Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

anlady
10. máj 2012

@andreasp od 18DC,ale ovu mám na 25Dc

erilimatkova
10. máj 2012

Neviem ci tu uz niekto spomenul ale vzhladom na pocet prispevkov sa spytam -mozem po neumyslenom vynechani jednej tabletky duphastonu krvacat?Bola to asi 5 z 10tych a mala som uz problem s krvacanim,aj koli tomu Duphaston beriem,ale neviem ci to nemoze byt tentokrat dosledok mojho zabudania..
Dakujem.

anulik12
10. máj 2012

@erilimatkova ahoj,aj ja beriem dufaston 3 X denne .nemyslim,zeby vynechanie jednej tabletky mohlo spustit krvacanie.neviem,ci ti to pomoze,je to len moj nazor 🙂

kvietok228
10. máj 2012

@andreasp ahoj a vitaj v klube neviem ja ho mam brat na 21 DC a 5dni 2tabletky denne a hned na 3den dostanem 😀

meggy004
11. máj 2012

@kvietok228 no ahoj 🙂 takže akurát idem od doktorky...poslala mm na spermiogram, mne predpísala clostylo(čosi) ale že ho nesmiem začať brať skôr ako budúci cyklus a až po dobrých výsledkoch spermiogramu. Že potom budem obdeň chodiť na kontroly...a ak sa nič nepohne, tak budem už musieť nastúpiť na CAR... ☹ ja som z toho dáka mimo ☹

kvietok228
11. máj 2012

@meggy004 ved to je dobre neboj sa ja som citala ze po tom clostylo sa rychlo otehotnie neboj sa to bude este horsie ked budes v strese a drahy co povedal pojde?mne uz koncia a teraz budem testovat ovulku a uvidu sa ale isto to budem mat tak ako ty 😀 hlavu hore a neebud mimu uvidis podari sa hned 😀 😀 😀

erilimatkova
11. máj 2012

@anulik12 ahoj, no tak neviem,ale aj tak dakujem 🙂 mavam take vseliake vykyvy,aj preto ho beriem,ale ci to tento krat nemohlo byt koli tej jednej zabudnutej.. spytam sa najblizsie asi dokyho a uvidim,to bude zrejme najlepsie 🙂

stella881
11. máj 2012

ahojte mam nasadeni duphaston od 5 do 25DC dva krat denne na upravu cyklu....teraz som 13DC a nakolko vcera som cely den vracalaa prehanalo ma - mala som crevnu chripku- som si duphaston nedala,pretoze som v sebe nic neudrzala a dnes rano som zacala krvacat-prespokladam ze koli vynechaniu davky duphastonu,chcem sa spytat ze ci mam v duphastone pokracovat alebo mam navstivti doktorku?ako mam teraz pokracovat???dakujem mimochodom volala som setricke ta mi povedala ze mam pokracovat v uzivani a pisala som do jednej poradne a tam mi povedali ze nech liek neuzivam a idem k lekarke....co teraz?

oknosmas
11. máj 2012

@meggy004 no stress...clostylbegyt ti pomoze, aby isto iste narastli foliky...berie sa od 3 dna cyklu zvacsa...dakych 5 dni a potom sa kontroluje, ako sa to vyvija a meraju sa foliky a lekar urci, ktory den sa pichne pregnyl, aby isto iste praskol narasteny folik. to zabezpeci ovu urcite. uz len aby boli priechodne vajecniky a dobry spermio. ked je troska horsi spermio, nemusis hned ist do caru. je viacero lekarov a stredisk, ktore ti urobia iui (inseminaciu), stoji to cca 100 eur...napr. na sliaci. mne to lekar robil zadarmo. ale to uz je o dohode. drzim palec...a hlavne sa nestresuj, to pomaha najmenej. ok?

meggy004
12. máj 2012

@kvietok228, okosmas baby moje, včera som odišla od nej a spadla som zo schodov, lebo mi prišlo zle, vyrevala som sa v aute a tak... ale keď sa na to pozerám teraz, tak je vlastne všetko na dobrej ceste. Dík za podporu - veľmi mi to pomohlo, že Vás tu mám 😉 😀 už som to rozchodila (až na tú modrinu na ruke z pádu 🙂 ) a ideme na to 😀

kvietok228
12. máj 2012

@meggy004 chuda moje a z coho ti prislo zle? ☹

meggy004
12. máj 2012

@kvietok228 ja ti ani neviem...v podstate neviem ani prečo som spadla... dáko som to celé asi nezvládla...prišla som do auta a revala som ako malé detsko.. všetko na mňa nejako doľahlo 😖 ale už je dobre 😉

kvietok228
12. máj 2012

@meggy004 tak je potom dobre som rada ze je vsetko ok 😀

meggy004
12. máj 2012

@kvietok228 a čo ty? ako sa mi máš?

