, a to v tak pokročilom štádiu, že sa už nedalo nič robiť.... tak dedko žiadal, aby ho previezli domov... a o dva dni zomrel.... Moje prvé aj druhé dieťa mali novorodeneckú žltačku... pri prvom nás poslali po 18 dnoch domov.... lebo sa im videlo, že už je to v poriadku.... dieťa mám dávať holé ku oknu, aby nanho svietilo slnko.....v marci to bolo..... 🙂 Tak som tak robila.... stav sa zhoršoval dieťa bolo spavé, nechcelo už ani cucať mliečko... slabé... tak pod ho do nemocnice.... výsledok má zlé hodnoty bilirubínu... musí ostať v nemocnici.... ale dieťa sa mi aj dusilo, vracalo všetko mlieko, len čo si odgrglo.... podržala na rukách.... položila do postielky... a zrazu sa dieťatu nahrnulo mlieko do úst aj nosa a vytekalo s tamaď.... syn sa mi začal dusiť.... a oni riešili len žltačku... upozornovalo som ich na to.... absolutne žiadna zmena, a tiež vtedy zaviedli aj tie dve infuzky s tými vzduchovými bublinami.... ktoré som jasne odmietla.... a vymenili ich.... po týždni sa stav nezlepšoval.... podpísala som reverz .... a odišla s dieťaťom domov.... zistila som, u inej lekárky, že má reflux, a tiež zadnú nádchu.... ktorú nevidieť ako soplíky, ale dieťa sa nimi dusí.... Reflux je nedovieravá chlopna na žalúdku.... nedovyvinula sa ani jednému so synov, lebo sa mi bohužial narodili obaja predčasne.... ☹ Takže nič iné mi neostávala len celé dni a noci nosiť deti na rukách po najedení,.. a až po dvoch hodinách po jedle, ked som sa už nebála, že by sa im mohla strava vrtáiť , som ich dala do postielky, na bok, a na antirefluxný vankuš..... po chvili spania..... zase chceli jesť.... a tak dookola... ani v noci to nebolo iné....
až ked sa naučili chodiť. a posadiť sa.... tak si sami sadli a odgrgli si... a potom im už strava tak často nešla von.... ostala v žalúdku.... Mám pokračovať s dalsími príkladmi toho, ako ma lekári sklamali...? A Ty si dovolíš tvrdiť, že trpím paranojou? Prepáč, ale mne je ľúto Teba.... Neprežila si to, čo som si prežila ja.... a to by som ešte mohla pokračovať.... ale rozhodne paranojou netrpím... to si ma urazila.... len si už dávam pozor na všetkých lekárov... a rozhodne chcem vedieť o všetkých ich postupoch.... Ináč, aj ja mám vyštudovanú vysokú školu, síce nie za lekárku, hoci moja mamka to vždycky chcela.... a asi som mala byť lekárka... zišlo by sa to..... ale len tak pre zaujímavosť ... mám IQ 134.... myslím si, že nie som dement, a tak si radšej preštudujem všetko.... aby som vedela, čo najviac.....
Je pravda, že niektorí pacienti, si tie vedlajšie účinky liekov, ked si o nich v príbalových letákoch prečítajú, aj potom majú... ale ja som mala všetky príznaky PP, ešte pred tým, ako som vôbec vedela, že nejaká PP existuje.... Ináč, vieš o tom, že tricyklické antidepresíva môžu spôsobovať tzv. SYROVY EFEKT... nepočula som, že by tu nejaká dievčina hovorila o tom ,že ju lekár upozornil, aby nejedla napríklad mlieko a syry, banány, atd... ktoré môže vyvolať obrovský problém s nejakým tiramizinom.... už nepamätám presne..... ako sa to volalo.... ale ide o to, či to lekár tomu pacientovi povie, alebo mu povie, nečítajte príbalový leták..... aby ste náhodou nemali príznaky aj z toho letáku..... 😠

To Anina63 .... ja mám ale pocit, že Ivka 1302 práveže za lekárom chodila.... a pochopila som, že dosť často, a ziadala o riešenie jej problému, a výsledok, najprv vitamíny... po čase odber krvi,.... a toť vsjo.... žiadna snaha riešiť problém.... a ona sa očividne cítila horšie a horšie.... a ked povie, že už takto dalej nevládze, rovno ju pošle na psychiatriu? prečo ju nepoposielal na iné vyšetrenia...?

