DHEA alebo iné možnosti na zlepšenie AMH

lenka_21
1. júl 2011

Ahojte kocky, verim, ze tato diskusia sa bude pomaly naplnat. Kedze som prednedavnom obdrzala vysledok z AMH a bol dost nizky 0.38 ug/l 😢 ☹ 😢 zacala som patrat po internete 😉 😉 😉 Dostala som sa na anglicke forum a tam baby maju uz dlhsie roky diskusiu ohladom tejto temy, lebo AMH v USA a UK vysetruju uz dlhsie.
Baby mi doporucili pripravok DHEA (na prirodnej baze), vraj je vela druhov, ale treba hladat tie na prirodnej baze a tak ma zaujima ci nema niekto skusenosti s tymto pripravkom? Samozrejme su tam aj ine preparaty, ale najviac sa spomina prave tento ....

hyacintka
26. máj 2017

@lola911
Teraz je Marsik vo Ferticente, tiez nie som spokojna.Hned ma hodil do stareho zeleza, mate nizke AMH vam ostava len darovane vajicko. Ziadna ina moznost, ziadna kontrola FSh, D vitaminu, nic. Baby, ktore centrum mi odporucate? Chcem vyskusat DHEa, ale nie vsetci doktori to uznavaju.

zibi
26. máj 2017

@hyacintka no oni to nebudu riesit, lebo je to centrum, kde robia umele..cize mozu nieco navrhnut, ale celkovo necakaj nejaku extra podporu.. najradsej by asi kazdej babe davali hotove embryjka darovane..
no ked mas fsh ok - tak to dečko mas isto nizke a tym sa ti zvysi aj amh ked budes brat dečko bud vigantol, alebo od swansonu. ostatne nezaberaju. Treba k tomu brat aj magnezko.
Na kvalitu embryjok treba brat melatonin - ten znizuje z oocytov oxidacny stres a budes mat pekne foliky
plus koeznym q10, zinok , matersku kasicku propolis a pel, mozes vyskusat aj to DHEA je to synteticke, alebo v prirodnej forme wild yam .. to by ti malo stacit na podopru vajecnikov a folikov..
ja by osm sla do brna, bud reprofit alebo to vedla centrum na tej istej ulici.. na slovensku je to bieda ...

ada06
27. máj 2017

@hyacintka Ahoj,ja som chodila najprv do Bratislavy a neskôr do Brna do car.Dheu som brala aj ja 3 mesiace aj kopec vitamínom,ale mne nezabrala,ale každé telo je iné. Aj mne navrhovali darcovské,ale do nich som nechcela ísť.Všetky výsledky som aj ja mala ok, tak som to nakoniec s chodením po doktoroch nakoniec vzdala, ale že by som mala bábo som nevzdala,ale už to nesilíme,ale v duši stále dúfam...Ale ja už mám 42 a 19 ročného syna a dcéru za slobodna, ale s manželom sme chceli ešte bábo.Mne len prekvapilo,keď som ako 34 ročná prišla za svojim gynekológom prišla, že chcem dieťa a on mi povedal,že čo chcem,že už som stará...doktora som zmenila. Ale tebe držím palce,nech sa ti bábo podarí.

hyacintka
28. máj 2017

Ahoj, ja som mala v januari AMH 0,02,uz mi ani nechcel robit doktor dalsie vysledky, ze som bez sance neplodna, iba darovane vajicka, maternicu mam ok. Ake ma byt Fsh, lebo mam viac vysledkov este od mojho gynekologa, co mi pomahal nacasovat ovulku clostylbegitom, ale iba 2x, ze to vysiluje vajecniky,inak ovu som mavala, len v januari mi raz nepraskol folikul.Po Clostyle som mala 1 folikul, mala som nizke davky pol tabletky 2x denne, druhy mesiac zial bez ovu.Potom ma uz poslal do car, aj ked sa velmi snazil nepomohlo mi nic. V car mi ani nerobili FSH!!Iba AMH a dovi! Neplodna! Ze vraj to som mala urcite akoze ovu, ale bez vajicka! Lebo podla nich tam uz vajicka nemam!Teraz mam v chladnicke injekcie na stimulaciu za 500 ecok, ale rozmyslam, ze si dam este vitaminy, budem 2 tyzdne pri mori a telo sa snad zobudi, zmenim car a potom zacnem s tou stimulaciou.Mam objednane aj DHEA, ale bojim sa toho, ze je tomuzsky hormon.Berem este matersku kasicku, jamieson vitaminy na tehu, Femigard kvapky, Decko,Bio macu, pupalku, cecko,2xMatuzalem tabletky.Brala som Femibion, teraz berem Inofolic pro 2xdenne,este Vitex som zacala tento tyzden a kotvicnik. Co mi odporucate este na zlepsenie vajicok a zvysenie Amh? Dakujem baby za vsetky rady!