oknosmas
12. máj 2012

@meggy004 teraz sa sustred hlavne na ocakavanu svadbu...nemysli na tieto veci...odobera ti to energiu...a chut...raduj sa z beznych radosti a priprav... bude dobre...a hlavne, fakt je dobre, ze sa to riesi...to je to najmenej zatial. mozno je to cele len tym stresom a velkou tuzbou...a ked prestanete na to tolko mysliet, tak to pride, ani nebudes vediet ako...

meggy004
12. máj 2012

@oknosmas máš pravdu 🙂 budem sa snažiť 😉

kvietok228
13. máj 2012

@meggy004 ja v pohode nic nove zacnem testovat a uvidi sa ty so zacala hned testovat ked ti skoncila mrcha?

meggy004
13. máj 2012

@kvietok228 ja som začala 6DC - bez ohľadu na mrchu 🙂 vtedy už to bolo len špinenie... Držím päste 🙂

kvietok228
13. máj 2012

@meggy004 a ze je dobte 2 hodiny predtym nepit vodu a ze o 20 do 22 je ze najlepsi cas ty si kedy? a dakujem 😉

meggy004
14. máj 2012

@kvietok228 ja som okolo 8mej večer...a nemala by si piť fakt tak cca 2 hodiny predtým...nastav pripomienky - 1. že od 6tej nepiť vodu a 2. že testujeme 😀

annavi
14. máj 2012

@meggy004 moja ten clostil je na rast folikov...berie sa zvycajne okolo 3 - 7 DC..a pootom sa ide na folikusku ci tam mas foliky.a ak ano..tak vam Dr. nariadi sexikovat... 😉 a aby folik praskol tak sa este picha pregnyl kde ti folik praskne cca do 36 hodin...mne clostil nastartoval rast folikov a ovulku mi pekne nacasoval...mala som ju o par dni skor a bolo to oka..aspon som vedela ze moj cyklus funguje tak ako ma...tak drzim palceky nech sa cim skor zadarí.. 😉

kvietok228
14. máj 2012

@meggy004 dobry napad hned davam do mobilu dik 😀

meggy004
16. máj 2012

@annavi ďakujeeeeeeeeeeeeeeeem no hádam to teda začne fungovať všetko tak ako má 😀

annavi
16. máj 2012

@meggy004 samoška že to fungovať tak ako má.... 😉 vačšinou takyto stimulovaný cyklus clostilom a pregnylom dokáže nakopnut cely organizmus a končí to tehu...tak drzim palce.. 😉

kajina7
16. máj 2012

Ahoj, mám na Vás otázku. Již třetí měsíc beru Duphaston na srovnání cyklu. S Přítelem se již půl roku snažíme o mimi. Menstruace mi po Duphastonu chodila vždy za 2 dny po vysazení, minulý týden jsem to měla dostat. Sice jsem to dostala, ale bylo to jen špinění, které trvalo jen 3 dny. Dělala jsem si těhotenský test a ten byl negativní. Tak nevím co se zas v mém těle děje ☹ Nemáte některá podobnou zkušenost? Děkuji

ktore
16. máj 2012

@katarina104 ahojko katka tak ako to ide?este si doma?potom sa nam ozvi hned ak budes moct.a co to bude?

ktore
16. máj 2012

ahojte.po dlhhhooom case vas pozeram.ja som brala dufik asi dva mesiace sa mi zda potom som brala befoli a sarapis.ale sarapis kratsiu dobu.potom som otehotnela a nasadila zase dufik.po kontrole u dokt.mi nasadila 3 krt dufik za den. o par dni som dostala depresiu a musela som postupne vynechat.

ktore
16. máj 2012

@kajina7 moze sa to stat

katarina104
16. máj 2012

@ktore ahoj, áno ešte sme dva v jednom, dám vedieť jasnačka, fúha vy nás doháňate 😕 tak dievčatko blahoželám moja držte sa mi papa

ktore
16. máj 2012

neviem preco sa mi neda odpovedat na meno.tuknem na odpved a prehodi mi stranku na zaciatok.