DHEA alebo iné možnosti na zlepšenie AMH

lenka_21
1. júl 2011

Ahojte kocky, verim, ze tato diskusia sa bude pomaly naplnat. Kedze som prednedavnom obdrzala vysledok z AMH a bol dost nizky 0.38 ug/l 😢 ☹ 😢 zacala som patrat po internete 😉 😉 😉 Dostala som sa na anglicke forum a tam baby maju uz dlhsie roky diskusiu ohladom tejto temy, lebo AMH v USA a UK vysetruju uz dlhsie.
Baby mi doporucili pripravok DHEA (na prirodnej baze), vraj je vela druhov, ale treba hladat tie na prirodnej baze a tak ma zaujima ci nema niekto skusenosti s tymto pripravkom? Samozrejme su tam aj ine preparaty, ale najviac sa spomina prave tento ....

zibi
9. feb 2012

@evickav moja bude dobre verim tomu..neobj...pozri od roku 2003 je dlha doba su nove postupy metody ved to je skoro jedno destatrocie..vtedy sa mozno davalo aj vela hormonov atd....neobj verim ze to dotiazneme do usesneho konca..
inak to dhea ked neams porblemy so stitnou zlazou by nebolo zle brat.. ja som si to chcela objednat v pripravku wild yam..alebo aj v Maci ze vraj je... tak vyskusaj aj ty..hadam to neposkodi a vela doktorov to odporuca

evickav
9. feb 2012

@zibi mám aj štítku, hypothyreóza,,, ale macu si určite objednám,,, môj mm ju už užíval,,, ako prášok je to pekný humus,,, sú aj tobolky,len neviem,či majú taký účinok
zajrta volám do lekárne,aby mi všetko objednali a pošlem mm,aby mi to doniesol,,, ja som PN,,, mám síce vychádzky,ale bývam na dedine a v takej zime sa mi moc nechce chodiť kade-tade
aj ja už som hovorila,že to už je 10 rokov a medicína určite pokročila,takže teraz sú iné možnosti a hlavne teraz ma už nikto neopinká,,, vtedy som bola úplne blbá a vyplašená, čo mi povedali,tak som urobila,,,

zibi
10. feb 2012

@evickav ja macu tiez ale to dhea o tom hovorim ze to vplyva na hormon T3 preto sa toho bojim no uvidime ja si teraz budem brat aj tobolky

evickav
10. feb 2012

@zibi pozri si túto stránku
www.centerforhumanreprod.com/about_chrupdate.html
nájdeš tam aj dhea - je to úplne dole,,, moc zaujímavé čítanie,,, dokonca tam môžeš napísať email a poradiť sa s liečbou

zibi
10. feb 2012

@evickav dik ale to az tak dobre anglicky neviem aby som im napisala 😀

evickav
10. feb 2012

@zibi dnes som si všetko objednala v lekárni,,, ešte rozmýšľam nad dhea,,,
aj si to čítala?

zibi
10. feb 2012

@evickav no mne dokyna napisala ze to nemam uzivat ze ked pojdeme na 2 ivf aby som si este viac nedokafrala cyklus..a hlavne tu stitku..skor by som si kupila to wild yam na tvojom mieste

evickav
14. feb 2012

@zibi tak poslušne hlásim,že som bola pre valentínsku nádielku v lekárni,,, mám vit. E 400, omega 3 + EPA+DHA, macu, melatonín, materskú kašičku + propolis+peľ, klíčky, aloe vera, kyselinu listovú,,,
z tohoto sa musa tie vajká vyprodukovať aj keby nechceli 😀

nika19
14. feb 2012

@sortka ani nevies ako si mi dodala optimizmu, ako som nasla tvoj prispevok, ked som hladala vedlajsie ucinky DHEA. Uz vyse troch rokov sa pokusame o babatko, v CAR na SK neuspesne, az v Brne mi poradili DHEA, ze to pomaha hlavne vekovej kategorii 40 a viac, kde taktiez uz patrim pol roka.....tak akurat beriem prvy mesiac a dufam, ze pomoze 😉 po dvoch mesiacoch mam ist na kontrolnu hodnotu AMH a uvidime.....

