DHEA alebo iné možnosti na zlepšenie AMH

lenka_21
1. júl 2011

Ahojte kocky, verim, ze tato diskusia sa bude pomaly naplnat. Kedze som prednedavnom obdrzala vysledok z AMH a bol dost nizky 0.38 ug/l 😢 ☹ 😢 zacala som patrat po internete 😉 😉 😉 Dostala som sa na anglicke forum a tam baby maju uz dlhsie roky diskusiu ohladom tejto temy, lebo AMH v USA a UK vysetruju uz dlhsie.
Baby mi doporucili pripravok DHEA (na prirodnej baze), vraj je vela druhov, ale treba hladat tie na prirodnej baze a tak ma zaujima ci nema niekto skusenosti s tymto pripravkom? Samozrejme su tam aj ine preparaty, ale najviac sa spomina prave tento ....

naduska
15. sep 2011

Ahojte, tak moje AMH je 2,2 . na hranici<<???

kacenkab
16. sep 2011

@malevil Ahojcek, tuším to bol bankový transfer, tam Ti potom na mail, adresu tam musiš zadať, prijdu všelijaké čísla a kódy, ktoré potom musíš zadať na internet bankingu, ja som z toho tiež jeleň, mne pomáhal môj partner, som zvedavá aký poplatok mi za to banka stiahne, ja mám Tatrabanku, bolo to tam nejak divne napísané, ale kašlať na to, nech si stiahnu čo chcú, čo už človek neurobí pre svoj sen....🙂
Prepáč, ale fakt netuším čo je výhodnejšie, mne partner povedal, že tá platba za internet banking. čiže čo sa týka poplatkov, tak chceli na tej stránke biovea nejakú platbu za doručenie poštou - tuším 2-3 eura, a banka by mala mať poplatok 13 centov, ale čosik tam ešte bolo aj na tej biovea stránke, že nebudú znášať poplatky za bankový transer čičoto, ja neviem, a tatrabanka tam čosi mala, tak fakt netuším čo z toho vyleze, potom dám vedieť, že čo ma to celé stálo.

lenka_21
autor
17. sep 2011

@naduska Ako som ti pisala tvoje AMH je idealne ... nepzonam nikoho, kto ho ma take super ako ty 🙂 😉 🙂 Tu je tabulka:

Upozornujem, ze hodnota je v jednotkach ug/l

vysoke nad 3.0 - toto maju vacsinou kocky, kt.maju problem s polycystickym vajecnikmi
normalne 1.0 - 3.0
nizke 0.3 - 1.0
velmi nizke menej ako 0.3

lenka_21
autor
17. sep 2011

@kacenkab Pripajam sa k Laure... neviem do akeho centra na Sk chodis, ale moj lekar v Iscare MT sa tvaril presne tak ako tvoj ... Hned mi povedal, ze mi dava nulovu sancu, velmi malu prostrednictvom IVF a mam sa sustredit na darcovske vajicka ... 😕 😕 😕 Kedze som bola na vysetreni aj v Reprofite v Brne, tak som poslala vysledky aj tam ... Dr mi jasne napisal, ze je to meranie ovarialnej rezervy a aj ked ju mam nizsiu stale by IVF skusil. Z toho co som sa docitala ja, tak baby s nizkym AMH reaguju lepsie na kratky protokol - ako pisala Laura, ale stimulacia by mala byt mierna (soft) ... Nebudes mat sice vela vajicok pri softe, ale v podstate ti staci iba jedno spravne 🙂 😉 🙂 ... ak by ti nevysli mierne stimulacie, tak potom by som skusila tu silnu o ktorej pise Laura - totizto pri silnej ked mas nizke AMH ti hrozi, ze sa ti prestimuluju vajecniky a nebudes velmi dobre reagovat. No toto by som urcite na tvojom mieste prediskutovala s lekarom, ale na Slovensku to asi nepojde ... ak si to vies dovolit, odporucam ten Reprofit v Brne ....

Co sa tyka Melatoninu, tak je to hormon, kt.navodzuje spanok a preto sa ti po nom dobre spi 😀 😀 😀 Je to vsak volne dostupny doplnok a tak ho mozes kludne uzivat ... nemusis sa bat 🙂 😉
Co sa tyka DHEA, mozes si to nasadit kedykolvek v cykle a ako pisala @laura35 , efekt ma po 2-3 mesiacoch uzivania ...

Ked chces vediet so je potrebne pri DHEA sledovat, precitaj si predchadzajuce clanky a tam som to vsetko napisala ...

Drzim palceky 🙂 😉 🙂

lenka_21
autor
17. sep 2011

@malevil Ja som platila cez paypal a kreditnou kartou ...

laura35
18. sep 2011

@lenka_21 Ahoj Leni, a ako si to myslela,ze sa prestimuluju pri silnej davke vajecniky? Uz som nad tym rozmyslala,ze napriek silnym davkam som mala vzdy malo vajicok , ze ci to vobec ma vyznam..ci neskusit len soft ivf..Myslis,ze sa prestimuluju vajecniky a uz uplne "zhavaruju"?

lenka_21
autor
18. sep 2011

@laura35 Ano, v podstate to znamena, ze ked ich prestimuluju tak ti ich mozu uplne "odrovnat" ... ak si nereagovala na velke davky, podla mna urcite skus soft ... poznam vela bab, kt.soft vysiel a su teraz tehulky ... nebudes mat sice vela vajok, ale dolezite je to jedno spravne 🙂 😉 🙂

malevil
19. sep 2011

@lenka_21 Ahojte, celkom ma prekvapili tvoje informacie o soft stimulacii, je to naozaj zaujimave, mne moja lekarka pri nizkom AMH a vysokom FSH hned naordinovala najvyssie davky hormonov...ktovie co by povedala, keby som jej spomenula soft stimulaciu, oni nemaju radi, ak im pacosi kecaju do liecby....mne nastimulovali vzdy 5 folikulov, posledny krat dokonca vo vsetkych vajko, ale len 3 dorastli na poriadnu velkost a len 2 sa oplodnili, ale neujalo sa ziadne....pocas cyklu mi na jeden den znizila davku, ale po folikulometrii mi ju zasa zvysila....som teraz dost prekvapena, musim vymysliet nejaku fintu, ako nadhodit tuto soft stimulaciu pocas konzultacie, diky za tip, mam poslednu IVF cez poistovnu, tuho premyslam, co a ako... 😒 😒 😒

malevil
19. sep 2011

@kacenkab Jaaaj, ja som strasny mantak na taketo veci, to ani nejdem skusit, kamoska sa ma spytala ci ma bypass kartu, neviem, ci sa to tak pise 😖 , len som si tipla, podla nazvu, bez nej to vraj nejde. Pozerala, som ale, ze v tej Viedni stala 25mg, 50ks DHEA cca 43 €, a cez internet je to 180ks 50mg DHEA za cca 30€, a to je teda rozdiel. Musim nieco vydumat 😠

petuska123
19. sep 2011

@lenka_21 ahoj.tak mne nakoniec daju dlhy protokol pri nizkom amh. predtym som malakratky

lenka_21
autor
19. sep 2011

@malevil Ak mam uprimne napisat, tak ja nemam problem povedat Dr. co si myslim 😀 ... po tych rokoch uz nie 🙂 😉 🙂 Vidim to v roznych forach a statisticky baby reaguju lepsie s kratkym protokolom a miernejsou stimulkou ... podla mna silna sa da vyskusat vzdy ked tie slabsie zlyhaju ... Toto bol aj moj plan, chcela som dat 2-3 soft a ked by sa nezadarilo tak by som rozmyslala nad "turbo" stimulkou. Ja som to konzultovala s viacerymi CAR a doporucili mi radsej soft ... no nechcem spochybnovat ani silnejsie stimulky, lebo tu mame tehu kocky aj so silnejsimi stimulkami 🙂 😉

@petuska123 Tvoje AMH nie je az take nizke a kedze (ak sa dobre pamatam) na kratky si nereagovala dobre, mozno tato varianta bude lepsia ... v kazdom pripade treba vyskusat aj tuto 🙂 Drzim palceky 🙂 😉 🙂

laura35
20. sep 2011

Dakujem kočky za rady, idem teda do soft stimulacie...Lenka ma pravdu. Mozu sa vajecniky prestimulovat, uz som si o tom pocitala aj na zahranicnych forach..A aj si menej zahormonujem telo, a nemusim mat prestavky ako pri velkom IVF. Tak drzte peste 🙂

kacenkab
4. okt 2011

Ahojte, ako sa dari?
Mne to dhea nejak nechodí...dufam že to dojde, idem tam tuším napísať, zaplatila som to cez internet 12.9....

kacenkab
4. okt 2011

Tak som to skontrolovala priamo na ich stránke, stav objednávky, že je to processing, tak je to asi ok. Čo už, musím čakať....majte sa krasne, drzim palčeky v snažení...

arianat
5. okt 2011

Ahojte všetky, ja som si prečítala celé toto fórum a ďakujem za všetky rady a info. Mne totož včera doktor po štvrtom neúspešnom IVF odporúčal brať DHEA, tak som bola zvedavá čo je to za liek. Keď sa trošku spamätáme o pol roka, alebo o rok pôjdeme na 5. IVF.

petul7
5. okt 2011

Prodám načaté balení DHEA 25mg z USA od firmy VitaBasix, 90 kapslí, použitelnost 05/13, pokud má někdo zájem pište na mail petrasekyrova@seznam.cz

malevil
7. okt 2011

@kacenkab Ahojky, ja som si objednala DHEA z Biovea 25.9., 27.9 mi napisali, ze ho posielaju a na stranke je napisane : fully shipped, tak terazky cakam, kym sa to priplavi.... 😠

lenka_21
autor
8. nov 2011

Caute baby, tak nemate nic nove ohladom DHEA a inych produktov ... ak ano tak to sem napiste!!!

