Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

jania023
10. máj 2011

@katarina104 moja tak som poslalaa a mas nieco z mailom asi je zly 😒 stale sa to vracia ako nedorucene

katarina104
11. máj 2011

@jania023 a nemôžeš si to dať do fotoblogu alebo mi pošli na IP meno a heslo na fertility, hm 😒

katarina104
11. máj 2011

@mon777 ovulku čakaj 12-16 dní po ovulácií 😉 dnes si len 9DPO, tak máš ešte čas, ale pekne sa držíš 😉

katarina104
11. máj 2011

@janine6623 dufík ju zvyšuje ale nie až na toľko aby ju zvýšil o 0,2°C,takže merať sa môže 😉

katarina104
11. máj 2011

@gesipa mala by ťa pozrieť doky, môže tam byť aj cysta 😉

jania023
11. máj 2011

@katarina104 moja tvoj mail proste nefunguje..poslimi najprav ty a potom dam iba odpovedat a tak som si ista ze je ok...MK mi nezobere ten format co mam ..inac moje grafy su kukazkove (3 fazove) kazdy mesiac bola ovu..aj musela ked som mala clostil 😀

katarina104
11. máj 2011

@jania023 no tak smola ani mne nejde na tvoj, ináč ide, možno na com nejde 😕

gesipa
11. máj 2011

@katarina104 práve som prišla od doktorky, cystu vraj nemám, že vraj mám zblbnuté hormony, vždy mi menštruácia prišla o dva týždne oneskorene, teraz po duphastone prišla na čas, ale mám pocit akoby bola umelo vytvorená s tých hormonálnych liekov a teraz akoby prišla tá normálna, pretože teraz krvácam viac a mám aj polesti podbruška, doteraz to bolo len slabé a bez bolesti. Dala mi lieky ASCORUTIN na zastavenie krvácania a od piatku mám začať brať duphaston. Tento mesiac bude anovulačný 😢 😅

katarina104
11. máj 2011

@gesipa to kde si mala tú "mršku", tam mohla byť ovulka,,,ak tam bol hlien, áno z dufíka je tzv.umelá 😉 ak nie je ovu skôr,a pod. s tým dufíkom to pokazia, neodporúčam ho brať, len tak hocijako 😵 😔 ak chceš tak ťa môžem naučiť merať teplotu a sledovať hlien, prísť na chybu a dať vitamíny 😉 ako dlho sa snažíte?

jania023
11. máj 2011

@katarina104 Mas aj Int mail?

katarina104
11. máj 2011

@jania023 nemám, ani mne neodosiela, iné emaily my chodia, tak fakt neviem, kde je chyba 😒

jania023
11. máj 2011

@katarina104 Skusim vecer prerobit tie grafy Na iny format a dam ich do albumu

katarina104
11. máj 2011

@jania023 okej, ináč nič nevymyslíme 🙂

mon777
11. máj 2011

@katarina104 no ja viem, že som len 9DPO, no vďaka dufíku mi chodí presne a ešte ani raz nemeškala od januára. A teraz sa jej nejako nechce. A ešte aj dneska som mala 37,0 ... No hrúza normálne 😀 😀

gesipa
11. máj 2011

@katarina104 dakujem pekne Katka. Teplotu si nemeriam, už tolkokrát som chcela začať ale niejako sa neviem odhodlať. Stačí klasický ortuťový teplomer?
Snažíme sa už viac ako rok a pol a stále nič, manžel je v poriadku, chyba je asi vo mne, mám nepravidelnú menštruáciu, doktorka mi nasadila duphaston, beriem ho dva mesiace, kázala mi ho brať aj nadalej, myslíš že by som ho nemala brať nadalej? Užívala sa femibion 3 mesiace, dalšie 3 mesiace femigarad, a potom dalšie 3 mesiace kvaky femi od valoviča. Minulý mesiac som bola na folikulometrii na 14 den, doktorka mi povedala že na pravom vaječníku je jeden dominantný folikul 11mm, aby sme sa snažili, o dva dni na to bolo vraj po ovulke.

