Exkrakcia osmičky

minnie30
2. sep 2016

dobrý deň, v stredu som bola na vytrhnutí osmičky vpravo dolu. Išiel ťažko, zubár zub musel vysekávať a vyberať po kúskoch. Zákrok trval cca 40 minút. Spravil kontrolný rontgen, či je zub celý vonku. Na snímku som nič nevidela, pre istotu mi dal antibiotiká, ktoré užívam, dával si paraleny od bolesti, studené obklady, mala som aj teplotu a zimnicu. Dnes som si tam prešla s jazykom ( konečne sa mi dalo) a zacítila som niečo špicaté, keď som sa pozrela do zrkadla, bolo to biele. Môže to byť zub, aj keď zubár povedal, že je celý vonku a na snímku nič nebolo? Alebo čo to je a musím ísť znovu k zubárovi alebo to vyjde same? Ak by to bol koreň zuba, treba ho vytiahnuť? Stretol sa s tým niekto? Alebo je tu niekto zubár, či sestrička u zubára? Ďakujem .

betka269
3. sep 2016

Nebola to nejaká drenaz ktorú ti kázal vybrať po nejakom case? Ja som bola pred rokom, a tak sa mi zdá že mi tam dal niečo biele a kázal si to po dni (myslim) vybrať. Bolesť. Bola ukrutna aj u mňa, ešte neviem ako dlho som nemohla na tej strane jesť. Veľa sil!

angela5
3. sep 2016

Pochybujem,ze by to bol zostatok zuba. Mne trhali prednedavnom presne tam kde tebe. Chvalabohu som ziadnu infekciu nemala. To biele je pravdepodobne hnis, nevycuciavaj si to, neolizuj, snaz sa co najmenej chodit po tom jazykom. Ta rana potrebuje niekolko dni na hojenie tak nech si tam nezanesies infekciu alebo si omylom nevycucnes tu zatku ci ako sa to vola. To biele je uplne normalna vec nemusis sa obavat, zmizne to same. O jeden-dva dni si mozes pomaly aj usta vyplachovat ustnou vodou..

minnie30
autor
3. sep 2016

@betka269 nie, nedal mi tam žiadnu drenáž. bolesti mám vlastne od stredy, stále som na liekoch, teploty už nemám, ale oblieva ma horúčava vo vnútri tela, jem len tak, že prehĺtam, z boku sa akoby mi trhalo ďasno pri tom bielom.

@angela5 aj ty si tam mala to biele? tiež to bolo ostré? zarástlo ti to vypadlo?

angela5
3. sep 2016

@minnie30 ano mala som, nebolo to 'ostre' ale bolo toho vela v strede v tej rane, ale trvalo to len par dni, cca 3.. to moje vyzeralo asi takto, len ja som to mala dole v tej rane

https://www.google.co.uk/search?q=tooth+extract...

yoxinka
3. sep 2016

A nie je to fibrínový povlak? Tieto povlaky sú OK, je to pri hojení rany normálne. Ja som také po extrakcii osmičky mala.

minnie30
autor
3. sep 2016

@angela5 ja to mám z boku z vnútornej strany a je to ostré

minnie30
autor
3. sep 2016

@yoxinka nie, takéto to nemám, ja to mám ostré

angela5
3. sep 2016

mozno poviem blbost teraz, ale nemohol sa ti dam dostat ulomok zo zuba pri trhani?

minnie30
autor
3. sep 2016

@angela5 pochybujem, pretože, čo mi povyťahoval kúsky zuba, spravil rentgen a ukázal mi , že tam nič nezostalo. prázdne miesto tam bolo, videla som to

angela5
3. sep 2016

nasla som toto na nete: Dobrý den, před 4 dny mi pan doktor zubař vytrhl s lokálním umrtvením během chviličky osmičku nahoře. Jsem v 26tt.Dva dny byla bolest snasitelná. Třetí den už byla bolest velká. Beru 1-2 Pareleny denně. Na vnější straně dásně po vytrženém zubu citím ostré hrany. Může to být kost? Děkuji.
jitka
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, navštivte svého lékaře, který Vám kostní hrany zabrousí. Je možné, že máte zánět lůžka po extrakci, ale nemusíte mít obavy, plod to nijak neohrožuje.

Pokiaľ v rane cítite niečo tvrdé a ostré, môže to byť:

okraj kosti – ak nemáte teploty a nebolí to, tak to nechajte zhojiť samo
prehliadnutý ulomený koreň – ten by mal odstrániť stomatológ.

takze by to bola kost? 😒

minnie30
autor
3. sep 2016

@angela5 jedna maminka tu na inom fóre, sestrička od zubára, mi napísala toto:
Bude to dobre,neboj sa,antibiotika zabranuju zapalu,ak je to kost,ako som pisala,tak to same zarastie pocas hojenia,ak by to bol ten kusticek zubu,tak to hojenim bude telo tlacit stale viac von z rany.Malo by to potom same vypadnut,popripade,ak to ten kusticek budes citit aj po mesiaci,dobre by bolo,keby tomu zubar pomohol a odskrabol ho z dasna,nech ti to nezavadzia,akoze stat sa z toho nemoze nic,len je to pre pacienta neprijmene .

angela5
3. sep 2016

@minnie30 no vidis, takze casom sa to zahoji

yollanda
3. sep 2016

@minnie30 mne takto trhali sedmicku a este par dni po extrakcii mi kusky zuba vypadavali.

valy
3. sep 2016

@minnie30 ahoj, mne takto ostal v rane steh, mal vypadnut, ale nevypadol a hnisal. Nakoniec som ho vytiahla z rany medzizubnou kefkou a potom sa to zlepsilo, ale mala som aj atb

meusicka
3. sep 2016

@minnie30 ahoj, mne tiez tak pred rokmi vyberali osmicky a mala som pocit ze tam nieco zo zubov ostalo ale nakoniec sa ukazalo ze to bola kost. Zhojilo sa to, mne odporucala Dr. Kloktat s Tantum verde, ja som nemala ani teploty, nic, akurat ze mi rana dlhsie krvacal kedze mi akurat koncila MS ked mi zub tahali.
Ale co ma Dr. Nepotesila, mam extranovane osmicky hore a dolne zatial mam, ale nakolko nemaju zo spodu oporu tak tie dolne sa mi postupne vysuvaju a tak bude nut e casom vybrat aj tie. Tak uz sa volred tesim 😝

minnie30
autor
3. sep 2016

@meusicka koľko sa to asi hojilo, tá kosť časom nezavadzala? neroztrhala ďasno neskôr? ja som mala túto osmičku takú vysunutú nad ostatné zuby, našťastie to bola už posledná osmička. . tebe držím palce, nezávidím ti, v októbri mi sekali sedmičku a tá ma bolela tri dlhé týždne ☹

flavia1
3. sep 2016

@minnie30 Ahoj mne trhali osmičku pred mesiacom, v rane sa má vytvoriť krvavá zrazenina, ktorá má za úlohu chrániť kosť a rýchle hojenie. Mne sa asi rozpustila, vnútri som tam videla biele, ale nie ostré. Bolelo to dosť 2 týždne, vytvorilo sa mi tam suché lôžko a musel mi tam dávať drenáž (vazelínu) aby sa kosť zvlhčovala. Po štvrtej drenáži to ustúpilo a bolelo to iba trochu ďalší týždeň, do mesiaca prestalo úplne. Ak sa Ti niečo nezdá, radšej choď nič nestratíš. Tie bolesti sú hrozné...☹

meusicka
15. sep 2016

@minnie30 ja som s nou nemala ziadne problemy, mozno taky kus neprijemny pocit, ale ako pise nizsie
@flavia1 tak mne tam dr. dala hned drenaz takze asi to bolo preto. neviem. zatial este to nevyzera na extrakciu tych dvoch, a dufam ze k tomu ani nedojde velmi skoro. ja mam totiz aj pod osmickami brutal korene a este som ich mala zakrivene takze to bol iny porod :-P

flavia1
15. sep 2016

@meusicka keď už to bude nutné a budeš vedieť, že pôjdu von, popracovala by som na imunite aspoň mesiac pred vyberaním. Môže byť napr. oreganový olej, kolostrum alebo také niečo. Ale oreganový olej odporúčam všetkými desiatimi🙂 myslím, že to mi pomohlo, aby som nemala hnisavý zápal.