DHEA alebo iné možnosti na zlepšenie AMH

lenka_21
1. júl 2011

Ahojte kocky, verim, ze tato diskusia sa bude pomaly naplnat. Kedze som prednedavnom obdrzala vysledok z AMH a bol dost nizky 0.38 ug/l 😢 ☹ 😢 zacala som patrat po internete 😉 😉 😉 Dostala som sa na anglicke forum a tam baby maju uz dlhsie roky diskusiu ohladom tejto temy, lebo AMH v USA a UK vysetruju uz dlhsie.
Baby mi doporucili pripravok DHEA (na prirodnej baze), vraj je vela druhov, ale treba hladat tie na prirodnej baze a tak ma zaujima ci nema niekto skusenosti s tymto pripravkom? Samozrejme su tam aj ine preparaty, ale najviac sa spomina prave tento ....

ria294
17. júl 2016

@silvinkabb takže to stojí za to 😉 a vieš aj aké máš amh ? A ako dlho sa snažíš otehotnieť.....verím , že to pomôže a aj tebe prajem , aby všetko išlo podĺa tvojich predstáv 🙂

silvinkabb
17. júl 2016

@ria294 nie neviem 😀 . snazime sa tri roky. dakujem pekne 🙂 obcas to zle znasam, ale verim, ze raz...

lola911
18. júl 2016

minuly tyzden 14/07/2016 test AMH 0.17ug/l 🙂 potesili ma,,, v decembri 2015 som mala 0,01ug/l 🙂 takze pomalicky ide hore 🙂

kakatulik
18. júl 2016

@lola911 no pekneeeee 😀
Co to ale znamena.Ze sa nove vajka narodili,alebo prebudili 🙂

lola911
18. júl 2016

@kakatulik nove vajka sa ti nenarodia,, kazda zena ma urcity pocet vajicok ale moze byt vajecnik nefunkncy alebo mozme to nazvat ze zaspal a myslim ze sa mi prebudza pravy vajecnik lebo nikdy som v nom nemala ani jednu folikulu a moje posledne ivf bolo nativ a folikula sa objavila prave na pravej strane 🙂 takze Dhea berieme dalej a dalsiu kontrolu amh tak za dva tri mesiace 🙂

kakatulik
18. júl 2016

@lola911 ahaaaa,tak tak to je.Prave toto mi neslo do hlavy,ze ked je ta zasoba mala,ako sa moze stat,ze sa to zrazu zvysi..... 🙂
A moze sa taka vysoka davka brat tak dlho?

zibi
18. júl 2016

@lily311 a to ake dečko si brala a kolko tabletiek? mne sa nezda , zeby ti dečko ovplyvnilo nidaciu...pomaha pri zvyseni AMH ja som si zvysila..
ale dečko sa ma brat s magnezkom a naozaj ostat v referencnych hondotach okolo 60 - 80 lebo nadbytok sa potom v peceni zhromazduje...ked je leto decko treba vyradit lebo prijmas vela zo slnka, v zime doplnat ...

zibi
18. júl 2016

baby a neberiete dečko na AMH ? ja som si zvysila AMH tym ...

ria294
18. júl 2016

@lola911 moja tak sa teším s tebou 😘

ria294
18. júl 2016

@kakatulik myslím , že sa odporúča brať 75mg/D 3mesiace, potom mesiac prestávka a znovu sa môže....

lola911
18. júl 2016

@zibi ja beriem okrem dhea aj D3 a magnezium 🙂 tak myslim ze treba skusit vsetko co by mohlo pomoct,,, musime tomu verit 🙂 ja chodim okrem toho aj na masaze na podporu plodnosti 🙂 clapik co mi robil masage hovoril ze som zablokovana a ze ma odblokuje a stlacal mi nejake body na spodu chodidla a na obnovu ms mi stlacal body na spodu chrbtice,, ved uvidime ci ma odblokuje 🙂

zibi
18. júl 2016

@lola911 super

lily311
19. júl 2016

@zibi mám D od Swansonu 5000 IU a prvý mesiac som si zle nadávkovala jedla som až 4 x 4 tabletky denne, po mesiaci som zistila, že som to prehnala tak som brala len 1 denne asi cca 2 mesiace, teraz mi lekárka kázala vysadiť ale bojím sa aby mi prudko nekleslo,predým som mala D hodnotu 20,6 ☹

zibi
19. júl 2016

@lily311 a si brala v lete?lebo v lete sama brat miernejsie ked je slnko..nevadi..aj ja s mala raz vudsie
.a referebcne si pozerala..lebo vsade ine jednotky.niekde je 200bad a niekde norma podla jednotiek.

Neboj vysadzaj pomaly ze jednen den 3 krat pptom dalsi drn 2 jedna dlhodobo a potom si daj dva tri ktat do tyzdna v lete..deckosa v tukoch rozpusta tak tak dkorp sa ti z tela nevyplavi..neboj.a magnezko jedz.nneas hypotyreozu ze?opaluj sa vela a bez kremu aspondrsat minut.

kakatulik
19. júl 2016

@zibi aaa ako to cele suvisi s stitnou zlazou?

lily311
19. júl 2016

@zibi Neviem referečné hodnoty, bola som na hemato kvôli antifosfolidom a poprosila som dr. nech mi zmeria aj D. Na druhý deň dr. volala, že D vysadiť, takže refer. hodnoty neviem, ale asi sú dosť nad, keď dr. volala. Dčko beriem od marca. Hej, magnézium papaám a čo he hypotyreoza?? Štítku mám teraz v norme, v minulosti troška horšie hodnoty ale nič strašné, ale teraz som jedla cca 5 týždňov medrol 4 mg, tak dúfam, že to nemá na štítku vplyv, lebo som niekde čítala , že môže....

