Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

mariettka27
31. aug 2008

hm,tak to už je dost.Ja som vydatá 2 a snažíme sa 2.... 😉

mimo27
31. aug 2008

he tak nech ti to vynde ja stale hovorim ze moje dieta caka na vedcie pridavky 😀

mariettka27
31. aug 2008

😀 😀 😀 aj moje na to asi čaká....A prečo ste sa nedali na to oplodnenie?

mimo27
31. aug 2008

mali sme ist ale smojou dijagnozou zevraj nemusim mam hormonalnu poruchu a ze to sa da aj bez umeleho uz som mala ist do iscare ale jeden doktor sa zhorsil ze nema snimy dobre skusenosti 🙂 tak teraz si meriam bt papam pirule a pichame inekcie tak uvidime co to bude. 😉

mariettka27
31. aug 2008

a to aké injekcie si picháš? 😲

mimo27
31. aug 2008

take stiplave alejovky ked neostanes tehotna tak ti spustaju menzes a ked ostanes tehotna tak ti udrzia plod ja nemavam menzes tak preto

mariettka27
31. aug 2008

prepána 😲 A to akp picháš,každý den alebo ako?A ten duphaston ti nepomáhal?

mariettka27
31. aug 2008

ja beriem D už druhý rok a je mi po každom cykle horšie a horšie....chcem ho už vysadit,lebo som 15dní v mesiaci úplne mimo provoz...10dní užívania a 5 dní potom menzes... 😖

mimo27
31. aug 2008

nie raz do mesiaca na 17den od mc ano pomahal ale ma nevyliecil ani som neotehotnela ked som ho vysadila tak sa mi to vratilo a zhorsilo sa mi to. tak veru a po menzese ani chiru

mariettka27
31. aug 2008

a ako dlho si užívala D?Mne tiež nepomáha.... 😒 A ako dlho už picháš tie injekcie?Už viac cyklov?

mimo27
31. aug 2008

dlho 3roky ano vcera bol 3krat nesmut bude dobre 🙂

mariettka27
31. aug 2008

A picháš si to sama?Ja by som sa sama nepichla ani za svet... 😀
Takže Hp a folikulometriu máš za sebou už?

mimo27
31. aug 2008

ano do svalu hehehe nic strasne 🙂 casom som si zvikla tolko krat som bola dopichana ze uz mi to nevadi 🙂

mariettka27
31. aug 2008

moja,ide mi hlava prasknút,idem ja hajat.Som totiž chorá,mám angínu,tak sa idem poliečit.Rada som ta spoznala....Vela štastia pri snažení ti želám... 😉
ahoj niekedy nabudúce 😀

mimo27
31. aug 2008

veru choj si odichnut aj ja tebe prajem vela stastia vsak sa tu ete mozme stretnut tak sa mi maj a neboj co ma prist to pride 🙂

evina0
31. aug 2008

mariettka neberiem HAk od januara ale hned sme nesnazilkovali.cakali sme az mrcha prejde minimalne 1x spontanne.ale nepodarlo sa po vyse mesiaca som dostala injekciu a po nej dosla.potom opet dosla az po injekcii a kedze lekar usudil ze asi su neni vajecniky v poriadku alebo co..on totiz nevedel sa mi k tomu vyjadrit alebo mi vraj chyba akysi hormon tak mi nasadil Dupik a tiez mrcha dosla az po nom a to po 39 dnoh teraz zase na 17 den zacnem brat druhe balenie.Zatial nemam hlavu s mutku a to meranie bazalky skusim aspon mesiac ale len koli tomu nech viem kedy aspon priblizne pride ovulka alebo ci vobec pride.Ci mrcha ako som spominala nechodila len po Hak a po injekciach.Mozno do toho vhupsnem ani sa nenazdam a mozno sa budeme moc dlho snazilkovat.nikdy som nemyslela ze je to take tazke mat babenko poznam zeny co otehotneli dokonca ked brali Hak.alebo hned po mesiaci,ved sa uvidi.Nestretla som sa zatial az tak ako tuna citam ze aj rok sa snazia a nic.

