DHEA alebo iné možnosti na zlepšenie AMH

lenka_21
1. júl 2011

Ahojte kocky, verim, ze tato diskusia sa bude pomaly naplnat. Kedze som prednedavnom obdrzala vysledok z AMH a bol dost nizky 0.38 ug/l 😢 ☹ 😢 zacala som patrat po internete 😉 😉 😉 Dostala som sa na anglicke forum a tam baby maju uz dlhsie roky diskusiu ohladom tejto temy, lebo AMH v USA a UK vysetruju uz dlhsie.
Baby mi doporucili pripravok DHEA (na prirodnej baze), vraj je vela druhov, ale treba hladat tie na prirodnej baze a tak ma zaujima ci nema niekto skusenosti s tymto pripravkom? Samozrejme su tam aj ine preparaty, ale najviac sa spomina prave tento ....

aduskatt
4. júl 2011

@marca22 skor ako liecili asi lôen stimulovali vajecnik, aby mohli otehotniet..........ak zena nechce byt tehu, nelieci sa to.aspon nie u nas, tak mi lekarka povedala.........ale mozno ma niekto ine skusenosti.......ale mne povedali, ze sa to neda liecit

daska1977
4. júl 2011

ja ešte nemám síce výsledky AMH a robili mi kontrolné vyšetrenie FSH, tak uvidím, aké budú výsledky... ja som si kúpila Femigard, vraj aj to pomáha... má sa to užívať tri mesiace... tak uvidím... som po 1xIUI a 1x IVF neúspešne...

aduskatt
4. júl 2011

@daska1977 femigard som do seba liala dlho, nepomohlo☹vyhodene prachy

lenka_21
autor
5. júl 2011

@aduskatt A nechces si dat spravit druhy nazor ??? Poznam vela kociek co ma PCO a boli na IVFku a su tehotne ... Ja by som to nenechala iba na jednom CAR- do kt.chodis? Tusim v tom poslednom clanku baby spominali aj lieky ... ak vies po anglicky, tak preluskaj internet a urcite najdes vela veci a aj povzbudive informacie ... Ked nieco budes mat, kludne napis ... mozme upravit nazov tohto fora: Moznosti na zlepsie nizkeho alebo vysokeho AMH 😉 🙂 ... ak narazim na nieco ja, dam ti vediet 😎

@marca22 Jasne suhlasim, dokonci si tie vysetrenia a potom skus jemnu stimulku ... ak dobre reagujes na Closti, tak by som isla s tym a kaslala na injekcie ... V tom fore je naozaj vela kociek co mali velmi jemne stimulky ... Ja budem skusat v septembri a tak ti dam vediet ako to dopadlo .. tiez sa chystam na soft 🙂 😉 U nas stacia ked budeme mat 2-3 vajka, dolezite je, ze budu kvalitne ... to iste plati aj pre @aduskatt

lenka_21
autor
5. júl 2011

Baby len pre dovysvetlovanie ... AMH je doplnkove vysetrenie k FSH ... vraj je spolahlivejsie pri urcovani kapacity vajecnikov, ale ak chcete ist do stimulky tak je dolezita aj hranica FSH a aj inych hormonov, aby vedeli ako Vas maju stimulovat ... FSH moze byt dost kolisave ...

Ale baby opat plati, ze vysetrenia su super ... tabulky funguju, ale poznam kopeeec bab, kt.maju vsetko OK (aj AMH) a napriek tomu sa im IVF nedari ... proste je to priroda a neda sa vsetko ovplyvnit ... Preto som presvedcena, ze sancu mame vsetky ... aj so "zlymi" vysledkami

@daska1977 Drzim palceky ... daj vediet vysledky ak chces ... ake mas FSH

marca22
5. júl 2011

@lenka_21 Když ženy neví proč to nejde,tak to musí být ještě horší,my alespoň víme proč a neděláme si potom nějaké velké naděje,prostě s rozumem,ale ty holky co mají idiopatickou neplodnost s tím vlastně počítají,to musí být hrozné šoky,sama jsem to zažila při prvním ivf,byla jsem si tak jistá že to pujde a najednou to nešlo,byla jsem z toho tak odrovnaná,že jsem nebyla schopná ani řít muži co se stalo,no hrůza 😒

lenka_21
autor
5. júl 2011

Skusala som dat prelozit anglicku stranku do prekladaca ... je to trosku kostrbate, ale snad je to zrozumitelne 😉

