Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

lucia321
9. júl 2009

Ahoj Pajass, meráš si BT? Máš už skúsenosť, že s duphastonom neovuluješ?

pajass
9. júl 2009

ahoj, jo, měřím od února, ovulační křivka byla jedna jediná bez Duphastonu. Mám od doktora nakázané brát D. od 15. dne deset dnů na zkrácení cyklu, kdy jsem mívala i 40 až 50 dnů... Ovu v cyklech s Duphastonem nemám... a ani mi nezvyšuje BT jak by progesteron měl ☹ Na kontrolu k němu jdu na začátku srpna ještě po jednom balení. Dá mě Clostil nebo mě nechá čekat ještě několik měsíců? Jaký je postup?

shaarka
9. júl 2009

paja, na tvojom mieste by som skusila bud:
1. merat bazalku a duphaston nasadit po ovulke, i ked by to malo trvat tych 50 dni. no a co? hlavne, ze s ovulkou.
2. vypytat si clostil, chodit na UZV a po preukazanej ovulke (tiez BT) nasadit duphaston.
cize D len na udrzanie pripadneho tehu.

si myslim, ze 28 dnovy cyklus ti je uplne naprd. dolezita je predsa ovulacia. nie?

lucia321
9. júl 2009

Paja, ja mam duph prvý mesiac, ešte nemám žiadnu skúsenosť, ale teplota sa stále nemení. Budúci mesiac, si určite počkám na ovu a až potom začnem s duph.

maria333
12. júl 2009

Ahoj...som tu nova....a potrebovala by som poradit. zacala som brat duphaston na upravu cyklu. 15 den cyklu az po25.poslednu menstruaciu som mala 20.6 a nechraneny styk som mala do 4.7 a 5.7 som zacala s prvou tabletkou... myslite ze by som mohla bit tehotna? mam este 2 dni aby som dobrala blister. a mam take nafuknute brucho...ako keby som mala dostat ms. co si vy o tom myslite....ktore uz mate s tym volaku skusenost...kedy by som mohla asik testovat? Dakujem 🙂

pajass
13. júl 2009

Ahoj maria, záleží na tom, jestli jsi měla ovulaci..., to musíš vědět sama. Já před menzes vždycky hodně prdím 😎 , takže vím, že těhotná nejsem a ms přijde 😠

lesinka
13. júl 2009

Ahojte, pridavam sa k zatial nezodpovedanej otazke Lucie 321 spred par dni. Tiez som dostala Duphaston od 11. - 25. dna cyklu, kedze som povedala dokimu, ze chcem otehotniet. Brala som ho uz po 2 mesiace a nic. Doki mi vsak predtym nerobil hormonalny profil, Duphaston nasadil aj kvoli tomu, ze som mala malinko nepravidelnu MS. Je dobre nasadit duphaston tak skoro? Dalsie balenie brat nebudem. Co vy na to? Za radu vam (urcite obe) budeme vdacne 😉 🙂 😵

shaarka
13. júl 2009

lesi, odporucam prestudovat tuto temu par stran dozadu... ak mas cas a chut - dozvies a poucis sa viac, ako ked by ti teraz niekto mal odpovedat na vsetko a riesit kazdu jednu moznost. 😉 myslim to v dobrom - je to vela ludi, vela pribehov a vela skusnosti. na zaklade toho si potom urobis obraz aj ty sama. 😵

kkamca
13. júl 2009

shaarka:tebe sem neviděla ani nepamatuju..
lesinka:já bych řekla že je lepší ho brát až dýl..D-- 😵

ladybugie
13. júl 2009

Ahojky, já brala duphaston dva měsíce v kombinaci s clostylbegytem a dneska mi bylo mudrou potvrzeno těhotenství 🙂

kkamca
13. júl 2009

LADYBUGIE:tak to gratuluji..já měla též 2 cykly s D a clostilem a nic..čekám mrchu akorát..teplota už klesla tak to každym dnem přijde.. 😒
Takže asi to působí jak na koho no 🙂

lesinka
13. júl 2009

shaa: uz som to cele ako tak prelistovala predtym, nez som sem napisala. no a z toho mi vychadza, ze je to naprogramovane inak ako by malo a asi to beriem trosku zle. mam este dva dni, aby som sa rozhodla, ci to teda brat od 11. cyklu 😒 preto ta nerozhodnost a hladanie rady. ale dakujem i tak. 😉 cas ukaze 😵

maria333
13. júl 2009

pajass...no ved ja neviem ci som mala plodne dni...hm 😒 .mala som vvytok,ale ci to mozem urcit ze ci to boli naozaj plodne dni tak to veru neviem....hmm...uvidime za par dni... 🙂

