Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

kvietok228
31. aug 2011

@stella881 presne aj my to tak mame sice nie sme zobratí ale tiez nam vravie ze uz by bolo na case a hned im poviem ze aj to raz bude ako im hovorit ze na tom pracujeme ale ze sa akosi nedari 😢
najlepsie na tom je ze ktora to nechce ostane tehotna a taky co potom tuzia nie a nie sa podarit 😖

stella881
31. aug 2011

@kvietok228 alebo ked v spravach ocujem ze vyhodila z okna alebo zabila...ako trha mi srdce....

kvietok228
31. aug 2011

@stella881 presne tak ach jaj ☹ je to smutne

stella881
31. aug 2011

@kvietok228 ale verim ze coskoro to pride!!!! ved to by nebolo mozne keby nie 😅 😅

denda29
1. sep 2011

@lilik15 ahoj moja. Tak u mna je to jasné klesla som >🙂

lilik15
1. sep 2011

@denda29 ajoj kukala som 😒 aaku dlhu mas lf? tak teda zajtra asi dojde mrchata ☹ no neva v dalsom kole to vide 😉
ja som stupla naspat 😉 ale nejak mi nechce ff zaznacit teplotu asi blbne 🙂

lilik15
1. sep 2011

@katarina104 ajoj katik 🙂 tak dnes som stupla naspat kuk 🙂 http://www.fertilityfriend.com/home/33103b

denda29
1. sep 2011

@lilik15 ona príde uz dneska. Tebe držím palce

lilik15
1. sep 2011

@denda29 uz dnes? no teda ale nech pride co najskor ason rychlejsie budes mat po nej 🙂
jej dakujem si zlata 🙂 ja dufam ze to vyslo 🙂

denda29
1. sep 2011

@lilik15 ked ma prist tak nech pride dnes a hotovo a do soboty by som uz skoro nemala... dost som sklamana lebo teploty boli suprove no mozno to robil dufik tie teploty...... co povies? Nevadi na dalsie kolo teraz nemam sil..dam si pauzu a zamieram sa teraz na moju dcerku ved ide zase do skoly 😉
este jednu vec spravim vymenim gynekologa..svokra vravela ze ona ma dobreho tak skusim prejst k nemu a hlavne je lacnejsi ako ten moj

lilik15
1. sep 2011

jasne moja nech pride aby si na svadbicke uz mala slabu 🙂)) neviem ci moze do takej mieri dufik obmedzit teploty 😕 ale asi nie...jasne to bude najlepsie ked sa zamerias na nieco ine 🙂
a teraz nemas dobreho gynekologa?

denda29
1. sep 2011

@lilik15 ja neviem ja si len myslim ze dufik..ved som neni ani chora spat som chodila pomerne skoro az prilizit skoro tak neviem..

moj gyndos mi stale vravi ze som vporiadku nepotrebujem lieky ani ziadne ine vysetrenia..toto je pristup a za kazdy usg na folik platim 15eru 😕 ... tak uz my to leza na nervy ze nic nerobi asi nie je vsetko v poriadku ked sa nedari predsa nie ?

nelynka
1. sep 2011

@denda29 moja, mne dufik teploty zmenil... znizil mi ich aj o 0,4 stupna.. predtym som po ovu kludne mavala 37 a viac a s dufikom maximalne 36,8
prvy mesiac co ho teraz neberiem a zase teploty az na 37,2 takze som si uplne ista ze to bolo duphastonom..

inak aj u mojho gyndosa sa za folikulometriu plati, ale len 5e, no aj tak mi to pride vela, lebo viem, ze niektory to robia vpohode a zadarmo...

denda29
1. sep 2011

@nelynka no ved toto tiez myslim ze to bol dufik lebo tie teploty co som mala bolo velmi vysoke aha http://www.fertilityfriend.com/home/deni
u mna by 5eur bolo este v pohode oproti 15 eur..je pravda ze mam sukromnika ale robi z poistovnami tak nechapem preco pyta za kazdym tolko aj som sa ho nato pytala a on ze unho treba platit potom 😠

nelynka
1. sep 2011

@denda29 no a ako dlho duphaston beries?
ja som ho brala pol roka..a som si povedala ze stacilo...

