Dlhoročné vši

dari226
17. mar 2013

Ked sa mi pred 5 rokmi nar.dcera tak som po par mesiacoch niekde nachytala vsi.skusila som len prirodne pripravky z lekarne lebo som kojila,vsi som sa doteraz nevedela zbavit ku konci druheho tehotenstva sa vsi vytratili uplne sami,ale uz par tyzdnou na to prisli znova.neviem z kade neviem ako a neviem uz co mam robit.
skusila som uz vsetko mozne aj nemozne,uz ma to vsetko stalo aj 300 eur za tie roky ,ale nic nepomohlo a nic nepomaha a ja som len zufala a zufala a zufala.
bola som uz aj u lekarky a ona videla len hnidy nevidela vsi dala mi nejaky sampon a nejaky pripravok ,ale nepomohlo to vobec.
ja uz naozaj neviem co mam robit uz nevladzem stale ma hlava svrbi,deti ma len vidia ako sa stale skrabem a peniaze vyhadzovat na tieto pripravky uz nemienim.
este musim dodat ,ze dcera odomna tie vsi nikdy nedostala a ani ich nema neviem ako je to mozne,uz si pomaly myslim,ze to su vsi co sa ich nikde nezbavim lebo sa na mojej hlave citia dobre,niekedy by som si uz celu hlavu oholila,ale dlhe vlasy ....
kto mi poradi nieoc co naozaj fungujeeeeeeeeeeeeeeee?????? 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢

hipuska
29. nov 2016

Tak to by aj mba zaujimalo ako to dopadlo

dari226
autor
29. nov 2016

@kiwi3 no ved len predpisuju co vedia
ja by som na suchu odporucila Aloe Vera pripravky

luna379
29. nov 2016

Vyžehliť vlasy na 250 stupňov čo najviac od korienkov, vyperoxidovať a zafarbiť nanovo, neverím, že by toto nezabralo. A 5 rokov aby mal niekto vši - tomu sa mi proste nechce veriť...

luna379
29. nov 2016

Prečítala som si diskusiu, mala som tušáka že sú to lupiny.

anima9
29. nov 2016

@dari226 Hnida na vlase drží pevne.Neda sa dať len tak ľahko dole ako supina.Hnida je na vlase prilepená a vyzerá ako vajicko Nerozumiem ako sa lekárka mohla pomýliť.Mas pravdepodobne seboroicku dermatitidu a zbytočne si kožu dráždila antiparazitarnymi prípravkami a mechanicky častým vycesavanim

mamazem
31. jan 2017

U nás je jednotka na vši Nitty Gritty hrebeň - netreba kupovať žiadnu chémiu. Stačí obyčajný kondicionér a vyčesať týmto hrebeňom. A čo je skvelé, vyčeše aj hnidy. Osobne overené, vynikajúce. https://www.modrykonik.sk/market/kozmetika-dosp...

kolinia
25. jún 2019

@djubka dobry den prosim vas ako to mysliteze prinesu domov od deti kt. maju gazdovstvo? Tiez bojujeme so vsami, dcera ma vlasy pod zadok... zaujal ma tento komentar, prosim vas, napiste mi spravu, dakujem

franika
25. jún 2019

Tomuto nerozumiem...ja mám doma 4 malé holky s hustými vlaskami...mali sme éru vsi,keď nastúpili do školy+školky,ale neverím,že sa ich nedá zbaviť precíznym opatrením:všetko hromadne oprať od ciapok, postelneho,mikin, búnd+pravidelne vycesavanie , sťahovanie ručne hnid a občasné nastriekanie spreju do vlasov proti všám. Alebo, pokiaľ má ešte len 5rokov, a fakt si nevieš sama rady, šlo by dievčatko na krátko pokým nejde do skoly. Ak sa teraz toho nevieš zbaviť, čo bude , keď holka nastupi do školy, kde tie vsi fakt fungujú...ty musíš narobiť poriadky, a neverím,že sa toho nejde zbaviť, teda možno niekde v osade nie, kde na to každý kašle a množia sa to tam jedna radosť a potom chudatenka tie detičky tam...

coco1
25. jún 2019

jedine povyberať. všetko. do bodky. aj tie naj naj najmenšie vši aj hnidy. ja som mala s dcérkou asi 4mes. dozadu. vyberala som jej to aj 5x do dňa. nesmie ostať NIČ.
aj z 1 mini vajíčka sa do rána vyliahne voš, kt. nakladie ďalšie hnidy.
prípravky pomáhajú minimálne... naniesla som, nechala pôsobiť, zmyla jej hlávku a vši si veselo behali ďalej.
vyberať - vyberať - vyberať. nič iné nepomôže. držím palce

kolinia
25. jún 2019

@franika pisala zevraj to nakoniec neboli vsi ale lupiny co som nepochopila 🙈

meluzinaaa
21. jún 2022

@januus aký šampón to bol? Ja už neverím nijakým.

meluzinaaa
29. júl 2022

@meluzinaaa solutio kastelany na 2 hodiny zabaliť a umyť. O týždeň zopakovať.

meluzinaaa
13. aug 2022

@dari226 extra silný orešak na suché vlasy,vycesavat nechať uschnúť.opakovat podľa potreby.octom premyt,fenovat.