Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

shaarka
25. sep 2008

tak ja uz nezerem. 😎 🙄 😒
uz teraz mam nadvahu a to som si myslela, ze sa nejak dam po HAK do poriadku... a teraz toto... no uvidime, ci pribera este niekto iny...

lucka369
25. sep 2008

to som zvedava aj ja... 😠

evina0
25. sep 2008

ahojte Lucka aj Shaarka aj ja som dost pribrala cca3 kg ..ale je to hlavne tym ze mi moc chuti a ja sa nemozem zdrzat dakedy.. 😢 Partner je aj rad lebo som vazila vzdy tak cc 55 kg a teraz mam 58 fnuk a je to na mne dost vidiet aj napriek tomu ze denne sportujem.

lucka369
25. sep 2008

ahoj evi:aj môj manžel je rád že som pribrala ale ja nie kvôli tej pneumatike čo mám na bruchu 😀

evina0
25. sep 2008

Shaarka skusam ti poslat ten moj graf alke akosi neviem ako mam poslat s minuleho mesiaca,neviem kde sa to prestavuje stale mi dava len poslat tento zacaty a ten ma iba 5 dni..

evina0
25. sep 2008

Shaarka uz sa mi cosi podarilo.tuna mam ten graf skus sa mi nan prosim ta kuknut .dakujem
http://www.fertilityfriend.com/home/22e8ed

shaarka
26. sep 2008

pozriem sa na to o chvilku 😀
zatial pridavam moj
http://www.fertilityfriend.com/home/22bf11 a idem si urobit kavu 😵

lucka369
26. sep 2008

ahoj shaarka:krásny posun hore 🙂 to dufam znamená tehotenstvo!

shaarka
26. sep 2008

hm... pozeram, pozeram, len nechapem, preco ti FF nestanovil aspon prerusovanu cervenu ciaru (ten kriz)... ja by som povedala, ze ovu mohla byt ten 16, 17, 18. den... neviem, nie som odbornik, ale podla toho, co mam prestudovane... skus ten graf hodit este do temy Grafy BT VI., tam ti poradia viac...
inak ten narast na 9. den je co? musela si pit, alebo byt chora alebo nieco 😀 😀

shaarka
26. sep 2008

lucka369,
nie si sama, co si mi napisala tuto reakciu 🙂 zhodou okolnosti som si dnes rano robila test, ale -
a okrem toho - v grafe vidno, ze sme boli vcera trosku oslavovat, takze v tom ma alkohol prsty. aj ked si par desatin odmyslim, tak aj tak mi ostane pekne vysoka teplota. som rada 😀
a tehu? pochybujem.. 😀

evina0
26. sep 2008

Shaarka ani ja neviem preco mi tam ten kriz cerveny nedalo je mozne ze mi chyba v nastaveniach cosi zaskrknut.Skusim to aj BT VI. dat ak budem vediet.A ten rast telopty nemohlo byt pitim pretoze ja absloutne nepijem.bola som v maji vazne chora mala som zapal mozgovych blan s opuchom mozgu a od vtedy beriem rozne vitaminy a zdravo zijem takze alkohol nehrozi ,davam na seba veelky pozor.Som zvedava tento mesiac na grafik aky vyjde.A aj ja si myslim ze ovulacia bola na 16. den aj podla bolesti vo vajecnikoch a mala som v tom case aj taky vytok ako bielok.Aj sme vtedy snazilkovali no nic sa nepodarilo ☹ .A prajem Ti aby tebe teplota uz neklesla aby s toho bolo babenko.Ako tak citam tvoje prispevky tak velmi Ti to prajem,vidim ze sa uz dlho snazite.Kolko vlastne to uz je??My s priatelom asi tak 3. mesiac ale dakedy to aj flakame zatial to berieme s rezervou vzhladom nato ze sme s pustili do stavby domceku ale zatial sme len v zaciatkoch.A nebyvame ani spolu aj napriek tomu ze chodime spolu skoro 9 rokov.Ale velmi by sme si priali aby som uz mala pozitivny testik,taka inspiracia az nam ma kto v dome robit neporiadok 🙂 Prajem vsetkym kraasny dnik.pa

shaarka
26. sep 2008

evina, nesnazime sa dlho, da sa povedat, ze sa nesnazime vobec. len hladam mozne priciny nepravidelneho cyklu a anovulacneho cyklu... doktori ma riadne vystrasili, tak som to vzala do svojich ruk. najprv chcem zistit, co mi je, ake mame moznosti a potom sa uvidi...
a keby sa nahodou aj teraz postastilo, tak nie som proti - aj ked na to nemame vytvorene podmienky. ale taku sancu si nenecham ujst - a to som povedala aj manzelovi. ze sa odmietam chranit dalsie mesiace, alebo roky, lebo nikdy nevies, ci teraz mozes a potom uz nie... napriklad.
takze ja budem rada, ak uz konecne dostanem kramy, potom budem rada, ak budem mat hormony v poriadku a vseobecne takto po krockoch sa hadam dopracujeme k pozitivnemu vysledku 😀

