Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

sarafortuna
14. sep 2011

@maminka142 , nemal by to byť problém ked je ovulka DO 20.dc úplne v pohode, ak je folik už narastený tak on praskne aj cez dufík ...
problém by mohol byť - ako som písala hore - ak by si ho nasadila cca 5 a viac dní pred ovu... 😉

maminka142
14. sep 2011

@jania023
@sarafortuna Ja som mala duphaston predpísany od 17 DC a užívať som ho mala 10 dní. Ano presne, ako píšeš
@jania023 ale v piatok som mala folik 19,20 mm a už od dnes som mala užívať duphaston, ale ja mavam ovulku neskôr 😖 Minuly mesiac som mala zvyšenu teplotu, až na štvrty deň po nameraní foliku (ktory mal vedy už 22mm) A bol to až 19 DC 😕 A od toho 19 DC som aj začala užívať duphaston po dobu 10 dní... Teraz mi ho predpísal na 17 DC a teplota ešte nevybehla 😕 Tak ja teda radšej počkam... Ale ak mi teplota nevybehne ani do toho 19 DC tak neviem, začnem asi s dufikom aj tak 😖

maminka142
14. sep 2011

@sarafortuna A ty si kolky DC? A ake maš BT?

jania023
14. sep 2011

@maminka142 ved nasad podla mna uz asi ovu bol a teplota stupa pomaly ..Si na FF-MAS TAM GRAF?

maminka142
14. sep 2011

@jania023 minuly mesiac som mala ovu 18 DC, tak ešte počkam radšej, tie dva dni ma už nezahlušia 😉

jania023
14. sep 2011

@maminka142 kde mas grafik??

maminka142
14. sep 2011

@jania023 čo si o tom myslíš?

jania023
14. sep 2011

@maminka142 no podla mna ovu este len bude uvidis zajtra ci klesnes alebo stupnes a podla toho sa uvidi ale zatial by som utros nedavala

maminka142
14. sep 2011

@jania023 Ďakujem 😉

jania023
17. sep 2011

tu satale nikto nieje?kde ste vsetke?

strihalka
17. sep 2011

No posledni dobou tato tema pekne odpadla, kdyz jsme sem chodila pro radu ke kacence, dlouho trvalo, nez se nas dostala rada a ted...pusto prazdno.....vsichni jste jiz tehu, ci?

jania023
18. sep 2011

@strihalka Vsetci este nie ale Katka ano tak asi teraz ma ine starosti ako radit nam ☹

strihalka
18. sep 2011

@jania023 tak doufejme, ze nema zavazne starosti

jania023
18. sep 2011

@strihalka No neviem myslim ze nie ale neozyva sa

katarina104
19. sep 2011

@strihalka
@jania023 ahojte kočky ako sa máte???? 🙂

jania023
19. sep 2011

@katarina104 ahoj uz som mylsela ze si na ans zabudla..ja cakam na ms po kyrete ale zatial nechodi ☹ a ty ako vidim ze mas // 😉 vela stasticka prajem

katarina104
19. sep 2011

@jania023 no nezabudla, len ste tu neboli, tak som tu nechodila,,je mi ľúto ten potrat,,, ☹ , prišli na chybu? kedy si bola na čistenie? a ďakujem 😉

jania023
19. sep 2011

@katarina104 nie nebol ziaden potrat,robily mi hystologiu sliznice a kedze bola iba 2mm na 20dc tak musely urobit kyret a vziat vsetko na vzorku...skumaly estrogenove receptory co su dobre podla vysledku ale bohvie coto znamena-ani netusim...tak vraj po kyrete nabehne telo od znova a mozno dorastie teraz viac co myslis??bola som na kyrete 2.9 takze dnees je tomu 17dni

26lenka6
19. sep 2011

Ahojte ženy. Dnes mi doky predpísal Duphaston lebo sa vyše roka snažíme o bejby a stále nič ☹ manžel má tiež nie ideálny spermiogram ale že šanca na prirodzené otehotenie tam je. Ja mám problém s nepravidelným cyklom a po dnešnej folikulometrii mi povedal že nemám nijaký dominantný folikul, kázal mi brať tabletky 2x denne od 11 DC - 25DC a že keď sa nepodarí ani po 8 týždnoch užívania, budeme to musieť riešiť , citujem - v inej, vyššej, inštitúcii. Manžel berie Profertil. Začala som študovať príspevky v tejto téme ale na 268 strán čítania sa necítim 😝 Aké máte s Duphastonom skúsenosti pri riešení problému ako mám ja? Pekný deň prajem 😎

strihalka
19. sep 2011

@katarina104 ahojjj, moja ty mas dve carky?to je supeeeeeer🙂)gratulka, kde je najdu?