zibi
14. feb 2012

@evickav no oja tak si poradne nabalena...dobry valentin 🙂 no jasne moja neboj bude to dobre..
ja jem len ten melatonin...maca, omega, vitamin e mi ma dojst v priebehu tyzdna a matersku kasicku plus pel plus propolis som objednala..v lekarni 😀 TAK hor sa do toho ... do vitaminovania 😀

zibi
14. feb 2012

@nika19 super tak ti to tiez poradili? inak aj maca obsahuje dhea a aj melatonin ze pomaha 😀 tak ja idem na vsetko 😀 😀 aku si mala vysku amh?

evickav
15. feb 2012

@zibi večer som si dala 1/2 melatonínu, ani som nestihla knižku čítať ako mám vo zvyku pred spaním,,, ani neviem,kedy išiel mm do práce,,, pospinkala som si fakt kvalitne 😀 ,,, píšu tam,že na zlepšenie spánku,ale teda s týmto som nepočítala,,, fakt je to sila 😀
aj na teba to tak účinkuje?

zibi
15. feb 2012

@evickav no tak ja som predtym brala 5 mg lebo mi to nikto nepovedal ze len 1,5 a som spala ako diva aaj cez den som bola malatna..potom som presla na 1,5 a to uz nebola taka sila..lebo som z tej 5 asi bola zvyknuta nasilnejsie...a teraz som si dala 3 mg a dobre spim 😀 jak zavislacka si pripadam 😀 😀 😀 ale ano ...spim aj po 1,5 len ten prechod z 5mg na 1,5 nebolo na telo asi nic 😀 😀
tak sa dobre vyspiknkame evus 😀

nika19
15. feb 2012

@zibi ja som mala 0,81, ale bolo mi odporucene, aby som popri tom nebrala uz kyselinu listovu a ine doplnky, ktovie, ci sa to zbytocne nebije, ale to uz asi zavisi od nazoru, jedno co som vycitala, tak ta dhea by mohla zabrat 🙂 Vsak uvidime na kontrolnych vysledkoch.....tak drzim palceky 🙂

zibi
15. feb 2012

neviem ci listovka moze mat taky vplyv na to a ine vitaminy skor to dhea to moze hormonalne ovplyvnit a tak ... podla mna sa tie vitaminy s amh nebiju lebo s tym nemaju vela spolocneho ..skor tie ktore sa uzivaju na to ako som uz pisala..dhea lebo to je hormon a s nim treba asi fakt opatrne a byt sledovany ... a tie pripravky ako maca, materska kasicka a spol..mozu rozhadzat cyklus..ja to dhea teraz radsej brat nebudem sa ho trochu obavam ..ja budem brat len tu macu ona obsahuje dhea ale v prirodnej forme a ostatne radsej nie..ideme na ivf tak radsej nebudem experimentovat

