Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

meggy004
12. jún 2012

@kvietok228 a ty berieš ten dufík, či si ho vysadila???

lucka2405
12. jún 2012

@nika82 a co ovulacia? No menzes asi bude ako hodinky po vysadeni duphastonu lebo ked klesne hormon tak pride ms.

lucka2405
12. jún 2012

@ktore ahoj a pomohol ti dufik?

ktore
12. jún 2012

@lucka2405 ja som dufik brala pre istotu.katarina mi poradila aby som miesto dufika brala befoli,pila grepovy dzus na hlien,tak som brala to.dufik som si dala az ked som zistila ze som tehotna.na grafe je to aj vyznacene.ze som ho nebrala cca den po ovu lebo som sa bala ze ovu bude meskat den a mam po ovulke lebo dufik ho uz brzdi tak som ho nebrala tzesne po ovu nikdy.iba prvy krat co som este nevedela aky je dufik.

ktore
12. jún 2012

@lucka2405 po otehotneni ked som isla k doktorke tak mi dala zvysenu davku dufiku a objavila sa mi depresia,bolo mi zle tak som ho postupne mala vysadit.a je vsetko ok.dufik som nemusela brat povinne lebo som nemala spontanne potraty.mala som ho brat pre istotu.

lucka2405
12. jún 2012

@ktore dakujem🙂 ja mam dost problem z cyklom tak mi ho doktor dal na upravu, ale nezacala som ho po precitani pribaloveho letaku ani brat a radsej presla na prirodnu medicinu, len som bola zvedava ci niekomu pomohol. povedal ze mi da nieco na ovulku ale tusim ten dufik na ovulku teda vobec nie je.

ktore
12. jún 2012

@lucka2405 moze pomoct na upravu ale nie k otehotneniu.lebo ak mas nepravidelny cyklus tak ani nevies kedy ovulujes.a aky mas cyklus?dlhsi?lebo potom ovulujes asi neskvor a dufik uz mas davno v sebe a k ovu uz nedojde.lebo je to umeli progesteron ktory sa vytvara po ovulacii.takze tvoje telo dostane info ze prislo k ovu aj ked to tak nie je a sliznica sa uz pripravuje na menzes.ak dojde k otehotneniu bez dufiku tak progesteron zosilni sliznicu a udrzi vajicko.neviem ci som dobre napisla.takze skus merat teplotku alebo skus tie befoli vitaminy.

nika82
12. jún 2012

@lucka2405 no 1 mesiac po vysadeni menzes sam prisiel potom uz ni tak mi bol znova nasadeny. Ja ani neviem ci mam vobec ovulaciu

lucka2405
12. jún 2012

@nika82 Ja som si precitala pribalovy letak iba tak az ked to cital manzel som si uvodomila ze co to vsetko moze sposobit a vsadila som radsej najprv na prirodu, tak uvidime, lebo tiez som sa nikde nedocitala ze ci je na ovulaciu a ked mi ho doktor kazal uzivat az 16 DC tak asi az po ovulacii a ked ju nebudem mat tak aspon budem pravidelne krvacat?? A to mi je asi nanic ked chcem byt tehotna , tak som si urobila posvojom a uvidime🙂

berny800
12. jún 2012

Ked som bola v puberte brala som ho na upravu cyklu. Vobec nic mi neupravil.

nika82
12. jún 2012

@lucka2405 no ja tiez beriem na 16 den od zacatia menzesu, uzivam 10 dni 1 tabletku večer a po 10 dnoch tak za 3-4 dni dostanem kramy a tak dookola

kvietok228
12. jún 2012

@anzelik ahoj ja som brala od 28.5 do 1.6 a 4.6 som mala dostat a nic a doktor mi povedal ze ak do 15 nedostanem cize to je piatok tak mam dojst na vyvolavacku.mna strasne bolia prsia ale nie ako ked mam dostat vtedy ich mavam maliate ale teraz ma strasne boli bradavky uz 3dni predtym ako som mala dostat ale ja si myslim ze to je tym ze som nedostala a su pomylene hormony.a kedy si si robila testy?

kvietok228
12. jún 2012

@meggy004 beriem lebo vtedy mi do tyzdna nedosli tak som ho nasadila na 5 dni ako inokedy a prisli na cas a tento mesiac nic aj ked som ho brala na cas

kvietok228
12. jún 2012

@katche tak daj hned vetiet isto sa zadari ja stale nic ani nedostanem az po vyvolavacke ja sa uz poznam 😀

katche
12. jún 2012

@kvietok228 ja keby som mala zratat koľkokrát mi opichali zadok vyvolavackou sa ani nedoratam, párkrát som sestricke aj stolik odkopla :D. Jaj, ani nehovor, ja sa stale modlim, aby to vyšlo. A radšej nebudem ani testy kupovať, lebo zas budem akurát uslzena na wecku sediet. No, ved ked nie tento mesiac, môžte sa snazit buduci. 😵 no...fuj, ibalgin som si musela dať, tak má pichalo v tom vajci...v robote som myslela že to neprezijem

Ja som skoro padla zo stola, ked mi dr. po tom, čo mi aj napriek dufiku meškala mrcha povedal, že hm, divne a poslal ma domov...