hyacintka
28. máj 2017

@zibi
Ahoj, ja som mala v januari AMH 0,02,uz mi ani nechcel robit doktor dalsie vysledky, ze som bez sance neplodna, iba darovane vajicka, maternicu mam ok. Ake ma byt Fsh, lebo mam viac vysledkov este od mojho gynekologa, co mi pomahal nacasovat ovulku clostylbegitom, ale iba 2x, ze to vysiluje vajecniky,inak ovu som mavala, len v januari mi raz nepraskol folikul.Po Clostyle som mala 1 folikul, mala som nizke davky pol tabletky 2x denne, druhy mesiac zial bez ovu.Potom ma uz poslal do car, aj ked sa velmi snazil nepomohlo mi nic. V car mi ani nerobili FSH!!Iba AMH a dovi! Neplodna! Ze vraj to som mala urcite akoze ovu, ale bez vajicka! Lebo podla nich tam uz vajicka nemam!Teraz mam v chladnicke injekcie na stimulaciu za 500 ecok, ale rozmyslam, ze si dam este vitaminy, budem 2 tyzdne pri mori a telo sa snad zobudi, zmenim car a potom zacnem s tou stimulaciou.Mam objednane aj DHEA, ale bojim sa toho, ze je tomuzsky hormon.Berem este matersku kasicku, jamieson vitaminy na tehu, Femigard kvapky, Decko,Bio macu, pupalku, cecko,2xMatuzalem tabletky.Brala som Femibion, teraz berem Inofolic pro 2xdenne,este Vitex som zacala tento tyzden a kotvicnik. Co mi odporucate este na zlepsenie vajicok a zvysenie Amh? Dakujem baby za vsetky rady!

zibi
28. máj 2017

@hyacintka to more ti pomoze..nachytas tam vela dečkoa
ono je taka hypoteza a ja to mam na sebe odskusane aj par bab, ze amh zvysuje vitamin d3 - naj je swanson 5000 dečko, ostatne nestupaju v krvi tak rychlo, alebo vigantol..k tomu magnezko... ake dečko si brala?
ked ti stuplo dečko v krvi, tak je predoklad ze aj amh, lebo vzajomne suvisa a dečko zapina akoby amh hormon a tym padom stupa, ked je malo dečko amh ako keby bolo falosne nizke, za predokladu, ze fsh vysoke naozaj nemas..nemoze ti gyndos odmerat fsh? aelbo endorkinolog?
po clostyle je vacsinou jeden alebo dva dominantne folikluly pouziva sa na soft..najma babam s nizkym amh odporucaju...v akom centre si bola, ? ja ti odporucam brno - reprofit alebo repromeda sa mi vidi sa to vola... ja po softe som mala asi 3 foliky z toho 2 zrele..a to som mala aj merional a nikto nepovedal nic ..jednoducho si ti tam nikto nedovoi byt hulvat na zenu ci si plati ivf.co si mala za centrum??
ja ti odporucam urcite melatonin 3 mg vecer
melatonin aj babam co nemali vela folikov spravil uzasne foliky
v prvom rade vysad co bereis , nepomaha ti to
nasad si zinok, zelezo - ake mas hodnoty? koenzym q10 , kasicku nechaj , dečko, magnezko a melatonin , resveratrol - to su na foliky
plus objednala by som aj NAC je protizapalovy a pomaha uhniezdeniu a aj ALA na uhniezdenie
mrkni v mojej skupine mam kopec clankov
vitex a kotvicnik vysad ..nemas zvyseny prolaktin , dobabres si hormony , nech sa ti testosteron nezvysi ..proste tieto bylinky su dobre ale na konkretne probemy - skus brat to co som napisala a hlavne melatonin
pri mori si oddychni anchytaj dečko a zmenila by osm centrum ..na sk je to zbytocne drahe a cechy nei su tam tak na peniaze ako na sk ... napis aj ip kludne

