Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

shaarka
11. jún 2009

shaarka
11. jún 2009

kamci,
tak dalsi cyklus si meraj bazalku a duphaston nasad az po ovulacii 😕 prajem pekny den. a neboj, si zdrava, ono to vyjde! 😵

ivivula
11. jún 2009

Ahoj holky, chtěla jsem vás jen podpořit, ať nevzdáváte léčbu s duphastonem. Brala jsem ho na úpravu cyklu, protože mi po vysazení antikoncepce nechodila menzes. Já jsem po něm ve 3. cyklu otěhotněla 😲 Minulý týden jsem byla na kontrole u doktorky a potvrdila mi 5. týden. příští týden jdu na kotrolu zase. Jinak Duphaston už brat nemusím, žádné potíže (krvácení, špinění) nemám, cítím se OK. takže hlavy vzhůru, ono se to určitě jednou podaří, fakt! Já jsem tomu taky sama nai nevěřila......

noe
11. jún 2009

Ahoj shaarka, ty co tu 😀

Babule s Clostilom by som neblbla, su to hormony a je to fakt len na predpis a treba to sledovat, pretoze ako mi doktor vysvetloval, keby sa to jedlo ako lentilky, bez kontrolneho sona, tak mozu byt aj patorcata 🤐

Radsej zmente lekara, alebo chodte do CAR 🙂

Mam otazku na skusenejsie, je mozne, ze na 4 mesiac uzivania Duphastonu som cervenu nedostala? Doteraz chodila krasne na den a zrazu akoby seklo. 😠 Som mierne dost mimo, lebo test negativny a cervena nikde 😠 😠 😠 aspom jedno by sa mohlo ukazat 😎

aduska222
11. jún 2009

Ahojte babule

Chcem sa opýtať kolko dni po ovulke beriete obvykle duphaston? Predtým u ineho lekara som to mala brať až dokiaľ sa mi nepotvrdili neg krvné testy a teraz u mojej doki mi kazala brať až kym nepride ms. Lenže dnes som 31 DC a ms nikde( pritom mavam cyklus 28DC. Mam hp brať ďalej? Lebo test bol negativny tak mi to príde zbytočné

noe
11. jún 2009

aduska - celkom nechapem tvojej otazke. Ja ho beriem vzdy od 17 dc pocas 10 dni.

kkamca
12. jún 2009

DOBRÉ RÁNO..já sama ti aduska222 neporadim,protože beru duphaston teprve 1.cyklus.. 😖
Sharkoo sluníčko..mrcha se mi zatim nerozjela jen sem včera ráno špinila a pak celý den nic,ale teplota mi klesla o 4 st.Šári kdybych pak eventuelně měla brát další duphaston při těch mích 35 denních cyklech?Si mi minule psala,že 14 DC je asi u mě brzy,tak kdy tak myslíš??? 😀 Jaký denn cca?Já vim že po ovulce..Ale tu stejně nevim kdy mám 😀 😀

ivirk
12. jún 2009

ja beriem duphaston od 16 dna vzdy 10 dni

kkamca
12. jún 2009

ivirk..ahojúú..no mě ho dr předepsal na 14 DC.ale já nevim no.aby mi to fakt nebrzdilo ovulku..respektive neposouvalo.Jinak já ho taky beru 10 dní..

ivirk
12. jún 2009

ja myslím, že nie kkamca, to nemá taký účinok, ono to slúži ku vacsiemu prekrveniu sliznice ale ovulku to určite nebrzdí. A vačšinou sa berie 10 dní len každá od iného dňa asi podľa dĺžky cyklu

kkamca
12. jún 2009

IVIRK..tak u 35 DC bych ho měla nasadit kdy?Mám teda už jen jedno balení..

ogeletka
12. jún 2009

Ahojte.Beriem Duphaston od 16-25DC. Beriem ho už asi rok ak nie viac.A vyzerá to tak,že sa mi z neho tvoria cysty.Dr.vravela,že prejdeme na Utrogestan.Máte aj vy s ním takéto skúsenosti?

ivirk
12. jún 2009

ja ho beriem pol roka ale zatial sa mi nic take nestalo

steggy
12. jún 2009

Ahoj-Duphaston je pri nedostatku gestagénov, ak ho nieje dostatok je bolestivá menštruácia, skoro prichádza menžtruácia, alebo neskoro, silné krvácanie. Ja som brala Duphaston aj pri 1 dieťati lebo hrozil abort..teraz má 5 rokov a je z nej nádherná slečna, brala som ho aj na úpravu cyklu pred rokom a šup ho máme v 04/09 druhú dievčinku. 🙂
Utrogestan som užívala na začiatku potrácania pri 1 dieťati, boli to také guličky do pošvy, ale dali mi potom radšej Duphaston.
Duphaston sa nasadzuje od 11 dňa do 25 dňa.

shaarka
12. jún 2009

stegy, suhlasim, ale D sa nasadzuje vselijako, ako lekar usudi za vhodne. ked si precitas pribalovy letak, tak pri roznych problemoch sa nasadzuje rozne. rozne DC, rozne davkovanie. 😉

ogeletka - tvorba cyst nasledkom uzivania D je velmi nepravdepodobna, asi je tam nejaky iny problem. a ak uz rok beries D, tak by bolo nacase zistit, ci mas ovulku a ci ten rok len nemenstruujes, bez sance na otehotnenie. 😒

ivirk, samotny liek ovulaciu nebrzdi. ale ked ho zacnes uzivat, tak sa telo dostava nepriamo do poovulacnej (lutealnej fazy), pretoze dostava progesteron. tym padom je ovulacia dost nepravdepodobna, i ked nie vylucena (vid grafy BT, ktore som do tejto temy hodila par stran dozadu).

kkamca, ked ti mozem poradit, tak na tvojom mieste by som si merala bazalku a po potvrdenej ovulacii (suhrn znakov - plodny hlien, bolesti, znizenie a hlavne nasledny vzostup teploty, jej udrzanie, dalej kremovy vytok, pozicia krcka) nasadis duphaston 2x denne po dobu 10 dni - to je najbeznejsi postup u zien, ktore v podstate nemaju problem. v kazdom pripade sa nic nestane, ked to vyskusas takto.
ak mavas 35 dnove ovulacne cykly, tak D nasadis pravedpodobne 21., 22. alebo 23.DC 😉

kkamca
12. jún 2009

Sharkaa..no tak na 10 dní po 2 tabletách už ani duphaston nemám..Měla sem ho brát..půlku ráno a půlku večer

kkamca
12. jún 2009

mám jen opět na 10 dní po jedné tabletě.. 😉

shaarka
12. jún 2009

😀 kamci, tak neviem, lebo nepoznam nikoho, kto berie len pol duphastonu rano a pol vecer. 😀 😀 😀
fakt som taky pripad este nevidela, a ani v tejto teme si nepamatam babu, co by take pisala.
nedovolim ti povedat, aby si brala dve denne (i ked je to absolutne bezna a nie najvyssia davka), ale zas nie je co riesit, kedze mas uz len 10 tabletiek 😀

kkamca
12. jún 2009

sharkaa..joo..to já nevim takhle to chtěl doktor 😠 Tak jsem se dle toho řídila

shaarka
12. jún 2009

a tie male tabletky sa vobec daju rozpolit?? 😀 😀

kkamca
12. jún 2009

sharkaa..dají..je tam udělaná půlka --vyznačená..ale jde to pěkně blbě 😝

kkamca
12. jún 2009

naštěstí je mám už jen na další cyklus a konec..uvidim co dál mrcha se mi pořád nerozjela děs.akorát špinim,doufám že to nebude trvat dlouho

kkamca
12. jún 2009

šárko od kdy budu pak brát clostík když se mi to nerozjelo?to až bude vyloženě červená tak to mám pak teprve začít počítat nevíš?closstil se má brát 5 DC..TAK NEVIM TED JAK,., 😖

shaarka
13. jún 2009

neviem, aku MS mavas zvycajne... hodne to zalezi na tvojom pocite. spravidla sa ale MS pocita az od krvi, nie spinenie.

kkamca
13. jún 2009

obvykle 35 dní..ale dnes špinim víc..tak to asi dojde do termínu těch 35 dnů 😀

shaarka
15. jún 2009

tak jaaak? 🙂

kkamca
15. jún 2009

sharkaa..to víš že se mi to rozjelo naplno..v sobotu večer

minka051
16. jún 2009

Ahojte Môže Dufaston nejak rozbehnúť menzes ak by som ho začala užívať. Mala som ho dostať 14.6. a nič sa nedeje. Tehu ale určite nie som. Kto niečo vie nech mi poradí dííík 🙂 Mám ísť na hormonálny profil a ako na potvoru nechce prísť.

shaarka
16. jún 2009

minka051, bezne sa to riesi tak, ze ides k Dr. a on ti pichne vyvolavacku.

monasek84
16. jún 2009

Ahojte 🙂 tak jsem se konecne prokousala celou touto diskuzi 🙂 Hledala jsem neco ohledne uzivani LUTENYLu.... dlouho se tu nikdo takovy neozval, tak nezmenilo se za tu dobu neco? Prestala jsem brat HAK od zacatku 07/2008, po vysazeni mi MS chodila nepravidelne, ale chodila... po novym roce uz neprisla (to bylo radosti - a nic ☹ ), tak jsem byla na vyvolavacce.... pak mi zase MS chodila cca po 34 dnech, docela pravidelne (+/- 1 den) a ted zase MS neprisla (a zase zbytecna radost 😠 ) , tak jsem dostala dalsi vyvolavacku (presne pred 7 dny) a taky 3 baleni LUTENYLu ktera mam brat od 14. dne MS po dobu 10 dnu (takze 3 cykly). On novyho roku uz si nedavame pozor a cekame az to prijde a porad jsou nejaky takovy problemy :(