Epiduo gél na akné - skúsenosti

ellka1208
13. júl 2022

Ahojte mate skúsenosti s epiduo gélom na akné? Predpísala mi ho dnes kožná... Ďakujem za názory 🙂

darca85
25. aug 2022

@ellka1208 ahoj chcem len spýtať či už sa dostavili nejaké výsledky zlepšenie. Práve som objavila tento krém na nete a čítam si celkom dobre recenzie tak má to zaujalo. Ale zas je to len liek na predpis 🧐

ellka1208
autor
25. aug 2022

@darca85 ahoj natierala som si ho 3tyzdne každý deň a akné sa mi zhoršilo, prestala som (žiaľ) a teraz si ho dam tak 2x za týždeň... Neviem ci sa mi všetko to svinstvo tlačilo von, ale uvažujem ci ho úplne neprestanem používať... Kde si nasla recenzie? Na svk stránkach som nenašla nič, ako keby ten krem nepoužíval nik, skôr len zahraničné fora

darca85
25. aug 2022

@ellka1208 áno na zahraničných fórach aj na YouTube mala video jedna baba .
Nebola by si ochotná mi poslať malú vzorku do nejakej nádobky , samozrejme zaplatím za to .
Ja mám počas menštruácie vždy take tvrdé vredy na brade a okoli úst a nič mi n to nezaberá.
S pleťou sa trápim už snáď od puberty a to budem mat 37 a tvar jak pubertiak🤦🏼‍♀️
Poslednú dobu sledujem veľa influenceriek ktoré skúšajú kozmetiku sestra mi tiež dava rady okolo čistenia a kozmetiky.mala som jednu fľaštičku apad od Geek & georgeos sa mi zdalo že celkom pomáhalo teraz sa mi minula bola som asi 2 t bez nej a pleť mám hroznú

ellka1208
autor
26. aug 2022

@darca85 môžem ti nejakú poslať 🙂 ja som od toho mala tiež očakávania ale príde mi dosť hard, že sa mi to najprv až tak musí zhoršiť a zlepšenie príde po pár mesiacoch, mne ostávajú škaredé jazvy a nestojí mi to za to, ale zase vraj je to najlepší liek na akne...ja už sama neviem co robiť, uvažujem nad HAK. Nemáš skúsenosť? Dik 🙂

ellka1208
autor
27. aug 2022

@darca85 napíš mi pls mail hela.lesundakova1@gmail.com a dohodneme sa 🙂

jankaovecka
10. sep 2022

Ahojte, aj mne predpiala kozna epiduo a musim povedat, ze uz po tyzdni vyborne vysledky! Budu tri roky co som douzivala isotretinoin, ale celo aj kde tu lokalne sa mi akne zacalo viac objavovat akoby som chcela. Hlavne teraz v lete. Je to lokalny retinoid. Opakovanej liecbe isotret. by som sa chcela vyhnut. Ja odporucam🙂

ellka1208
autor
28. sep 2022

@jankaovecka mne to po mesiaci skôr plet len zhoršovalo, následkov sa zbavujem doteraz, škoda len tých 15e, čo som za to dala 🙂

kristie571
28. sep 2022

@ellka1208 ak mas teraz problem s pletou, HAK to len ‘ zamaskuje ‘ na cas kedy ju budes uzivat. Po vysadeni ocakavaj priserne zhorsenie pleti, sama gynekologicka mi to povedala a viem o kope bab ktorym sa presne to stalo.. ja som zaciatkom tohto roka uzivala medrol cca 2 mesiace, je to kortikosteroid, vyhadzalo sa mi z neho hormonalne akne na krku, licach a brade, no nieco priserne, do teraz od toho nemam pokoj, neviem si predstavit vyhadzat sa po vysadeni HAK. Ten gel EpiDuo mi dnes prepisala kozna.. tak idem skusat co to somnou spravi.

27ivana
5. nov 2022

Ako pokracujete v liecbe, zabera ten krem? Ja ho pouzivam 2t, no vyrazky sa stale robia.

27ivana
5. nov 2022

@jankaovecka ahoj. Ako si znasala isotretinoin? Mne kozna povedala, ze skusime epiduo a ked nepomoze po 3 mesiacoch mi predpise isotretinoin. Kontrolovali ti pravidelne pecenove testy?

ellka1208
autor
10. nov 2022

@27ivana kontrolovali, všetko bolo za celú dobu ok, keby som neplánoval v najbližšom období babo, idem do toho zas 🙂 akne sa mi vrátilo....

ellka1208
autor
11. nov 2022

@27ivana ja som ho musela prestať užívať, mne dobre nerobil =(

domi235
2. dec 2022

@ellka1208 Ahojte, idem sa podeliť s Vami, o recenziu Epiduo gelu. Uživam ho tyždeň,precitlivela mi viac pleť, vyražky sa nerobia zatiaľ ine, ale pleť je veľmi sucha, na miestach kde je ten gel a je trochu aj červena a jemne poštipkava. Asi vysadim ho. 😢