jania023
19. sep 2011

@26lenka6 ahoj èravdu povedtat ziadne skusenosti z dufastonom a ovu nemam..este som nepocula zeby doky daval dufik na ovu..nato su skor stimulanty co je napr clostibegyt.Ked ti dojde ms tak skus si kupit soju forte 500 ja s nou mam dobre skusenosti pekne stimuluje ovu a je na baze vytazkou nie chemia.a co sa tyka dufiku tak tena sa z pravidla berie az po ovu to je 16-25dc v tedy je uz ale po ovu

strihalka
19. sep 2011

@26lenka6 presne ako hovori @jania023, pokud nemas probelmy s stitnou zlazou, tak si dej na podporu foliku fytosoju(v teme fytosojove isonofloidy, lebo tak nejka se jmenuje)se dozvis presnedavkovani kolik kdy tabletek, k tomu bych merila BT a po ovu teprve nasadit Duphaston.
Ja ho mla tak ynasazeny na nepravidleny cyklus, ovu chodila vzdy az na 25DC, tak jsem ho mela nasazeny 15-24DC, ale tak jsem to nebrala a vzdy cekala az po ovu v tedy jsem h nasadila...
Drive bych ho nedavala.Mnoho zdaru
Manzovi dej jeste cecko sumive

26lenka6
19. sep 2011

@jania023 ahoj, no mne to kázal brať 11 DC-25DC a asi na úpravu cyklu nie na ovuláciu.Lebo ja mávam aj 42 dnové cykly a podobne. no ved doberiem to a uvidím čo to povie.potom mám ísť a kontrolu. ja už málo čomu verím lebo som vyhodila peniaze za gel na podporu počatia, za sedenie u ježibaby ktorá nám "vraj" má pomocť otehotnieť, gynex kvapky a spol. škoda vyhodených penazí tak ja už neverím ani duphastonu ale šak doktor asi vie čo robí, tak to nechám na neho a ked ani to nepomože...tak hádam zázrak boží.uvidíme 😔

26lenka6
19. sep 2011

@strihalka ahoj, problémy so ŠŽ nemám, už som bola na vyšetrenia, jediné čo ma trápilo bol zvýšený prolaktín ale aj ten sme už vyliečili tabletkami. Meriam si aj BT, už dlhší čas. no uvdíme, ved hádam doky vie čo robí.dakujem za radu a to šumivé Céčko pomáha na čo? 😕

katarina104
19. sep 2011

@jania023 mrška by ti mala prísť cca do 4 týždňov, no ak si v poriadku, tak je to fajn 😉

katarina104
19. sep 2011

@26lenka6 asi máš posunuté ovulky,,, 😉

jania023
19. sep 2011

@26lenka6 no ale aj ked je to na upravu cyklu tak je to nelogicke ☹ Rataj somnou lutealna faza musi byt minimale 14dni tj den odo ovu po ms..Dufik ma ucinok taky ze ked ho vysadis tak ms dojde do cca 3-5dni takze ked mas ovu aj na 15den a na 16den zacnes brat dufik na 10 dni tak vysadis 25dc a tak za 3-5dni dojde ms co je idealny cyklus ale ked ho beries 11dc plus 10 je 20dc plus 3-5dni je na nic lebo lutealna faza je velmi kratka nato aby sa babo stiuhlo uhniezdit a uz nastava ms...uz rozum ies trosku?? 😉

jania023
19. sep 2011

@katarina104 som volala dokimu tak normalne po kyrete ms dojde od tyzdna do 4 tak uz len cakat uz mam za sebou 2tyzdne tak este chvilku...a ty v ktorom si tt?

26lenka6
20. sep 2011

@jania023 no ja mám z toho zmätok, ja tomu absolútne nerozumiem. tak načo mi to kázal brať od 11-25DC? ja mám tak nepravidelné cykly že konec takže ja ani sama neviem kedy mám ovu a kedy nie, meriam aj BT ale z toho to vidím až ked to prebehne a ja sa teraz musím zosúladiť s mužom lebo on má zlý spermiogram tak nemáme mrhať mrškami, teraz je to na mne aby som si vyrátala plodné dni ale ako ked mám rozhádzaný cyklus. povedz mi prosím, ako to mám teda brať, kedy je ideálny čas, ktorý DC a ako dlho?ja som z toho už debil ☹ pomože ti vidieť moje grafy?