Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

radka35
7. feb 2011

já brala duphaston 2měsíce a 3. jsem otěhotněla,předtím roční snaha bez úspěchu a ovulace byla zřejmě 2dny po mrše,jinak to není možné.vedlejší účinky nebyly žádné a druhá holka se podařila taky druhý měsíc ,ale po vysazení antikoncepce

azeretka
7. feb 2011

ahojky, zajímá mě jak je to s dávkováním duphastonu po otěhotnění. Lékařka mi předepsala léky na tvorbu žlutého tělíska po ovulaci, tzn. 2 prášky najednou každý druhý den po dobu 10-ti dnů. Ale už neřekla, jak pokračovat s dávkováním, pokud bych náhodou otěhotněla, nevíte některá?

zabka1124
8. feb 2011

Ahojky🙂!Ja som bola u dokyho minuly tyzden a dal mi tiez duphaston.Kedze viem, ze ovu mam 18den cyklu( kontrola ovu testom, vzdy 18 den), tak som jej to povedala a ona mi hovori, ze mam duphaston brat den po OVU, nie pred, lebo moze zabranit ovulacii. 2x denne a ked zistim, ze som tehu, tak mam pokracovat bez prestania🙂!!!Esteze mam lieky na pol roka 😀!
Takze den po ovu, 10 dni a hadam sa podari🙂!Zaciname v sobotu🙂!

steffany
8. feb 2011

@katarina104 cauko, takze navsteva u dokyho v pondelok-ultrazvuk nic a aj krvny odber na HCG negativny. Mrcha stale nikde a to som uz som 35DC. Pravdepodobne je problem v prvej faze cyklu. Predpisal mi clostyl...no...neviem.Musim si najprv nastudovat...dik

katarina104
9. feb 2011

@steffany môžeš mi tu dať tvoj graf? merala si ovulka mohla byť deň predtým ako ti stúpla teplota, ten clostil moc neuznávam, môžeš mať mnohopočetné tehu, ešte sa chcem opýtať či kojíš?

steffany
9. feb 2011

@katarina104 http://www.fertilityfriend.com/home/3337a1
ahojky, ja viem...rozmyslam ze vyskusam fytosoju.....

katarina104
10. feb 2011

@steffany teraz máš aké teploty, lebo to nemáš poznačené? 😉 určite by som to najprv skúsila s tou sójou, a tiež ten B6+magne 😉 alebo si kúp sarapis

veronika19833
10. feb 2011

caute zeny, prosim poradte mi. Po vysadeni atk mi chodila menzes hore dole, alebo az po vyvolavacke. Menzes som vsak ani predtym nemala pravidelnu... Lekarka mi minuly rok v maji zacala predpisovat duphaston. Po nom chodila menzes presne. Lenze akonahle mi pridala aj clostilbeggyt + duphaston, tak si menzes jednoducho meska aj 10-12dni. Kde moze byt chyba? zeby bol duphaston nasadeny prilis skoro?? (zacinam ho brat 16. DC). Dakujem!

katarina104
10. feb 2011

@veronika19833 ahoj a mešká ti to prvý krát alebo vždy od kedy berieš clostil?

veronika19833
10. feb 2011

Katarina104 - vzdy, ked beriem clostil ☹

veronika19833
10. feb 2011

@katarina104 - teda od kedy beriem clostil (posledne 2 cykly). Neviem, ci sa mam tesit ze so konecne tehu, alebo plakat, ze to mam cele pohukane ☹ .... Tehu sa necitim (uz mam 1 Filipka 😵 ), tak predpokladam, ze niekde bude chyba. Len netusim kde....

steffany
10. feb 2011

@katarina104 http://www.fertilityfriend.com/ttc/
dik , mam to doplnene....Som dnes uz 40dc a zatial nic....druhy cyklus bol ukazkovy a teraz....nerozumiem, aky je dovod takehoto opozdenia...

steffany
10. feb 2011

ahojte, chcem sa spytat, ake mate skusenosti s uzivanim Fufastonu ? Dufaston u mna v tretom cykle sposobil oneskorenie. Dnes som 40 dc. Tehu nie som...hmm

katarina104
10. feb 2011

@veronika19833 skús urobiť test ten najcitlivejší je možné že potrácaš tzv. ranný potrat, treba to skúsiť zistiť 😉

katarina104
10. feb 2011

@steffany no dobrá správa určite si mala ovulku 36 alebo 37 DC tak čakaj mrška by mala prísť do 16 dní po ovulke 😉 ak si nemerala neskor tú ovulku ti môžem potvrdiť 🙂 tak len pekne čakaj, styk ste tam niekde asi nemali, čo je škoda veľká, dokonca pekný vzostup 😉

smithy
11. feb 2011

@clauda2010
ahoj claudia, tak ako? uspesne? ja koncim 20. tyzden, cakame chlapceka a velmi sa s muzom tesime. dufam, ze sa ti to podarilo. S

clauda2010
11. feb 2011

@smithy , ahoj blahozelam, mne sa nic nedari uz 3 mesiac clstil a nic , lekar mi povedal , ze som pre nho zahada, tebe sa to ako podarilo??? ako sa bude volat chlapcek ??