27ivana
3. dec 2022

@domi235 prvy tyzden stipal a vysusoval aj mna. No pouzivam ho uz mesiac, plet sa vycistila a zvykla si. Som s nin nesmierne spokojna. Pre mna je to zazrak. Dokonca mi zmensil pory a vyhladil jemne vrasky.

domi235
3. dec 2022

@27ivana to palenie na tvari, čitala som, je to vedľajši učinok, stava sa mi, že aj v noci, keď sa otačam citim palenie, ktore ma prebudilo, ale vydržala som.
Lekarka mi odporučala aj testy si dať spravit na intoleranciu potravin a vysetrenie gynekologa. Možno problem je niekde skryty, akne mam stale na tych istych miestach, dekolt, lica, brada, chrbat, bojujem s tym 10rokov. 🥺😭 Brala som aj lieky na akne pomohli ale do 3 rokov sa to vratilo, vtedy som mala top tvar. 👌

27ivana
4. dec 2022

@domi235 ja som si dala spravit testy. Vysla mi intolerancia na komplet vsetky mlieka a vajcia. Mala som niekolkonasobne prekrocene hodnoty. Som 3 mesiace na diete a verim, ze aj to je z velkej casti dovod zlepsenia pokozky. Urcite sa otestuj.

domi235
4. dec 2022

@27ivana Teraz 19.12. Som objednana na alergologiu. Idem na prve vyšetrenie. Ale všimla som si keď zjem: jablko neošupane, kapustu, omačku so smotanou a mliekom, mam bolesti brucha ale to akne mam stale rovnake. Uvidim. Ako vyjdu mi tie hodnoty.
Veľa si platila za testy alebo to preplaca poistovna? A robia sa tie vsetky testy postupne do jedneho mesiaca alebo postupne v priebehu roka sa testuje?
Nemôžem len u lekara traviť čas. Preto premyšľam dajak si to spraviť čo najskôr nech viem na čom som.

27ivana
4. dec 2022

@domi235 ja som si dala spravit testy na vlastne naklady v Medirexe za 200€. Stalo mi to vsak za to, nakolko k alergologovi by som sa dostala tak o rok 🤦‍♀️ a kamoske robil testy len na par potravin.
To ako popisujes miesta akne, to bude s najvacsou pravdepodobnostou mlieko. Ved skus ho uplne vysadit. Vysledky sa mi ukazali uz o 3 tyzdne. To sa da ako test vydrzat.

domi235
4. dec 2022

@27ivana ja som premyšľala si dať spraviť testy na labonline ale problem je v tom, že robia ich iba v Ba. Pozriem Medirex v akych mestach robia. Ale keď ti prišli vysledky bola sprava napisana, pre nas laikov alebo odborne? Lebo keď si už videla napr z labaku taky papier z vysledkov krvi boli tam skratky a hodnoty, ktore prečita ich, iba ten kto robi v tej oblasti.
Super za 200€ maš všetky testy spravene na lepok, celiaku, laktozu, histamin? Snaď som ich vymenovala všetky. 😇

27ivana
5. dec 2022

@domi235 vysledky su v tabulke a mas tam aj odporucanie. Uplne zrozumitelne. Na stranke medirexu vidis presne, co v ktorom baliku testuju. Histamin bol zvlast, aj ten som si dala spravit.

domi235
5. dec 2022

@27ivana akurat tie baliky pozeram… ako si vedela si vyskladat balik? Dala si aj celiakiu?

27ivana
5. dec 2022

@domi235 ja som si dala iba intolerancie, co je balik za 200€ a histaminovu intoleranciu.

lizzygrant
3. jún 2023

zdravím, máte niektorá na predaj gél epiduo? kúpila by som ho od vás

ellka1208
autor
3. jún 2023

@darca85 ahoj ja som ho prestala používať po mesiaci a osvedčil sa mi veeeelmi skinoren, ak by si chcela epiduo, môžem ti ho za pár drobných posunúť

collette217
28. jún 2023

Ahoj, ak by ste mali záujem mám Acnatac naviac, ktorý rada posuniem.
Je v ňom ako aj v Duacu klindamycin a naviac tretinoin, ktorý je antiaging a výborný na vrásky. Tretinoin samostatne sa bohužial u nás nedá kúpiť.

jankaovecka
28. jún 2023

@ellka1208 ahoj, mas este ten epiduo?

ellka1208
autor
29. jún 2023

@jankaovecka ahoj už ho nemám ale ženy, ak vám môžem poradiť, kúpte si skinoren, ja nedám naň dopustiť, vyskúšala som x masti od kožného a jedine táto mi skutočne pomohla, ale pozor, prvé výsledky po cca 10 týždňoch, vôbec sa mi netvorí akné a dokonca je aj na jazvy

lizzygrant
4. okt 2023

nepredávate niektorá epiduo ? ďakujem

lizzygrant
5. okt 2023

@collette217 ahoj, máš ešte acnatac? ďakujem