zibi
19. júl 2016

@lily311 ano moze mat
zhorsuje TSH teda zvysuje ho a tym padom znizuje cinnost stitnej zlazy
kortikoidy znizuju ucinok kortikoidov cize preto ich treba brat aspon s hodinovym odstupom
problem je ten , ze sa z toho pribera preto, ze ako keby zastavovali prechod T4 na aktivne T3 a preto je velky problem s tym chudnutim potom
beries ale malu dakvu tak by to nemal byt problem
ja som si pridala selen k euthyroxu , jednak znizuje protilatky a jednak pomaha telu premenit T4 neaktivne na T3 a tym padom sa zrychli metaboizmus...ja som pomalicky takto aj schudla....
co sa tyka hormonov tak tie tiez zastavuju prechod t4 na t3 a znizuju tiez ucinok liekov ..tak preto sa aj navysuje euthyrox
chod na kontrolu, aby sa ti nepohorsilo
niekedy pri stitke je zvysena potreba vitaminu D3 a nasledne potom sa hned z tela odide lebo ho stitka vycerpa...ale ked nemas hypotyroezu leicenu neliecenu tak by si tento problem nemala mat...v lete sa vela opaluj, 10 minut na slnku bez kremu...v lete nie je potreba doplnat vitamin D3 kym nemas strasne malo v krvi ...vtedy treba
a enboj sa tej 200 telo to vyluci ..vsetobence sa hovori, ze je lepsie mat dečka viac, ako menej
vo vyslekdoch nemas napisane kolko decka mas a pri tom nie su jednotky ?mrkni

zibi
19. júl 2016

pozri podla jednotiek , ked mas nmol/l tak mas normu az takto
S Vitamín D 60,00 - 200,00 nmol/l
a tu je takto jednotky ug/l

S-vitamin D ug/l deficit < 20 deficit < 20 D S
nedostatočné koncentrácie 21 – 29 nedostatočné koncentrácie 21 – 29
dostatočné koncentrácie 30 – 44 dostatočné koncentrácie 30 – 44
vysoké:
> 60 vysoké:
> 60

lily311
19. júl 2016

@zibi Takto som mala v marci: 20, 6 -- nedostatočné koncentrácie 21 – 29 nedostatočné koncentrácie 21 – 29,
teraz neviem, lebo mi hodnota volala dr., že mám D vysadiť, papiere ešte nemám

zibi
19. júl 2016

@kakatulik lebo pri hypotyreoze je casty nedostatok vitaminu D ..tak preto som sa pytala...

dena22
21. júl 2016

@zibi prosim ta, mohla by si mi poradit, ako je to s tymi traviacimi enzymami? myslim v suvislosti s vyzivou maternice? dakujem moc.

jarusmischo
27. júl 2016

Dievčatá, prosím vás, tie, ktoré máte nízku hodnotu AMH - povedzme napr. hodnoty pod nulou, vynecháva vám menštruácia?

gabika2015
27. júl 2016

@jarusmischo ahoj, ja som mala naposledy hodnotu AMH 0. MS som mala len velmi kratko a bola slaba. A raz po KET ani nedosla, tehotna som nebola. Musela som ist na vyvolavacku, pichli mi 2 injekcie, aj tak som to dostala az na 43. den 😒 Vlastne som uz v predcasnom prechode.

jarusmischo
27. júl 2016

@gabika2015 To ma mrzí. Ja mám hodnotu 0,09, čo je veľmi málo, ale menzes mám pravidelne a aj trvá normálne ako zvyčajne. Tiež je to v mojom veku veľmi nízka hodnota a zatiaľ sme bez dieťaťa a neviem, aká cesta nás ešte čaká. V nejakom fóre som čítala, že žena mala hodntou 0, tak to lekári s ňou vzdali a po neviem akej dobe ostala tehotná prirodzene, keď to povedala lekárovi, že nechcel ani veriť. Ja tomu všetkému akosi nerozumiem.

gabika2015
27. júl 2016

@jarusmischo Ty mas kolko rokov? Ja mam 33, zial este velmi mlada na menopauzu ☹ Ale bohuzial su aj mladsie baby, ktore maju podobny problem. Ja uz nemam ani vajka. Isty cas som uzivala aj DHEA a zdalo sa, ze to zabera, lebo som mala pekny folikul ale pri odbere vysvitlo, ze je prazdne, vtedy som to vzdala s vlastnymi. Teraz som v 11tt, mali sme embryjka z darovanych oocytov. Mozno tej babe sa nejako zvysilo AMH, ale rada by som vedela, co u nej zabralo 🙂 Ja som vdacna aj za takuto moznost, ze mi moze ina baba darovat vajka, inak by som asi nikdy neotehotnela. Chodis do nejakeho CAR?

jarusmischo
27. júl 2016

@gabika2015 Jeej, tak to Ti gratulujem, je super, že sú aj takéto možnosti. Ja mám 30. Áno, chodíme do CAR a tam nám navrhli aj možnosť darcovských. Prosím Ťa, môžeš mi napísať celý proces od rozhodnutia, že idete na darcovské a aj to, koľko to stálo eur? Kľudne aj do IP, možno by som sa trošku ukľudnila. Som rada, že je tu niekto, kto mal podobný problém a vyšlo to.

gabika2015
27. júl 2016

@jarusmischo dakujem 🙂 jasne, napisem Ti IP, len to trosku potrva, lebo musim ist niekam, ale ked sa vratim, ozvem sa 🙂

mirka2305
28. júl 2016

@lenka_21 ahoj uz ti odpisali z tej firmy???

mirka2305
28. júl 2016

@gabika2015 aj ja poprosim ip

mirka2305
1. aug 2016

@kacenkab ahoj kde si si objednavala dhea?