AMH znamená Anti-Mullerian hormón. To je tiež nazývané MIS (Mullerian brániť substanciu). Vzhľadom k tomu, AMH je produkovaný priamo folikuly, AMH koreluje s počtom antrální folikulov vo vaječníkoch. Bolo zdokumentované, že ženy s nižšou AMH majú nižšiu antrální folikulárnej počíta a produkovať menší počet oocytov v porovnaní so ženami s vyššími úrovňami.
AMH Referenčné intervaly Výklad: AMH úroveň sa významne nemení počas menštruačného cyklu a znižuje sa s vekom. Zdravých žien pod 38 rokov, s normálnym stavu folikulárnej v deň 3 menštruačného cyklu, ktoré AMH úrovne 2,0 až 6,8 ng / ml (14,28 - 48,55 pmol / L). Vysoká hladina sa vyskytuje u pacientov s PCOS.

Ovarian Fertility Potential pmol/L ng/mL
Optimal Fertility 28.6 - 48.5 4.0 - 6.8
Satisfactory Fertility 15.7 - 28.6 2.2 - 4.0
Low Fertility 2.2 - 15.7 0.3 - 2.2
Very Low / undetectable 0.0 - 2.2 0.0 - 0.3
High Level > 48.5 >6.8

AMH úroveň sa nemení s menštruačným cyklom a môže byť meraná nezávisle na deň menštruačného cyklu. AMH môže byť použitá pre hodnotenie plodnosti a ovariálnej odpovede na IVF - sérum AMH koreluje s počtom skorých antrální folikulov. Toto robí ze je užitočný pre prediciting vaše odpovede vaječníkov v cykle IVF. Ženy s nízkou úrovňou AMH je pravdepodobnejšie, že bude zlé vaječníkov respondentov. Meranie vaječníka starnutie - Znížená ovariálna rezerva, signalizuje zníženie základnej sérové ​​koncentrácie AMH.

AMH proti FSH
Starý štandard pre testovanie ovariálnej rezerva bola Deň 3 FSH úrovní. Avšak, FSH úroveň nie je tak spoľahlivá ako AMH úroveň z 3 dôvodov.
1.FSH úroveň sa líši v závislosti od cyklu dát
2. Záleží na estradiol úrovni (vysoká hladina estradiolu umelo potlačiť vysoké FSH abnormálne hladiny do normálneho rozmedzia)
3.Líši sa od cyklu k cyklu, a preto nie je vždy spoľahlivá

AMH úroven Je oveľa lepší ukazovateľ pre ovariálnej rezervu. Je oveľa stabilnejší než FSH úrovni a nemení sa od cyklu k cyklu. Ešte lepšie, to môže byť meraná na ktorýkoľvek deň cyklu! To je dôvod, prečo väčšina odborníkov neplodnosť dnes používa AMH ku kontrole ovariálnej rezervu, než staré FSH úrovní. Jedna vec, o AMH mätúce je, že existujú najmenej 2 váhy tam a nespočetné klinike definícia toho, čo je "normálne" - to závisí na stanovenie, ktoré používajú, a ktoré štúdium! Jedna stupnica je ng / ml a jedna je pmol / l. Pmol / l na stupnici od 0 do 48; ng / ml beží od cca 0-10. Na ng / ml meradle, je nižšia ako 2 ng / ml považované za nízke.

lenka_21
autor
5. júl 2011

@aduskatt Tu je dost o PCO ...skus sa na to pozriet ...

http://www.drmalpani.com/pcod.htm

lenka_21
autor
5. júl 2011

Taaak opat som vyuzila prekladovy slovnik a tu je nieco o DHEA z New Yorkskej kliniky... opat je to ksotrbate, ale snad sa to da precitat 😉 :

DHEA: Liečba neplodnosti DHEA je relatívne nedávny vývoj v liečbe predčasného starnutia vaječníkov. Napriek tomu sa vo veľmi krátkom čase, DHEA preukázala pozoruhodné výsledky v liečbe predčasné starnutie vaječníkov pomocou protokolov sme vyvinuli v CHR. DHEA má blahodarné účinky na CHR vyšetrovatelia používali mierne mužský hormón dehydroepiandrosterone DHEA teraz už niekoľko rokov veľmi úspešne u žien so zníženou ovariálna rezervu, či ich poškodenie vaječníkov sa kvôli pokročilému veku a predčasné starnutie vaječníkov. Pritom sme boli schopní preukázať, že v takej ženy DHEA suplementácia pozoruhodné pozitívne účinky, ktoré možno zhrnúť ako omladzujúci funkcie vaječníkov.