lenka_21
autor
16. feb 2012

@evickav Chvilku som tu nebola, ale tesim sa, ze sa tu rozprudila diskusia ... co sa tyka vystelky maternice na to sa odporuca (a teraz urcite nebudes verit), ale mensi pohar cerveneho vina denne ... Doporucuju ho lekari pocas stimulacie az do dna odberu vajicok a baby s tym maju dobre skusenosti. Mne v CAR nasadili pred tesne stimulkou Estrofem (a pokial viem su aj ine preparaty) a tak sa nemusis bat.
Co sa tyka IVF tak naozaj dobry program maju v Brne v Reprofite (to bolo jedine CAR), co ma povzdbudilo ked som dostala moje vysledky AMH ... Lekar mi povedal, ze je to len jeden vysledok, vajecniky podla neho zatial funguju, vajicko sa mi tvori a tak nie je dovod neskusit IVF s vlastnymi vajickami 🙂 😉 🙂 Z toho co som precitala a zistovala na zahranicnych fora, baby s nizkym AMH naozaj lepsie reaguju na slabsiu stimulku a tu robia v Brne - maju s nou dobre vysledky, poznam kopec kociek co su vdaka tomuto tehotne, alebo uz maju babetko. Stimulka sa zacina bud tabletkami, alebo nizkymi davkami injekcii hormonov a podla potreby sa navysuje a dopichava ... Samozrejme nebudes ma 10 vajicok ako pri klasickej, ale nakoniec ti staci 1 kvalitne 😀 Ja som tiez chcela skusit IVF Nativ v Brne, ale uz som nestihla 😀 A neboj, ako ti pisali baby, od r.2008 medicina podstupila a prave sa zacali pouzivat aj setrnejsie metody ... dolezite je, aby si momentalne absolvovala vsetky vysetrenia, kt.su potrebne a potom sup do toho 🙂 🙂 🙂

@nika19 a @zibi Ako som pisala na zaciatku toto fora, je naozaj dobre, aby ste pri uzivani DHEA boli sledovanae endokrinologom (i ked vascina Dr. tvrdi, ze netreba), ale kockam v zahranicnych forach to predpisuju v CAR a su potom aj sledovane ... vacsina z nich nema ziadne problemy a naozaj akekolvek vedlajsie ucinky vymiznu ked prestanete DHEA uzivat a tak sa netreaba prehnane bat ... Neviem akym sposobom kysl.listova moze ovplyvnit IVF 😕 😕 😕 , prave je velmi dolezita aby sa brala min. 3 mesiace pred planovanim otehotnim a mozete ju uzivat pocas celej stimulky. Prave kysl.listova je pri tehotenstve (na zaciatok) velmi dolezita, lebo ak ti v tele chyba tak babetku moze sposobit geneticke vady ... Urcite kys.listova nema vplyv na AMH!

Co sa tyka DHEA tak v pripade ak ju beriete tak sa odporuca brat do odberu vajicok ... potom by ste mali uplne vsetko vynechat (melatonin, vcelie produkty ...atd) a nechat jedine kyselinu listovu ... Min. doba uzivania vsetkych produktov aspon 3 mesiace ...

@evickav Vidim, ze si dobre nakupila 😀 😀 😀 Prosim ta rozdel si to rozumne, lebo aj vsetkeho vela skodi 😉

@evickav @zibi @nika19 Co sa tyka Melatoninu tak taka rozumna zaciatocna davka je 3 mg, ale nie je zle si kupit na zaciatku 1,5 mg a podla potreby zvysit na 3 mg... 🙂

@nika19 Ja si pisem s babami co maju nizke AMH na zahranicnych forach a aj ked sa im po uzivani DHEA nezvysilo AMH, vacsina z nich mala uspesnejsie stimulky a vytvorili sa im a aj oplodnili v priemere 2-3 vajka 🙂 😉 🙂

zibi
16. feb 2012

@lenka_21 diky lenka za vysvetlenie..ja viem ze listovka neovplyvnuje vajka a neposobi negativne..to som len vysvetlovala nike... 😉
co sa tyka dhea tak ja ho uz kupiovat nebudem ale budem brat macu ..obsahuje tiez tuto formu nadoblickoveho hormonu co vlastne dhea je..a tak ju budm brat..dokonca som citala ze maca zabrala a zlepsila kvoli obshau dhea , kde napr. nezabrala samotna dhea alebo jej predkurzor keto ci ako sa vola.. 😉 tak uvidime..
ono je to pravda ze vajok nebude vela.ale nech su kvalitne.to je podstatne 🙂

