Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

ktore
13. okt 2011

@gabinka41 aj ja som bola na laparke.mala som velke zrasty a cysticku 3 cm.ale to je u mna caste.brali mi krv a zistili nizku hladinu progesteronu tak zato mi nasadila duphaston.aj mi chceme babetko hoci v mojom veku to uz asi mozne nebude.bohuzial aj na to myslim.

ktore
13. okt 2011

@lu17 nuz neviem co to spinenie malo znamenat.pisu tu dost csto o spineni.asi tazko je vyratat teraz cyklus.asi budes muset podla teploty hoci aj ta casto zavadzajuca

ktore
13. okt 2011

@katarina104 preco?ci antikoncepciu?ma vplyv na znizeny progesteron?

jamaalka
13. okt 2011

dievcata, prosim vas, mam ratat dni cyklu od spinenia alebo od krvacania?

silvuska85
13. okt 2011

ahojte dievčatá...ja beriem Duphaston 6 den prvý mesiac a včera som začala trocha špinit...beriem ho na špinenie a na to aby som bola tehu...má niekdo takú skúsenosť? dakujem 🙂

kacicqa
13. okt 2011

Baby, blba otazka, ale nevyznam sa v tom... Lekar mi dal clostil (5-9DC) a duphaston (1-25DC) a , zevraj je to na 2 cykly. Clostil som este nebrala, ale zacala som po ovu brat duphaston... a az teraz mi doslo, ze ho mam malo, bude mi xybat na 4 dni. K lekarovi sa teraz tak skoro nedostanem takze mi poradte... Brat teraz duphaston len do 21DC a potom do noveho cyklu kde uz budem brat aj clostil? Alebo teraz brat az do 25DC a potom to o 4 dni skratit? Sorry za blbu otazku, ale nefim co lepsie..

dancula2
13. okt 2011

@jamaalka určite od krvácania,tak mi to prizvukoval doktor.

denda29
13. okt 2011

@katarina104 ahoj..tak hormonalne vysledky krvy su zevraj ukazkove ze su super..folik dnes 13,5 vravela ze cez vikend by mohol prasknut v pondelok mam ist ze pozre ci praskol. A sliznica je tiez pekna aj vravela kolko ma ale zabudla ale aj to povedala ze je pekna trojvrstvova tak ako ma byt zevraj. tak neviem. Vravela ak sa nezdari posle ma laparoskopiu ale najprv vystria draheho 😉 tak asi toto je nove. A ty ako?

katarina104
14. okt 2011

@ktore no tak tu je tá chyba, po vysadení HAK , to dosť trvá kým sa vaječníky spamätajú, vajíčka nedozrievajú tak ako majú. aj hlien je iný, krčok ničený, pozoruješ u seba hlien číry a ťahavý?

katarina104
14. okt 2011

@denda29 no super, tak to má byť, drahého určite vyšetriť 😉 som rada, že si ok 🙂 ja dobre, len po večeroch mi je zle do poradne idem až v novembri, tak hádam budeme v poriadku do vtedy 🙂

katarina104
14. okt 2011

@ktore na tú druhú otázku som ti neodpovedala, tak progesterón môžeš mať nízky preto , lebo v prvej fáze nie je niečo ok, a preto teliesko nepracuje ako má, stáva sa ak to vajíčko nie je úplne dobre dozreté, v tom prípade aj ak sa dá duphaston, tak dochádza k potratom,,,alebo je tam vyšší prolaktín,estrogén niečo so štítkou,inzulín a pod. je toho viac,,,,

ktore
14. okt 2011

@katarina104 no ten hlien neni taky ako by mal byt je slaby neni tahavy...bohuzial...uz len dalsie vysetrenia a cakat...nedbala by som keby bol teraz mesiac kratsi...heh...to cakanie je krute...ale co uz ine neostava...dokt.mi da aj clostilbegit na druhy mesiac...tak uvidime...pojdem aj na folikulometriu...len ja uz vela casu nemam...

ktore
14. okt 2011

moje prve tehotenstvo bolo po 7 rokoch snazenia...vseliake problemy,diagnozy,a nakoniec mi nasadila hak a po dvoch mesiacoch som vynechala a hops aj to tam bolo,len sa mi zda ze ovulka bola neskvor tak ani nevedela presne zistit kedy doslo k oplodneniu.bola to nahoda...vtedy mi neviem preco nenasadili dufko na upravu,len clostil...nic viac a to mi nepomohlo....to bolo v roku 2001...teraz uz vidim ze automaticky nasadia dufko na upravu,je to skvele,mozno volakedy by som ani ja nebola tolko cakala keby mi upravili takto cyklus a netrapila by som sa.aspon by som mala cyklus normalnejsi...pametam si nekonecne merania teploty po celu dobu cyklu...ktory bol aj cca90 dni.a robila som to niekolko rokov.katarina ty pracujes v nejakej gyn.amb.?alebo mas uz tak vela skusenosti?

ktore
14. okt 2011

@kacicqa nechapem preco mas duphaston uz od 1 dna cyklu?hm???????????? 😨

ktore
14. okt 2011

este sa chcem opytat na ten test ovulacny....da sa nan spolahnut?

lin123
14. okt 2011

@katarina104 Ahoj, pozeram, ze sa celkom vyznas. 🙂 Ja beriem duphaston stvrty cyklus, uzivala som HAK 7 rokov a vysadenu ju mam od januara, cize 9 mesiacov. Zacala som pit alchemilku minuly mesiac od menzesu 10 dni a od vtedy sledujem tahavy hlien...je to dobre znamenie? Snazime sa o babatko od juna.

katarina104
14. okt 2011

@ktore to je aj vekom, no dá sa tomu pomôcť, kúp si ľanový olej, vitamín A, grepový džús, a styk v čase toho hlienu je najlepšie mať 😉 ovulačné testy, tie som nikdy nemala doma, na tie by som sa nespoliehala lebo LH hormón môže aj klesnúť tesne pred ovu a ovu byť nemusí,,,pomáham babám asi 1 rok, nejaké skúsenosti som pochytila aj tu🙂

katarina104
14. okt 2011

@lin123 je to dobré znamenie, len hlien ešte neznamená, že ovulka bude,,,na to musí byť pomer FSH aLH a estrogénu v poriadku, je tam toho viac 😉 sleduješ sa teplotou? ak piješ alchemilku môže ti rásť sliznica, ale folikul nemusí tak ako má,,

lu17
14. okt 2011

@ktore Ved prave to, že dalej neviem co robit. Ci brat Duphaston,alebo nie. Som z toho naliata,a le kaslem na to kedze chceme babo. Dakujem za odpoved. Skusim nejako nasadit tak,aby bolo dobre.

ktore
14. okt 2011

@katarina104 a magne b6 netreba?aj ja som mala pcos pred par rokmi ako ty.pozrela som zopar stranok dozadu ked si zacala pisat.

katarina104
14. okt 2011

Niečo o HAK
zapríčiňuje trvalý mykotický výtok z pošvy a niekedy aj povrchový defekt krčka maternice
hlien po vysadení HAK
-1. plodnosť sa vracia hneď a je sprevádzaná hlienom, ktorý vyzerá normálne
-2.ovulácia sa nevracia hneď, ale objavuje sa nepravidelné krvácanie, oddelené prevažne suchými dňami a niekoľkými dňami s výskytom hlienu, sucho.
-3. je prítomný trvalý, často mliečny alebo vodnatý výtok.
Je to riadne zlé brať HAK sama som to nebrala ani by som nechcela

lin123
14. okt 2011

@katarina104 teplotu si nemeriam nakolko pracujem na zmeny, denne a nocne, vraj to u mna nema vyznam..preto si snazim sledovat hlien a tento mesiac som ho mala ako podla ucebnice. 🙂

katarina104
14. okt 2011

@ktore magnezium s B min.25mg by som tiež brala, kúp si befoli tam je všetko čo treba, je to namiesto duphastonu 😉 na pcos je dobré skúsiť sarapis , sú to fytoestrogény, ktoré sú dobré pri pcos 😉

ktore
14. okt 2011

@katarina104 a ten lanovy olej si pametam pred asi 13 ci 15 rokmi mi ho odp.jedna liecitelka.ale neviem ci olej alebo semeno.hm davno to bolo.vitamin a naco treba?a raz denne?

katarina104
14. okt 2011

@lin123 a vychádza ti to tak,že skús počítať, po naj hliene do 12-16 dní príde menštruácia?

katarina104
14. okt 2011

@ktore to je jedno či si kúpiš semená alebo olej, ak olej tak pi jednu lyžicu denne alebo 2 lyžičky denne 🙂 to na ten hlien

katarina104
14. okt 2011

@lu17 kedy berieš ten duphaston?

lin123
14. okt 2011

@katarina104 len tento mesiac som si odsledovala takyto hlienik a uz cakam na menzes, ci pride a podla toho si to potom zratam. Po zacati uzivania Duphastonu mam cyklus upraveny na 30-33 dni. Ale ak menzes pride v takomto cykle tak to bude cca 18 dni+-.

katarina104
14. okt 2011

@lin123 takže berieš duphaston teraz? koľký DC?

katarina104
14. okt 2011

@kacicqa ako vieš že si mala ovulku?