katarina104
11. máj 2011

@gesipa no ak by si zase rada začala tak pomôžem, 🙂 ,stačí aj ortuť. ale digi je presnejší, na začiatok by bol dobrý digi 😉 nevadí, že máš nepravidelný cyklus, aj s takým sa dá otehotnieť, 🙂 poviem ti tak, nemohla som mať deti 3 roky, 2 roky z toho do mňa pchali proveru, podobné dufíku, a tehu som nebola, ak by som skôr vedela toto všetko tak som tehu, vďaka lekárom, za pomoc 🙄 , ak si začneš merať, tak spoločne prídeme na problém, tak sa rozhodni 🙂

jania023
12. máj 2011

@katarina104 ahoj uz som mato prisla preco to nejde 😀 lebo format fotiek nevyhovuje na poslielanie mai8lom..poslala som si ich sama sebe na 2 maily a ani jeden nedosiel..tak zatial ten aktualny
http://www.fertilityfriend.com/home/34f8cf

katarina104
12. máj 2011

@jania023 😀 tak tu jednoznačne ovulka bola, dufík tak teplotu nezvýši 😉 len ,mohla byť aj skôr, ale tam si mala hlien, tak asi ju dobre označilo 😉

jania023
12. máj 2011

@katarina104 Ja mam stale problem z hlienom Mala som ho asi iba 1x v zivote a taky veeeelky tahavy a aj to som ostala tehu.. 😅 ale teraz nic skoro ziaden len minimalne ani sa neda postrehnut 😒 Skusala som alchemilku,aj grep.dzus a nic tak teraz skusim cervene vinko 😅

katarina104
12. máj 2011

@jania023 na hlien sú dobré omega3,6 mastné kyseliny, kúp si ľanový olej,, 😉 a vitamín A 😉 , nemusí ho byť veľa ale mal by byť číry 😉

jania023
12. máj 2011

Takze omega 3 alebo 6?ten lanovy olej môžem zabudnúť kedže som vo svajci a ten vit A by som mohla,ja beriem vyt. Multivit. Plus E a kyselinu listovu a vit B

katarina104
12. máj 2011

@jania023 skús si tam pozháňať omega 3 alebo 6 mastné kyseliny, a to Ačko max.8.000 I.U., ečko je dobré po ovulke, kyselinu, a B6 min.25mg. a max.200mg. 😉 tú treba aj doplniť magneziom 🙂

jania023
12. máj 2011

@katarina104 co to vlasne urobi?zvysi sliznicu?

katarina104
12. máj 2011

@jania023 nie zlepší hlien, regeneruje bunky krčka maternice,,ale ak máš málo estrogénu, tak hlien nebude, tam treba upraviť ten prolaktín, znížiť ho a bude aj estrogén,a väčšia sliznica, ale ty ju máš okej v tej ovu fáze, ten prolakt. ak sa zníži tak ti stúpne aj progesterón, a sliznica po ovu bude okej 😉 tu B6 určite papaj 😉

katarina104
12. máj 2011

@jania023 takto aby si aj rozumela, laicky ti to napíšem sliznica rastie pod vplyvom estrogénu do ovulky, po ovu ak praskne folik tak nastupuje progesterón, ten ju len skypruje a pripravuje udržanie tehu 😉

jania023
12. máj 2011

@katarina104 😀 nebolo to velmi laicky 😀 ja mam utros od ovu ale nic extra..test negat.ale c tymi vitaminmi to mozem skusit..Takze dnes niesom velmi chapava takze tie co si pisla omega a tak obsahuje istu cast estrogenu nejak mi to nezapaluje 😢

katarina104
12. máj 2011

@jania023 nie, 😀 ak znížime prolaktín, estrogénu bude dosť 😉 takže B6 😉 , omega je na regeneráciu buniek krčka ktorý vytvára hlien, ak by to nebolo v tom estrogéne chyba, ale v krčku, chápeš? 😉

jania023
12. máj 2011

@katarina104 uz ano to bolo jasne... 😀 mne dal doky lieky na infekciu ale naj na prolaktin len nato musim si byt sita ze niesom tehu..vcera test snehobiely a dnes maly pidi dusik..ja mam stale ducha a nic tak som v rozpakoch ci vziat ten liek ci nie lebo mam zacat dnes ...je mi zle od zaludka uz asi 4 dni tak neviem co je somnou..brala som ofloxin tak som si myslela ze je to z neho ale manzelovy zle nieje a aj on ho ma

katarina104
12. máj 2011

@jania023 no testovala si dosť skoro, testni neskôr,na ten prolaktín tú B6 ber, to bude zatiaľ stačiť,aj na sliznicu 🙂

jania023
12. máj 2011

@katarina104 ok moja ..Nepoznas nahodou Dostinex to je na ten prolaktin