anzelik
12. jún 2012

@kvietok228 ahoj robila som si pred tyzdnom negativny myslim aj aj ,ze sa mi zblaznili hormony 🙂 tehotenstvo nie si myslim prsia ma velmi nebolia citim ich sice,ale nie intezivne sem tam ma pichne vo vajecnikoch,ale to je prirodzene ,ale pocity na tehotenstvo nemam velmi ☹ sama neviem teraz by som mala dostat 15juna podla majovych vypoctov tak uvidim myslim si ,ze test by tehotenstvo uz ukazal 🙂 drzim ti palceky ,aby vam to vyslo 😉

katche
13. jún 2012

@kvietok228 No, dnes mi vzali krv, som to nečakala, srandy kopec, no, keby som dačo na tom monitore videla, tak som mudrejsia žlté rekordmi nebolo vidno, ale ze vraj nejaká voľna tekutina okolo maternice mala nasvedcovat prebehnutej ovulke, včera aj predvčerom vnoci ma neskutočne pichalo pri vajecniku, ze som aj ibáč musela zjest. Takze v utorok výsledky z krvi a ďalšia kontrola....ovu testy mi vychádzali tiez tak vselijak, ze druhá ciarka namiesto zvyraznenia sa mizla....ja som nejaká divna....zacinam mat obavu, ze nezaberie ani tento spôsob.... 😖

ktore
13. jún 2012

@lucka2405 aky mavas cyklus po kolkych dnoch dostavas?teplotu si merias?

milacik3
13. jún 2012

Stalo sa niektorej ze dufaston v mesiaci sa doberie a nepride MS...co to moze znamenat....teda ak nepride MS...moze to mat ake priciny okrem tehotenstva ???? Tehotna nie som urcite robila som si test a vysiel negati na 39 DC

katche
13. jún 2012

@milacik3 znamena to akurát poriadne naburane hladiny hormónov. Ja som toto mala prakticky stale, ale do mňa to lekár tlačil takmer dva roky. Odporúčala by som vysadiť a dať si spraviť horm profil...

milacik3
13. jún 2012

@katche vzdy som dostala MS po vysadení liekov ja tomu nechapem...neviem ci to ma nieco spolocne ze som mala minuly mesiac biochem.potrat ale to by asi nemalo mat nic spolocne

katche
13. jún 2012

@milacik3 tak bioch potrat som ja nezaznamenala, ale možno preto, stale su rozharane hormony. Mne to takisto chodilo načas a potom mrche preplo a chodila ako chcela, bud po liekoch neprišla vôbec ano este skôr ako som dobrala poslednú tbl...netap v neistote a radšej chod k lekárovi. Ale presne viem ako ti je

kvietok228
13. jún 2012

@anzelik presne ako ja sranda 😀 ved raz sa to urcite podari aj nam aj vam ale nechapem to uz co sa tyka hormonov ako keby sa totalne zblaznily 😝

kvietok228
13. jún 2012

@katche a mozno ze si mala aj ovulku ked ta pychalo ja mama aj vypocet od jonasa a smi tak vidi ze je to pekna somarina

kvietok228
13. jún 2012

@milacik3 ahoj ja som teraz na tom rovnako ako ty mala som dostat MS 4.6. a stale nic a 18-19 mam ist na vyvolavacku a tiez 2 tehu testy negativne

kvietok228
13. jún 2012

@katche
@milacik3 ja som si tiez dala spravit hormonalny profil a mala som vsetko v poriadku tak uz ale vobec tomu nerozumiem ze preco ich nedostanem

katche
13. jún 2012

@kvietok228 @milacik3 no, ja už zacinam mat pochybnosti snáď o vsetkom 😀 ale tak to si musím asi trošku v gebulke usporiadat....možno, ved dr mi v utorok povie, ved som im tam nechala po tých odberoch dobrého pol litra krvi 😀 😀 ale zacinam mat pocit, že dufik viac škodí ako pomáha pokiaľ nie je nasadený správne... Baby a dal vám ho po ovulke,, alebo 11-25DC

milacik3
14. jún 2012

@kvietok228 a dufaston beries a aj tak si nedostala? a mas nejake bolesti ?

milacik3
14. jún 2012

@katche no dufaston uziva tak az na 18 -19DC teda podla toho ako je ovulka...lebo chodim na folikumetriu...a povie mi kedy prebehne a po ovulke 1-2 dni neskor si dam lieky

katche
14. jún 2012

@milacik3 no, on sa cyklus niekedy natiahne aj bez príčiny...a vychádza tí to tak, ze si teraz cca dva týždne po ovulke? Ach jaj jednému ide z tychto veci hlava prasknut...ja ani nečakal, že o dva týždne príde ms ako hodinky...typujem, že cyklus sa mi zas natiahne tak na 35+...a dufam, že sa vajko ujme🙂 i ked podľa vestby mojej svokry sa toskor akov novembri nepdari, čo je ale v rozpore s jej tvrdenim, že budeme mať májové babetko :D....čo už stará vestica, hehe. Hoci, lekár je v tomto múdrejší, teda ako ktorý...ja som sa zaobisla bez dufiku, vraj mi pekné rastie sliznica,len neviem, či sa j potom mrcha pustí bez neho :/