Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

kacicqa
24. nov 2011

@katarina104 ahoj, skusim ho este zohnat, uz som sa raz na to xystala, ale mali v lekrarni iba so sojou, a tu kvoli stitke by som nemala... No nic, musim pockat do utorka kym som dostanem k lekarovi, nech mi da vyvolavacku, lebo inak na vysetrenie inzulinu nemozem ist..

katarina104
24. nov 2011

@kacicqa no ten bez soje, si kúp a nič iné neber myslím dufík, clostil a pod. test negat.?

kacicqa
24. nov 2011

@katarina104 Clostil uz asi ani brat nebudemlebo foliky mi rastu aj bez neho...Ja uz som dnes test ani nerobila.

ktore
24. nov 2011

@katarina104 asi som si mala predsa len odmerat teplotu ale po vcerajsom veceri som myslela ze tam ostane uz cerveny teplomer.ale uz neva.a ty ako sa citis maminka.co noveho.kedy na kontrolu?

katarina104
24. nov 2011

@kacicqa no veď uvidíš a meriaš si teplotu?

katarina104
24. nov 2011

@ktore je mi všelijako, niekedy žaha páli, ináč ok 🙂 5.12. včera 14 týždeň 🙂

kacicqa
24. nov 2011

@katarina104 Nemeriam, vstavam kazdy den inak, ani so spankom to nieje ktovieako pravidelne, cize to nema zmysel. Navysse ani prixadzajucu ms podla toho neviem urcit. Merala som par cyslov predtym a teplota mi vzdy klesala az po ms alebo pocas nej, nie pred nou...Teraz som tri dni po sebe skusila zo srandy... stale nad 37...

katarina104
24. nov 2011

@kacicqa brala si teraz dufík? ak nie tak si po ovulke, o koľkej si merala?

ktore
24. nov 2011

@katarina104 ranajsie nevolnosti mas?mna žaha palila az neskor.myslim uz dobre vo stvrtom mesiaci.vies na co si pametam?bolela ma hlava denno denne do 4 mesiaca.aj teplota bola dovtedy zvysena.nebolo mi vobec zle nikdy.raz som sa prežrala poobede.tak mi bolo nevolno.kava mi nerobila tiez dobre.bolo mi z nej tazko na zaludok.uz tahas pekne 14 tyzden to sa mi paci velmi.ja som tak trpla aby len ostalo do toho 12 tyzdna.to bolo vtedy.lebo ajlieky som brala tak bola mala nadej ze ostane.moja krasna zlata milujem ju nadovsetko.vedela by som jej lasku vyznavat 24 hod vkuse

kacicqa
24. nov 2011

@katarina104 jo, brala, ale uz som 9 dni po dobrati, cize by sa nemal prejavovat... Merala som okolo osmej.

katarina104
24. nov 2011

@ktore už nemám boli tak do 12 týždňa, pri prvých dvoch som mala asi 2 krát, teraz to bolo horšie. Po večeroch mi je skôr zle,,,zle mi trávi 😝 no užívam si to, stále beriem dufík na udržanie, ale už ho pomaly začnem vysádzať 🙂

katarina104
24. nov 2011

@kacicqa stále je šanca že si tehu, tá ovulka mohla byť neskôr, m.s. by mala každú chvíľu prísť, máš nejaké príznaky? o 08.00 sú tie teploty také vysoké, ale ovu mohla byť

ktore
24. nov 2011

@katarina104 no aj mne bolo skvor tak poobede zle tiez to travenie....ten dufik dokedy ti dal?

katarina104
24. nov 2011

@ktore povedala,že do 14 týždňa, ale pri prvom som brala do 16 týždňa, tak ešte beriem pre istotu, lebo som 2 krát špinila

kacicqa
24. nov 2011

@katarina104 Ovu asi neskor ako 13-14DC nemohla byt. Lebo 12 DC boli na ultazvuku foliky takychto velkosti PO 29x20, LO 20, 13, 6, 9, 5... Dominantny, ako som spominala nepraskol. Cize ta 20tka teoreticky mohla ked ju o tyzden na sone nebolo vidno, ale tiez v nejokom podobnom case... Priznaky- asi 4 dni po vysadeni dufiku bolo symbolicke spinenie a pocit ako pri ms, ale nerozbehla sa. Odvtedy nic, neboli ani brucho ani prsia..