shaarka
14. júl 2009

lesi, pradupovediac aj mne sa to zda skoro, ale hadam Dr vie, co robi...
meraj si bazalku, a ked nebudes mat ovu, tak to mozes povedat Dr, ze ci ti nedovoli posunut prvy den s D 😉

pajass
15. júl 2009

Děcka, já už počítám dny do kontroly u dr. a řeknu si mu o Clostil, už mě to neba... a je mě z toho smutno, mám zatím vybrané dvě balení Duphas. a po dobrání třetího jdu na kontrolu, ukážu mu mensruační kalendář s teplotama, že tam ovu není, tak by mě ten Clost. mohl napsat, ne? A navíc budu přesně 5DC při kontrole, tak bych ho mohla zrovna začít papat ☹ Pokud mi nebude chtít dělat nejaké odběry a zase ztrácet čas(z mého pohledu)

zica1
17. júl 2009

Ahojte, chcem sa spytat 1 otazku, brala som Duphaston od 17mc do 26, zmenila som lekara a on mi kaze brat od 15mc do 26, nieje ro vela dni? predtym som brala len 10 dni a teraz mam brat 12...je to normalne? Dakujem za odpoved 🙂

pipussa
17. júl 2009

ja beriem 14 az 25

zica1
17. júl 2009

pipussa a nevies koli comu je to o 2 dni viac?

zica1
17. júl 2009

a ako dlho ho uz beries?

pipussa
17. júl 2009

beriem do februara, a lekarka ti to dala si preto, ze aby si mala pripravenu maternicu na tehulkovanie, duphatson pomaha aby sliznica maternice narastla, a aby sa udrzalo tehotenstvo, okrem toho, je na upravu cyklu. Preco ti ho predpisala ?

zica1
17. júl 2009

Predpisala mi ho aj na upravu MC ale pre mna v prvom rade aby bola pripravena maternica na tehulkovanie.Uz sa snazime 9 mes a stale nic :( Duphaston beriem este len 3 mes teraz budem zacinat 4.mes A tebe ho koli comu predpisala?

pipussa
17. júl 2009

zaciatkom roka sa mi zacal natahovat cyklus, pol roka pred tym som skoncila taletky-hak, a povodne mi ho dala na upravu cyklu, ale teda chceli by sme aj mimino a nechavame to volne akurat od zaciatku roka. tak by to malo pomoct aj otehotniet...... Pred mesiacom bol manzelo na spermiograme a zistili mu zapal, leukocyty, takze mozno aj to je-bola pricina netehulkovania. Teraz zobral antibiotika, tak uvidime. Bol manzel na nejakych vysetreniach ??

zica1
17. júl 2009

nie priatel este nebol ale ma ist na spermiogram aj on ak sa nam nepodari do 2 mes otehotniet... ved uvidime ako to pojde

pipussa
17. júl 2009

mam otazku, priberate z duphastonu ? ake mate negativne ucinky ?? ( moze sposobovat nafukovanie )

zica1
18. júl 2009

No ja som pribrala ... asi tak 4kg a dufam ze to nepojde hore :(

tatranka111
18. júl 2009

ja beriem duphaston už tretí cyklus od 17 do 25 a odkedy ho beriem nemam ovu ☹

pajass
19. júl 2009

Ahoj tatranka111, tak to mám taky, bez ovu, ale hlavně že doktor je spokojený s prav. cyklusem, že? ☹( A nám je to na prd, když chceme otěhotnět

tatranka111
19. júl 2009

ahoj pajass 🙂
presne tak, ja sa k nemu zajtra chystám som zvedavá čo zase povie.........vlastne aj viem čo mi povie.....že mi nasadí clostil.....tak uvidím ako to dopadne

lucia321
20. júl 2009

Ahoj Lesinka, už mám viac skúsenosti s Duphastonom. V starších príspevkoch som sa dočítala, že môže zamedziť ovulácii a tak som sa obávala, kedže ho užívam od 11. dňa. Nieje to však pravda, ovulácia u mňa nastala a tak nič nebráni možnosti otehotnieť. Meriam si bazálnu teplotu každý deň a stále dúfam, že sa podarí.

zica1
20. júl 2009

Baby ja som uz z toho na nervy, snazime sa 9 mes. o babatko a stale nic ... viem ze to v porovnani s inymi nieje taka dlha doba ale ja uz som z toho zufala...Mam pockat este 2 mes a merat BT a ak bude vsetko ok s ovulkou tak pojde moj drahy na spermiogr. a ak aj tam bude vsetko ok tak neviem, co dalej...fnuk... dufam, ze sa nam to raz podari...vsetky kamaratky okolo mna su tehotne alebo uz maju babatka a mne to tak chyba :( tak velmi zavidim...dufam, ze nebudem musiet uz len zavidiet a konecne sa nam podari otehulkovat...