zibi
28. máj 2017

@hyacintka a este urobili okolo amh take halo a pritom vobec to nesuvisi s rezervou ..amh hovori o pocte folikulov na provrchu vajecnika , dokonca astralnych ..vobec to nesuvisi s tym, ze kolko mas vajicok vo vajecniku a ze ides do prechodu atd..proste zasa tahat peniaze a nutit na ivf, lebo mas nizku rezervu a zasa zasievat strach..je to blbost ..dokonca som citala , ez zeny ktore maju nizku rezervu naozaj tak nepridu do prechodu ako si mozno myslia ze v 40 ke ..normalne mozno o par rokov dva tri skor ako ine..priroda ot tak zariadi ze maju aj anovualcne cykly do roka atd..proste to je priroda a vacsinou ked zena dojde do prechodu skoro je to kvoli inym veciam ako kvoli amh .je to take bu bu bu ..hlavne nestresuj a to fsh si daj spravit

catherinah
29. máj 2017

@zibi dakujem Ti za tieto info. Ani si nevies predstavit, jak si mi ozrejmila tento problem.❤

hyacintka
29. máj 2017

@ada06
V Brne do ktoreho car? Bolo to ok? Odporucas mi tam niekoho konkretneho?

hyacintka
29. máj 2017

@zibi
V Brne nepoznas niekoho konkretneho? Koho by si mi odporucila? Chcem kekara, ktory mi bude ochotny sledovat Amh a ine hodnoty, nie hned vi dverach mi povie, ze co chcem, ked mam 40!ze az teraz som sa zobudila! Uz len darovane vajicka o com inom snivam!bola som vo ferticente.z ktorej stranky si nam kupit Ala a NAC?Dcko berem Vigantol 14 kvapiek za tyzden, ale to mi v zime predpisala lekarka vseobecna v Rakusku,tam aj na pohotovosti dostanes komplet krv aj so stitnou zlazou a one hodnoty, vitaminy zial nie, objednam sa tam na krv.S tou hladinou Fsh tomu moc nerozumiem, mam vysledok este z marca,ale rozumiem tomu dobre, ze sa to v roznych fazach cyklu meni, tak co je dobre fsh? Posielam vysledky.Mam tam aj nieco zvyraznene, ale neviem co.

zibi
29. máj 2017

@hyacintka odpisem ti do ip

zibi
29. máj 2017

@hyacintka to fsh vyzera dobre..mne sa vidi, ze si bola asi v lutealnej faze..to by mi sedelo asi na vsetky vyslekdy aj na ten progesteron , mas ho dost vysoky a on vrcholi prave v lutealnej faze
aby boli hormony objektivne treba brat na 3 az 4 den cyklu - to by ti na gynde mohli zobrat, aj endokrinolog ti vie zobrat krv na to - cize naj by bolo keby ze vieme ako na tom si teraz
vitamin D3 by ti vedel gyndos zobrat
ked mas nizke dečko je malo brat vigantol 13 kvapiek do tyzdna..bereis to s nejkym tukom ? mliekom alebo tak ?? baby beru 10 kvapiek denne nie do tyzdna, tak sa ti dečko ked ho mas teoreticky nizke nezvysi
a nemozes si priplatit za do dečko? aspon toto keby ti dakto zobral, lebo od toho by sme potom objektivne vedeli , ci to dečko mas naozaj nizke a aj preto je nizke AMH ..ono moze byt , ze trochu vekom sa znizuje, ved co si budeme hovorit , ale nie je to ziadna tragedia ..proste kvalitne dečko si kup a uvidis ci sa ti AMH nezvysi
ja objednavam od swansonu.sk vsetko - aj nac, aj dečko, aj ala tam maju a aj ine vitaminy ... ale hlavne dečko je od nich naj a to som mala uz vsetky firmy , aj babam co som poradila, velmi rychlo stuplo v krvi ..ked vitantol tak 10 kvapiek denne aspon 4 tyzdna a s nejakym tukom - mlieko, polievka zapit proste inak sa to nevstrebe, k dečku musis magnezko , lebo dečko obera telo o magnezko, aby is ho nemala malo ... ked si objednas dečko od swansonu tak si objednaj aj K2 od nich, nech sa ti prebytok dečka ulozi v kositiach a nie v peceni ..
FSH vyzera dobre - ked si v lutealnej faze, zial fsh vrcholi na 14 den cize objektivne je brat hormony 2 az 5 den cyklu vsetky, potom 14 den fsh a lh a 21 den progesteron - to by bolo naj keby ti to takto dakto zobral ..
este ma napadlo, ze ked pojdes na ivf - daj si urcite spravit tu reprodukcnu imunologiu , lebo to je gro ked baby nemozu otehotniet , su iste bunky , ktore sposobuju , ze sa nevie uchytit babo, alebo nevedia vobec otehotniet ..neviem ci si o tom pocula, repro imuno je bratislava - imnovital, nitra - dzurilka, presov su 2 centra , najmenej platis v presove adla.sk , ostatne sa plati ale nie je to taka hrozna suma , do cca 120 - 150 e aj s vysledkami a liecbou ..oplati sa to dat spravit, ked uz ides na ivf...poriesila by osm aj hematologiu - aspon mutacie , lebo aj tie mozu sposobovat, ze sa ti ivf nemusi podarit a endokrinologia - to su 3 doktori, ktorych by som si pred ivf pochodila, aby si mala istotu, ze to mas podchytene ..