stella881
12. feb 2011

ahojte ...prosim vas o radu...menzes mavam ,,pravidelne" nepravidelny 🙂 davali mi vyvolavacky ,antikoncepciu (potom bola pravidelná)... ale teraz ,ked chceme s manzelom babetko vsetko som vysadila ,opat mi meskaju pockali sme na menzes a doktorka mi nasadila duphaston od 16 do 28 dna -rano a vecer, aby mi najprv napravila cyklus. povedala mi ze po douzivani by mi mal menzes do troch dni prist-ciže v stredu, a dnes je uz sobota a stale nic... 😢 ...mam stale cakat?alebo mam ist v pondelok dr.? neviem co uz mam robit... 😖

katarina104
12. feb 2011

@stella881 po hak sú väčšinou cykly rozhádzané, netreba to radikálne riešiť dufíkom, stačia nejaké vitamíny, alebo fytosóju ,alebo by som skúsila gynex, alebo femi kvapky, tie ovulky sú len posunuté, ak dáš dufík môžeš ju zablokovať 😉

stella881
12. feb 2011

Lenze ja som si dala Hak naposledy v septembri potom som mala pravidelne este asi 2 cykli a odvtedy zas nepravidelne, robila mi krvne testy a ze mam nizsku hladinu progesteronu tak mi ho koli tomu dala

clauda2010
12. feb 2011

@smithy mam si spravit za 5 dni test , ale dnes som mala hnedy vytok ako pred kramamy ale tie mam mat az 21.2 uz neviem ty si otehotnela kedy po clostile?

st2
13. feb 2011

ahojte kocky, idem sa vas popytat, beriem duphaston 3 cyklus, v podstate na upravu cyklu lebo som doteraz vzdy pred mrchou zacinala spinit a to uz 21-22dc, aj tie 2 cykly dozadu s duphikom to tak bolo ze spinenie tak skoro a potom prisla mrcha cyklus bol 26 a 25, tento mesiac 3 cyklus s duphikom, dnes som uz 27dc a spinenie vobec ziadne, a vlastne aj mrcha by uz mala dorazit, ale zatial sa nic nedeje, viem ze je to este skoro ale aj tak mi to pride cele take divne, bez spinenia som, vobec ma nebolia prsia, inak tie zvyknu kazdy mesiac,
preto som sa chcela spytat ze kedy po dobrati duphiku chodi mrcha
jedine ze by sa mi krasne upravil cyklus ma napadlo lebo tehu vylucujem 😀 sexik bol len raz aj to bez tej spravnej koncovky 😀 😀 😀 😀

st2
13. feb 2011

takze moja otazka uz je bezpredmetna, mrcha prave dorazila v plnej svojej krase a sile 😀

katarina104
14. feb 2011

@stella881 daj si namiesto dufíka B6+magne min. 25-100 mg, znižuje estrogén a zvyšuje progesterón 😉 a určite si kúp nejaké vitamíny, ako omega3 mastné kyseliny, a Ačko najviac 8000I.U.,kyselina listová s Bečkami, C+zinok, selén, Ečko, aby to tam bolo 😉

stella881
14. feb 2011

Dakujem za radu ;)

katarina104
15. feb 2011

@steffany tvoj prvý graf, čo si dala bol iný, tak ti to nejako skáče, meriaš stále rovnako?tam ovu nebola 😒

anuci22
16. feb 2011

ajojte.citam ze beriem duphastona ko beriem ja tiez na upravu menstruacie ale spojenu s clostelbegydom ci jak sa to vola.
tak duphaston som dobrala 11.2 a este stale som nedostala menstruaciu ,moze to nieco znamenat?
minuly mesiac som dostala az na 7 alebo 6 den od poslednej tabletky duphastonu.
mam este pockat par dni a urobit si test?
ja mam hustu krv tak preto sa pytam lebo mam strach.

berunka1975
16. feb 2011

@anuci22 ahoj, ja som na tom tak isto, dobrala som ho 11.2. a menzes nikde, iba slabe spinenie, tiez neviem co to ma znamenat

steffany
16. feb 2011

@katarina104 http://www.fertilityfriend.com/home/3337a1
cauko, no pravdu povediac, nie som si ista teplotou toho 7.2. ale 10. 2 bola urcite vysoka. Inak mrcha dorazila vcera (44 dc). Idem skusit 3 mesiace s fytosoyou...Inak, oplati sa ju brat, ked viem, ze tento cyklus nebude urcite styk ? hmm?
dik

katarina104
16. feb 2011

@steffany ahoj, no som si istá, že to bol anovulák 😉 určite to skús, aspoň sa ti upraví cyklus, a určite ber to B6+magne, ak máš viac prolaktínu 😉 a ten dufík až po ovulke, potvrdenej ovulke, buď folikulkou,alebo teplotou, môžeš sa hocikedy opýtať, sme vo fóre snažilky od jesene-zimy 😉 a meraj v pošve je to presnejšie, preto ti to tak skáče 😉 pa