@malevil @petul7 @arianat @kacenkab @laura35 @petuska123 @malevil @bettypo @simona80 @evulatko
@sortka

kacenkab
15. nov 2011

Ahojte, tak ja si dzobkám - ako si Lenka písala: DHEA 75 mg, koenzým Q10, včelí produkt, melatonín a kys. listovú. Ja som odpovedala aj na tú ponuku a zobrala som si od petul to dhea - to je normálny liek na predpis, to bude na rozdiel od tej biovea čistejší produkt, čo sa týka koncentrácie a prímesí, nič vážne, mám aj to od biovea, medzitým prišlo, tak budem pokračovať s biovea, keď to miniem. Inak nič nové, teším sa a som zvedavá čo bude.....🙂

evulatko
15. nov 2011

holky a jak dlouho vam to trvalo, nez vam to DHEA prislo? Chapu to spravne, ze vetsinou objednavate od Biovea?

evulatko
17. nov 2011

@lenka_21, Leni, chtela jsem se zeptat, ty ostatni veci krome DHEA jsi taky objednavala pres Biovea nebo normalne jsi to koupila v lekarne? A melatonin by taky mel byt dobry na zlepseni kvality vajicek? Ja vim, ze se po nem dobre spi...🙂 Dneska jsme se v RF domluvili, ze si DHEA mam objednat, tak jsem zvedava... Ale kdyz vidim Tebe, jak to zabralo... 🙂 🙂 🙂 Diky moc 🙂 🙂 🙂

lenka_21
autor
17. nov 2011

@evulatko Mne tu stranku poradili baby v zahranicnom fore ... urcite je ich viac, mala som kontakt aj na inu, ale to bola americka. Ja som objednala iba DHEA od biovea. Vcelie produkty a kysel.listovu som mala od firmy Living produkt (ale urcite sa to da kupit aj inde). Melatonin bol tusim Walmark a Koenzym Q10 neviem - tieto obidve som kupovala v lekarni. Drzim palceky!!!

bettypo
18. nov 2011

babuľky nemáte náhodou zvyšné tbl.? aspoň na mesiac. pls

kacenkab
27. nov 2011

Ahojte, evulatko, mne trvalo tak 2-3 týždne kým mi to prišlo. Trošku som síce zmrvila platbu, zabudla som tam napísať číslo objednávky, tak som im to tam písala, tak na finančnom hľadali moju transakciu, ale keď to našli a potvrdili , tak tie dva-tri týždne a mala som to.

evulatko
27. nov 2011

@kacenkab, dekuji, to je tedy docela dlouha doba🙂 ja jsem si to uz taky objednala a jsem zvedava, kdy to prijde... a jak to na tebe zabira, pomohlo Ti to nejak? diky moc🙂

lenka_21
autor
30. nov 2011

@evulatko Ja som si tam zvolila dorucenie UPS (za co je samozrejme priplatok),ale prislo mi to tusim do tyzdna ...

evulatko
30. nov 2011

@lenka_21, mockrat dekuji🙂 Ja uz to mam na poste, sice jsem tam vcera byla a nemohli to najit, tak snad to tam nekde nezahrabali🙂 Tak ted se tesim na kouzelne vysledky po dobrani🙂)))

malevil
30. nov 2011

Ahojte, uz som tu davno nebola, ale mam maly prispevok, DHEA mi prislo asi po 3 tyzdnoch, zacala som ho pekne papkat a asi po 10dnoch uzivania ma zacali pichat vajecniky(no neviem, ci to bola pozitivna reakcia, celkom som sa zlakla, tak som chvilu vysadila, lebo som to brala "nacierno", moja doktorka o tom nevie)ale zasa to beriem, co je pozitivne, moje krvacanie sa predlzilo o jeden den, dufam teda, ze to je dobre...o tyzden idem na kontrolu lekarke, som zvedava, co povie, lebo po 3mesacnom uzivani melatoninu mi chvalila vajecniky, vraj som"zakvitla", asi som mala pekne vajko aj bez stimulky. Berim aj vitamin E, selen, Femibion800, sem tam pijem kotvicnik pozemny, DHEA mam od Biovea, ale hadam staci, beriem len 50mg, 75 mi prislo trochu moc, ked denna davka je len 25mg(vraj), tak reku aby mi fuzy nezacali rast...drzim nam vsetkym palce, dufam, ze to aspon u niekoho zaberie 😎

lola22
30. nov 2011

Ahoj, můžu se Vás zeptat k čemu berete ten melatonin? Nejste po něm ospalé? Já mám AMH v pořádku (2,2), ale měla jsem vysoké FSH (max.16,2). Myslíte, že by pomohlo i na to? Za pár dní jdu do CARu, kdyžtak se na to DHEA zeptám.Díky

kacenkab
2. dec 2011

Ahojte, mne sa trosku vyrážky viac vyhodili, ale ja mám ku tomu sklony, mám to aj bez dhea, keď je viac stresu, tiež sa mi zlepšilo krvácanie, predým bolo slabé, tak mám pocit, akoby sa to všetko tiež preberalo k životu, tak dúfam, že niečo z toho bude.... 🙂
Po melatoníne som ospalá preto si ho dávam pol hodku pred spaním 🙂