Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

barunka28
26. sep 2011

ahojte,ja už som na snažilkách zadávala otázku,ale ešte v tom asi nie som zbehlá,pretože už tam písať nič nemôžem.. 🙂 Ja beriem duphaston na 21 DC po 2 tabletky 5 dní. Dnes je to práve 10-ty deň od vysadenia duphastonu a menzes neprišiel.Zvyčajne som bola zvyknutá,že dorazil na 3 deň po doužívaní duphastonu.Raz sa mi stalo,že prišiel na 9 - ty deň.Nechcem si dávať plané nádeje, preto sa chcem spýtať,či niektorá z vás nemá s tým už nejakú skúsenosť.Všade sa píše,že po vysadení duphastonu by mala nastať menštruácia od 3 - 10 dní.Duphaston beriem na úpravu cyklu,nakoľko mám PCO. Pobolieva ma v podbruší,ale nie nepretržite,len občas a mám dosť naliate prsia. Vo štvrtok a v sobotu som si robila test a bol negatívny.Prosím ak má niekto skúsenosť,napíšte..

sarafortuna
26. sep 2011

@barunka28 , mohla sa ti posunúť ovulka a to čo teraz cítiš je PMS... mne sa už stalo, že som ovulovala PO vysadení dufíku, takže to môže byť aj tvoj prípad, ak by si si merala BT tak to vieš naisto.. takto musíš len čakať, počkaj ešte 5 dní (lebo LF po ovulke je zvyčajne akolo 14dní) a ked mrcha nepríde tak zájdi k dr...

barunka28
26. sep 2011

ďakujem za reakciu, nemeriam si ovulku, po pravde ani neviem ako sa to robí..u dr.som ešte nespomínala,že chcem otehotnieť,ja stále dúfam,že to príde nejak prirodzene bez nejakého sledovania..aj keď chcem možno priveľa v mojom prípade.

katarina104
26. sep 2011

@maminka142 no áno jeden deň nie je až tak veľa ten progesterón tak rýchlo nestúpa 😉

katarina104
26. sep 2011

@denda29 😉 zajtra idem k doky tak dám vedieť 🙂 a ty čo nové?

katarina104
26. sep 2011

@1miska na sliznicu pi alchemilku 🙂

katarina104
26. sep 2011

@barunka28 môže byť niečo s plodom a hcg nestúpa tak ako má, alebo mimomaternicové, ale to ten najhorší prípad, tak ako píše sarafortuna, ovu mohla byť neskôr, testuj každé 3 dni 😉

katarina104
26. sep 2011

@maminka142 netestuješ?

maminka142
26. sep 2011

@katarina104 nie, nie jasne, že netestujem, už som raz testovala a stačilo 😝 Ja mavam bežne mrchu 32 DC, takže na testovanie mam ešte minimalne do piatku času a času, teda, ak neklesnem 😉 Ale pokles čakam už od zajtra...

katarina104
26. sep 2011

@maminka142 no lebo pozerám že tvoje LF sú 13 dní a teraz si už 15DPO, tak neviem ale nádejné, držím palce 😉 🙂

barunka28
26. sep 2011

@katarina104 ďakujem Katarína, asi si dnes opäť kúpim test,bojím sa tých horších prípadov,ja tomu veľmi nerozumiem s tou ovuláciou,pretože ja mám anovulačné cykly a neviem či užívaním duphastonu ju mám,neviem..chystám sa za dr.tento alebo budúci týždeň a popýtam sa viac.Viem len,že mám PCO,hormonálny profil mám ževraj OK.

katarina104
26. sep 2011

@barunka28 aj pri PCOS ovu býva občas 😉 kúp si fyoestrogény a papaj alebo fytosoju alebo sarapis, a uprav váhu ak je zlá 😉 fytoestrogény znižujú testosterón 😉 treba pozrieť štítku a inzulín 🙂

barunka28
26. sep 2011

váhu nemám zlú,štítnu žľazu mám v poriadku,prešla som viacerými prehliadkami 🙂

maminka142
26. sep 2011

@katarina104 no ono mi to graf vždy posunie, aj minule mi to posunul, takže, ak neklesnem, tak mi to graf zasa posunie na 17 DC (že som mala ovulu a nie 14 DC ) 😀 No ved uvidíme, ako to bude pokračovať v najbližšie dni, ale díky že mi držíš palce 😉

katarina104
26. sep 2011

@maminka142 veď si vravela, že aj doky povedal že tak bola 😕 😉

1miska
26. sep 2011

@katarina104 co je alchimelka? to je česky kontryhel? 🙂 ten piju 🙂 nebo je to neco jineho?