je tu skupina ohladne sloveniky a reprofit , ale viac bab odporucuje machaca , mne sa zda , ze on z brna uz odisiel a je v olomoci, je velmi ludsky a zaobera sa znizenym amh aj ...ja chcem ist uz asi k nemu, v olomoci je taka mensia klinika, chodil tam raz do tyzdna, teraz ze vraj robi uz len tam
http://ivfclinic.cz/old/nas-tym/mudr-stepan-mac...
skusila by som jeho

ja som do reprofitu chodila k otevrelovi, ale ked hladas nieco komornejsie tak by som ti odporucila jeho ..

martin iscare ma noveho - stareho docenta tomasa je zlaty, no tiez riesi darovane vajicka , embrya a tak ..iscare je dobre centrum, len uz mam strach, ze znova by ti nutil darovane, a najma ked si neskusila este nic, tak preco by si mala hned do darovanych ist..takze ja odporucam machaca olomouc
vysledky mas krvny obraz a hormony
nevyzera to zle
akurat mozno si prekonavala nejaku infekciu ked si bola na krnom obraze...

cize skus
poriesit tie hormony ako som ti pisala
skus poriesit nech ti zoberu do dečko
vigantol ber kazdy den, s magnezkom a s nejakym tukom - polievka mlieko
pripadne objednaj swanson.sk
skus doplnit tie vitaminy co som ti pisala na vajicka - zinok, koeznym q10, kasicka, dečko, a hlavne melatonin ...
lekari - repro imuno, endokrinologia a hematka
a ten machac v tom olomocui
ziadost sa da preniest do hociktoreho centra, oni to potom vyziadaju a poistovna na sk ti preplati naklady do istej sumy, cize z toho si problem nerob
treba bojovat ..tak zaciname bojovat 🙂 bude to dobre neboj

zibi
29. máj 2017

@catherinah nemas zac 🙂
mas nizke amh?

hyacintka
29. máj 2017

@zibi
Dakujem ti. A v Olomouci musim vsetko zaplatit a potom ziadat preplatenie? Ja som poistenec EU, robim v AT. Inak to decko som mala brat 2x za tyzden 14 kvapiek.v piatok idem na krv do AT, postazujem sa lekarke a popytam, ake hodnoty mi moze sledovat ona.Mozem si aj zaplatit sukromne amh aj decko, ci ko od januara stuplo. Ako vies, ze som prekonala infekciu? Vtedy mi lekar povedal, ze som v lutealnej faze podla hormonov. Ale decko mi nerobil, skusal priridzenu ovu,ale nevysko to. Asi kvoli kvalite tych vajicok.Teraz mam v chladnicke lieky pripravene na stimulku, cakam kramy.Ale nezacnem som sa rozhodla, az po letnej dovolenke. Ked budem pri mori, treba mi brat tiez decko? Neda sa predavkovat?na swanse je koenzym vypredany, ktoru znacku si mam kupit? Ostatne vsetko kupim odtial. Vigantol som mala brat s jogurtom, aby sa spracoval.urcite mam malo decka, som zavreta v robote cele dni. Teraz som sa dva dni slnila, citim, ze potrebujem more a slnko.O mesiac 1.7.idem k moru, dovtedy sa mi mozno vysledky zlepsia po mesiaci uzivania. A dhea nemam brat?ze vraj to odporucaju v brne v centre.

