Dlhé roky mám reumu

milagrod
20. feb 2023

Ahojte baby chcela by som vedieť či máte taký problém už mám dlhe roky reumu ktorá mi najčastejšie zasahuje kĺby kolena tvorí sa mi voda som cely deň má nohách bolia má kolana máte taký istý problém ? Reumaticka mi dáva lieky ktoré spôsobujú neplodnosť a iné účinky ..
Máte niekto skúsenosť z liekmi alebo kolagenom biline čaje ? Čo vám pomáha na kolena ? Bolesť ?

jamimo
20. feb 2023

@milagrod pár dní dozadu tu jedna kočka v súvislosti s autoimunitným ochorením spomínala keto stravovanie a má výborné výsledky. Skús si naštudovať aj autoimunitné paleo, autoimunitný protokol. Ja idem protizápalovú stravu a mne pomáha.

vafinka
20. feb 2023

@milagrod ahoj ja mám Ra,liečim sa rok a pol,mne pomohla strava,síce nevravím že každý deň je ružový ale dokážem existovat

milagrod
autor
20. feb 2023

@vafinka ahoj a ako sa stravuješ ? Čo si obmedzila ?

vafinka
20. feb 2023

@milagrod hlavne alkohol,víno,sladkosti,mne pomohla fakt taká striedmejšie stravovanie,také vegetariánske jedlá,ale aj lieky mi pomohli,mala som strašne bolesti ,mne choroba akútne vzplanula,bola som veľmi zle na tom

milagrod
autor
20. feb 2023

@vafinka a ako si to zvládla s únavou ?

vafinka
20. feb 2023

@milagrod strašne to bo,hodne som ležala,aj teraz bývam ale nie tak príšerné uz

milagrod
autor
20. feb 2023

@vafinka užívala si vytamini ? Niečo na únavu ?

vafinka
20. feb 2023

@milagrod skúšala som od jamiensonu také protizápalové tbl,už neviem názov,potom tekutú kurkumu v lipozomalnej forme a skôr mi urobilo zle ako dobre,a to je vsetko

jaroslavs
25. júl 2023

Dobrý deň,chcem sa opýtať reumatologicka mi z krvných testov zistila pozivitytu na reumu len nieje si istá či to není len prenášac predpísala mi nalgezin Forte.Zrobila mi aj rengen znova ,lebo ja keď dlho sedím tak už vstávam jak dôchodca ruky má fest bolia a na prstoch klbiky mám popuchnute a ruky sa mi trasu.Mal stým niekto skúsenosti stým.Dakujem za info

denisaaairdacova
9. dec 2023

Ahojte chcem sa spýtať ako vám začali príznaky keď vám zistili že máte Rauma
A ako sa s tým dá žit ? Prosím vás pomôže mi som zúfalá neviem byt s detičkami priatel pracuje a ja som stále len doma sa stresujem narodili sa mi dvojičky a mám rok a pol ročného syna začala ma bolieť krčma chrptca troma dvoma mesiacmi a teraz tak týždeň má strane bolia ruky nohy ako keby by som mala svalovku na ráno je to najhoršie keď vstávam neviem sa poriadne postaviť pondelok mám ísť dr zobral mi odber krvi a mám ísť pondelok pre výsledky
Prosím vás čo to môže byť viete mi s tým niekto pomôcť lebo sa strešné bojím či to nemôže byť leukémia alebo niečo také podobne alebo rauma ďakujem.

calin
9. dec 2023

@denisaaairdacova ahoj, mne sa podobne vkradala do života reuma - ale pomaly.. asi pol roka som mala bolesti chrbtice - až tak, ze som sa nemohla otočiť v noci. Dokonca som chodila na masáž- nepomáhalo nič.. pripisovala som to fyzickej zatazi ( dvíhanie ťažkého vozika ). Začiatkom tohto roku mi z nicoho nic opuchla noha, ze som nemohla na nu vstať. Lekár predpokladal - stresovu frakturu- dostala som specialnu ortezu..ale do 30 mesiacoch opuch neodznel- cize ďalšie vyšetrenia a tam už odznela diagnóza. Ja som ju už aj trochu predpokladala - pretože mám psoriazu ( ale na druhej strane nemám ju až tak rozšírenú- len v zime sa zhorší a potom zmizne.
A ano..bolesť postúpila po naozaj viacerých mesiacoch na druhé chodidlo, potom kolená.. lakte a teraz posledné týždne aj práva dlaň. Je to veľmi nepríjemná bolest a aj napriek meditácii - stravu tiež relatívne dodržujem..
Počkaj na výsledky a hlavne sa nestresuj

denisaaairdacova
9. dec 2023

@calin Bojím sa ako s tým budem žiť keď to náhodou budem mať ako to zvládnem lebo mám deti
Alebo náhodou že mi zistia leukémiu lebo som čítala že som aj toho boli celé telo
Tak neviem strašne sa bojim

calin
9. dec 2023

@denisaaairdacova oprava * medikacii - nie meditácii 🫣. Strach ti nepomôže v ničom. Aj ja som mama ...nezmením to co skratka plynie - človek sa nauci zit so všetkým čo príde 🫠

denisaaairdacova
10. dec 2023

@calin veď hej ale čo je reuma prosim vás je vážne ochorenie či dá sa dlhý život s tým žiť ďakujem za odpovede

calin
10. dec 2023

@denisaaairdacova mne to diagnostikovali pred pol rokom - ešte ma to natoľko neobmedzuje, aby som ti tu pisala o com to je. Zbytočne neprebiehaj- ešte nemáš ani výsledkom a reumou trpia aj malé deti

denisaaairdacova
10. dec 2023

@calin dobré ďakujem vám zajtra mi prídu výsledky tak uvidím strasne sa bojim čo mi nájdu :(

slavka1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz