Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

lucypuky
25. sep 2012

ja som nebola snažime sa zatial normalne ...
@tatinka

tatinka
25. sep 2012

@lucypuky jaaj ja som myslela ze si bola,,,,zelam zo srdca aby sa ti podarilo priridzene lebo toto trapenie na ivfkach a iui a ketkach,,,to je hrozne tazke hlavne na psychiku,,,,,

lucypuky
25. sep 2012

@tatinka no to verim moja kamaratka to prave zaživala teraz sa to konečne podarilo 🙂 tiež držim palce nech su tam teraz dve čiarky ako vyšite ! 🙂

tatinka
25. sep 2012

@lucypuky dakujem, kamoske to na kolky pokus vyslo?

lucypuky
25. sep 2012

na prvy ale od prvý alle začala špinit a teraz je na rizikovom cely prvy trimester tak snad všetko bude ok

zora256
25. sep 2012

@lucypuky Ahoj!vajíčko sa určite nevyplaví špinením🙂,a mne lekár kvôli tomu môjmu vaječníku povedal,že to zneho som krvácala,takže vtom cykle som ináč ja nemala ovuláciu,keďže vten mesiac mal službu ten polycystický vaječník,zato tento mesiac som mala ovulku a aj ms zatiaľ nikde a to som už 27dc min.mesiac mi na 27dc sošla,tak uvidím,keďže mám rozpätie ešte 8dní do ms,tak uvidím.Ja nezvyknem špiniť pri uhniez´dovaní,ešte sa mi to nestalo,zato ja mávam bolesti:-/čo tiež nie je najelpšie,a neboj nevyplavilo by sa uhniezdené vajko,keďže sú ženy ktoré majú aj krvácanie aj každý mesiac počas tehu,tak uvidíš,počas tých 10dní od vysadenia,či bude aj riadna ms a ak nie len to špinenie,tak skús test po tom 10dni,a ak negatívny tak zájdi ku gyndošovi a daj sa prezrieť,že prečo si špinila,mňa keď pozrel tak povedal,že t ten vaječník spôsobil aj bolo na sone zretelne vidno,že vstrede chýbali cystičky,len na tvoch chrajoch boli a zo spodu,na vrachu v strede bolo čisto🙂.

lucypuky
25. sep 2012

@zora256 no a je možne že špinim 9 dnu z uhiezdovania ?? no bodaj by 🙂) takže to špinenie može byt že som mala ovulku z toho menej funkčneho vaječniku hmm tak to dufam že nie... doteraz sa mi nestalo že by som takto špinila po ovulke toto je prvy krat...uvidime od zajtra už nemam Duphaston tak potom budem mudrejšia

zora256
25. sep 2012

@lucypuky Ahoj!Aj ty máš menej funkčný vaječník?
Lebo ja mám jeden nefunkčný,plný cystičiek,preto jeden cyklus mám ovu a duhý nemám☹
Tak ja som čítala,že oplodnené vajíčko po ovulke putuje 5dní cez vajcovod do maternice a potom až 10 dní trvá uhniezdenie sa čiže celý proces trvá 15dní a až potom testy ukážu najskôr len ducha a časom zosilnieva druhá čiaročka,tak uvidíš,ak od ovulky u teba prešlo len 9dní,tak potom ešte je šanca🙂Tak uvidíš či príde ms,alebo nie 😉 ,držkám palčeky🙂

lucypuky
25. sep 2012

@zora256 no neviem mne vždy na ultrazvuku povedia inak 🙂)) raz mam funkčne oba inokedy mam iba jeden funkčný tažko pvoedat :D ale ovulačný test som mala tento mesiac pozitivny a ovu bolesti tiež tak snad ovu bola 🙂 a dakujem za rady 🙂

ematko29
26. sep 2012

@zora256 no Ti poviem,že od 11dna cyklu som mala doteraz čiže dovčera bolesti v podbrušku avčera až také pichanie vo vaječnikku,citlivejšie bradavky.dnes už to necítim.chodila som často cikať.ateraz čo to bolo ?ovulka alebo som bola prechladnutá?povedz ,že ovulka 🙂 sex bol na 6 dc aaj na11dc.tak teraz som strašne zvedavá ako to dopadne.kramy mám mať presne 10oktobra.

