Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

a1211
16. máj 2009

ahoj holky, stalo se někomu že mu duphaston nepomohl, dr.mi předepsala duphaston na upravení cyklu a bohužel jsem po jeho vysaazení nedostala MS, takže asi je na mě slabý podle dr.a zabrala až injekce agolutinu.nemáte s tím někdo zkušenost?

shaarka
18. máj 2009

xradka
preco ocakavas menzes hned na druhy den po vysadenim duphastonu???

a1211
kolko dni po vysadeni si cakala?

pajass
ZE VRAJ ovulaciu neblokuje, ale pre spravnost by mal byt nasadeny az po ovulacii.
ak ale mas nepravidelny cyklus, to znamena, ze ovulaciu mas tiez nepravidelnu. a prave tm pravidelnym menzesom sa niekedy posunie aj ovulacia (urcite nie na prvykrat). duphaston sa v takomto pripade berie dlhodobo.
v tvojom pripade by som ale uvazovala skor o tom, ci ovulaciu vobec mas (ake dlhe mas cykly?) a zariadila sa podla toho.

a1211
18. máj 2009

shaarka bohužel jsem čekala 14 dní, byla jsem v pátek u dr. a ta mi řekla, že bohužel duphaston na mě nezabírá a nemá cenu ho tedy dál brát:(píchla mi agolutin a ten zabral. Neví co jiného mi dát, prý ještě je Orgametril,ale ten má prý velké negativní účinky a do toho se mi nechce, takže další možnost je chodit každý 25 den cyklu na injekci agolutinu ale to prý pro tělo není zdravé tak nevím....

shaarka
18. máj 2009

a1211
nepoznam pripad, kedy D nezabral! 😕
kolko dni, ktore dni cyklu a kolko tabletiek si brala???

a1211
18. máj 2009

taky jsem to nechapala, brala jsem 2 tabl.denně a to od 17 až 25 dne cyklu,a nic 14 dní což podle dr.už bylo moc a byla to známka toho, že na mě nezabírá, ale proč nebo jak to je možné mi neřekla, takže ted nevím jak mám postupovat

pajass
18. máj 2009

Ahoj holky, tak za ten Duphaston po mě chtěli v lékárně 211,- hovada... Můžete mi někdo poradit, jak to je s ovulací při užívání toho Duph.? Někde se píše na netu, že ji může zablokovat, jinde zas, že na ni nemá vliv a nebrání jí, tak jsem z toho magor...

pajass
18. máj 2009

Ach jo, já chci // buééééééééééééééééééééééééé

shaarka
19. máj 2009

pajass 😀 😀 😀
a1211
mohlo sa stat, ze si pocas uzivania D "dostala" ovulaciu, po ktorej sa ti spustila tvoja lutealna faza. idem pohladat nejake grafy (i ked som ich uz niekedy davala, mozno aj sem)

shaarka
19. máj 2009

tak nemam velmi cas hladat, nasla som len jeden:
http://www.fertilityfriend.com/ChartGallery/949...
ostatne boli take, ze pocas brania D dosla ovulka.
a1211, tebe som chcela napisat, ze mozno u teba bola ovu po dobrati D. tak ako v tom grafe, co som teraz dala link 😉

adik64
19. máj 2009

Ahojte,

chcem sa spýtať - dr. mi predpísal Duphaston 14-24 DC, ale minulý cyklus som mala pri tomto užívaní anovulák: http://www.fertilityfriend.com/home/adik64 ... Kočky v inej téme mi poradili počkať najprv na ovulku a až tak nasadiť Duphaston, ale neviem, čo v prípade, že ovu nebude ani tento cyklus. Rešpektovať užívanie nariadené lekárom ešte pred ovu, alebo čakať na ovu, ktorá nemusí byť? Predtým som mávala cyklus len po injekcii.