katarina104
24. nov 2011

@kacicqa ktorý si DC? ten folik mohol prasknúť aj neskôr ako keď mala 20mm,takže do týždňa mohlo mať aj 26mm

ktore
24. nov 2011

@katarina104 no tak len pekne ber.bude to lepsie.moze to aj uskodit ak beries dlhsie?

katarina104
24. nov 2011

@ktore nie 🙂

kacicqa
24. nov 2011

@katarina104 34DC Katuska, s tym 19 DC na kontrolnom sone nebolo vidno uz ziaden folik, iba cystu.

katarina104
24. nov 2011

@kacicqa no ak bola do 18DC podľa rastu folika, tak si cca 16DPO, kedy si robila posledný test? nejde mi do hlavy,že ti ešte po vysadení dufíka neprišla m.s. 😒

kacicqa
24. nov 2011

@katarina104 Mne uz nejde do hlavy nic;o( V pondelok rano bola druha slabucka ciarka, v utorok uz na dvoch testoch skoro nic..taky mini duch, ale az po limite.. Od vtedy som netestovala.

katarina104
24. nov 2011

@kacicqa určite je to tehotenstvo, ale môže to byť mikropotrat, bolo by dobré ak by si šla na krv či ti stúpa to hcg..ak nie mrška príde sama,,a čím skôr moja, lebo možno bude treba posilniť sliznicu 😉

kacicqa
24. nov 2011

@katarina104 Cim skor, uz som to skusala;o( Moja gynekologucka ma nexce zobrat kedze ona s tou leicbou nema nic spolocne, nepozna ziadne moje vysledky a doktor co k nemu xodim v poradni ordinuje iba utorky a telefonicky ho neviem odxytit. Uz som sa rozhodla, ze zajtra rano testnem, ak tam bude aspon nejaky naznak tak skusim ist aspon na gyn. pohotovost a presvedcit ich nech mi vezmu krv. Ak nic tak pockam do utorka.
Btw. ak sme pru tej sliznici..ty sa budesh vyznat- 19DC a 8mm je dobre alebo nie.. nic mi k tomu lekar nepovedal a mne sa to zda nejak malo..

katarina104
24. nov 2011

@kacicqa ak bola ovu niekedy tesne predtým je to ok sliznica, je taká ovulačná 🙂 no ti poviem tí doktrori, veď uvidíš ako testík,,tak pa idem už 🙂

kacicqa
24. nov 2011

@katarina104 No aspon nejaka dobra sprava;o) Dakujem Kati za vsetko, pekny den...Dam zajtra vediet.

zuzkag2
24. nov 2011

@kacicqa no tak super je, ze foliky ti rastu, lebo mne asi praveze nerastu, to je u mna ten problem. a tiez je fajn ze ste teda nasli moznu pricinu, hlavne nech sa to zacne riesit. ako si na tom dnes? ms uz dosla? lebo mne nie, 32dc, a nic ani naznak. ja rozmyslam, ze ci ten duphaston nema vplyv aj na moju teplotu, ci ju nezdvihol nahodou on.

zuzkag2
24. nov 2011

@katarina104 Katuska, ahoj...tak 32dc, a ms nikde,ani naznak...7 dni od vysadenia duphastonu. Dnes som nemohla merat BT, lebo som velmi skoro vstavala, asi tak o 3 hodky skor ako obycajne, tak by to skreslilo.

kacicqa
24. nov 2011

@zuzkag2 ZIzuq, ja tiez teplota hore, test jednociarkovy, ms v nedohladne...Taq som sa tesila, ze pride mrcha, pojdem pekne na vysetrenie, daju milieky a bude pokoj. A teraz je problem aj s tym, co som povala za samozrejmost.

ktore
24. nov 2011

ahojte baby este som dostala.ani brucho ma neboli.mozno este pride dnes alebo zajtra.

katarina104
24. nov 2011

@zuzkag2 ahoj, ešte do zajtra počkáme, ak nepríde testík budeme opakovať 🙂