Príbeh DHEA zacala jedna nasa pacientka. Stručne povedané, pacientka začal brať DHEA, voľnopredajné mierne mužského hormónu, bez nášho vedomia. Keď sa výrazne zvýšila svoje vajíčko (vajíčko), výnos v liečbe IVF, sme skúmali nájsť príčiny zázračného výsledku. To bolo, keď sme sa dozvedeli o jej režime DHEA, a naozaj, po asi štyroch mesiacoch používania DHEA, jej 43-ročne vaječníky sa správali podobne ako u ženy v 20s. Od tej doby sme starostlivo vyšetruje DHEA a starostlivo analyzovať výsledky.

DHEA efektov obsahuje súhrn našich zistení účinkov DHEA, ktoré by ženám so zníženou ovariálna rezervu Vplyv DHEA u žien s vajcom DOR:
Zvýšenie (oocytov) a embryo sa počíta
Zlepšuje vajíčka a embryá kvality
Zvyšuje euploid (chromozomálne normálne) embryá k dispozícii
Skracuje dobu tehotenstva v liečbe neplodnosti
Zvyšuje spontánne koncipovaný tehotenstva zlepšuje úspešnosť IVF Zlepšuje kumulatívne otehotnenia u pacientov počas liečby
Zníženie spontánnych potratov pravdepodobne zníži sadzby aneuploidie (chromozómová abnormality) embryá

Po celú dobu sme pracujú s DHEA v CHR, sme starostlivo sledovať vedľajšie účinky liekov a boli ohromený tým, ze vzacnostou boli vedlajsie účinky, ako je mastná pleť, akné a vypadávanie vlasov, ale to prestane po ukonceni uzivania tohto pripravku.

Navyše, tam tiež prišiel štúdie, uverejnená v prestížnom časopise Journal of Clinical endokrinológie a metabolizmu (Davis et al 2008;. 93:801-8), v ktorej vedci z Austrálie uvádza, že DHEA sa objaví na zlepšenie kognitívnych funkcií u žien. Konkrétne sa poznamenať, že vyššie hladiny endogénneho DHEA sú nezávisle a priaznivo spojené s výkonnou funkciou, sústredenie a pracovné pamäť.

lenka_21
autor
5. júl 2011

Baby, ale nezabudnite, ako som pisala predtym, ze pred zacatim uzivania DHEA by ste si mali dat zmerat testosteron, DHEA a hladinu estrogenu ... pokial nie je Ok, tak by ste DHEA nemali uzivat ... a pocas uzivania by ste si mali dat tieto hladiny skontrolovat...takze dohodnut sa s endokrinologom 😉

Taktiez sa to neodporuca babam, kt. maju endometriozu ...

lenka_21
autor
5. júl 2011

@marca22 V tomto s tebou suhlasim, ale v tvojom veku sa dozvediet taketo spravy ... no nie je to lahke ☹ 😖 , ale zvladneme to 😉

marca22
5. júl 2011

@lenka_21 neni no,to je pravda,jediná útěcha pro mě je že mám zdravou dělohu a existují darovaná vajíčka,kdyby mi řekli že nemůžu mít dítě vůbec,tak bych to asi neustála. I když to že to dítě vlastně z darovaného nebude moje biologické,také to není příjemné,když nevím jak ta ženská vypadá,chová se a co všechno po ní zdědí,hlavně to vědomí že ze mě nebude mít vůbec nic,jsem docela hezká si myslím a mrzí mě že své geny nemůžu nikomu předat,ale nedá se nic dělat. Já bych přijala i adoptované,kdyby to netrvalo tak dlouho. Měli jsme se snažit od začátku intenzivněji,nechávali jsme tomu volný průběh,no jenže to jsme nemohli vědět že už to pak nepůjde ☹

lenka_21
autor
5. júl 2011

@marca22 V tvojom veku chapem tvoj postoj 🙂 😉 🙂 ... ale podla mna je dolezite, ze chces babetko ...
My cakame na adopciu a velmi sa tesime ... to babetko bude nase, jediny rozdiel je v tom, ze som ho neporodila ja 🙂 😉 🙂 ... a tie geny, urcite je v tom vela, ale nie je to vsetko ... ver mi 🙂

marca22
5. júl 2011

@lenka_21 a vy jste to nezkoušeli s darovanými?

aduskatt
5. júl 2011

@lenka_21 ja nmehovorim, ze sa neda otehotniet, ale ze s vysokym AMH sa neda nic robit🙂)prave menim CAR a gyndosa tiez, takze tento novy mi robi komplet znova HP a cakame uz len na AMH, tak uvidime

aduskatt
5. júl 2011

@lenka_21 dik🙂)) PCO mam zmaknute, toho sa nebojim..mna len zaujima ten AMH, ci a ako sa da znizit....sak mesacne mat 20 vajicok a ziadne zrele ma stve🙂.

lenka_21
autor
5. júl 2011

@marca22 Zatial nie ... nejako nas to ani nenapadlo 🙂 😉 🙂 , ale to bolo skor tym, ze ja som po prvom IVF mala vazne zdravotne problemy a tak som nemohla ist na dalsie ... potom sme sa rozhodli pre adopciu, lebo sme mali toho plne zuby ... behanie po lekaroch, vysetrenia, hormony ...atd. No a minuly rok som spontanne otehotnela, ale mala som MA ☹ ... tak to nas priviedlo na myslienku skusit to mozno este raz cez IVF 🙂

marca22
5. júl 2011

@lenka_21 a to ti v CARu nenabídli? U mě to bylo to první co mi nabídli,abych potom dlouho nečekala.

lenka_21
autor
5. júl 2011

@marca22 Nie, lebo v tom case AMH este nemerali a FSH som mala v poriadku ... teraz mi to uz v jednom CAR navrhli ... 🙂 😉 🙂

marca22
5. júl 2011

@lenka_21 A jak dlouho čekáte na adoptované děťátko?

sortka
6. júl 2011

Ahoj Lenka,
Mam konkretnu skusenost s DHEA.
Prvy pokus nevysiel , pri druhom mi nasadili prave pripravok DHEA (presny nazov a druh ti mozem napisat
na buduci tyzden, nakolko teraz som v zahranici). Nakolko som dost naturista, verim, ze mi DHEA velmi pomohla. Brala som tento pripravok cca 1-1,5 mesiaca a absolutne ziadne vedlajsie ucinky som nemala. Taktiez som nebrala ani neberiem ziaden Femibion, ako kazdy odporuca a myslim si, ze je to len tahak na peniaze. Staci obycajna kyselina listova. Rada vsak odovzdam aj dalsie skusenosti s IVF a liekmi, ktore mi dali v Rakusku. Momentalne som v 5 . mesiaci a cakam dvojicky!

lenka_21
autor
6. júl 2011

@sortka Ahoj moja, jasne supeer napis 🙂 😉 🙂 ... baby to bude zaujimat a urcite je to pozitivna spravicka ... zatial nepoznam nikoho z SK, kt. s tym mal skusenosti ale bab na zahranicnych forach je vela. Urcite pomoze aj ten nazov aj druh co si brala ... a ine doplnky, kt.pomohli. Ja som tu zatial napisala vsetko k comu som sa dopatrala 🙂 Ty si tiez mala nizke AMH, alebo z akeho dovodu ti to nasadili ... a blahozelam k dvojickam 🙂 😉 🙂 !!!!