denda29
1. sep 2011

@nelynka iba teraz prvy krat ale naposledy nic uz brat nebudem

nelynka
1. sep 2011

@denda29 a koli comu si ho brala, ked bol tvoj doktor nazoru ze si zdrava a nic brat nemusis?

denda29
1. sep 2011

@nelynka ja som chcela vyskusat vsetko...ale asi som nemala...inak mi to neuskodilo

nelynka
1. sep 2011

@denda29 pokial ti to neuskodilo, nic zle si neurobila..
lenze brat nieco len preto, ze vela zien to berie a otehu, je blbost..lebo na teba to prave bude opacne posobit, pokial nemas konkretny problem, na ktory ti tie lieky daval..

ja som ich mala na silne bolestivu MS..prve tri mesiace pohodka, posledne tri mesiace bez ucinku..tak som v tom nevidela zmysel a vysadila ho..

denda29
1. sep 2011

@nelynka ja preto ze ak by sa podarilo tak nech mi to plot udrzi...ale ako som napisala nic brat nebudem a hotovo nech ma byt co ma..ja uz dcerku mam takze asi tak...teraz si budem uzivat zivot a nebudem riesit tehu...

a ty si ako natom?? teraz?

nelynka
1. sep 2011

@denda29 moja, ked sa plod ma udrzat udrzi sa aj bez toho..
kamoska mala znizenu imunitu, boli na IUI, a nebrala ziadne lieky ani prednyson ani utrogestan a maly sa jej udrzal..a prednyson zacala brat az niekedy v 8tt lebo jej to nariadili z imunologie, inak sa dava pri IVF alebo IUI preventivne od zakroku...

ako myslis ako som na tom? no teraz konkretne, pokial toto myslis..cakam na mrchu..mala by dojst v sobotu, podla mojej povodnej LF..alebo v nedelu..
tak som zvedava ci mi na toto aspon duphik nezaposobil a nepredlzil mi ju...

stella881
1. sep 2011

ahojte dievčata...beriem duphaston od 16 DC 11dní rano/vecer.... vzdy na 4den mi pride ale teraz mi meška 2 deň ........... myslite ze sa mozem tesiť? ci moze sa stat ze prichod sa posuva? alebo boli sme na dovolenke moze to byt zmenou klimy? dakujem

denda29
1. sep 2011

@nelynka takze mozno ani nepride nie ??,

denda29
1. sep 2011

@stella881 robila si uz test? alebo merias BT?

nelynka
1. sep 2011

@denda29 ale pride moja, pride...
meriam BT, teploty su pekne..ale vravim..bola som nachladena tak preto su take vysoke..
a test som si robila tiez a nic..bielota...
vcera vecer a dneska rano aj ovu test a nic, negativny..
takze pride urco 🙂

stella881
1. sep 2011

@denda29 nemeriam si...a test som si este nerobila (momentalne ani nemam doma :( ). naposledy ked som dufala som sa zaprisahala ze si test neurobim pokial mi nebude meskat aspon tyzden..... ale som strasne zvedava..... nevies stava sa pri dufiku ze meskava?

nelynka
1. sep 2011

@stella881 mne raz meskala 2tyzdne a tehu to nebolo...
bus sa ti zblbli hormony, alebo si urob tehu test alebo ano , moze to byt aj zmenou klimi kludne..

stella881
1. sep 2011

@nelynka a zistila si preco ti meskali? diky

nelynka
1. sep 2011

@stella881 nie nezistila..ani doktor mi nevedel nic povedat..vraj sa tam nieco dialo..ze to vyzeralo ravdepodobne na cystu, ale ze to nevie urcite..a sliznica bola velmi nizka, takze to tehu nebolo..
a aj take kramy som potom dostala..ze kde nic, tu nic..
a ideme dalej..

urob test a uvidis..az bude negativny a nepride do tyzdna mrcha, naklusaj na gyndu...nech sa na to pozrie..

denda29
1. sep 2011

@stella881 po dobrati dufiku do troch by si mala dostat...ale ako pise nelynka mozno moze meskat aj viac..treba spravit test