a co sa tyka nastaveni a toho kriza, tak ja som nic nenastavovala, az jedno rano po pridani hodnoty mi ten kriz vyskocil a skoro som vyskocila z koze aj ja 🙂
tak asi ten softver vie, co robi... 😔

evina0
26. sep 2008

Shaarka mna prinutilo sledovat sa a merat Bt koli tomu ci vobec mam ovulaciu a aj vajicko aby som ostala tehotna,kedze som vvysadila po 7 r HAK a potom nie a nie kramy dostat bude dosli po vyvolavaciej injekcie alebo az teraz po duphastone.Inak som bola aj 2 mesiace bez.Doktor mi cosi splietal o zurenej cete pri vajecnikoch ale vraj to je dobre to sa castom upravia otvor sa zvecsi.A s parterom sme si povedali ze sa budeme aj pokusat.Podmienky nato mame pokial dostaviame dom tak budeme u rodicov mame cele poschodie len pre seba tak v tom nevidim problem.Takisto som povedala ze tolko sme sa chranili az sa moze stat ze budeme neviem kolko rokov cakat az ostanem tehotna a to kazdy vztah poznaci aj manzelstvo.A uz sa nato aj citime.Ja budem mat coskoro 26 rokov a doktor povedal najvissi cas pre prvorodicku.Takisto mi povedal ze nebudem mat problem ostat tehotna a ze az vysadim Hak a mesiac prejde a na druhy som v tom.. 😒 A Hak neberiem od januara a az teraz ako tak po Duphastone sa mi telo celkom dobre dava do poriadku.Ale prizanm sa ked dojdu kramy zarmuti ma to.ja som po babenku tuzila uz davno ,mam veelmi rada detcky a casto som sa starala o synovcov.Tak by som uz aj ja chcela svoje zlaticko malinke 🙂

shaarka
26. sep 2008

fiha...
tak ja mam 30 (cerstvych) a este tak velmi netuzim, bojim sa, citim zodpovednost a este musime vela veci vyriesit - financnu a bytovu otazku. Ale vravim, ze keby som ostala tehotna, vsetko by slo rychlejsie a hadam by sme sa aj viac snazili zlepsit tu nasu situaciu 🙂

niekde som ale citala, ze ani meranie BT a oznacenie dni pre ovulaciu neznamena, ze ovulacia naozaj prebehla... neviem, co je na tom pravdy, asi sa treba opytat niekoho skusenejsieho. a mna by zaujimalo, ci aj ovulacia v dlhom cykle (50 dni) je tou pravou ovulaciou, kedy sa da otehotniet...

evina0
26. sep 2008

Shaarka tak odpoved na tuto otazku by som aj ja ocenila.ale niekedy lekar poviem a vie menej nez iny ludia,teda aspon ja mam ten pocit.Ja sa nebojim zodpovednosti som na nu zvyknuta.a mam aj velke skusenosti s detmi nejeden krat som sa o synovca starala aj ked bol babenko.I ked je pravda ze mat svoje je ine,ale o to krajsie.Ved zivot leti ako voda a na stare kolena uz budeme chciet mat pokoj.Aj u chlapov je to ine cim starsi su a maju male mimi tym maju menej trpezlivosti .poznam so skusenosti.A sväta pravda ze keby si ostala tehotna vsetko sa pohne rychlejsie poznam to.My sme tiez stale cosi odkladali ale vzdy sme si vraveli ked som ostala tehotna tak sa rychlejsie rozhybeme aj v byvani .Takto nam to slo ako slimakom 🙂 No a teraz sme sa pohli a to len preto ze nejdeme do bytu ale do domu a ten sa stavia minimalne rok ,teda pokial su nato financie.Takze az ostanem tehotna tak za ten necely rok sa dom dostavia aspon zhruba ale nas to az tak netlaci mame strechu nad hlavou.A to sme s priatelom svadbu akosi ani neriesili.vsetci sa mi smeju ze koli tomu ze mam svadobnych siat plne zuby kedze pracujem vo svadobnom salone.Pre mna s odstupom casu je svadba len formalita papier na stastie nepotrebujem ale ked by uz bolo mimi na ceste isto sa svadbicka urobi.Kamaratka mala vsetko manzela.byvanie 2 auta ale skoro po roku snazenia ostala tehotna a dovtedy sa ich manzelstvo znacne nastrbilo.kedze sa im nedarilo..preto sa vzajomne hadali..smutne

shaarka
28. sep 2008

kde ste, babule?
ja by som aj rada napisala, ake mam s duphastonom skusenosti, ale nemozem, lebo som este stale medostala menzes... 😀
http://www.fertilityfriend.com/home/22bf11
je to biedne...

evina0
28. sep 2008

ahoj shaarka ja som tuu 🙂 .Hladala som preco sa mi v grafe nezobrazuje ten krz a nic takeho som nenasla.mozno mam fakt cosi zle zaskrknute.alebo davam grafu malo informacii 😒 ako som kukla klesa Ti BT asi coskoro ti dojde mrcha.i ked by nemusela prist vsak? mne minuli mesiac klesla a v ten den som ju dostala.zacala som studovat veci aj o hliene.mozno aj ten si zacnem znacit.ale pokial mam pravdu povedat moc sa mi nechce ani merta Bt najradsej by som ostala tehotna len tak bez skumania tela. ako moje okolie ale co uz narobim aspon sa spozam este viac..

lentillkaa
29. sep 2008

Ahojte holky. Zbyly mi 3 balení duphastonu a už ho nepotřebuju, ráda ho některé přenechám..pište do IP 🙂

shaarka
29. sep 2008

evina, ten kriz ti softver zaznaci sam, ked podla vlozenych udajov identifikuje ovulaciu. takze musis pockat... ak bude prerusovany, tak to je len pravdepodobna ovulacia, ak bude plny, tak to bude "iste" - ale komp je len komp 😀

shaarka
29. sep 2008

inak pekny podenlok prajem 🙂
http://www.fertilityfriend.com/home/22bf11

judith
29. sep 2008

Ahojte baby, pribera sa z toho? Ja to mam začať tiež brať na upravu cyklu ale neviem ci z toho nieco bude, ked som brala HAK 5rokov a neupravilo mi to... Ako ste na tom vy? 😉

shaarka
29. sep 2008

niektore napisali, ze ano. :( pribera...
HAK nie vzdy upravuje cyklus. mne ho este viac pobabral, lebo ja som mala anovulaky uz aj predtym, a teraz mi vajecniky asi poriadne zaspali... 😒

evina0
29. sep 2008

ahojte babule pekny dnik prajem
Shaarka pockam si, snad tento mesiac sa kriz zjavi,nemerala som si cely mesiac teplotu hned od zaciatku preto mozno kriz neni.Ale teraz sa uz poctivo denne meriam a zapisujem.Inak kolko beries ty duphaston ked sa mrska u teba dako zasekla.Mne po prvom baleni dosla az na 39 den a po druhom uz na 31 den.
Judith ja som po nom pribrala zalezi ci odolas jedle aj ked sa citis hladna alebo nie.Mne po nom viac chuti.Ja som tiez 7 rokov brala HAK ale tam neni ovulacia pri nom aspon tak mi vzdy lekar tvrdil ze pri Hak sa vajicko nevytvara.Asi tak nejak ale ved v prestavke Hak si mavala menzes ci nie??Mne duphaston perkne skratil cyklus .v januari som Hak vysadila a mavala som cyklus aj 60 dni ci 50 alebo dosiel len po vyvolavacke.

tinpet
29. sep 2008

Ahojky, zdravím vás při pondělku 🙂 shaarka, jakým způsobem ti zjišťovali, zda ti vaječníky fachají?

judith
29. sep 2008

evina0 - no super to sa fakt mam na co tesiť.... ☹ Ja som v 17-stke začala brat diane35 lebo som mala zle endokrinologicke vysledky a pribrala som z 50 na 73 kg za tri mesiace pri vyske 179 cm!!!!!! Teraz som sa vratila na 59 kg a neradala by som sa zas vysplhala. Ale ked som brala HAK tak som mala pravidelne. Len uz som bola tymi tabletkami prejedena tak ich uz neberiem a teraz som farbila kazdu chvilku. My sa o babo zatial nepokusame ale doki mi povedala ze takto nebude ani mrcha ani tehotenstvo, ze mi musi upraviť cyklus.

sirinka
29. sep 2008

ahojte...ma niekto z vas skusenosti s branim duphastonu v tehotenstve?

krasnasvadba
29. sep 2008

Uzivam Duphaston uz druhy cyklus, zatial prichadza m tak ako ma, len pred m strasne bolia prsia a mam pocit ze mi zacali rast fuziky 🙂 Ale inac v poho, ked to ma byt na nieco dobre, tak preco nie...

evina0
29. sep 2008

judith ved jesne treba si dat telo do poriadku.cim skor tym lepsie.my sme tiez babeno nechceli este minuli rok ale tento rok uz chceme a preto neberiem uz od januara HAK.A vidis je oktober a mne sa az teraz ako tak dava do poriadku telo.A to ma doki uistoval ze vysadim Hak pockam mesiac a som v tom ,pretoze po Hak ma zeny vecsiu sancu ostat tehotna pretoze vajecniky mali zakazanu tvorbu vajcok a teraz mozu blbnut a mat aj dve..ale ako vidim na sebe neni to pravda ale zase nemozem na druhych vraviet kazde telo to inak vnima. Ja teraz uz risim moje chute tak ze nie vzdy sa prejedam aj ked sa citim hladna a da sa to v pohode zvladnut.

shaarka
29. sep 2008

tinpet,
no zatial asi ziadnym - okrem toho hormonalneho profilu, ktory mi uz robili 3. krat v zivote a stale je taky isty - bez progesteronu, resp. s velmi velmi nizkou hodnotou...
tym padom mi Dr. oznamila, ze nemam ovu a tym padom mi nepracuju vajecniky.
tak.
spravne?

tinpet
29. sep 2008

Já jsem jenom zvědavá, mě brala doktorka na ultrazvuk a podle ní mi fungují normálně... tak proto se pídím 🙂 hormonální profil jsem dělanej neměla...