Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

ludmila25
4. apr 2011

mne doktor predpisal duphaston kvoli tomu ze som v 2 mesiaci tehotenstva a aby sa mi udrzal plod lebo stale spinim no tak uvydim ci pomoze

katarina104
4. apr 2011

@lenik_25 ahojky od kedy berieš duphaston, verím, že po potvrdenej ovu, lebo ináč merať teplotu nemá zmysel,, 😔

ludmila25
4. apr 2011

ja beriem duphaston 1 den tak uvydim ci mi pomoze najme s tym spinenim

lenik_25
4. apr 2011

@katarina104 Ano, doktor mi udělal utz, stanovil OVU na 27.3. a duphaston nasadil od 29.3. 2x denně.

sona367
4. apr 2011

ahojte začala som brat Duphaston a chcela by som sa opýtať, či nemá nejaké vedľajšie účinky na bábätko

katarina104
5. apr 2011

@lenik_25 🙂 tak potom dobre, ak to máš potvrdené sonom tak to áno 🙂

lenik_25
5. apr 2011

@katarina104 jj, mám 😉

lucia8688
5. apr 2011

ahojte, ja som brala duphaston pri prvom dieťatku až do tretieho mesiaca na udržanie, lebo som predtým dvakrát potratila ☹ teraz som opäť tehotná 🙂 a doktor mi ho automaticky zase predpísal. sona367 nemusíš mať obavy ja som sa pýtala , doktora tak mi povedal, že to malému neuškodí, ved oni ti nemôžu dať niečo čo by škodilo bábätku 🙂

lenik_25
6. apr 2011

@sona367 Naopak! Duphaston se předepisuje na udržení děťátka v těle a bere se třeba až do 12tt. Jen tak dál a držte se!

Holky:

awalancha3
6. apr 2011

vdaka duphastonu som otehu do 3 mesiacov aj v40tke 😉

awalancha3
6. apr 2011

@pepa124 .........duphaston by sa mal brat tesne po ovulke, je zvlastne ze ti ho nasadil tak ako nasadil...........spytaj sa ho preco ti to nasadil tak, co ho k tomu viedlo.......... a prečo vlastne beries dupha? ak si to pisala prepac, necitala som celu temu

awalancha3
6. apr 2011

@dijanka ................ja, ale moj osud ma stastný koniec, nemala som nikdy pravidelnu mrchu, -od 13 rokov som mala tak 2-3 x za rok, v lepsie roky mozno 5 x za rok........ a predsa sa prve dieta podarilo strasnou nahodou pred 18 rokmi neplanovane a moj 4 mesacny pokladik na 3pokus planovane s duphastonom v 40tke- aj ked doktorka mi velke sance pri mojich diagnozach nedavala, teda nedavala mi ziadne......ako kukala ked som za 3 mesiace dosla ze som asi tehu.... chi chi chi

pepa124
6. apr 2011

@awalancha3 Ahoj, vysadila som pred necelym rokom antiku a pokusame sa o dieta, mala som nepravidelnu MS, dlhe cykly, tak mi predpisal duphaston. zatial sa stale nedari, tak neviem. Uz som z toho nestastna. Ale docitala som sa tu, ze na tehotenstvo sa dava po ovulacii. Len clovek by cakal, ze ked ide k doktorovi, tak snad vie, co robi...

pepa124
6. apr 2011

@lenik_25 Ahoj, ja to tam vidim 🙂. Uz ti meska mrcha?

awalancha3
6. apr 2011

@pepa124 .........no, veru pravdu pises, dava sa po ovulacii...mrkni si v albume moj graf a kedy som brala duphaston- oznaceny ako P. myslim ze som ho brala 10 dni ale az po ovule a mne cyklus upravil perfektne, nikdy som nemala menzes kazdy mesiac........len tie tri mesiace co som ho brala 😉

pepa124
6. apr 2011

@awalancha3 Ked on mi cyklus upravil, ja ho mam teraz pravidelny, s tym problem nemam, akurat ze som stale neni tehu. Teraz mam mrchu a na bud. tyzden sa chcem objednat na folikulometriu, tak som zvedava ako dopadnem. Idem pozriet ten graf 🙂

awalancha3
6. apr 2011

@pepa124 ...aj ja som si ho este raz pozrela- a ano, na 15den bola ovu a od 16dna som ho brala.... a tiez vylucne upravu cyklu a otehotnenie-tak sa dokyho spytaj ci ho nemas brat inak-drzim palce

pepa124
6. apr 2011

@awalancha3 A ty si pred tehu brala aj nieco ine okrem Duphastonu?

lenik_25
6. apr 2011

@pepa124 Kdepak, jsem strašná netrpělivka a testovala jsem se teď, i když mám termín mrchy až v sobotu.

pepa124
6. apr 2011

@lenik_25 Ale ked uz ti ukazal takehoto dusika, tak to je jasne. Sa tesim. Ja som dostala v pondelok mrchu, takze zasa nic ☹ Tebe drzim palceky a som presvedcena, ze sobota bude u teba bez MS 🙂

lenik_25
6. apr 2011

@pepa124 Myslíš? Hrozně se bojím.... Loni potrat, revize, tenhle rok biochemické těhotenství... už chci mít klid a fakt to vytoužené miminko.

