Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

belucio23
21. jún 2011

Dnes je dvanásty deň od dobratia duphastonu, brucho ma bolí, kríže tiež, som nervná a je mi chvíľkami na odpadnutie. Mám si spraviť tehu test? Mám strach, že bude zase negatívny a že je to len ďalšie sklamanie. ☹ ☹

annavi
21. jún 2011

@belucio23 a akz DC si dnes?merias BT?od kt. DC beries dufík?

belucio23
21. jún 2011

@annavi dnes som 35 DC a duphaston beriem od 14. dňa. Predtým som brala od 16. dňa, ale menzes prišla až na 10 deň, tak mi to posunul o dva dni a teraz nič...

katarina104
21. jún 2011

@annavi musíš mať teplotu min.36,5 a viac,,aby sme mohli ovulku označiť, stále si sleduj hlien 😉

katarina104
21. jún 2011

@sasena033 grafík máš pekný, tak sa drž hore 🙂

annavi
21. jún 2011

@katarina104 ahoj moja...takze ovulka nebola? či? 😨 no hlienik som uz mala vcera taky mokry...mlieckovy...a uz sa aj trolinku zlepil a natahol..noooo po snazilkovani je dnes akysi iny...som šiši z neho... 😒

annavi
21. jún 2011

@belucio23 no moja a ovulku si mala??pretoze ak si precitas na tomto fore o par stranok vzad tak sa docitas ze ak je dufík nasadený este pred ovulkou tak ju blokne....hmmm...a teplotku nemerias či???

belucio23
21. jún 2011

@annavi duphaston bol po ovulke, lebo chodím na folikulometriu každý mesiac. Nemeriam teplotku, asi by som mala...

annavi
21. jún 2011

@belucio23 no moja asi by si mala...tak spoznas ako funguje tvoje telo.. 🙂 aj ja sa este len spoznavam 😀
no tak ja si myslim ze by ti mala dojst mrcha...uz do konca tyzdna urcite...ak by nie tak testni...a uvidis.. 😉 😉

katarina104
21. jún 2011

@annavi tvoj graf nie je ideálny, tak si musíme počkať, kým označíme ovulku, a ten hlien si znač,potom sa budem pýtať, ok? 😉

belucio23
21. jún 2011

@annavi tak budem to musieť naštudovať, že čo a ako. Nikdy som to nerobila, som to nepotrebovala. Uvidíme čo bude. Ďakujem za rady 😉

annavi
21. jún 2011

@katarina104 no moja to vidim ze nieje idealny..jaaaaj..no okej...ved meriam, sledujem a značííím.. 😉 uvidííme...co z toho... 🙂
@belucio23 kolko snazilkujete???hm???

sasena033
21. jún 2011

@katarina104 ahojurobila som digi test a vysiel plusko 1-2 tt chcem sa spytat mrchu temin mam v piatok mam uz vysadit tie vitaminy sarapis,aj befoli ci akO??

annavi
21. jún 2011

@sasena033 jeeej moja..este raz gratulujem...a tfuj-tfuj-tfuj nech vsetko okej prebieha... 😉 vidíš zadarilo sa vam na prvy kraaat..supeeer... 😎 vitamínky asi budes potrebovat...hmm. ja papam Maternu...je to aj pre snazilky ale aj pre tehulky... tusim pre 1 trimester...hm,???tak skus..a k Dr. kedy???

kocka1
21. jún 2011

no ja som baby duphaston užívala asi dva mesiace od 7tt do 15 tt, nemala som rada tie lieky, ale som šťastná, že sa podarilo a som už v 8 mesiaci tehotenstva, lenže ja som sa ocitla aj v 11 tt v nemocnici (tak odvtedy som PN), že som začala krvácať, už som myslela, že to bude opäť potrat ☹ to by som už neprežila

kocka1
21. jún 2011

@belucio23 duphaston som začala užívať až vtedy, keď mi lekár určil v 7 tt že som tehotná, skôr som ho neužívala, skôr odporúčam kyselinu listovú to je lepší liek 🙂

sasena033
21. jún 2011

@annavi dikyyyyyyyy 🙂 ja mam kys.listovu zelezo tuo budewm papat cele tehu........len dr predchadzajuce tehuu mi dal utrogestan...a tearz na upravu dupik co som si nedala a kazal ak otehu tak stale brat a zvysit davku tak asi ho potrebujem..ale dr neviem est eskoro mrchu neckaam az vpiatok atak bud.pondelok s aobjednam....moj ma dovolenku az do 18,7