shaarka
19. máj 2009

adik,
zas sa ta spytam (lebo si nepamatam): ake cykly mavas? brala si HAK? atd... napis

adik64
19. máj 2009

Shaari, brala som HAK vyše 6 rokov, po vysadení mi MS neprišla nikdy sama od seba, vždy až po vyvolávačke. Duphaston som brala už aj predtým 6 mesiacov a po ukončení liečby zase cyklus nenabehol. Kým sme bábo neriešili, tak som sa nezaoberala tým, či ovu bola alebo nie, ale teraz by sme už radi, tak nechcem nič nechávať na náhodu...

blondynka400
19. máj 2009

adik64, a z jakého důvodu ti doktor Duphaston nasadil?

adik64
19. máj 2009

Blondy, dal mi ho na úpravu cyklu, ako píšem v predchádzajúcom príspevku, bez liekov som MS po vysadení HAK zatiaľ nemala.

blondynka400
19. máj 2009

adik, a udělal ti hormonální profil? Předchozí příspěvek jsem četla a koukala i na grafík.... On duphaston sice zařídí, že ti MS přijde, ale ovu už ne.... No těžko poradit, podle mne by to nejdřív chtělo zjistit, zda vaječníky fungují tak jak mají.... Takže po tom vysazení duphatonu si zas MS vůbec neměla? 😕
Já duphaston beru taky, ale kvůli udržení případného těhu, dvakrát jsem potratila, takže ho beru první den po ovu....

adik64
19. máj 2009

Ešte doplním - predpísal mi ho na 3 mesiace, tak dúfam, že potom mi už cyklus normálne nabehne, pri poslednej návšteve mi už povedal, že buď mi bude stále dávať lieky, alebo to treba nechať tak, snáď sa to časom upraví samé...

blondynka400
19. máj 2009

adik, já si osobně myslím, že se to tímhle nevyřeší.... Já bych si nechala udělat hormonální profil, z toho by bylo jasné, jestli je něco špatně a nebo se to tělo jen potřebuje naučit (je to je odběr krve) a zkusila bych třeba nějaké bylinky, např. jeřáb je na ovu a harmonizaci hormonů ideální 😉

shaarka
19. máj 2009

adik - ak si nemala cyklus, tak nemas ani ovulaciu. je otazne ci nemas iba oneskorenu ovulku - ale zas dokedy by si na nu cakala?
duphaston ti sice cyklus skrati, ale taky cyklus ti je vies na co. na prd.
to iste urobila aj moja stara Dr., predpisala D a hotovo. a pritom mi urobila HP, kde videla, ze nemam ani FSH ani LH a ona riesila iba progesteron.

tvoj gynekolog by ta mal odsledovat - hormonalny profil, folikulometria (vaginalny ultrazvuk). malo by sa prist na pricinu, PRECO nemas ovulaciu. zatial to vyzera presne ako PCO.

takze pravdepodobnost, ze ti duphaston nastartuje ovulaciu je velmi velmi malinka - vzhladom na to, ze si ju doteraz nemala. 😒

shaarka
19. máj 2009

tak ako pise blondynka - aj bylinky su fajn, ale ked si nemala menzes tolkokrat ani raz prirodzeny, tak si myslim, ze bylinky su nanic, teda nie su take silne.
a aky si mala cyklus pred HAK?

shaarka
19. máj 2009

a este som ta adik chcela poprosit, aby si z grafov vymazala vsedtky teploty, ktore boli sposobene kratkym spankom, zlym spankom (ze si sa budila), alkoholom vecer pred meranim alebo nadchou, ci hnackou... tie skoky sa mi nezdaju.

riamim
19. máj 2009

Ahojte! 🙂
Ja práve rozmýšľam, že ten Duphaston vysadím. Mne ho predpísala MUDr. hneď po vysadení antikoncepcie (brala som ju 8 rokov a keď som si sem-tam spravila prestávku, mrcha chodila ako chcela). Takže vlastne som už hrozne dlho nemala cyklus bez tabletiek.
Len čo potom, keď mi mrcha nepríde? Nemôže mi vyvolávačka narobiť v mojich úbohých cykloch ešte väčší bordel???

