• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Duphaston- máte skúsenosti?

18. januára 2017 
@amy25 je to preparát taký prírodný na báze materskej kašičky, mal by upraviť cyklus a ak máš aj zvýšenú hladinu androgénov, to zvykne byť pri PCO, sú to mužské hormóny, z toho to ochlpenie tak tento preparát obsahuje aj fytoestrogény ktoré pôsobia aj ako antiandrogény, ktoré upravujú vysokú hladinu mužských pohlavných hormónov :wink: , potom papám aj kyselinu listovú s vitamínom B6, je to tiež dobré na PCO :wink: , nie je to dobré brať tomu kto má alergiu na včelie produkty, skús možno sa ti cyklus upraví,ak nie tak potom si daj urobiť HP :wink:
3. nov 2010 o 09:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
inak drzim päste aby sa teda vcera zadarilo. :slight_smile:
3. nov 2010 o 09:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katarina104 kyselinu listovu beriem aj ja. A ten sarapis ma zaujal. To je ako vitamíny? dá sa to normálne kúpit v lekárni? ci je to na predpis a sú to normálne lieky? A ako sa to uzíva?
3. nov 2010 o 09:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ono teraz ked beriem duphaston, tak mam mrchu pravidelnu. Len mam pocit, ze keby som ho brat prestala tak mrchu nedostanem vôbec.
3. nov 2010 o 09:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@amy25 no jasné, ale to je umelo vyvolaný cyklus bez ovulky, dufík je dobré brať ale po potvrdení ovulky :wink: , ináč takéto cykly sú nanič :wink:
3. nov 2010 o 09:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katarina104 a ten sarapis?
3. nov 2010 o 09:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@amy25 to nie je umelý liek, obsahuje materskú kašičku,nie umelé hormóny :wink:
3. nov 2010 o 09:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@amy25 skús si merať teplotu a sledovať hlien,a zistíš kedy si mala ovulku a potom si môžeš dať dufík :wink: ak niečo budeš potrebovať tak mi napíš na IP, veľa šťastia :slight_smile:
3. nov 2010 o 09:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ivca82 dakujem ivca :slight_smile:,no co ,10 dni ubehlo,mas nieco nove?
4. nov 2010 o 16:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lemge ahoj, žiaľ nové nič, akurát zajtra začínam zase s clostylom :frowning2: :pensive: a ty ako, už si bola u dr.? :slight_smile:
4. nov 2010 o 16:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ivca82 no skoda,nabuduce uz sa musi zadarit :slight_smile: ja idem k dr az o tyzden :unamused: nech uz to ubehne...
4. nov 2010 o 16:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lemge no to už dúfam, aj keď, keď pôjdem najbližšie k dr. tak sa už dohodnem na laparke, lebo mi s tých hormónov už začne naozaj šibať :sweat_smile: neberiem ich síce celú dobu snaženia, ale tieto posledné mesiace sú fakt katastrofa :sweat_smile: a k dr. sa ešte nachodíš, neboj nič :grinning:
4. nov 2010 o 19:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj žienky, pracujeme na bábätku, tento mesiac som bola na folikulometrii - v utorok tam bol jeden pekný :slight_smile: , dnes posledný krát - 17 deň cyklui a už tam nebol :slight_smile:. Doktor mi predpísal Duphaston, povedal, že 2 x denne, ale mňa až vonku napadlo, že vôbec neviem, v ktorých dňoch ho brať. :frowning2:
Cyklus mávam 28-30 dňový, pred tým som žiadne problémy nemala.
Pochopila som to správne podľa tejto diskusie, že od teraz - 17. dňa až do konca cyklu, kým nepríde menzes? Keď príde, zase až po ovulke?
5. nov 2010 o 17:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kebulina ahoj ja ho beriem tiež od 17 dňa dve tabletky denne, kým nedoberiem balenie, takže 10 dní a po dobratí sa do pár dní dostaví ms.
