DHEA alebo iné možnosti na zlepšenie AMH

lenka_21
1. júl 2011

Ahojte kocky, verim, ze tato diskusia sa bude pomaly naplnat. Kedze som prednedavnom obdrzala vysledok z AMH a bol dost nizky 0.38 ug/l 😢 ☹ 😢 zacala som patrat po internete 😉 😉 😉 Dostala som sa na anglicke forum a tam baby maju uz dlhsie roky diskusiu ohladom tejto temy, lebo AMH v USA a UK vysetruju uz dlhsie.
Baby mi doporucili pripravok DHEA (na prirodnej baze), vraj je vela druhov, ale treba hladat tie na prirodnej baze a tak ma zaujima ci nema niekto skusenosti s tymto pripravkom? Samozrejme su tam aj ine preparaty, ale najviac sa spomina prave tento ....

rubia307
10. júl 2021

@zibi zdravim som po 2 neuspesnych ivf mam zlu kvalitu vajicok vyskusala som uz vselijake vitaminy no zatial nic 😔

zibi
10. júl 2021

@rubia307 ahoj
Amh máš aké? Fsh? Prečo ivf nevyšlo..?vklad si mala a neuhniezdolo, či si potratila?

rubia307
11. júl 2021

@zibi amh 2,34 prve ivf 11vajicok 6 zrelych len jedno sa oplodnilo ale bohuzial nevydrzalo do piateho dna takze ziadny vklad druhe ivf 9vajicok vsetky zrele oplodnili sa len dve ktore dosli do stadia BE piaty den jedno mi vlozili otehotnela som embrio sa rozdvojilo boly bi jedno ajecne dvojicky ale v 6tom tyzdni zamlknuty potrat.druhu blasto ked rozmrazili bohuzial neprezila takze vklad sa nekonal lekar mi povedal ze nas problem je ze moje vajicka su nekvalitne

zibi
11. júl 2021

@rubia307 máš reprodukcnu imunológia spravenu? Amh máš dobre.,podla mňa, vsetko pod 1 je zle..
Možno by som skúsila melatonin 3 mg
Pomáha pri ivf, foliky sú kvalitnejšie.
Nezdá sa mi, že by si pri takom Amh mala nekvalitne foliky

Kľudne mi napíš radšej správu..

janasim
27. júl 2021

Ahojte ,vcera som si kupila Melatonin 5mg tbl. ,nemate skúsenosť s dávkovaním ,ci mi nestačí pol tablety....od stredy zacinam stimulaciu 7 dní ,v pondelok mam kontrolné sono v centre. Dakujem

mikatv
1. aug 2021

Ahojte, viete mi poradit kde na Sk kupim DHEA alebo ak niekto mate na predaj? Swanson.sk ho momentalne nema. Dr mi odporucala brat 3x25mg denne. AMH mam 0.12 :( mam 38r. , 1.IVF v Ke som mala len prazdne folikuly ...

mikatv
1. aug 2021

@janasim mne Dr predpisala 2 mg denne ( večer)

zibi
1. aug 2021

@janasim melatonin stačí aj 3 mg, aby si nebola o spala. A len večer.

zibi
1. aug 2021

@mikatv máš nízke Amh?
Je dokázané, že pri nízkom Amh stačí dostať do normy vitamín d3 a Amh stupne
Častokrát je len falošné negativne
Výška Amh nevypoveda o kvalite folikic, aby si šla do prechodu musela by si mat fsh nízke a počet astralnych folikov nizky.casto to je len kvôli decku. Lebo vimitamin d3 a Amh, navzájom koreluju, tzn. Je medzi nimi vzájomný vzťah. Decko je potrebné pre všetky procesy v tele a preto plodnosť ide bokom keď je nízke decko. Keď stupne decko, stupne Amh. Ja to mam na, sebe odskúšané. V závisti od hodnoty decka mi stúpalo Amh.

zibi
1. aug 2021

Na foliky:
Melatonin 3 mg
Ubiqinol, je to forma koenzymu q10
Vitamín d3 a k tomu magnezko
Maca

K tomu treba mať v poriadku tsh, na uhniezdenie je naj okolo 1
Tnf a nk bunky v norme
Vitamín D v norme
A progesteron
Upusta sa ze vraklj od toho ko naj je 1200 mg po vklade, utrogestan je naj

mikatv
1. aug 2021

@zibi pred 9 mesiacmi som AMH mala 0.33, otehotnela som spontanne , ale bolo to bohuzial mimomaternicove tehotenstvo. Teraz som bez jednejo vajickovodu s AMH mam 0.12. Tsh je ok. Pred mesiacom bohuzial soft cyklus neuspesny, len 3 prazdne folikuly... dr odporucala kotvicnik, melatonin, femibion a dhea... dhea sa pokusam zohnat. Okrem toho som si dokupila este D vit a Q10...

mikatv
1. aug 2021

@zibi aké je dávkovanie toho ubiqinolu a kde sa dá kúpit?