zibi
29. máj 2017

@hyacintka registruj sa na ten swanson.sk a ako sa registrujes tak dole mas, ze kontakt, a opytaj sa na sten koeznym , mne pisali, ze ho uz objednali, tak je mozne , ze ho dodaju do obchodu coskoro ..ked nie, tak skus aj iny koenzym , byvas v rakusku? neviem ake tam maju znacky, ja kupujem aj jamieson koenzym, a ked chcem lepsi a kvalitnejsi tak ubiqinol z finclubu , ale ten je dost drahy.
Mne sa zda, ze v cesku najprv zaplatis a potom si pytas blocky a faktury a davas preplatit ..niekto mi pisal, ze mal tiez rakusku poistovnu a ze ta preplati vysetrenia, ono si to treba zistit , lebo neviem ako to cez rakusko funguje..zijes tam klasicky ci pracujes ako opatrovatelka? lebo to je tiez rozdiel ...mne sa vidi ze rakuske poistovne su v tomto flexibilnejsie ako nase, ved ked , tak sa priamo tam chod opytat, alebo napis mail, ako to funguje... bezne tieto veci riesia.. mne sa zda ze si mala monocyty zvysene a ja osm mala teiz, ked mi krv brali a doky mi povedala, ze som asi prekonavala nejaku chorobu, virus, ako po odbere som bola asi za dva dni chora, cize malo to dost vplyv na mna takto , ze sa tieio bunky zvysili ...
kup si ten swanson a jedz s magnezkom, ked budes pri mori opaluj sa a potom o dva tri tyzdne zasa zacni brat, dečko dost rychlo klesa a v zime ti treba zasa brat pravidelne... ja som mala nedvano 60 ng v krvi a za dva mesiace len 20 cize ono telo to spotrebuje..a hovori sa, ze aj ludia, ktori ziju v slnecnej kalifornii, nemaju dostatok dečka, najma kvoli tomu, ze aj sa kremuju aj niektora koza viac prepusta slnecne ziarenie a ina menej ...
kup si melatonin - naj je 3 mg na slovensku to je od walmarku - ten je najucinejsi , berie sa vecer
dhea zatial neber - ja by som to skusila s tym dečkom
ked tak si skor objednaj z swansonu wild yam - to je prirodne dhea a telo to vie lepsie spracovat

hyacintka
29. máj 2017

@zibi
Diky moc a magnezium ktory? Ja mam magne b6, ten je ucinny?

zibi
29. máj 2017

@hyacintka moze byt

hyacintka
29. máj 2017

Tak mam kupene, selen netreba brat?

hyacintka
29. máj 2017

@zibi
O ucinkoch Matuzalemu nevies nieco? Ja ho verem dva mesiace, moje dve kamosky otehotneli po 4 rokoch snazenia v 40ke.Uz mali termin na umele a obe v ten isty mesiac otehotneli, brali 2xdenne 1tabletku.Ja robim v AT, denne dochadzam, nie spm opatrovatelka, mam poistovnu v AT a aj vynimku ako Pendler, ze aj v sr mozem chodit k lekarom a preplati mi to rakuska poistovna.

zibi
29. máj 2017

@hyacintka daj mi na to link..mrknem na to

catherinah
29. máj 2017

@zibi ano. A samozrejme hned IVF. Ale druhy lekar mi povedal , ze AMH nie je rozhodujuce. Lensom nevedela PRECO.

hyacintka
29. máj 2017

@vla77
Ahoj, prosim ta, ako to vsetko u teba dopadlo?mas babo? Ako si si zvysila amh?ja mam 0,02 pred rokom 0,01,mam 40rokov, jednu 14 rocnu dceru,v care mi povedali, ze co cakam, ked mam 40!ze inak ako z darovaneho neotehotniem!dakujem za odpoved

zibi
29. máj 2017

@hyacintka mrknem na to

hyacintka
29. máj 2017

A v tych testoch som mala den pred odberom pichnutu vyvolavacku, takze z toho ten vysoky progesteron aj estrogen, ale ostatne to vraj neovplyvnilo, neviem.

kvetuss
29. máj 2017

Ahoj. Brala som dhea a zostalo mi nejakých 20 tabletiek ak ma niekto záujem, napíš do správy. Kupované originál v Rakúsku.

zibi
29. máj 2017

@hyacintka neviem , ide o to , aby ten pripravok naozaj obsahoval tei flavonoidy..vobec neviem ani co to je za firmu , aby to bola nejaka znama certifikovana firma, netovu stranku si hocikto vie vytvorit , aby to nebol blud

vla77
30. máj 2017

@hyacintka to vraveli aj mne, ze nemam sancu na vlastne dieta...ja som nasla dobreho lekara tradicnej cinskej mediciny, lekara v CAR, ktory tomu bol nakloneny, spojili sily, takze bylinky, od gynekologa v CAR dhea, potrebovala som trochu hormonalne postuchnut, lebo uz estrogeny v haji a mame malu dcerku. v CAR nechapal doktor, ze vraj toto este nevidel, ale ja som bola presvedcena tak nejak vnutorne, ze AMH je len cislo a ze na ich cisla kaslem