To Majinulka..... prečo fakt neskúsiš isť so synom na pohotovosť.... ? Ja by som nedokazala pozerať sa na dieťa, ako trpí.... na pohotovosti mu nič nespravia.... neboj.... ani on nech sa nebojí.... len by ste aspon vyskušali, či Apaurin a Magnezium zaberú.... a uvidíš.... potom budeš vedieť, že treba žiadať aj nejaké ukludnovaky, nielen ADčka... tie fakt učinkujú až po určitej dobe..... Ja som bola na pohotovosti asi 5 krát.... a čo? Ked sa cítim na umretie, tlak nenormálne vysoký, nemôžem dýchať, hrča v krku, v kuse zvraciam....a hnačkujem vkuse.... tak idem a basta.... Tak aj vy chodte, a opíšte problémy,.... snad vám pomôžu.... držím palce.... čakaž do 19. 2. to ako že fakt tak vydržíš,? .....

To kuf: stále som sa nedozvedela, či mám dobré lieky, či mi zaberajú , či ich mám dobre nastavené... žiadne rady od Teba pre mna.... Beriem 3x denne Tianeptin Mylan, k tomu Rivotril pol tabletky, ktorá má gramáž 0,5 mg, takže beriem vlastne 0,25 mg 3x denne.... ale dnes som sa cítila fakt pod psa.... beriem Tianeptin už asi dva mesiace.... tak, čo by si mi poradila....? Ale pochybujem, či sa mi vôbec ozveš, a poradíš...... preto som na tomto fore....tak ako mi všetky... potrebujeme poradiť, zistiť čo najviac, vyrozprávať sa,.... pomôcť si....
PS: A prečo na toto diskusné forum vlastne chodíš Ty? Sama máš s tým nejaký problém.... alebo prečo Ta to sem "zavialo"?.... Asi si človek bez týchto diagnoz na takéto fora asi nechodí..... neviem..... zase nečítala som všetkých 913 strán.... na to pri mojich detoch, manželovi, a práci fakt nemám čas,... a už vôbec nie pri tom ako mi je niekedy zle.... ale.... niečo si stihnem prečitať, hlavne v noci, ako si si mohla všimnúť, ked mám konečne chvilu kludu, a vtedy píšem príspevky, resp. čítam si rôzne diskusie,, články, a pod...
Sorry, ale do istého času, som bola furt tá tichučká, a nikdy som sa nič nepýtala, bola som tá ako sa hovorí "dobrá".... ale po tolkých zlých skusenostiach.... už nemienim byť len ticho, a prikyvovať lekárom, na nič sa nepýtať, a byť len stále ticho..... 😒 Pacient má právo vedieť, a lekár má pacienta informovať....

nikollla
31. jan 2016

@lehotka Veď to aj ja zasa po neurole. Tak neviem, ale ako bez toho fungovať,ja keď chcem aby som bola schopná sa aj O deti postarať tak si ho proste dám ja neviem tiež čo mám robiť, mne to akosi bez neho nejde.A ako tehotná som nepotrebovala ani jeden chvalabohu.Nemala som ani jeden atak nič, už som si myslela že bude dobre no ale dlho mi to nevydržalo.

qidko
1. feb 2016

@ametyst123 Ahoj rada si precitam vsetky prispevky od kedy mam problemy som rada ze som nasla tuto stranku kde sa da opytat my mame v rodine synovca trpi depresiami a ma DMO cize vedela som Ked prisli prve priznaky ze nieco nieje v poriadku sama som sa pytala k psychiatricke hoci obv.lekar mi navrhol ze on mi lieky predpise aby som nemusela chodit vtedy som bola po druhej operacii chrbtice a nemohla som chodit ale strach mi nedovolil aby som nieco zanedbala tak som trvala na svojom Ked som prisla k psych. akurat koncila tak som poprosila sestricku ci ma objedna zobrala spri.listok o chvilu sa vratila ze lekarka ma vezme neviem co bolo napisane na listku nevedeli sme to s manzelom precitat🙂 dlho som rozpravala s lekarkou a to uz bola prezleocena v civile potom zavolala manzela a viedla aj s nim rozhovor dala mi lieky vysvetlila ale mozu bit reakcie dala mi cislo na inu lekarku ona odchadzala na 3dni k by bolo rsie potom mi zmenila ine lieky lebo nezaberali teras to mam pod kontrolou mam ataky vypinam ale je to v celku dobre verim ze sa to upravi na tolko ze sa vratim do normalneho zivota nedaj sa oradit kritikou od inych dievcat oni to mozno ani tak nemyslia 🙂 my ktore to pozname a zijeme s tym si radi precitame vsetko co kto napise nieco sa naucime a hlavne vieme ze niesme v tom same tak tot moj nazor za chyby sa ospravedlnuje 🙂🙂