zibi
1. aug 2021

@mikatv juj , to ma mrzi ☹
ono to dhea opatrne
je to predsa ako keby skor "hormon" aby si nemala aj nezaiduce ucinky z neho a tak

ja si myslim, ze ked mas fsh ok, tak si staci brat ten vitamin d3, skus si ho dat odmerat kolko mas v krvi a podla toho by sme sa mohli orientovat, kolko ti treba brat

narp. forskolin to je zihlava indicka, je aj proti potratom, aj ked mimomaternicove to sa stava proste , zial
inak ten vajcovod mas ok? priechodny vsetko?

softy su niekedy take, ze sa nemusi darit, a naviac ovulku mas niekedy raz z jedneho a raz z druheho, a to aj napriek tomu, ze ho nemas, to je taky paradox, ze vela veci ide cez tu hlavu a mozog...
takze ja by osm sa skor orientovala na melatonin, ubiqinol, macu , decko, magnezko a brala by som k tomu aj inofolik - to dhea , aby si z otho nemala este vacsie problemy

co sa tyka prazdnych folikov, treba sa snazit nemat stres, niekedy aj ten sposobi , ze foliky su prazdne. cize uplne pohodicku si vytvorit, nestresovat. Plus ze vraj sa ma stimulovat merionalom ked mas nizke amh. ked chces nieco drahsie a silnejsie puregon.
takze tak. kludne sa pytaj. ubiqinol ma aj jamieson napr. ja som brala z finclubu
spermie mate ok?
aj muz moze brat ubiľinol, decko aj macu

mikatv
1. aug 2021

@zibi manzel ma spermogram ukazkovy 🙂 vo mne je problem. Vajickovod mam sice este jeden, “ale lepší a funkcnejsi” je vajecnik , ktory ho uz nema. To mi povedali aj na ultrazvuku .Vsetky tie folikuly pri softe boli na nom. Stimulacia bola decapeptyl, meriofert,

mikatv
1. aug 2021

@zibi vit d mi tiez merali a nam ho dostatocny (26.6)

zibi
1. aug 2021

@mikatv no niekedy ten decapeptyl robi toto..nechapem preco pri softe to dali
to sa vacsinou dava pri dlhom protokole
dava sa merional, alebo to co si ty mala , a potom len proti prasknutiu jedna injekcia
tak robili v brne soft
pripadne davali len clostyl a merional a otrivite alebo taknejako .uz si nepamatam

no treba mat viac..aspon okllo 50 aby sa amh zvysilo..ta hodnota 27 staci na ine pohcody v tele cize treba este brat , kludne napis ip, lepsie sa mi poise ako do fora

janasim
4. aug 2021

Moje AMH 0,02 bolo jasné,vôbec som nezareagovala na stimuláciu😔,budeme čakať na darovane vajíčko

aries2004
26. okt 2021

@zibi aj druha stimulacia nic… poslala som ti ip

california12
8. apr 2022

Ak by ste mala niektorá záujem mne ostalo polovičné balenie Dhea originál kupované v lekárni v Hainburgu. Dám za symbolickú cenu 50 Eur. Ja som platila 250 Eur za celé balenie.

148terka148
8. apr 2022

Mam zaujem. @california12

california12
9. apr 2022

@148terka148 musím vopred povedať, že trvanlivosť konci 05/2022

california12
9. apr 2022
pietrula
10. sep 2022

@janasim Kolko si mala AFC na vstupnom vysetreni (spolu antralnych folikulov)?

janasim
12. sep 2022

@pietrula to vobec neviem ci mi take niečo robili

butterfly333
12. sep 2022

@janasim moje amh 1,48 skusali sme ivf síce boli 4 vajíčka 3 sa oplodnili 2 3dnove embrya mi vložili aj bol pozitivny test na 10dpt no 12dpt test slabší krv negatívna a tretie sa prestalo vyvíjať teraz nemáme už nič zamrazené no nejdem skusat ďalej zrejme budú vajíčka nekvalitné tak čakáme na darkynu.

janasim
12. sep 2022

@butterfly333 no to ja som jasná potom,akurát ja to už vzdávam, 41 mam v novembri

butterfly333
12. sep 2022

@janasim ja som mala teraz v júli 43r nevzdávam to. Keby s manželom máme aspoň jedno dieťa tak som najšťastnejšia na svete úplne by stačilo to jedno spoločné viac nebudem pokúšať takže verím v zázrak že to DV sa podarí.

janasim
12. sep 2022

@butterfly333 moc vám to želám, ja som strašne vycerpana uz

butterfly333
12. sep 2022

@janasim ďakujem ved aj mi keďže už 5r chodíme od jedného centra k druhému no verím že toto už je posledné lebo je to fakt vyčerpávajúce 2x IUI neúspešne 2x vklad DE neúspešne 1 ivf ako som písala neúspešne tak teraz už len to DV teším sa a ďakujem darkyni za túto možnosť.

romana1980mimi
27. sep 2022

@lenka_21 jaké jste měla AMH?