Endoskopia cez nos

14. jún 2023

Ahojte , zajtra mám termín ráno na endoskopiu cez nos. Neviem či je to prijateľnejšie 🤔
Pred 2rokmi som na tom bola cez ústa , prežila som , no nevedela som do čoho idem. Teraz je to odost horšie , mám strašne obavy, myšlienky že sa tam udusim , alebo že pri tom vyšetrení spanikarim nejako 😞
Aké máte stym skúsenosti ?
Snáď sa tu trochu utesim , lebo má brucho boli už aj z toho strachu 😞

diaalex
14. jún 2023

Bolo to nepríjemné, hlavne keď som musela prehltnúť tú kameru, riadne som cítila kade ide, keďže som si myslela, že to bude “mäkšie” 🤦🏻‍♀️ mňa naplo asi 3x, keď som dýchala bolo to o niečo lespie, ale nevedela som sa dočkať konca 😐 plus za tým ma bolelo hrdlo do druhého dňa

1andrea111
14. jún 2023

Endoskopia cez nos je oveľa lepšia, nemusíš sa obávať

autor
14. jún 2023

@diaalex a mala si cez nos či klasiku cez ústa?

autor
14. jún 2023

@1andrea111 áno? Máš skúsenosť s oboma?a ako dýchať pri tejcez noc? To je moj strach najväčší že sa tam udusim stou hadicou 😞

diaalex
14. jún 2023

V januari som ho mala cez nos. Predtým pár rokov riadne hadičku cez ústa, takže viem porovnať

autor
14. jún 2023

@diaalex a čo je “menšie zlo”? 🫣
A ako si dýchala pri tom ?

diaalex
14. jún 2023

Cez ten nos asi a dýchala som ústami, vlastne snažila som sa.

diaszoky
14. jún 2023

Teta bola a velmi si chvalila ze to bolo v pohode

autor
14. jún 2023

Kokos no neviem či aj zaspim , ale snáď im odtiaľ neutečiem ráno 😞
Ďakujem vám baby 🙌🏻

terezka1947
14. jún 2023

Ja som išla cez nos a keďže mi zistila také malé tie priechody,že tam nevedela dať sondu. Čiže ťa tenká sonda išla cez ústa. Sustred sa na dýchanie. Aj keď ťa napne,atď,skús nasilu dýchať a upokojí sa ten daviaci reflex. .mne pomohlo,že mi sestricka do ucha kričala.....dýchajte, dýchajte 😁😁 a fakt to pomáha

autor
14. jún 2023

Ja sa bojim aj pre to že ja mám kolko krat pocit zaseknutej tablety v krku aj hodinu po zapití tak reku ako toto zvládnem 🤔

autor
14. jún 2023

@terezka1947 a dýchala si nosom nasilu či ústami? Áno mne toto vredy tiež pomáhalo že mi sestrička opakovala nádych výdych ale čo ak mi to teraz nebudú 🫣🤣
Ja mám pocit aj vkuse hlienov v krku tak aj z toho mám obavy že mi tam bude prekážať 🙄 snáď sa nemôžem udusit pri tom

terezka1947
14. jún 2023

No rozmýšľam....myslím,že cez nos. Cez ústa sa to vlastne ani veľmi neda
Neboj,cez kameru vidí,čo robí....len je to nepríjemné,no

martinka17
15. jún 2023

Prečo nepožiadaš o oblbovák ale riešiš čo je "menšie zlo"? Požiadaj lekárku o lieky na oblbnutie, nebudeš si nič pamätať a nebude žiadne menšie alebo väčšie zlo.

autor
15. jún 2023

@martinka17 som doma s dvoma malými deťmi , po zákroku budem snimy sama nemá mi kto byt pri nich a nechcem byt pre to “oblbnuta” 😏

diaszoky
15. jún 2023

Ako si dopadla

autor
15. jún 2023

Baby žijeeeem 💪🏻🤣
Ako najskôr mi to cez jednu dierku nemohol prepchať , mám úzke vraj , cez druhu to tam nejako natlačil ťažšie ale išlo a už potom v pohode , lepšie ako cez ústa veru lebo ta cez ústa bola vtedy hrubá to má tlačilo brutálne v žalúdku toto som skoro ani necitila