lenka_21
autor
6. júl 2011

@marca22 Momentalne 1 rok a 7 mesiacov sme v poradovniku ... ale my chceme male babetko 😉

sortka
6. júl 2011

sortka@lenka_21
Nakolko som na hormony v prvom kole IVF nezareagovala, ako som mala, navrhla mi doktorka z kliniky moznost vyskusat tuto malo pouzivanu metodu s DHEA. Ale predovsetkym z dovodu, ze mam uz 41 rokov (v case porodu 42) a s vajickami to vyzeralo biedne. Udajne sa vyuziva tato metoda hlavne pri takychto "starsich rocnikoch" ako som ja. Vela nadeji na uspech nam nedavali, a tak som sa rozhodla dat si vsadit pre istotu hned 2 embrya. No a ono to takto vyslo s obidvoma.
Ale viac napisem na buduci tyzden, ked budem mat pri sebe vsetky podklady, lebo teraz si to uz vsetko detailne nepamatam.

lenka_21
autor
9. júl 2011

@sortka Supeer ... kazda baba tu urcite bude cakat na tvoju skusenost ... vies potom aj napisat, aky si mala stimulacny protokol? To zaujima mna 😉 ... dakujem.

lenka_21
autor
9. júl 2011

Baby, dostala som dalsiu zaujimavu spravu od jednej kocky cez IP ... z mojej strany mozem napisat, ze je to velmi zaujimave, lebo ja som minuly rok brala melatonin (male davky), lebo som mala trosku problemy so spankom ... ked tak rozmyslam, tusim som ho brala cca 2 m (nie kazdy vecer) a prestala som ho brat ked som zistila, ze som tehu 🙂 😉 🙂 , lebo vtedy sa nemoze uzivat ...

Sprava:
Inak mne docent Valky v ISCARE tak mimo reci odporucil este jednu vecicku - a to MELATONIN, znamy aj ako hormon spanku... zlepsenie cinnosti vajecnikov bolo odpozorovane ako jeho vedlajsi efekt a v USA ho niekde podavaju pred IVF. Je to volnopredajny liek na spanie, alebo upravu spanku ....

http://www.google.sk/search?as_q=meridol&as_epq......

little_miracle
10. júl 2011

@sortka ahoj, tiež ma zaujala tvoja skúsenosť - ani ja už nie som najmladšia a mala som veľmi slabú reakciu na stimuláciu........určite nám napíš detailné infošky. Mňa by ešte zaujímalo, do ktorého CAR si chodila resp. ku ktorému Dr. Vďaka a pekný deň 🙂

sortka
11. júl 2011

Ahojte baby,

tak slubene info ohladne DHEA. Pozerala som do mojich papierov a nasla som info, ze som brala DHEA kapsule, 25 mg, 50 ks az do ich uplneho vyuzivania, 3x1. Presnejsiu specifikaciu som uz nenasla, nakolko obal z DHEA som zahodila. Tento preparat som si kupovala cez Goldenes Kreuz Privatklinik vo Viedni, resp. ich spriaznenu lekaren Herbert. Baldia KG vo Viedni. (Mail: allerheiligen.apotheke@aon.at). Cena € 42,08 .

Potom mi bol nasadeny Merional 600 (resp. islo o Merional 75 x 8 ampuliek denne), vzdy 1x denne, 10 dni. (9-18.3.vratane) nasledovali 2 ultrazvuky. Po Merionali som dostala Pregnyl injekciu na vyvolanie ovulacie (19.3.), 21.3. punkcia. Po punkcii som brala Duphaston tabletky 10mg 2x1 (namiesto Utrogestanu, ktory mi pri prvom pokuse nevyhovoval) + progesteronove cipky 0,4g 1x1 (tieto sa nedaju v SK vobec zohnat a su velmi drahe, ale podla mna velmi ucinne). 24.3. nasledoval transfer 2 embryii . 27.3. som si vpichla injekciu Decapeptyl. 5.4. nasledoval krvny test , ktory potvrdil tehotenstvo. Potom som este na danej klinike absolvovala 2 ultrazvuky (18.4 a 6.5.) a odvtedy som uz v opatere slovenskej gynekologicky.

Dufam, ze som vsetko detailne popisala, nic nepoplietla a na nic dolezite nezabudla. Ak by ste mali nejake otazky, rada zodpoviem.

Zatial caute.
Sortka

naduska
11. júl 2011

ahojte kocky ,ake su spravne hodnoty AMH ,idem zajtra na odber krvy ,je to jedno ktory den cyklu som ??

v555
11. júl 2011

@naduska ,je to jedno a správne hodnoty sú 1 až 1,5 ale výsledky budeš mať tak za mesiac hore dole pár dní
🙂