evina0
31. aug 2008

mimo drzim palceky az raz sem napises spravu ze cakas vytuzene babenko ako aj tuna vseky zeny co po tom tuzia,hlaven netreba zufat zazrky sa deju drzim peste vestkym ..papik

mariettka27
1. sep 2008

ahoj evinka,tak to som nikdy netušila ani ja,že je to také tažké otehotniet.Niektorá ani nevie ako a je v tom a my čo chceme,nie a nie sa to podarit... ☹ Ja som tu na MK od júna a dovtedy som ani netušila čím musia niektoré páry prejst,aby mali mimi.Teraz som už vdaka niektorým kočkám ako tak v obraze a ked idem k lekárovi,už viem o čo sa mám zaujímat a na čo sa opýtat.Už viem konečne ako to funguje,začala som papat kyselinku listovú,mužovi som naordinovala zatial cem m...My sme sa zobrali pred dvoma rokmi a mysleli sme,že si dokonca naplánujeme tak,aby sa nám mimi narodilo na Vianoce...A prešiel mesiac,dva,tri,štyri.......Už sú to dva roky a tehotenstvo zatial nikde... 😠 Ale ešte stále verím,že sa to raz podarí a pôjde to prirodzenou cestou....Treba sa vyzbrojit len velkou dávkou trpezlivosti a čakat,ono to raz určite príde...Na teba,na mna,na všetky... 😉
a dalšie pozitívum,tu ti baby poradia,dozvieš sa vela zaujímavých vecí,reakcie na lieky,skúsenosti s lekármi,reakcie na liečbu....a to sa od lekára nikdy nedozvieš..... 😉
Takže šup šup do snažilkovania,až sa tu šíria len samé dobré správičky..... 😀 Pekný dník...

evina0
1. sep 2008

ahoj mariettka.ved mi uz snazilkjeme a vyzbrojili sme sa trpeziostou.teraz sa zaoberame radsej byvanim aby clovek nemyslel len nato ze chce babenko.ja som sa sem prihlasila aj preto ze si tu zeny navzajom radi a vela sa tu dozviem.nemala som ani ponatia napr. co s tyka duphatonu kolko zien to uziva.clovek az chce tak sa nedari a ked niekto absolutne neche babo a nema ani cit k nemu tak ho ma hned.Ved budem vidiet co a ako.az sa to stane budem ten najstastnejsi clovek na svete.vies my sme si vzdy vraveli este mame cas,teraz mam skoro 26 r..partner kolcil Vs potom sa chcel uplatnit v dbrej praci a poriesime byvanie az sa nam babo ma kde a do dakeho byvanicka narodit.preto som v januari vysadla HAk az sa telo da do poriadku.ale telo sa akosi nie a nie umudrit.tak musim byt trpezliva a cakat snad sa to podari.aj tebe prajem pekny dnik-pa

bodzlomu
1. sep 2008

mimo, marietka aj evina... ja vam drzim palceky vsetkym 😉

ja som HA brala hrooozne dlho 8 rokov s jednou pol rocnou prestavkou....tak isto som vysadila HA (sept. 2007) s tym,ze by sme chceli babo...najskor som sa chcela dat do poriadku,kedze priatel mal prist v januari z Irska...no ale kramy sa mi nerozbehli a po 2mesiacoch (december) mi doki nasadil Duphaston.... po 6mesiacoch pauza,pocas ktorej mrcha znova neprisla ☹ a teraz som dobrala 9balenie Duphiku....
s D sice mavam 28 dnovy cyklus,ziadne neziaduce ucinnky nemam (klop, klop, klop) ale tiez by som uz bola rada,keby ta hnusna mrcha neprisla 😠 teda nie kvoli nejaky komplikaciam,ale kvoli tomu krasnemu vytuzenemu mimi 😵

vsetkym drzim palceky,aby sa uz zadarilo!!! 😉

bocianka
1. sep 2008

aahojte 🙂
baby ja mam tak strasne nafuknute brucho furt, to neni ani mozne 😖 mam pocit, ze mi praskne. pritom sa stravujem normalne. mate s tym skusenost?