maminka142
26. sep 2011

@1miska ale vraj je najlepší maliník, lepší ako alchimelka a lepší ako grepovy džusik 😉

amulienka
26. sep 2011

ahojte, napisem svoju skusenost s duphastonom. dostala som ho na pravidelny menzes a zvysenie poctu folikulov vo vajecniku. prva davka bola jedna tabletka, ked zabrala malo, dal mi dalsi cyklus trojnasobnu davku a mala som hyperfolikuly a neziaduce ucinky lieku, v noci som bola presvedcena, ze sa nedozijem rana. uplne vazne som si myslela, ze moje telo konci. v tme som videla obrysy veci, ako ked si okolo veci nakreslite ceruzkou tien, tak ja som ten tien videla, poruchy zraku su to. a nakoniec potom po liecbe duphastonom moje tehu skoncilo ako missed abort. ale inak je to dobry liek, zato pomohol, ale nech vam ho dobre nadavkuju 😕

maminka142
26. sep 2011

@amulienka to mi je luto ☹ Nikdy by ma nenapadlo, že sa da duphastonom, tak predávkovať ☹ Ja ho užívam 2x1 tabletu denne a od 17 DC do 27 DC, takže po dobu 10 dní... Teraz ho mam na upravu cyklu, ale kedysy som ho užívala takmer cele tehotenstvo a pomohol mi 😉 Ale teraz by som ho chcela maximalne užívať prve tri mesiace tehotenstva (teda, ak sa mi podarí otehotnieť 😅 ) Ale dlhšie už ho nechcem, aj ked som pri prvom, čo sa tyka duphastonu nezaregistrovala žiadne negatívum, ale aj tak by som ho už viac, ako tie prve najrizikovejšie mesiace užívať už nechcela 😉

amulienka
26. sep 2011

@maminka142 zelam teda nech pomoze, ja som tak velmi chcela byt tehu, ze som tie priznaky prehliadala a snazila sa dobrat davku co mi nakazal doktor. tak ti odporucim, treba hned prestat ak sa vyskytne nejaky zvlastny ucinok 😉

magic08
26. sep 2011

@maminka142 ja som duphaston brala do 14 tt tehu, na vlastnu ziadost, no podla mojho dokiho je to zbytocne, vraj nepomoze ale ani neposkodi...

maminka142
26. sep 2011

@amulienka Ďakujem, ja zatial nemam nežiaduce učinky, ale ak by som mala, tak určite prestanem užívať 🙂 Ďakujem 😉

amulienka
26. sep 2011

@magic08 ja viem tak, ze liek obsahuje latky, ktore podporuju udrzanie plodu v kritickych prvych 12 tt

maminka142
26. sep 2011

@magic08 Tak to je pekna blbosť, ak ti niečo take lekar povedal ( mam na mysli, ako to on mohol povedať 😠 ) Lebo duphaston určite pomôže a už vôbec to nie je zbytočne... Je dobry na vela veci, mne osobne pomohol upraviť cyklus a pomohol mi velmi aj v tehotenstve... Mala som rizikove tehotenstvo, tak mi ho lekar nasadil, ale ja som ho po nejakej dobe prestale užívať, lebo som si myslela, že šak na čo mi je... Hned na to som začala krvacat (a bola som aj v nemocnici...) A ako som si nasadila zasa duphaston, tak krvacanie prešlo a teraz už mam krásne a zdravučke 2 ročne dievčatko 😀 A poznam aj vela iných prípadov, ktorym duphaston, naozaj velmi pomohol... Takže toto bolo od tvojho doktora, dosť neprofesionalne niečo take tvrdiť...

maminka142
26. sep 2011

@amulienka presne aj mne tak pomohol, pri prvom tehotenstve 🙂 Takže je to od lekara niečo take tvrdiť, že je to zbytočne a že nepomôže, uplne neprofesionalne... Takže s tebou suhlasim 😉

magic08
26. sep 2011

@maminka142 nehadam sa, len vravim co bolo povedane mne, A netvrdil mi to iba jeden lekar

maminka142
26. sep 2011

@magic08 ale ved ja sa nehádam, to nie je môj štýl 😀 Ja som ti len napísala, že je to od lekára, ktorý to tvrdí dosť neprofesionálne 🙄 Buď ma ten lekár malo skusenosti, alebo to ma v "paži" a proste nerieši nejaky duphaston, aj keby mal pomôcť 😠 Ale u nas na slovensku, su fakt rôzny lekári, ku ktorým sa radšej už ani nevyjadrujem...

magic08
26. sep 2011

@maminka142 Kedsom si na poradni ziadala aby mi doki predpisal duphaston, lebo som uz raz potratila, tak mne to lekar vysvetlil tak, ze pokial sa ma plod potratit, tak sa potrati, ci zena berie duphaston alebo nie. No predpisal mi ho a daval mi ho az do konca 14 tt, takze tot moja skusenost s duphastonom. No poznam zeny co ho brali, a aj tak nakoniec potratili.

maminka142
26. sep 2011

@magic08 ja nehovorím, že zachrani od potratu, ale určite viac pomôže, ako ublíži a pomôže, aj v inych veciach...

magic08
26. sep 2011

@maminka142 ja suhlasim, mne pomohol, azda... 😀