5. nov 2010 o 18:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kebulina keď budeš mať potvrdenú ovulku, a to nemusí byť od 17 dňa, môžeš mať cyklus posunutý, dobre je sledovať vajka na folikulemertii, keď sa potvrdí ovulka tak potom :slight_smile: , alebo merať teplotu, čiže symptotermálna metóda
6. nov 2010 o 18:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katuskad
Ahoj :slight_smile: No takže som bola v PIA na tej krvi - na HCG. Výsledky mi dali chvalabohu po troch hodinkách :wink: lebo do PON neviem ako by som vydržala... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
No a vraj sa to podarilo - čakáme bábätko :slight_smile: Takže duphaston zabral hneď na prvý mesiac. Termín by som mala mať niekedy okiolo 13.júla, uvidíme na ultrazvuku - idem o necelé 2 týždne - v PIA 19.11. Duphaston mám stále brať, až do nejakého 13 alebo 14 týždňa. Neviem presne. Dnes si idem k lekárovi pre receptík... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
Tak sa veeeľmi tešíme... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: A čo vy? nič nové? Veeeľmi držím palce. Snáď sa budeme tehuľkovať spolu... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
8. nov 2010 o 08:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kebulina musíš sa ho spýtať. Mne ho tiež nasadil až po ovulke (+ sex) Ja som ho napríklad mala brať až pokým mi urobil krvné testy na HCG - ak by boli NEG, vysadil by mi ho a vraj od 8.dna cyklu by som chodila na folikulometriu. Našťastie boli testy pozitívne hneď na prvý krát :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: takže sa od piatku tešíme... :wink: :slight_smile: teraz ho budem brať až do nejakého 14 týždňa... Dúfam, že sa podarí aj vám... :wink:
8. nov 2010 o 08:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petra53 juj, tak super správičky, veľmi si ma potešila :dizzy_face: a gratulujem, my sme mali tento víkend ovulku tak sme sa snažili o 106, snažíme sa len prvý mesiac, tiež beriem ten duphaston, tak do tohto víkendu vkladám všetku nádej. hádam ma o dva týždne nečaká sklamanie, určite ti dám aj ja vedieť.
ešte raz gratulujem
8. nov 2010 o 08:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katuskad tak držím palčeky :wink: určite daj vedieť, dúfam, že sa to podarí... :wink: :slight_smile: snáď pomôže aj kamarát duphaston... :grinning:
8. nov 2010 o 09:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
8. nov 2010 o 09:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojky ja beriem duphaston už tretí mesiac a vždy od 14 dňa, doktor mi povedal že 14 deň bude aj ovulácia.
myslíte že je to tak vždy.
8. nov 2010 o 14:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@laura2811 no neviem, mne kázal až po ovu na 17DC, a ovu nemusíš mať vždy 14DC môže prísť aj trochu skôr alebo neskôr, ja som mala minulý cyklus na 16DC a teraz asi na 15DC.
8. nov 2010 o 14:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aha takže to treba skúšať radšej aj pred aj po :slight_smile:
a mne sa stáva že mi aj presne nepríde a to by mala po tom duphastone teraz mi meškala mrcha 6 dní tak som sa už vytešovala a nakoniec nič :frowning2:
8. nov 2010 o 14:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@laura2811 no určite je lepšie sa snažiť aj pred aj po aj počas :wink: vždy ked máte chuť
8. nov 2010 o 14:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@laura2811 Ahoj , mne kazal brať od 11DC do 25DC, a zda sa podla teploty ze som mala ovulaciu až 24DC :frowning2: takže duphaston mi to riadne posunul...dnes mam 32DC a mrcha stale niekde :frowning2:
8. nov 2010 o 14:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a myslíš že je to normálne ked mi meškava aj po tom duphastone. len raz mi prišla presne ako mala a dva krát ako sa jej chcelo.
8. nov 2010 o 14:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@slivocka tak ja neviem či je ten duphaston až taký ohromujúci
8. nov 2010 o 15:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@laura2811 ja som z neho sklamana, dosť...som si myslela že mi upravi cyklus ale prave naopak :frowning2: je to ešte horšiel. ale každa sme ina, každa ma ine telo aj reakciu. su dievčate , ktore s nim otehotneli.
8. nov 2010 o 15:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@slivocka ja ked som ho nebrala tak mi to chodievalo možno 5 krát do roka presne a potom tiež všelijako.
ešte si ho dám aj teraz a uvidím.
8. nov 2010 o 15:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@laura2811 ahoj chcem ťa pozvať do fóra snaženie od jesene, a tam by sme ťa naučili merať teplotu a zisťovať ovulku, aby si nemusela chodiť na folikulometriu a zistila by si kedy máš ovulku, a potom by si až nasadila duphaston, lebo skôr to nemá význam a môže ti to pobabrať cyklus :slight_smile:
8. nov 2010 o 15:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok