Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

fyalynka
13. apr 2009

blondynka, no vyzera to tak, ze asi som tehu 😵 Bola som u dr., ale na sone este nic nevidela...
tak uvidime, dala mi duphaston a ascorutin na udrzanie... Ale velmi sa bojim, aby bolo vsetko v poriadku...

natja
17. apr 2009

Ahojte, som tu prvykrat. tiez som dostala duphaston na upravu cyklu a chcem otehotniet. ale menzes mi meska uz 16 dni, bola som u doktora, tehotna nie som, dal mi duphaston ze ho mam uzivat na 17. den, ale stale cakam na ten menzes, cize ho stale nemozem zacat uzivat. nemala by som ist k nemu znovu aby mi pichol vyvolavacku?dokey mam cakat?? ☹

bodzlomu
17. apr 2009

fyalynka.... ten duphaston beriem aj ja... ascorutin mi davali v nemocnici, ked som spinila, aby mi zastavili to spinenie... hlavne sa neboj, hlavne si povedz, ze babätko je take silne ako mamina 😉

natja... noo duphaston je aj na to, aby ti spustil krvacanie zo spadu, ako ti predpisal uzivanie? ja som mala anovulak jeden mesiac a zacala som ho brat az na nejaky 32den cyklu 2x1tabletku denne 10dni a na treti den po vysadeni mrcha dosla! tak skus zacat teraz a uvidis, mrcha pride - Duphaston ti isto pomoze, je to isto lepsie ako vyvolavacka v ktorej mas vsetky tie hormony naraz a je to pre telo horsie....
a neboj sa...duphaston ti pomoze na cyklus aj pri tehotenstve 🙂

blondynka400
17. apr 2009

natja, jsi po vysazení HA? Já bych ještě nějaký den počkala a když MS nepřijde tak bych asi za doktorem zas zašla 😉

bodzlomu, když si teď těhu jaké dávkování duphastonu máš? . Jinak vyvolávačka, ktero se u nás nejvíce používá je v podstatě megadávka progesteronu, kde jsi vzala že je to směs hormonů? Nemyslím to zle, jen mě to zajímá 😉

shaarka
18. apr 2009

blondy,
presne tak ako pises - agolutin a duphaston je v podstate to iste, ale mnozstvom progesteronu je to zhruba tak, ze 1 injekcia agolutinu = 6 tabliet duphastonu (aspon moja Dr. mi kazala tolko zobrat, aby mi nemusela pichnut injekciu).

mariynka
21. apr 2009

kocky, beriem duphaston na upravu cyklu,ale kedze som sa z neho dost zagulatila 🙄 a bolievaju ma prsia 🙄 vysadim ho,

mam doma este dve balenia,
ktore chcem predat-lacno.
ak by bol zaujem, IPnite mi 😉 🙂 🙂

rush
21. apr 2009

fyalynka aj ja mam termin v dec. som v 6tt a tiez beriem duphaston - vcera som zacala trochu krvavo spinit .- tak mi ho lekarka nasadila...velmi dufam, ze pomoze a babatko sa udrzi...si pisala ze si raz uz potratila....aj vtedy si brala tento liek?

annavi
29. apr 2009

krásne ranko vam prajem..........ako sa mi mavate duphastonky? 😎 ja som dnes 13 DC...min. cyklus prisla mrcha na 33 den..takze mi duphaston ako tak upravil cyklus..........no som zvedava kedy bude ovulka........teplotku nemeriam ..no rada by som to tento mesiac "vystihla" - ovulku a šup šup do snazilkovania.tak uvidime..........
korenka ako???shaarka???

shaarka
29. apr 2009

ahoj annavi, gratulujem k ovulke 😉 ja som dnes 21.dc a ovu nikde. nevadi, som si zvykla 🙂
http://www.fertilityfriend.com/home/shaarka
ked budete keksikovat kazdy druhy den, urcite sa trafite 😉

annavi
29. apr 2009

ajoja shaarka...moja no ja praveze neviem kedy budem mat tuuu ovulku...hmmm...ved ani teplotku nemeriam.......tak neviem..... 😒

shaarka
29. apr 2009

jaaaaaaaaj
som sa poplietla. gratulovala som ti k minulej ovulke, ale kedze si brala duphasotn a dostala mrchu, tak ti gratulujem len k mrche 😀
a preco nemerias teplotku? je to fajn - ja podla toho viem, ze som ovu este nemala. hnusny pocit, ale predsa len lepsi ako falosna nadej.
a od ktoreho dna beries D?

annavi
29. apr 2009

moja D beriem od 17 do 26 DC.........tak neviem...meriat nemeriam pretoze sa potom na to moc upnem a je mi smutne ked to zakazdym nevyjde.hmmm.......uz je asi neskoro merat co?

shaarka
29. apr 2009

annavi, myslim, ze nie je neskoro 😉

annavi
29. apr 2009

shaari takze to mam skusit a merat???hm???myslis? 😨

shaarka
29. apr 2009

annavi, ja som jednoznacne za.
nicomu neverim tak, ako meraniu BT. spolahlivo urci, ci ovu bola. ani ovu testy a ani folikulometria nie su spolahlive.

annavi
4. máj 2009

okki shaarka ...od zajtra meriam.......... 😀 som to nejako cez week presvihla...... 😅

shaarka
5. máj 2009

tak - kde mas graf? 😉

a1211
5. máj 2009

Ahoj holky, dr.mi předepsala duphaston 2 tabl.denně těch 10 dní, také jste měli po něm takové píchání v pochvě, ne moc, ale cítím to a příjemné to není, cítím to hlavně poslední dva dny, kdy jsem dobírala 1 balení a čekám na menstruaci.

annavi
6. máj 2009

ahojky ..shaari ty ma dobijes... 😅 nemeriam.....som sa na to vykaslala.........zacnem buduci cyklus..........aj grafik bude.... 😀
ako inac baby.......pekny dniik.

shaarka
6. máj 2009

😀 oki 😉

skatte
6. máj 2009

Ahoj holky, mozno mi budete niekto vedieť poradit 🙂
Chcem sa spýtať, tých čo brali Closti. Keď ste brali Clostil, mali sme nameranú bazálnu teplotu ako pred užívaním tabletiek. Lebo ja už som zúfala. Minulý mesiac mi teploty veľmi kolísali, čo som pripisovala anovulačnému cyklu ale teraz to je ešte horšie a to už som brala Clostil. Dokonca po menštruácií som mala teplotu 3 dni vysoku a teraz keď mam ovulku, 16 DC, (aj ju cítim, no snaď je to to 🙂, tak ju mam nízku alebo vyskočí na jeden deň. Čo si o tom myslíte? V teplomere to nie, lebo som skúšala aj iný, a pravidla dodržiavam.

shaarka
7. máj 2009

skatte, ukaz graf

adik64
7. máj 2009

Kočky, nemali ste pri užívaní Duphastonu zvýšený výtok a svrbenie "tam dole" podobne ako pri mykóze? Ja beriem Duphaston teraz tretí deň a zhruba rovnako mám aj tieto príznaky, napadlo mi, že by to mohlo súvisieť...

sofia2008
7. máj 2009

Ahojte baby, ja zacinam brat Duphaston v sobotu, mam ho brat od 14 do 23 dna cyklu, 2 krat denne, chcem sa opytat, ci to nie je neskoro, ci mi to navodi ovulaciu, ked ich budem brat od 14 dna cyklu? Dakujem pekne za vase odpovede..

jerryjanka
7. máj 2009

sofia to ťa asi sklamem duphaston nevyvola ovulaciu ani náhodou
len ti pomôže mať pravidelný cyklus
na ovulaciu treba clostilbegyt a potom pregnyl.

sofia2008
7. máj 2009

dakujem za odpoved, ja uz nechapem tych lekarov, ten pristup je hrozny :( a to mam este znamu gynekologicku

jerryjanka
7. máj 2009

no je to naprd. treba isť do CARU a tam sa liečiť - mna liečia v heliku na PCO
mam clostil, pregnyl, duphaston a to mam len hranične pco takže v miernej verzii , sama ovulujem aj mam ms, alen chcel zvyšiť šancu a duphaston mi dal na podporu žltého telieska

sofia2008
7. máj 2009

ja som bola v centre, ak do konca roka neotehotniem, tak ideme s maznelom na umele, lebo on ma este k tomu vsetkemu blby spermiogram :( no sme sa stretli dvaja
inac pamatam si ta este z mojejsvadby, mala si pekne saty na svadbe 🙂

jerryjanka
7. máj 2009

sofi dik.
no tak nech najskôr teda skusia stimulku clostilom a potom pregnyl a duphaston
nie len duphaston to je fakt stratený čas 😒
prípadne skús femigard, gynex, sarapis alebo niečo take

sofia2008
7. máj 2009

Ja beriem Sarapis, vitamin E, Agnucaston..no mam to brat dva mesiace a ze potom sa uvidi, no hlavna vec, ze ked som sa pytala lekarky, ci mi to navodi ovulaciu, tak ze ano, aj ked mne to osobne bolo tiez divne, no ja neviem, ja to aj tak vidim na umele, ved to je jedno, hlavne, aby sa to podarilo, a vy sa ako dlho snazite?