pepa124
6. apr 2011

@lenik_25 neboj, mysli hlavne pozitivne a nestresuj sa takto. Tym mozes vsetko len zhorsit a urcite ti to nepridava. Podla mna je to dobry zaciatok 🙂

julci
6. apr 2011

ahojte ja som tu prvy krat,nasla som to tu nahodou,ked som hladala informaie o duphastone,dnes mi ho doktor napisal,lebo rok sa snazime a v decembri to vyslo,ale bolo to extrauterinka,tak vianoce ni moc,dr vravi,ze po tomto by to malo pomoct,moze mi niekto popisat vedlajsie ucinky ked ho bral? dakujem

dijanka
7. apr 2011

@awalancha3 waaaaw, tak to si mala fakt zázrak 😉 a akú diagnózu si mala???? hmmmm, teda, ak to nie je tajomstvom???možno si to aj písala, ale už z tých tém mám taký guláš 😀 😀 😀 😀 ....teším sa s tebou, že tvoj príbeh mal šťastný koniec 😉

awalancha3
8. apr 2011

@dijanka ..........aku diagnozu,.....? hm, ked som sa vydala v 40 tke a dosla za dokynou, ze chcem bábenko, tak na mna kukla divne, ale ze ok, urobime testy.. a..... a za tyzden boli vysledky........ (urobila vsetky testy aj hlbkove stery), a že milá pani, ste inteligentna zena, poviem vam to na rovinu.... máte 40 rokov, mate vysoku nadvahu, mate tlak 140/90, zrejme aj nieco si štítnou zlazou, mate cysticke vajecniky, nefunkcne zlte teliesko, menzes raz za stvrt az pol roka, co je sposobene netvorenim vyjíčok, hodnoty niečoho čo malo byt 80 mam len 3. a ktomu nasla ureoplazmu a mykoplazmu.. takže sama uvažte aké máte šance a odporučila ma na CAR, že tam robia zazraky......bolo mi do plaču, ale nie som naivna, ved som toto cakala.... tak som pustila slzu a dokyna, že ok, zacneme teda liecbu... naoordinovala mi schudnut 25 kg, ist dat vysetriť stítnu žlazu, a dala mi duphaston-3balenie pre zaciatok s tym ze do roka- dvoch by sa mal cyklus upravit, ale že vek hra proti mne... dala mi silne antibiotika na tie urea a mykoplazmy....... a tak sme s mm nasadili antibiotika a ten mesiac sme sa nesnazili.... brala som duphaston... od 16 dna cyklu (injekcne mi vyvolala menzes).... no a mrcha dosla na 31 den.... merala som si bazalnu teplotu a zistila som, ze aj v ten cyklus co som brala antibiotika som mala na moje prekvapenie ovulaciu na 15 den..... potom nastal prvy mesiac snazenia a druhe balenie duphastonu.... zase som mala ovu na 15 den a mrcha dosla na 31 den.. a to som prvy raz zazila predmenstruacny syndrom a ovulacnu bolest.....nasledoval druhy mesiac snazenia a tretie balenie duphiku.. a zase 15 den ovu a 31 mrcha...... zbehla som si cez znameho kupit este jedno balenie duphiku ze teda skusime do tretice, ci tiez bude ovu a ze poviem doktorke ze sa mi to krasne upravilo.... a tak sme sa snazili treti mesiac.... uz som sa spolahla ze ovu bude 15 den a tak.... som si kupila ovu testy a tie mi to potvrdili... potom bolo snazenie 2 dni - den pred ovu a v den ovu.... no a na 7 DPO sa mi zatocila hlava v obchode a bolo mi blbo...... a teplota vybehla.... 😉 10 dpo sa objavil duch................Takže toto bol moj zázrak, ten zázračik čo mi tu teraz narieka lebo má stikútku....

zabka1124
8. apr 2011

@awalancha3: mojaaaa, sak som to ani nemohla docitat, ja by som sa z toho psychicky zrutila, keby mi dr toto takto vyklopila 😒 !!!
Ale ako vidim, ty si jasny priklad,ze zazraky sa deju: mas krasnu, rozkosnu dcerku 😉 😉 🙂!Myslim , ze si prikladom pre nas vsetky, ze to netreba vzdavat 🙂

awalancha3
8. apr 2011

@zabka1124 ...........jo jo jo..... vsak ked som sa potom k doktorke dovalila s hrbou pozitivnych testov a s grafom super BT, aj tak mi povedala, ze to bude nejake zmatocne, a ze testy nemaju vypovednu hodnotu a mam ist domov cakat na menzes a zase nieco splietala o CAR.....vyzerala som asi strasne zufalo, lebo mi napokon kazala prist na nasledujuci den- v piatok na odber krvi... mrchu som cakala prave v piatok.... tak si vies predstavit ako som sa citila.... skoro som sa pocurala co som sa bala ist na toaletu ci nahodou uz nezacinam krvacat ...proste doktorka tomu nemohla uverit.....
..pointa je.... ze naozaj ak som ja mohla... tak duphaston, ak je dobre naordinovany, tak upravi cyklus, zabezpeci tvorbu vajicok, upravi proste hormony..... urcite sa zadarí, urcite......

zabka1124
8. apr 2011

@awalancha3: Inak chcela by som potom vidiet tvoju dr., ked si sa k nej dovalila s tymi testami a hlavne potom, ked ti potvrdili tehu🙂 , musela mat soookkk🙂!!
😀 inak to s tym pocuranim ti verim, ja by som tiez neslaaaaa. Ale chvalabohu malickej sa u teba pacilo🙂

zabka1124
8. apr 2011

😀 ja zacinam dneska s dufikom, vcera bola ovu🙂🙂🙂,tak uvidime ci nieco budeee

awalancha3
8. apr 2011

@zabka1124 .....no... ked napokon mrcha nedosla a hcg bolo 112 tak, ze no... je tam take malé tehotenstvo....... 😀 😀 , ale jasné ze som isla k inemu doktorovi, ten, ma mal pocas tehu, robil amnio a aj odrodil.... a tebe drzim palce.....dufam ze si sa vcera tulila s mm a dnes tiez budes... (ja som si po tuleni dala vankus pod zadok a neodvazila som sa 4 hodiny ani pohnut) 😉