Endodoncia - skúsenosti

28. máj 2023

Ahojte dievčatá, zajtra ma čaká endodoncia preto sa chcem opýtať s čím mám počítať? Ešte mi to nerobili a som z toho nervózna,,,, viete mi prosím napísať čo to obnáša a či to boli? Mám plombovany zub amalagamom a nerv je už podráždený tak mi v ňom picha hocikedy tak sa dr rozhodol že vyberie nerv :/ ďakujem za rady

evica17
28. máj 2023

mam skusenosti viac, a teda nebolelo to, a ak tak minimalne. tiez som sa bala, ale doktorka mi to dobre umrtvila, a ak nahodou ze som nieco citila, povedala som jej a ona mi to este doumrtvila, ale to bolo malokedy. skor ked mi robili v pl, dali mi taku vec , gumu okolo zuba a tak zabranili aby sa mi nieco dostalo do ust, a zubarka na svk to robila bez, cize ked cistila kanaliky cimsi, tak mi to tieklo do hrdla a na jazyk a ted ato bolo celkom bolestive, ale stalo sa jej to iba na velmi zadnych zuboch hore.
ale to bola mlada zubarka, asi este nemala celkom dobre metodu zvladnutu. ale nemqas sa urcite coho bat

autor
28. máj 2023

@evica17 ďakujem, troška si ma ukludnila ešte keď sa môžem opýtať, aký bol dôvod že ti vyberali nervy? Bolesti si mala? Zápal? Ďakujem

anilva
28. máj 2023

Vôbec sa nemusíš báť 🤗 ja mám viacero zubov, z ktorých mi vyberali nervy a vôbec to necítiť.. iba úplne na konci také pichnutie jemné ako to čistí. Vyplní kanáliky a bude to fajn. Dokonca som mala silný zápal v zube a pichla mi anestézu nejak priamo lebo vŕtanie zapaleneho zuba bol masaker ale potom som už absolutne nič necítila. Žiaden strach🤗

evica17
29. máj 2023

ako ktore, niektore boleli a potom prestali a uz boli ok, ale zapal tam bol, inde zas velmi hlboky kaz, co zubar predtym neriesil (mala som statsie na zlyvh zubarov, jedna kazy co porobila, tak pod plombami sa kazili dalej, z toho boli kanaliky chytene nakoniec, a druhy stray dedo slepy, co kazy nevidel a ja som ich citila az ked boli moc hlboke, zas sa riesili kanaliky zial) , ja mam asi 6-7 zubov takto robenych, odvtedy ziadna bolest, ani ked si dam studene, co predtym som umierala