Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

dur
15. jún 2011

@katarina104 ahoj pozri moj graf zase to iste http://www.fertilityfriend.com/home/343dc3 ako predosle 3 cykly mam to podobne ako @sarafortuna v nedelu so zacala rano na papieri som mala trochu krvi potom cely den nic .Dalej som len trochu spinila aj krvou az do dnes. Myslela som ze ovulka lebo teplota mi stupla poovulacne mavam 37,1- 37,2 ale potom klesla tak nic ☹ V piatok chcem ist doktorovi , ked som bola pred 2 mesiacmi tak na 10dc vravel ze tam nemam ziadny folikul. Zacala so uzivat aj to Befoli 😉 Snazit sme sa zacali asi od noveho roka a od vtedy som mala asi jeden poriadny cyklus ten prvy 😒 Predosle tri cykly som uzivala fytosoju a od vtedy sa mi to pokazilo.Tento cyklus uz nie a stale zle tak neviem ci to este stale v tele posobi.Teplotu meriam uz dlho ,tak to poznam co bolo.Ovulaciu so mavala 20-24dc a luter. fazu 14 dni 🙂

kiss35
15. jún 2011

@katarina104 ahoj katka, potrebujem radu..dnes mi vysiel ovu testik pozitivny no a s priatelom sme mali vćera sex a snazime sa o beyby len teraz neviem kedze ovu ma byt 24-36hodin od pozit.testu ci sa snazit aj dnes alebo az zajtra staci, lebo som citala ze spermije sa nestihnu za den dozriet..tak ci aj dnes sexovat alebo stacilo vcera a zas zajtra diki

katarina104
15. jún 2011

@dur no nebola, alebo nepraskol, máš veľa estrogénu zrejme, soju nie určite, len papaj to befoli, hneď to nebude ok,a daj si urobiť hp 😉 ale ešte môže byť, že ovu bude, meraj ďalej, ako teraz hlien? 😉
@kiss35 ovu bude do 36hod. od pozit.testu, ak bude, a najlepšie je mať sex, v tom naj hliene, t.j. číry a ťahavý, spermijky si počkajú na ovulku, a styk obdeň úplne stačí 🙂

jania023
15. jún 2011

@katarina104 ahoj moja tak ja este stale cakam na ms dnes som robila test bol negativny na 17dpo..uz ma to ale zacina stvat brucho boli a ms nikde tak dufam ze zajtra dojdu lebo este nikdy som nemala 17dpo

sasena033
15. jún 2011

@annavi no ja mam cyklus ta 32-33 dnovy a ovu 18-19DC ale tak zatial nenasadim dupik...ved tie cyklu su dlhsie ale celkom pravidelne takze nejak neriesim

verry
15. jún 2011

ahoj holky, chci se zeptat vy co berete dupík-pozorovali jste nějaký vedlejší učinky?? Já ho začla brát teď poprvé.

dur
15. jún 2011

@katarina104 hlien nepozorujem ziaden kedze este spiním no dnes som tak viac take slabe krvacanie tak neviem myslis ze este bude ovulacia aj ked takto? Co sa da robit proti tomu estrogenu ? Vdaka 🙂

strihalka
15. jún 2011

holky, z ktereho duvodu pri, nebo po ovulaci krvacite, me se nic takeho nedeje...?

annavi
16. jún 2011

ahojte babulky. 😎 dnes je krasne všakže?? 😎
@strihalka no pri ovulke niektore baby mavaju pichanie v podbrusku a niektore aj krvavucky vytok..hmm..ja som sa s tym stretla ale to bolo pred tym nez som uzivala dupík..potom sa u mna tieto ovulááácke priznaky uplne vytratili... 😒 takže nevím... 😨
@sasena033 no mas pravdu ak netreba tak dupík nenasadzuj...ja som sa na to tentokrat vykaslala a uvidíme čo z toho vzíde..aj ked moja teplota s aakosi divne správa.. 😕 vcera stupla dnes poklesla..no zaujimavý grafík budem mat ja veru.. 😨

katarina104
16. jún 2011

@jania023 ahoj, veľmi zvláštny LF, to sa mi nechce veriť, aký test si robíš? 😒
@dur B6 min.25mg a magnezium,, 😉 a sleduj si hlien aj keď špiníš, nemala si tento cyklus ťahavý ?

jania023
16. jún 2011

@katarina104 tak hlasim 1dc

annavi
16. jún 2011

@jania023..jaaj moja...takze mrcha doslaaa..... 😒

belucio23
16. jún 2011

Do koľkých dní od poslednej tbl Duphastonu dostanete menzes?

sasena033
16. jún 2011

@belucio23 malo by byt od 3-7 dni 🙂

belucio23
16. jún 2011

@sasena033 Ďakujem, dnes je siedmy deň, minulý mesiac som dostala až na desiaty deň.

annavi
16. jún 2011

@sasena033 ahoj moja..tak o ako??? 🙂 ja som už zbadala hlienik kt. sa každym dnom mení na ten správny aky mam byť... 😅

annavi
16. jún 2011

@sasena033 ahoj moja..tak ako??? 🙂 ja som už zbadala hlienik kt. sa každym dnom mení na ten správny aky mam byť... 😅

sasena033
16. jún 2011

@annavi no ja som dnes 6 dpo takze v pondelok skusim testnut 🙂 takze pekne snazilkovat az to vyjde kuk graf http://www.fertilityfriend.com/home/34a754

annavi
16. jún 2011

@sasena033 jeeeeej moja..ten je krááásne ukáážkový tehu grafííík.. 🙂 🙂 🙂
no ale ja neviem..podla jonasa sa mame snazit az 22.6. hmm....tak co zacat už dnes či ako??hlienik mam uz taky že uz zajtra pozajtra bude ovulacny...hm,m..duuufam teda... 😵
kuk moj graf... http://www.womenzone.cz/uzivatelka/annavi30/gra...