zora256
26. sep 2012

@ematko29 Ahoj!
Tak sme natom rovnako,až na to,že mne má prísť ms do 3.10. a raz mám citlivé prsia a raz nie,a to cikanie tiež raz častejšie,a inokedy nie,a bolesti hoc kedy prídu a aj odídu,ale nie sú to kŕče ako keď mi prichádza ms,len bolesti,sem-tam bodavá a inokedy tupá,tak čakám,neostáva mi nič iné:-/Keďže testy boli negatívne posledný som robila v pondelok,a ďalší už len ak nepríde do 3.10.tak toho 4.10.spravím z ranného moču.
@lucypuky Ahoj!
Tak držím palčeky aby si bola tehu🙂ja som si už ovulačné testy nerobila 1mesiac,pred tým som robila a len raz som mala ovulačný pozitívny,a aj tak sa nepodarilo☹tak som si zaumienila nesledovať to mať sexík,keď máme chuť,lebo tak sa skôr zadarí,ako so sledovaním,tento mesiac som sa nechcela vôbec sledovať a predca sa sledujem,kvôli tomu že sa necítim dobre,náč by som asi nič nezaregistrovala,že sa somnou čosi deje,keby som nemala všetky možné príznaky,hoc sa snažím nemyslieť nato,až len vtedy ak nedôjde do 3.10.ms až potom chcem len riešiť.Nechcem sa sklamať:-/

tatinka
26. sep 2012

@lucypuky a stale ma problem ta kamoska alebo uz sa jej polepsilo?

ematko29
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zora256
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ematko29
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ematko29
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
misacik
29. sep 2012

Ahoj holky.
Chtěla bych se Vás zeptat na názory a zkušenosti s Duphastonem. Myslíte si, že je dobré užívat ho preventivně již před snažením o mimi? Jednou jsem potratila, ale nemám zjištěné nějaké závažné problémy, tak trochu nechápu, proč mi ho na gyndě předepsali, tak o tom docela pochybuju, jestli má nějaký smysl ho užívat. Asi jo, když mi ho předepsali, ale já to beru tak, že čím míň chemie do těla, tím líp, tak nevím. Děkuji za všechny názory, zkušenosti, rady 🙂

ematko29
29. sep 2012

@misacik ahoj,duphaston je hormon progesteron,je potrebny vv druhej fáze menštruacnehoi cyklu,je potrebny na to aby sa vytvorilo dobré prostredie pre uhniezdenie bábetkav maternici.lekár ti ho predpísal koli tomu aby prípadné buduce tehotenstvvo prebiehalo dobre aby mal plod prijatelné prostredie aby sa dobre uhniezdil do sliznice maternice,on totiž má vplyv na rast sliznice maternice.určite je dobré že ho užívaš,lebo niektoré ženy proste potratia koli tomu že sa plod zle uhniezdil,alebo vystelka maternmice bola slabá aby plod udržala 🙂

misacik
29. sep 2012

@ematko29
Tomu rozumiem, to som vedela, že Duphaston by mal jednak zabrániť potratu a lepšiemu vytvoreniu sliznice, aby sa plod lepšie uhniezdil. Ale myslíš, že pol roka po zákroku nenarástla sliznica dostatočne na uhniezdenie vajíčka?