mariettka27
1. sep 2008

ahoj bodik,neboj sa,raz ta mrcha mrchatá určite nepríde a na testíku budú //... 😀 😀 😀
tiež ta určite ani nenapadlo,že otehotniet môže byt taký problém,že? 😒

bodzlomu
1. sep 2008

bocianka...aaaaaaaaahojky moja....
nemam s tym velmi skusenost, toto sa stava skor mojej sestre a doki jej povedal,ze ma jest jogurtiky, alebo pit acedofilne mlieka a snazis sa obmedzit sladke 😒
vecer ti napisem IP idem teraz s maminou na cintorin,trosku potesit kvetinky

mariettka...nooo ja som si aj myslela,ze v mojom pripade to az take jednoduche nebude,ale taky dlhyyy cas som nepredpokladala 😠 ale nejako uz len bude a viem,ze raz sa dockam 😉

mariettka27
1. sep 2008

ahoj bocianka,skús papat activiu jogurt,mne to pomohlo.Bola som furt ako balon a teraz jem viac jogurtov a cereálií a je to určite lepšie...Najradšej mám pražené od emca-jahodové s mandlami...mnam 😀

bocianka
1. sep 2008

vy ste zlatunke, dakujem za rychlu odpoved, zacnem teda jogurtovat, marietka dik za presny navod 😀 mnam mnam

mariettka27
1. sep 2008

neni za čo moja... 😉

mimo27
1. sep 2008

ahojte

evina0
2. sep 2008

ahojky zienky potrebujem od vas radu.zacala som si prvy krat merat bazalnu teplotu ale az na osmy den od mrchy aby som zistila ci mam a a ci nie a kedy vlastne ovulaciu.kedze mam stale dake problemy a strasneee nepravidelny cyklus.ako som uz v prispevkoch spominala beriem aj dupik zatial prve balenie.osmy den od zacatia som mala teplotu 36.5 a hned na druhy den 37.0 vtedy ma bolelo aj v podbrusku a hned na druhy den som mala aj taky vytok ako husty zltok a teplota na druhy den klesla na 36.7a stal taku mam.myslite ze som vtedy mala oviulaciu? ked som brala hak nemala som nikdy ziadny problem a nacas chodila no v januari som ju vysadila a chodi bud len po injekcii a preto mam ten dupik ten mi ako tak skratil cykuls a mrcha dosla po 39 dnoch.ako som spominala snazilkujeme o babenko no zatial sa nedari.este jedna otazocka az zena otehotnie ta bazalna teplota po ovulaciii ostane vyssia stale nad urovnou 37.0 ci maklesnut.kedze sme snazilkovali aj teraz ako som to mala ovulaciu.dakujem za radu .papa

l26
2. sep 2008

evina,já mám zkušenosti z nepravidelným cyklem a doktorka mě vyvedla z omylu o ovulaci,při zjištění veškerých testů se zjistilo,že mám anovulační cykly,nevím,jak je to u tebe,jestli máš za sebou veškeré krevní testy,těžko se to z křivek zjišťuje,pokud máš nepravidelný cyklus,Já takto čekala přes 2 roky na mimi a nakonec jsem včera podstoupila už konečně první IUI,ale je to dlouhá cesta,musela jsem na laparoskopii,aby zjistili,jestli josu průchodné vejcovody,ty naštěstí jsou,ale problém je prostě hormonální,proto ty nepravidelné MS,

evina0
2. sep 2008

I 26 mne praveze lekar nerobil vobec testy vysadil som v januari hak potom som 2 krat musela na injekciu co som nemohla mrchhu dostat a potom som dostala duphaston a po prvom baleni mi dosla az po 39 dnoch tak neviem co a ako teraz zase zacnem s druhym balenim duphastonu,vraj priechod vajecnikov vyzera na ultrazvuku dobry len je uzsi.vraj mam byt trpezliva az sa nebude dat dlhsiu dobu otehotniet len tak porobia sa rozne testy..