Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

korenka
9. feb 2009

ahojte 😒 ...ani ja nič,som dnes 30DC,čiže 5 deň po dobratí a nič...........len čakať.
ináč,hej,annavi,mohla ti aspoň krv zobrať a byť si istá ,či to nieje tehu,aby to mohla vylúčiť..........
ja pôjdem tiež k Dr. na bud.týždeň,ak mi nepríde MS do konca týždňa.....stále ma pobolieva brucho ako pred MS,aj som nejak vlchká a presne ,som hladná stále,aj smädnáááááááá 😝

annavi
9. feb 2009

ach baby bola by švanda kebyze sme vsetky otehukovane 😀 😵 😵

shaarka
9. feb 2009

Duphaston je ako progesteron. ten je vo zvysenej miere v tele v druhej polovici cyklu, cize pre baby, ktore maju dlhe cykly, nahradza vlastne lutealnu fazu. ta by mala byt spravidla 12-16 dni.
cize ak zena vezme duphaston 3 tabl a 3 tabl, menzes pride cca po 14 dnoch (tolko trva aj LF).
a ked zena berie D. od 14.DC - 25. DC (12 dni), tak menzes by mal prist najneskor do piatich dni (aby bola tato LF dodrzana) - takto funguje nase telo.
zalezi od toho, ako dlho sa berie D a ktory DC sa vysadi.

korenka
9. feb 2009

to hej.........aspoň by sme mali iný zážitok ako sme prišli k tehu,že? 😵 🙂

lupka853
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
korenka
9. feb 2009

shaarka,takže ak ja beriem D od 11-25 DC,tak najneskôr do 7 dní by mala prísť MS?

veronika297
9. feb 2009

Ahojte babenky.
Nemám čas si ani s vami popísať..práce mám vyše hlavy :(
Bože annavi a ja som sa tak tešila že ti doktorka povie že si tehu..ale ešte nič nie je stratené 😵
Ale ako vidim je vás tu viacej na nádejné tehulkovanie 😵 😵
Mrcha by po dobrati Dufiku mala prísť najneskôr do 10 dní.
Som velmi zvedavá ako dopadnete..velmi vám držím palčeky.
Idem zase pracovať..aby šef nehundral 😒

shaarka
9. feb 2009

korenka, zas az taky odbornik nie som, ale ty mas nasadeny D dost skoro, beries ho 15 dni s tym, ze mavas ovulacne cykly, vsak? z toho vyplyva, ze mas D na podporu lutealnej fazy a na udrzanie tehotenstva. podla mojich vedomosti by si mala menzes (ne)dostat najneskor 30.DC 🙂 dokonca hadam aj skor.
ale zas zalezi od dvoch veci:
1. bud mas ovulaciu nezavisle od nasadenia D, napriklad 14. DC a potom ti zacne plynut klasicka LF, napriklad 14 dni a teda menzes dostanes na 28.DC.
2. alebo ovulaciu nemas, a tak ti prichod menzesu riadi duphaston (ako je to napr. u mna) - to znamena, ze menzes dojde vtedy, ked sa telo vysporiada s nahlym poklesom progesteronu (po dobrati D) a to je individualne.

poradila som? 😉

annavi
9. feb 2009

shaarka a ja???beriem D od 16 do 27 DC.....taaak kedy by som mala dostat mchu?? dnes som 39 DC:.......mavala som taketo dlhokanske cykly........

shaarka
9. feb 2009

annavi, meranie BT velmi pomaha - sledujes su cyklus a ked mavas ovulaciu pravidelne, pomoze ti spravne nassadit duphaston.
ak ma zena dlhsie cykly, s velkou pravdepodobnostou mava bud velmi oneskorenu ovulaciu, alebo ziadnu ovulaciu (vtedy ale zvycajne nedojde ani menzes).
neviem, ktory je tvoj pripad - ci dlhe ovulacne cykly, alebo anovulacne cykly.

ak zena po duphastone nedostane menzes ani po 14tich dnoch od dobratia, tak (uz som to pisala) mohla mat naozaj oneskorenu ovulaciu - cize moze cakat dalsich 14 dni (kym precka LF) alebo
ma cystu alebo
je tehotna
a iny dovod nepoznam (aj ked urcite nejake komplikacie existuju)...

annavi, ty beries D 12 dni, koncis na 27.DC, - takze ak ti Dr. predpisala duphaston s tym, ze mavas ovulacne cykly, tak aj ty by si mala dostat menzes prakticky ihned, alebo do par dni od vysadenia. ak sa tak nestalo, tak prichadzaju do uvahy vyssie uvedene 3 moznosti.
ak si merias BT, tak podla nej si vies zistit ovulaciu. ak bola napriklad na 27.DC (co sa mohlo stat), tak menzes pride (alebo nepride 🙂 ) okolo toho 40. - 41. DC...