annavi
21. jún 2011

@kocka1 moja tak držkam palce nech to uz mas za sebou...jeej ved to uz ochvíločku rodíííš.. 😅
@sasena033 no ano tie papaj....hmm...ale tak dokiho hadam niekto zastupuje...a ak ti kazal ten dufík papat tak ja neviem..by si asi mala..hm??ved dufík by ti nemal ublízit..prave napopak..podporit fazulku teraz ... 😉
jeeej moja si ma nesmierne potešila dnes....s dvomi palicami... 😅 😵 😵

kocka1
21. jún 2011

@annavi ďakujem ti že ma takto podporuješ, no otehotnenie je taká náhoda by som povedala, to že chcem dieťa a nasilu za každú cenu, tak to nie je bohvie čo 🙂 držím vám palce aby sa vám podarilo už konečne mať vytužené dieťatko 🙂

annavi
21. jún 2011

@kocka1 no to más pravdu....otehotniet v poho...akoby náhodne..hmm na prvý šup..co by som nielen ja na tejto stranke za to dala...hmm..ale ked to nejde tak tomu musime pomoct...ale v prvom rade sa to musi brat s nadhladom.."snazilkovanie".. 😉 ja sa to takto snazim brat...hmm..sportovo... 😎 dakujem za držanie paľčokov... 😵 vy ste ako otehotneli???necakane?či?

sarafortuna
21. jún 2011

@belucio23 , prečo si netestovala?
sa bojíš sklamania....?
a toho že SI tehu a vysadením duphastonu si môžeš prípadne tehu ohroziť, tak toho sa nebojíš?!!!

kočka sorry za úprimnosť, ale ako chceš byť MAMA ked sa bojíš TESTU?! 😨 😨 😨 😨 😨

katarina104
21. jún 2011

@sasena033 moja no super, sarapis už nepapaj, befoli môžeš ďalej a dufík 1 denne si daj 😉 ale ten dufík až nepríde mrcha so 16DPO 😉

annavi
21. jún 2011

@sarafortuna moja no ja by som este vyckala...kedze sa zda že belucio23 ma skusenosti s takymito cyklami - sklamaniami..v tomto jej rozumiem...ale ak by mrcha nedosla do konca týzdna tak by som testla aj ja...skoda ze nemeria teplotku..to dost vela pomoze,... 😉 aj ked teplotka ´vie tiez zakývat...pred koncom...cyklu.. 😒

sasena033
21. jún 2011

@katarina104 no moja.... som stastan... dr mi dal dupik ze ked otehu tak mam zvysit davky teraz ma 2x1 a ze mam aj 3x1 lenze ja som si ho ani nenasadila....pri prvom tehu som mala utrogestan..pocula som ze dupika su vedlajsi eucinky..keby som teraz nepapala ho az po oknzultaci z lekarom ze by mi dal utros....alebo zacat dupik 1 x denne a po kontrole prejst na utros co ty nato??

sarafortuna
21. jún 2011

@annavi , ale duphaston je na to, že po vysadení sa MAX. do 7 dní spustí "pseudomenštruácia" z poklesu progesterónu.... a ak bola folikulometria, tak hádam dr. fakt nasadil dufík po ovulke.... 😉

sú v živote aj horšie veci ako negatívny test.... 🙂 🙂 🙂
a najhoršie je ked si človek už vsugeruje že tehu je a potom uvidí biely test....

proste ja to neviem pochopiť, tiež som to takto robila - a o to väčšie je sklamanie.
Menej to bolí, keď sa testuje pri nejakom podzrení že UŽ by to mohlo výjsť...
a s vysadením duphastonu pri tehu fakt nie je sranda... my netušíme aký podiel po ovulke je náš vlastný progesterón a aký je ten umelý

ja len, že sa treba takému riskovaniu vyhýbať 😉 😉 😉

annavi
21. jún 2011
katarina104
21. jún 2011

@sasena033 ja by som dala pre istotu ten dufík, podľa grafu máš sliznicu zatiaľ peknú, uvidíš ako ti bude robiť, a potom sa dohodneš s dokym, ak bude chyba plodu, tak to ani dufík nezachráni, ten je len na sliznicu, dufík je ok, do 16 týždňa by sa mal užívať 😉

sasena033
21. jún 2011

@katarina104 takze nasadim ked takcez vikend staci 1xdenne kym sa objednam k dr..a potom to snim skonzultujem teraz by sa mi teplotka mala stale drza vsak??dufam ze to vsetko bude ok.a ditiahnem do konca..a tebe moja prajem skore otehu velmi ti to zelam 🙂

katarina104
21. jún 2011

@sasena033 ďakujem, ja sa budem modliť, aby ti to pekne rástlo 🙂 áno tak po týždni sa objednaj 🙂

belucio23
21. jún 2011

@sarafortuna bojím sa sklamania, že nebudem tehu, už neviem koľkýkrát 😒