katarina104
16. jún 2011

@jania023 tak konečne došla,potvora 😒

katarina104
16. jún 2011

@annavi jonáš neurčuje správne ovulky, aspoň nie mne 😀 , tak ak máš už hlien lepší ako deň predtým tak snažte obdeň 😉

dur
16. jún 2011

@katarina104 Tento cyklus som mala takz vselijaky hlien najprv husty potom sa zacal menit na vodovejsi , aj som si myslela ze mam natahovaci ale to bolo asi zo styku mame obden tak neviem 😖

katarina104
16. jún 2011

@dur no nič budeme čakať, styk nemusíte ak nie je hlien, ak sa objaví a začne sa meniť, tak budete stykovať obdeň, ok? možno máš ovulky neskôr 😉

dur
16. jún 2011

@katarina104 no vdaka ja mavam ovulku neskor na 20-24 dc ale teraz 4 cykly kratke bez ovulky ☹

katarina104
16. jún 2011

@dur to,že máš teraz krvácanie, to nie je mrška, to si nemýľ, to je z toho estrogénu, mrcha je ak krvácaš z poklesu progestrer.a estrog. , určite by som šla na to HP 😉 to krvácanie môže prekryť ovulku, tak treba sledovať ten hlien, a sono ti robili?

katarina104
16. jún 2011

@dur pozri si toto tam to máš všetko vysvetlené 😉
ABNORMÁLNE KRVÁCANIE A BOLESTI
Normálne menštruačné krvácanie trvá priemerne päť až šesť dní a jeho intenzita väčšinou prebieha takto:
slabé - silné - stredné - slabé - veľmi slabé
alebo: silné - silné - stredné - stredné - slabé
Krvácanie je vyvolané poklesom progesterónu na konci luteálnej fázy. Telo sa tak zbavuje sliznice maternice, ktorá sa vytvorila počas cyklu. Menštruáciou začína nový cyklus. Ak je však narušená hormonálna rovnováha a žena zvykne mať výrazne nepravidelné cykly, anovulačné cykly alebo krvácanie a špinenie aj počas cyklu, potom je zložité vôbec začiatok a koniec cyklu vymedziť. Zásadnou pomôckou je v tomto prípade bazálna teplota:
menštruačné krvácanie - predchádza mu obdobie min. 10 dní vyšších teplôt, nasleduje ho obdobie nižších teplôt,
krvácanie v anovulačných cykloch - teploty pred aj po sú nízke,
ovulačné krvácanie či špinenie - predchádza mu obdobie min. 5 dní nižších teplôt, nasleduje ho obdobie min. 10 dní vyšších teplôt.
Krvácanie v anovulačných cykloch
Krvácanie v anovulačných cykloch môže byť jednak výrazne slabé alebo naopak výrazne silné. Silné anovulačné krvácanie u starších žien môže byť spojené s fibroidmi. Slabá menštruácia je výsledkom nedostatočne vyvinutej sliznice maternice.
Prečo vôbec dochádza ku krvácaniu, keď telu chýba progesterón, ktorého pokles spúšťa klasickú menštruáciu? Krvácanie v anovulačných cykloch môže byť spustené jedným z dvoch mechanizmov:
Hladina estrogénu pomaly narastá až dosiahne maximálnu hranicu, potom poklesne. Pokles estrogénu potom spustí krvácanie.
Častejšie býva krvácanie vyvolané odlúčením sliznice maternice, ktorá sa vyvinula až do štádia, kedy sa už nemôže udržať.

dur
16. jún 2011

ten hor.profil robi gynekolog asi ano ze ? ja som bola aj na endokri. na krvi a od tadial mi nevolali ze mam zle vysledky tam sa co zistuje znizena alebo zvysena funkcia stinej zlazy? Zajtra tam mam ist aj na sono stinej .
@katarina104

dur
16. jún 2011

@katarina104 🙂 😉

katarina104
16. jún 2011

Asi u 10% žien sa vyskytuje špinenie uprostred cyklu, trvajúce väčšinou jeden až dva dni. Býva to častejšie u žien s dlhými cyklami. Špinenie sa objavuje v období najplodnejšieho bielkového hlienu, čím hlien dostáva hnedý, ružový alebo červený nádych. Je to dané náhlym poklesom estrogénu pred ovuláciou, nie je potrebné sa tým znepokojovať, naopak - v týchto dňoch je žena najplodnejšia. Ak však špinenie trvá dlhšie než dva dni, ak pretrváva aj po náraste bazálnej teploty (viď obr. nižšie) alebo ak sa namiesto špinenia objaví jasno červené krvácanie, je potrebné to konzultovať s lekárom.

katarina104
16. jún 2011

@dur ok, daj si to všetko vyšetriť, a budeme potom mudrovať, určite niekde chyba je 😉 HP robí gyndoš, a štítka a jej hormóny endokr., to má veľký vplyv na cyklus 🙂