korenka
9. feb 2009

babuľky moje,už prišla!!!mrch jedna,ešte aby som sa jej prosila........... 😠
ale som rada,že vôbec................shaarka,ano pochopila som a aj ja mám podľa mňa anovulačné cykly,idem k dr. bud.týždeň,nech sa na mňa pozrie v strede cyklu,či tam niečo mám........

shaarka
9. feb 2009

korenka, veruze, spravne, ist na folikulometriu...
ale presnejsia sa mi zda kombinacia spolu s meranim BT, pretoze:
na folikuloske zbada dominantny folikul (aspon sa tak tvari), ten na dalsom sone rastie, povie ti, ze o par dni ocakavajte ovulku. ty ju ocakavas, prides zas na folikulosku a povie ti, ze ta prebehla, lebo uz nie je vidno dominantny folikul.
ale to este nemusi byt pravda, pretoze ten sa mohol vstrebat a k ovulacii nemuselo prakticky dojst. na to ti potom sluzi bazalka, - ze uvidis, ci ti teplota stupla a tym sa ovulka potvrdi.

annavi
9. feb 2009

shaarka dakujem pekne za vysvetlenie...........
no ona mi tam nasla malu cysticku ale povedala mi ze to nevadi..ze je to len mini cysticka kt. sa len tak hockedy vytvaraju a hned miznu......
dnes som testovala a zase nic.........hmmm...no ja neviem..som z toho uz nestastna.......je mi na nic.........
shaarka tak co robkat?hm???porad.......

lenusska
9. feb 2009

Ahojte,

mam otazku...duphaston ovplivnuje vysledok testu..kedy je mozne testovat?

annavi
9. feb 2009

lenuus podla mna niee..kolky DC si?..mne je na figu....som si dala vinko..cervene 😒

lenusska
9. feb 2009

Ja len 23DC a 8 DPO....ale som nedockava

annavi
9. feb 2009

a kedy ti chodi mrcha???

lenusska
9. feb 2009

posledne cykly som mala tak 25 a 26 dnove

lenusska
9. feb 2009

ale este berem duphaston do 12.2 cize to bude teraz 27den....berem ho prvý krat tak uvidim

shaarka
9. feb 2009

lenuss, duphaston nema vplyv na hcg

annavi, napis mi prosim, co mozes, nechce sa mi citat plno stran dozadu. potom ti odpisem.
ake mas cykly, ake problemy, kolko uz beries D, preco, ako a proste vsetko, co ta napadne. merias si BT?

lenusska
9. feb 2009

shaarka - dik

annavi
9. feb 2009

shaarka cykly mavam 33 , 43 dnove...D beriem prvy cyklus kvoli uprave cyklu a otehulkovaniu....teplotu si nemeriam......tento cyklus ee....ovulku mavam normalne kazdy mesiac........D som brala od 17 do 26 dna 2x1 tbl denne......na druhy den po dobrati som mala bolesti jak na mrchu......bolesti trvali tyzden.......az v piatok 6.2 prestali a to som sla k Dr......ta mi pichla agolutin a povedala ze ak dojde mrcha mam brat D ako predtym a ak nedojde mam prist............
snazime sa uz dost dlho..dr mi nasla malu cysticku na lavom vajecniku ale povedala ze je to v pohodke........
hormonalny profil mi robili min. leto..vsetko oka........
dnes som 39 DC a mrcha nikde.bolesti uz nemam........testovala som aj dnes ale len jedna.robila som si mamatest....tak neviem..akurat mam prsia naliate.....inac nic..sem tam si sledujem krcok..ten je tazko nahmatatelny.....uzavrety a tvrdy...

shaarka
9. feb 2009

ktoreho si mala poslednu menstruaciu?

annavi
10. feb 2009

2.1.

shaarka
10. feb 2009

annavi, najjednoduchsie a najprijatelnejsie vysvetlenie bude to, ze si mala oneskorenu ovulku. take sa stava, obcas, hoci aj raz za rok 😉
ak ti siesteho pichla agolutin, tak do 20.2. mas menzes urcite (iba ak by si bola tehotna). ostava len cakat. a ak by ta to velmi nestresovalo, ak by si to brala v pohode, tak radim merat bazalku - ani nie kvoli nacasovaniu milovania cez ovulaciu, ale kvoli zisteniu teplot pred a po ovulke a kvoli presnemu detektoru, kedy menzes (ne)pride. 🙂

annavi
10. feb 2009

sharka merala som si dnes rano...vcera rano...vcera bola 37 nieco a dnes rano 36,95..tak neviem...no ved uvidime

shaarka
10. feb 2009

annavi, tak to su jasne poovulacne 🙂

shaarka
10. feb 2009

cize menzes by mal dojst urcite do 16.2.

korenka
10. feb 2009

bazalku meriate digitálnym teplomerom?

shaarka
10. feb 2009

korenka, ja ortutovym. mam aj digital, ale meria velmi kratko a kolisavo a nepresne. nemam rada digitaly.
i ked existuju aj specialne na meranie BT