evickav
16. feb 2012

@lenka_21 ďakuem za povzbudenie,,, mne vo ferticente odporučili Repromedu,tak som tam objednaná u Dr. Hromadovej,,, ona mi tiež odporučila natívnu stimuláciu,,, kočky si ju tu veľmi chvália,,, že za vyskúšanie to stojí,,,
no mám tých vitamínov ako narkoman 😀 ,,, ale v lekárni mi nič na to nepovedali,že by sa to nemohlo brať všetko,,, je tam taká zlatá kočka a ešte mi naštudovala,že aké sú tam koncentrácie,aby som zbytočne niečo nekupovala,,, ja beriem kyselinu listovú s prestávkami už pár rokov, lebo mi zistili,ža mi v tele chýba,,, aj omega 3 som už užívala asi 5-6 mesiacov,,, tak tie vitamíny striedam,,, teraz toho mám naozaj dosť,ale nepotrebné telo vylúči,,, tak snáď to len pomôže
aj mm som nasadila vit.E 400 a aj macu,,, nech si užije chlapec 😀
ty už si pekne ďaleko v tehuľkovaní 🙂 ,,, už sa ti to kráti,,, čo budete mať? vieš? som zvedavá,ako opica 😀

evickav
16. feb 2012

@zibi kedy začínaš so stimulkou?

misha83
21. feb 2012

Ahoj holky, můžu se přidat? Chtěla bych znát vaše zkušenosti s přípravkem DHEA, také mě čeká to brát, tak by mě zajímalo, jestli jste měly nějaké vedlejší účinky a hlavně jestli to mělo vliv na AMH. Děkuji moc. 🙂

majcam
21. feb 2012

@misha83 ahoj,zkušenosti s tímto přípravkem nemám,ale před tímto IVF mi naměřili AMH 0,64,šli jsme do toho s vlastními vajuchy a čekáme holčičku 😉 ,chtěla jsem tě povzbudit,že i nízké AMH nemusí znamenat dárkyni 😉

lenka_21
autor
21. feb 2012

@misha83 Miska, nastuduj su asi prve 4-5 stranok tohto fora a co som zistila som tam napisala ... Co sa tyka mna, tak moje AMH je uplne nizke 0,39 a toto tehu je spontanne ... takze hlavu hore a bude to dobre 🙂 😉 🙂

misha83
21. feb 2012

@majcam @lenka_21 Holky, děkuji moc za povzbuzení. Přesnou hodnotu zatím nevím, Dr. mi napsal, že je velmi nízká a doporučil právě tu DHEU. Já na stimulaci v rámci IVF vůbec nereagovala 1x vůbec a 1x s maximálními dávkami špatnou kvalitou vajíček. U třetího pokusu jsme zkusili dárkyni a vyšlo to, bohužel to skončilo mimoděložním a nepodařilo se zachránit ani to v děloze. Teď ale chceme nejdříve vyzkoušet vše možné a pak se uvidí.

zlatanka30
21. feb 2012

@misha83 ja by to skusila tu DHEU.ja to bohuzial nemozem uz to nema asi vyznam moje AMH je 0

misha83
21. feb 2012

@zlatanka30 To mě moc mrzí, no, já se tomu blížím, Dr. mi poslal moje číslo a to je 0,24. Zkusíme to, za to nic nedáme... A co ty plánuješ dál?

zlatanka30
21. feb 2012

@misha83 tu na SK nic.Planujeme vyuzit darcovske embrya kedze problem je i u manzela .

misha83
21. feb 2012

@zlatanka30 A kam chcete jít? U nás spermiogram není nic moc na přirozené otěhotnění, ale na umělé stačí! U vás to je moc spatné? My to taky určitě zkusíme s darovanými vajíčky znovu, pokud už nic nepomůže.

zlatanka30
21. feb 2012

@misha83 ano je to dost zle. ☹ Rezervovane mame dve kvalitne embrya v Reprofite v Brne.

misha83
21. feb 2012

@zlatanka30 Taky nyní chodíme do RF, předtím jsme byli v jiném CAR. Budu moc držet pěsti!

zlatanka30
21. feb 2012

@misha83 dakujem ,my sme uz raz mali darovane embrya ale kvalita nic moc.Bolo to ale ine centrum v Cechach.