adik64
19. máj 2009

shaarka, blondy, dík za odpovede 🙂
čo sa týka tých teplôt, už si nepamätám, ktoré mohli byť ovplyvnené...nádchu ani hnačku som nemala, s manželom si zvykneme dať večer tak pohárik vínka, občas dva ale viac nie...
u mňa je asi ten problém, že pred meraním málo spím...meriam už o 4.45, kedy vstávam do práce a zhruba medzi dvanástou a jednou v noci sa presúvam z gauča do postele, väčšinou mi potom nejaký čas trvá, kým znova zaspím...
pred HAK som mala cyklus v poriadku, problémy nastali až po vysadení

adik64
19. máj 2009

ešte ma napadlo, ak by to bolo PCO, nezistilo by sa to na ultrazvukovom vyšetrení? UZV mi robili pred mesiacom a dokonca ma chválil, aký mám krásny obraz, napísal mi "ováriá s prítomnou folikulárnou aktivitou"
z byliniek pijem alchemilku, striedam ju s týmto ženským čajom http://images.google.sk/imgres?imgurl=http://ww...
a okrem toho ešte FEMI kvapky, tie som začala brať od začiatku tohto cyklu, čiže len odvčera
blondy, čo je to prosím po slovensky "jeřáb"?

blondynka400
19. máj 2009

riamin, vyoválavačka je vlastně také jenom progesteron, ale větší dávka. Za jeden cyklus ho do sebe dostneš více, než jednou vyvolávačkou 😉 Takže já být tebou bych to zkusila bez....

shaarka, já bych nesouhlasila že bylinky nemůpomůžou. Samozřejmě nevyřeší všechno, ale zkusit se to může, přijde mi to lepší varianta, než syntetické hormony.... Ale každopádně by to chtělo vyšetření, protože bylinky umí hodně, ale vážné problémy řešit neumí...

adik, jé abych pravdu řekla to nevím 😅. Někde je tay o jeřábu celá diskuze, tak tam by jsi to možná mohla najít.... S PCO já bohužel neporadím, zkušenosti nemám....
Být tebou bych ženský čaj vynechala, stejně tak ty kapky, já nejsem příznivcem směsí. U kontryheel bych zůstala, i když ten jen spíš na sliznici... A zkusila bych ten jeřáb a možná maliník 😉

martina05
19. máj 2009

Adik ja mám presne tvoj problém, žiadna ovulka a cyklus... Dupahston mi síce cyklus skrátil a upravil ale z folikulometrie sa zistilo, že ovulku nenaštartoval....Možno ju práve "zbrzdil". HP som mala v poriadku .Teraz som D. Vysadila

blondynka400
19. máj 2009

martina05, a měla jsi v pořádku i HP uprostřed cyklu?

shaarka
19. máj 2009

blondynka, - martina nema stred cyklu 😀 lebo nema cyklus 😀

a adik, ked mas ok UZV, tak potom to nebude PCO 😉
martina, mne odporucali sarapis napriklad. treba zistit, preco nemas ovu - ake hormony su tomu na vine.

adik64
19. máj 2009

Martina05 a odporučili ti nejaké ďalšie vyšetrenie, alebo liečbu?
Ja sa stále neviem rozhodnúť, či ten Duphaston užívať, alebo nie... Ináč podľa mňa minulý mesiac ovulka pocitovo bola, len teplota tomu nenasvedčuje... Aj keď som mala dostať MS, vždy som mala bolesti brucha a pocit ako keby bola, myslela som, že sa na 100% spustila a nič...
Asi sa na to všetko moc sústredím a už mi z toho šibe 😖

blondynka400
19. máj 2009

shaarka, myslela jsem uprostřed předpokládaného cyklu....

adik, to se musíš rozhodnout sama.... Já za sebe bych ho ale nebrala a uvidíš 😉