ematko29
29. sep 2012

@misacik tak on Ti ho dal preventívne,aby si náhodou nepotratila zasa.av akom tyždni si potratila ak sa môžem opytať?ked si potratila hned na začiatku tak podla mna boilo zle uchytené,ja si nemyslím,že to nemá zmysel,práve naopak 🙂

murano
29. sep 2012

ahoj babenky
chcela by som sa vas opytať.21.9 som dobrala prve balenie duphastonu.dnes je 29.9 a ešte stale mi neprišiel menzes ale od včera mam velmi male špinenie je to norme? nemala by som navštiviť dokyho? duphaston beriem pretože sa snažime o babätko.v minulosti mi menzes chodil kedy sa mu zachcelo niekedy dva krat do mesiaca inokedy raz za tri mesiace

ematko29
29. sep 2012

@murano atest si neskušala?
ja by som už na tvojom mieste robila

murano
29. sep 2012

skušala ale len jedna palička sa ukazava v stredu ☹

zora256
30. sep 2012

@ematko29
Ahoj!Zmazali Ti správy,tak neviem prečítať,ak chceš napíš tak aby nezmazali,a aby som mohla prečítať,alebo napíš mi do ip.

dadyss
9. okt 2012

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat jestli Vám někdy duphaston ovlivnil chování nebo náladu??? poslední dobou jsem hrozně podrážděná, unavená, nic mě nebaví, pálí mě žáha a mám záchvaty žravosti, nemá s tím někdo taky skušenost. Pokoušíme se s partnerem o miminko, tak nevím jestli je to z tabletek nebo ne, ještě nemám odvahu udělat si tt jsem teprve 18.den cyklu, jednou už jsem potratila a nechci něco zakřiknout nebo uspěchat. Děkuji za odpověď 🙂

lucypuky
9. okt 2012

@dadyss Ahoj 🙂 presne tohle jsem mněla z Duphastonu taky takže ano 🙂

ematko29
10. okt 2012

ahojte potrebovala by som poradiť.dnes som mala dostať menzes po duphastone.ale pred včerom som si myslela,že mi začína menzes ,slaboružovy vytok ,včera tiež sprímesou krvy.dnes nič .ináč beriem dlhodobo duphaston akrámy mi došli stále do 28dna povečšine 27dna.može to byť psychyka?kedže sme mali nechránený stykabála som sa či niesom tehotná?tehotná určite niesom lebo bradavky nejavia najmenšie známky tehotenstva.môže psychika ovlivniť takto menzes aj ked beriem lieky?
@zora256

zora256
10. okt 2012

@ematko29 Ahoj!
Neboj prídu do 35dc,a ak nie tak si sprav test,mne hoc hneď testy neukázali testy// keď som bola tehu,ale mala so bolesti akokeby som mala dostať každú chvíľuako sa cítiš?ako dlho ich už berieš?Mne akosi slabne zakaždým mesiacom,hoc prvý deň je najsilnejší,ale aj tá intenzita slabne,včšinou len špinenie,mám už na 3-4deň.

zora256
10. okt 2012

@dadyss Ahoj!
Aj u mňa tieto stavy zvyknú byť v poslednom čase,plačlivosť,hádavosť, podráždenosť,nervozita☹ a aj žravosť sladkého so slaným☹.Nie je my vôbec dobre,ale tak aj pri prvom som takto bola,pred otehotnením a podarilo sa potom ako som pribrala 5kg:-/,ale teraz sa chystám na laparoskopiu,tak sa nesnažíme dovtedy o miminko,aby sa mu nič nestalopočas operácie.Keďže mám dupľovane zväčšený vaječník,ktorý ma bolieva,tak si ho chcem dať doporiadku,na odporučenie lekára,aby som nemala ťažkosti počas tehotenstva a po pôrode sním.Lebo aj počas prvého tehu ma pichal a pálivú bolesť som vňom mala:-/.

ematko29
10. okt 2012

@zora256 ja už beriem asi rok ked dobre počítam.ale asi sa už začínajú rozbiehať,sice aj včera som si myslela,že sa už začínajú rozbiehať avečer zasa nič.no šak ti dám vvedieť zajtra.či sa rozbehli..ale môže byť ako aj ty píšeš,že časom slabnu možno organizmus si na ne začína zvykať.